Lovec upírů se snaží zachránit město obležené armádou příšer, které velí sám hrabě Drákula. (Netflix)

kyjo

První dvě sezóny ještě koukatelný. Zbylý dvě už moc ne. Dialogy, scénář, a chování postav je čim dál přiblbější a nesmyslnější (chvílema až absurdně). Akce je repetitivní. V poslední sezóně se z nějakýho důvodu změnilo etnický složení středověký východní Evropy a zhruba každej třetí člověk je z nějakýho důvodu Afričan, nebo ze Středního východu. ()

mark9th

Najväčším mínusom je až hanebne krátka dĺžka série. 4 epizódy- to je fakt málo na vybudovanie fanúšikovskej základne. A pritom je to tak dobré. ()

jayman

Keď sa Castlevania v tretej sérii oslobodí od povinného drakulovského plotu, začne byť vynikajúcim seriálom. V "aftermath" príbehu sa tak stretneme so skvelými postavami, archetypálnymi ale funkčnými. Atmosféra hustne, veľmi pripomína príbeh prvého Diabla - prepletená Cirkev a okultizmus, malá dedinka a kláštor, pod ktorým sa deje niečo zlé. Teda, aspoň v jednej zo štyroch dejových rovín. Zvyšné tri sú menej typické a to viac si môžu dovoliť byť sofistikovanými - femi úpírska rovina s naivným Hectorom je geniálna. A keď toto celé vygraduje do finále (e09 a e10), tak ma mrazilo - jednak, že som nečakal explicit content, druhak že toto spojenie sexu, násila a temnoty je totálne funkčné. Vynikajúci je voice cast a vynikajúca je aj kresba, ktorá je správne civilná, aby lahodila aj môjmu európskemu oku (a potom, keď príde tých pár momento strhanej japonskej vizuality, tak to -znova musím použiť toto slovo- mega funguje). Tretiu sériu som dopozeral skalopevne presvedčený, že tento tím by bol ideálny na produkciu môjho tajného sna - anime Witchera. Skvelé! ()

darthvader77

Všechno, co se zde odehraje by prostě potřebovalo mnohem více času. Vztah Lísy a Drákuly, setkaní Trevora, Alucarda a Syphy, upíří generálové, world-building všechno prostě působí až komicky zkratkovitě a tak se jedná spíše o ptákovinu ačkoliv s trochou sofistikovanosti by to mohlo být něco. Právě z toho důvodu jsou první dvě série pouze průměrné. Do lehkého nadprůměru se dostává až další série, která nejenom že díky své délce má čas to rozehrát pořádný děj a propracovat postavy (Isaac!), ale zároveň má opravdu jeden z nejlepších konců pro seriál vůbec, kdy se skvěle uzavře kruh. But this seemed work well enough for dead old dad. ()

Picoun7

Netflix je jedním velkým patosem valících se sraček na dnešní společnost. Castlevania ale do tohoto pytle nepatří. Jasně, můžeme tomu vyčítat, že hlavní postavy jsou trochu “OuPí” každopádně tolik kvalitních dialogů s až filozofickým přesahem na “kreslenej” seriál... nemůžu jinak než 5* ()

Logarto

Epická, krví nasáklá temná fantasy se vším všudy. Nešetří fantasií, akcí, postavami, filosofováním, všeho užívá dosyta. Prostě špíčák žánru. Příběh o nerudném zabijáku monster a jízlivé čarodějnici, kteří brouzdají východní evropou loví monstra a potkávají rozmanité postavy s emotivními příběhy, vše na motivy veleúspěšné herní série... Nedošlo v Netflixu k nějaké záměně scénářů? Koho zklamala Netlixovská adaptace Zaklínače, u Castlevanie si může alespoň trochu spravit chuť. ()

Mograine

''Nikdy před ženou neříkejte, že máte radši pivo než sex.'' - Mograine. Solidní animák se spoustou akce, zvratů, parádně namluvených designovaných postav a roztomilá Sypha Belnades. Každá série je vskutku něčím novým a jsem zvědav na další. ()

IZFNP

Castlevania je zjavenie. Každý arch hovorí to svoje, absolútne kašlúc na súdržnosť štýlu storytellingu, ponímajúc každú sériu inak. Kvalitatívne sa každá séria posúva o krok ďalej, čo začalo ako priamočiary príbeh popravy milovanej a Draculovho hnevu, v druhej sérii prešlo k psychologickejšiemu príbehu sústredeného okolo Draculovho žialu a rozporuplnosti, aby sme v tretej dostali plnohodnotnú dramatickú a scenáristicky prepracovanú pecku plnú postáv vo svete, ktorý Dracula rozpútal, pri čom ale zprvu previazané osudy sledujeme odrazu v štyroch samostatne fungujúcich linkách. S takou je nemožné odhadnúť štvrtú sériu, ale verím, že tvorcovia nám naservírujú ešte viac komplexný a do seba zapadajúci príbeh, kde sa osudy našich (anti)hrdinov pretnú. ()

spoock

Dal bych i 5* za vsechny čtyři sezony, ale konec me zklamal a na muj vkus az prilis optimisticky zaver se totalne neshoduje se zbytkem serie. Jinak je to jeden z nej anime like serialu, ktery tu dlouho nebyl. ()

Veskoslav

Tohle je seriál s velkým S. 3. sezóna nejslabší. Ale ten zbytek? Olala. Smrt, beznaděj a znovu smrt všude, kde se člověk podívá. A to Valašsko byla tak hezká země. ()

pursuer

"R-rated as fuck" Sbírám zuby z podlahy poté, co mi spadla držka na zem z toho, že se tenhle seriál s ničím nes*re. Tady padají zdi morálky a politické či všeobecné veřejné korektnosti. Církev tu dostává na prdel. Do popředí se dostal nihilismus a maso. A já tomu zvrhle propadl. Těším se na pokračování. Čtyři díly jsou málo. Doufám, že to Netflix neutne. ()

Rian_witcher

První krátká série na rozkoukání a seznámení se s postavami je v druhé sérii rozjetá ve fantasy se skvělými hláškami Belmonta, tajemnými Kováři a bojem o Drakulův trůn s intrikujícími upířími generály. ()

Saroman

Příběh je skvělý a poutavý, ale animace mohla být lepší. Tato anime verze je v některých chvílích až směšná a trapná. Postavy jsou úplně špatné. Amíci se zase ukázali a museli dat do středověkýho Rumunska haldu africkýho moru. Americká tvorba se mi kvůli tomuto opravdu zhnusila. Proto dávám raději přednost evropské filmové tvorbě. ()

Karbos

Dal jsem 4. série za víkend. 1. Série i druhá jsou výborné. 3. série jsem se trochu obával vzhledem ke zdejšímu hodnocení, avšak  třetí série je možná ještě o chlup lepší než první dvě.  Nedává sice plebsu co si žádá, avšak,  pro mne je síla dialogů, zejména u Izáka naprosto odzbrojující. Častokrát jsme byl nucen si dialog vrátit zpátky s pocitem že přijít o panictví se dá opakovaně. Všechna čest, povýšit animovaný tuctový fantasy na, pro mainstream náročné filozofické dílo, ve kterém se alespoň z části každý pozná, to chtělo odvahu.... třetí serie vám nechce jen zabít nedělní odpoledne, chce vás přimět alespoň na pár vteřin se zamyslet nad tím kdo jste, kým chcete být a kým by jste měli chtít být. Čtvrtá série je však přesný opak, servíruje nám hromady tupých, patetických dialogů a  nonstop krvavou řezbu, která navíc  po prvních dílech zevšední a nezůstává nic než nezáživný nikdy nekončící boj, záporky už není moc kde brát a nemají ani charisma. Slušnou dějovou linku drží akorát Izákovo putování za pomstou a trochu ujetý románek Hektora s upíři lolitou. Naopak Belmondovi a jeho čarodějce hodně rychle dochází pomyslný dějový dech a popravdě, když už nevíte kudy kam, nezbývá vám než gradovat děj a ten nakonec vygradoval do absurdnosti, když sám Belmond usmrtí samotnou smrt, to už musíte bejt vážně v prdeli, takže jestli bude další série, jako že bude, nejspíše v ní budou rovnou muset sejmout boha nebo aspoň Ježíše....osobně se domnívám, že seriál se v této fázi vyčerpal a onen restart v podobě přerodu nové dějové linky na syna Belmonda je jediná možnost, jak v tom zkusit smysluplně pokračovat dál..... ()

Tomko87

Ďalšia videoherná adaptácia. Síce hru poznám len z počutia, ale to mi nebránilo si užiť každú jednu časť. Aj keď serie boli kvalitatívne ako na hojdačke ()

slashgibson

Sympaticke postavy s vybornou chemiou. Ma to dobry pribeh az na ten koniec, kde konanie  v predchadzajucej serii akoby neovplyvnoval tu dalsiu. Taktiez koniec s Hectorom mohol skoncit lepsie pre neho, aspon nieco mu mohlo vyjst. ()