Lovec upírů se snaží zachránit město obležené armádou příšer, které velí sám hrabě Drákula. (Netflix)

Nassau

I'm Trevor f*cking Belmont, and I've never lost a fight to man, nor f*cking beast! 1. série 7/10, 2. série 7/10, 3. série 7/10, 4. série 7/10. ()

Corpsegrinder

Od 20 let starýho Symphony of the Night se pod značkou Castlevanie neobjevilo nic pamětihodnýho (ačkoliv Lords of Shadow byla zábavná odbočka) a tak může bejt člověk rád že po neustále odkládaný a rušený filmový verzi dostal prostor aspoň tenhle animák. Kromě toho že to hezky vypadá se to i hezky poslouchá a soundtrack je zajímavá kombinace středověku a moderní elektroniky. Nebojí se to ukázat ani krev takže hned ze začátku to nabídne lidi rozseknutý vejpůl, mrtvý děti nebo voka letící vzduchem. Postavy jsou zajímavý a dialogy nejsou nijak klišovitý. Nevidim důvod proč nedat 5 hvězd neboť jedinej zápor kterej v tomhle vidim je to že 25 minut na díl je sakra málo. ()

MnamBuchta

Jeden z nejlepších akčních animovaných seriálů co jsem kdy viděl. Všechny ty postavy jsou tak brilantně napsané, příběh je přímočarý nikde nezadrhává a úplně vás to vtáhne tou temnou atmosférou s upíři tématikou. Celé je to zabaleno do perfektní animace která při akčních scénách dominuje a vy budete zírat s otevřenou pusou. Výbornej seriál a mrzí mě že jsem to už viděl protože bych si to dál znova.  8/10 ()

Flopik

Po prvej sérii zatiaľ dávam 4*. Animácia ma až tak neohúrila, na druhú stranu je to príjemne akčné, výborné drsné a situačný humor sa ma páči. Uvidíme čo prinesie ďalšia séria. ()

DaeGurth

Klasická americká škola komixu zpracovaná japonci. Příběh podle japonské hry. Násilí dostatek, krve také. Ale něco tam nefunguje. Snad určitá jednoduchost podání. Jako kdyby někdo, kdo ví oč se jedná radil někomu, kdo má problém zavázat si tkaničky. Škoda. Podíval jsem se, nezapomenu, ale že bych seděl a tleskal, tak to ne. Pěkná animace, pěkný scénář, slabší spojení dohromady. ()

LeitoSE

Netflixovský nástrel na poli klasického anime sa našťastie vydaril veľmi pekne a dobré ohlasy zabezpečili Castlevanii novú sériu s viac dielmi. Animačne aj hudobne je to poctivo zvládnuté, má to tragický nádych hernej predlohy a tvorcovia využili najsilnejšiu stránku, ktorú Netflix ponúka t.j. nie sú limitovaný žiadnou vysielacou cenzúrou, takže krv môže striekať a tiecť ako má pri niečom, čo má názov Castlevania. 4/4 - 80% ()

melloun

Finále druhé a třetí sezóny naprosto fenomenální. Škoda jen že cesta k nim je dost zdlouhavá. Drákulovi generálové jsou tu ani nevím k čemu, až na čestnou výjimku. Ve třetí řadě je zase spousta dílů, kde se jen přešlapuje na místě a filozoficky se nad něčím bádá. Přesto se nedá říct, že bych se nudil, ba naopak velmi se těším na další pokračování. ()

Bozvav

1.řada:Neznám hru, nicméně tento příběh se mi docela líbil. teda bylo by fajn, kdyby měl lépe propracované dialogy a byl méně statický a kdyby tam bylo více upírů. Jinak docela pohoda. Za mne 75%. 2.řada: přibylo více dialogů, ale povětšinou stály za houby, akce pořád na jedno brdo, příběh se nijak nevyvíjel. Vlastně docela nuda. Za mne 40%. Dále to sledovat nebudu. ()

Raziel_cz

První řada je spíš jenom seznámení s postavami a úvod do děje, ve kterém se dá parta dohromady. Což mi teda přijde dost nešťastné, stejně jako formát. Čtyři epizody po pětadvaceti minutách? Jo, odsýpá to, ale klidně to Netflix mohl udělat jako celovečerák, stejně to každý odkouká najednou. Příběh sám o sobě je ale poutavý, zákonitosti světa poutavé a akce pořádně brutální. Ačkoliv je tedy Castlevanie absolutně pozitivně na první příčce v počtu propadů hrdinů podlahou v historii kinematografie. Škoda té animace. Jasně, hra je od Konami, ale přebírání japonského stylu západními tvůrci bylo trapné, už když s ním začal Marvel, a teď už je i ohrané. No a v neposlední řadě Trevor Belmont je i přes Armitagův dabing až do čtvrté epizody tou svojí pozérskou pózou a za každou cenu vtipnými hláškami nechutně otravný. Ale pak zvážní, děj se rozjede a najednou to všechno šlape. Jenomže v to taky skončí. Tak příště snad s větším záběrem. ()

bery71

První série je skvělej teaser a krásně rozehranej world bulding. Druhá série je to nejlepší z fantasy, co jsem za hodně dlouho dobu viděl. V něčem zbytečně doslovný, někdy animace kouše a jindy jsou dialogy přeci jen dost toporný. Ale je tam mnoho věcí na 9 až 10/10. Silná pointa (v rámci žánru jen těžko konkurenční), obrovská práce a oddanost autorů v detailech, soubojových scénách a v rozmanitosti vyprávění. Jen se trochu bojím, že to mělo druhou sezonou skončit. Lepší už to těžko může být. Mám velkou radost, že si pořád můžu z animovanýho fantasy sednout na zadek. ()

Hapretor

Tak tady jsem konečně narazil na anime s velkym "a" - postavy mají solidní charakter, který se postupem děje nějak vyvíjí, každá postava má i vlastní motivaci a podle toho jedná, intrikuje, ... působí to neobyčejně přirozeně "lidsky" a to lidé jsou jako rasa na okraji děje, jako něco nedůležitého ... skvěle vyprojektované, skvěle pojaté, nakreslené a postupně gradující ... co nejřív chci další díly ... ()

AloeB

Jedna z nejlepších adaptací herní série, kterou jsem kdy viděl není překvapivě filmová, ale jde o seriál a ještě k tomu animovaný. Což je možná hlavní plus celé adaptace, protože chtít toto po hraném snímku by bylo nemožné. Ale formou anime funguje Castlevania naprosto dokonale i přes mnohé stylistické či logické chyby a někdy delší souboje či naopak velké vyčkávání uprostřed série druhé. Sice jde v podstatě jen o akční blbinku, kde se na quest za zabitím Drákuly vydávají upír Lestat, Ezio Auditore a Megumia kde je akce hernější než ve Warcraftu nebo Princi z Persie a přesto funguje líp než nějaký Warcraft (na Prince z Persie si šahat nebudu), ale co je hlavní je to temná, krvavá mlátička plná monster, kacířů, upírů a všeho možného. Jen je škoda menší rozvinutí otázky z prologu, tedy víra x věda, věřím ale že k tomu se dostaneme v dalších sériích. ()

Sweat55

Jedinou výtku mám k tomu, že se tvůrci rozhodli vydat v první sérii jenom čtyři epizody, ale jinak naprostá spokojenost. Animace Castlevanie je na špičkové úrovni, akce je taky skvělá a vůbec jí není co vytknout. Hlavní postavy jsou dostatečně zajímavé a příběh originální. Jako člověk co herní předlohu nikdy nehrál jsem opravdu spokojen. ()

Psycho.R

Moc dobře to dopadlo. Jako milovník herní série, konkrétně jedničky, trojky a čtyřky jsem měl nerva z toho, že to nedopadne dobře. Naštěstí se tvůrci rozhodli započít adaptací třetí částí, která vlastně hlavní dějovou linii započíná a mám z toho dobrý pocit. Doufám, že se chronologicky dostaneme až k Simonovi. Je milé, že znalci předlohy mohou láskyplně odhalovat vizuální střípky z her - viz. např. házení svěcené vody. ()

kukkik

Hodně dobrý anime seriál, který má jednak solidní děj, jednak ty dobré prvky japonských vzorů (animace, choreografie, souboje..) ale varuje se toho hůře stravitelného aspektu a sice rozdílnosti kultur. Celý seriál je tak plný logických rozhovorů, jasné dějové linky, západního humoru a ačkoli jsem i fanoušek japonské tvorby na poli anime seriálů a filmů, tento kousek je pro mě mnohem stravitelnější a mimo jiné se u mnohých vtipů vlastně doopravdy zasměji, což se mi u východního anime stává tak jednou za seriál a ne za epizodu. 4/5 ()

Hashirama

Upřímně mi uniká příčina všeho hypu, který se kolem Castlevanie zvedl. Spojení primitivní animace s násilným přístupem je něco, co Japonsko produkuje už dlouhé dekády a co má taky za následek tak ohromnou komunitu otaku, jejichž mentální úroveň si ve výsledném součtu nezadá s metalisty. Narozdíl od klasického anime se Castlevania tradičně mnohem víc opírá o západní folklór a postupy. Z technického hlediska zaujme především dabing. Čili námětem ani zpracováním se nejedná o nic objevného, o to víc překvapí styl vyprávění. Příběhově dost sevřená light hororová pohádka, která má do typické fantasy rozmáchlosti hodně daleko, naopak se soustředí na jednotlivé postavy, z nichž každá dostane svůj prostor a díky tomu je každá vybavená nějakým vlastním charakterem, což divákovi dost pomáhá utvořit si k nim vztah a vžít se do děje. Ve stylu vyprávění se jedná docela o unikát, který stojí za pozornost. Uvidíme, co nás čeká dál... ()

Maximilianus

1. séria: Funguje ako fajn úvod do problematiky, kde sa veľa rozpráva, občas bojuje ale hlavne sa spoznávajú postavy a dáva tím dokopy. Páči sa mi, že to je krvavé a brutálne, ako by to vzhľadom na tému aj malo byť. Uvidím, čo prinesie druhá séria. 7,3/10. 2. séria: Prvá väčšia akcia prišla síce až v šiestom dieli, ale aj napriek tomu musím povedať, že ma ten príbeh baví. Jednotlivé postavy sú dobre napísané a zaujímavé, každá s inou motiváciou. Síce dejovo to bolo celkom jednoduché a priamočiaré, záporné postavy s výnimkou Draculu boli extrémne slabé, zato tie kladné prehnane silné. Belmont trochu postava do počtu ale tvorcovia sa snažili urobiť z neho dôležitú postavu, resp. snažili poukázať, že za úspechom stojí trojica hrdinov. Je tam priestor aj na pokračovanie, tak som zvedavý. 7,3/10. 3. séria: Všetky dejové linky ma bavili, najviac asi Isaacova. Alucardova bola trochu zvláštna a mierne predvídateľná, ale skončila veľmi zaujímavo. Hectorova bola taká klasika, ale veľmi dobre urobená a dvojica zaľúbencov dostala detektívnu s prvkami okultizmu. Prekvapivo bola táto séria celkom dosť založená na sexe, čo bolo spestrenie a bolo v nej aj dosť brutalít, takže za mňa spokojnosť, ale svoj tieň zatiaľ neprekročila. 7,3/10.  4. séria: je podľa môjho názoru vynikajúcim zakončením príbehu a celého seriálu. Úprimne, dej už nie je nejaký zamotaný a premyslený, skôr išlo iba o ukončenie všetkých dejových liniek, ale akcie bolo famózne veľa a bola skutočne veľkolepá. Navyše išlo všetko svižne a jednotlivé časti neobsahujú zbytočné zdržovačky. Ak niekto trpí epileptickými záchvatmi, tak nech túto sériu radšej nepozerá, pretože toto boli krvavé epileptické orgie. Za mňa táto séria zdvihla hodnotenie celého seriálu a krásne ho ukončila. 8,6/10. ()

Sharpooter

Castlevania byl opravdu úžasný seriál, který mě dokázal vtáhnout a nepustit. První série je velmi krátká/slabá a v podstatě vás má jen připravit na pořádný zážitek. Druhá řada byla skvělá, možná až moc krátká. Třetí řada byla nejslabší, byly v něm příběhové linky, které mě absolutně nezaujímaly a měl jsem chuť je přeskočit. Poslední čtvrtá řada byla nejlepší ze všech. Prostě vyvrcholení, jak má být! Celý seriál má opravdu jen několik záporů, ten hlavní jsou některé zbytečné příběhové linky, které mohli mít méně prostoru. Další zápor je délka celé série (krátká), jelikož je zde tolik skvělých příběhů, které by mohli vyprávět/rozvinout, ale tak dobře, lepší je mít krátký seriál, na který se baví dívat než zbytečně protahovaný. Velmi se mi líbilo prostředí, které bylo udělané do takového temného světa a dodávalo příběhu tu správnou atmosféru. Dále se mi velice líbila animace, která se každou sérií zlepšovala a například akční scény byly úžasný. Škoda těch některých nudných/zbytečných příběhových linek. 8/10 ()