V úplne novom, komiksom inšpirovanom thrilleri sa stretávajú postavy z dvoch úspešných filmov - Vyvolený a Rozpoltený. Z prvého z nich sa vracajú takmer nezničiteľný David Dunn (Bruce Willis) a jeho protipól – krehký manipulátor Eliah Price (Samuel L. Jackson). Z thrilleru Rozpoltený sa zas objavuje psychopatický Kevin Wendell Crumb (James McAvoy) a jeho 24 rôznych osobností. Všetci traja sa stretávajú v psychiatrickom ústave. Crumb však uniká vtelený do jednej zo svojich nebezpečných identít a Dunn s Priceom musia v súboji s ním využiť všetky svoje paranormálne schopnosti. (Saturn)

kenkaku

No na zadek jsem se neposadil. Neprospívá tomu stopáž a tak trochu narcismus "šíleného inda". On totiž má za to že má hit v kapse a může cokoliv. No omyl (tedy podle mě). Sloučil totiž dohromady dva celkem rozdílné filmy (tedy fanoušky dvou celkem rozdílných filmů) a oběma táborům se prostě zavděčit nemohl. Co se musí nechat je ta precizní provázanost. Skutečně znalost předchozích filmů dává divákovi obrovskou výhodu, protože film do těch zbylých dvou zapadá tak těsně, že bez nich vlastně úplně postrádá smysl. Opravdu bych moc rád četl názor od člověka který předchozí dva filmy neviděl... (nebo minimálně rozpolceného) ()

herr_carter

S přísným přimhouřením všech očí se dá s nadsázkou říct, že mistr psychobláznivin pan Šmalaylamalaman je zpět. A nebýt té závěrečné akčně laděné naháněné, bude to nejvíc ukecaný ale zároveň nejvíc napínavý film tohoto žánru možná všech dob. A jednohlasně říkám a podepisuji, že Mcavoy je regulérní blázen a jeden z nejlepších herců zároveň!..............moje hodnocení = 8 z 10. ()

Lukoboss

Za mě poměrně zklamání, možná jsem od toho čekal moc a možná je to tím, že tento "třetí díl" vychází po takové době od původního Vyvolenýho. A taky se mně zdá, že M. N. Shyamalan točil a psal na začátku své kariéry mnohem lepší filmy než v pozdější době, kdy měl už nastřádaný nějaký zkušenosti. Co k tomu říct?! Nečekal jsem akci, ani by vzhledem k předchozím dílům nebyla vhodná, ale zejména první hodina byla taková nuda, že jsem fakt nevěděl, jak se mám zabavit. A ano, samozřejmě že mně vyvstaly nostalgický vzpomínky, těch nitek vedoucích až k Vyvolenýmu tam není málo. Ale to podání se mně zdálo prostě chabý. Kdo naprosto exceluje, je J. McAvoy, ten si bere veškerou pozornost na sebe, B. Willise po dlouhé době rádi všichni vidíme v nebéčkovým filmu, no a S. L. Jackson se sice projeví spíš v druhé polovině, nicméně nemá moc co hrát. A co se příběhu týče, vypointování atd., tam mám výtky, prostě jsem si možná jen nepředstavoval, že to dopadne takhle, no bylo tam víc takových případů, kdy jsem si říkal, proč to neudělá tak, proč neřekne tohle, proč naopak udělá takovou a takovou věc?! No, toť vize pana režiséra, nedá se nic dělat. ()

Maynard.

Tak tohle je téměř uplně zbytečnej film. Bohužel mi zmizel 1.koment, takže to zkrátím. No, začátek a konec se fakt povedl. Začátek mě dostal a navnadil na kriminálku, kterou ovšem totálně zazdila prostřední pasáž z léčebny. Ta se fakt nepovedla a nudila a vostravovala. No a taky se povedl konec, ve kterým "SPOILER" všichni hlavní hrdinové umřeli. Což je na americký poměry fakt unikundum a za to rejžu chválím. Ale za tu příšerně nudnou prostřední pasáž bych ho nejrači zavřel za zdi taky. PAc ()

Soweek

Většina lidí má problém s tím, že od Glasse čekali velkolepé finále, ale místo toho dostali low-budgetovou konverzačku, kde vrchol akčních scén je pěstní souboj. Což mě ale vůbec nevadí, ba naopak. Shyamalan udržuje low-budgetový profil a chabé akční pasáže schválně, aby Vás nechal až do poslední minuty tápat, jestli opravdu všichni přítomní jsou superlidi nebo je to jenom výmysl jejich fantazie. Vše co se ve filmu odehrává totiž skvěle balancuje mezi tím, co by normální člověk ještě dokázal a na co by už se fyzické síly člověka nezmohly. Problém celého filmu je ale uplně někde jinde. Vše k čemu to celé spěje ( a nedělejme si iluze, že od Shyamalana nečekáte nějaký ten twist na konci filmu ) a vyústí, ve mě nechalo absolutní pocit prázdnoty, zbytečnosti a bezvýznamnosti nejenom tohoto filmu, ale i jeho dvou předchůdců. Těžko se to vysvětluje bez spoilerování, ale myslím, že Glass by si zasloužil uplně jiný konec, který zbytečně nebude shazovat celou trilogii. ()

Tejkina

Oproti dvěma předcházejícím dílům strašně slabé, zdlouhavé, nezáživné.. V polovině se to sice trochu rozjelo, ale konec mě vyloženě zklamal. Nemohu proto hodnotit jinak než silnější dvojkou. ()

pavcas

S filmy M. Night Shyamalana se to má tak. Jednou jste nadšený dokonalým příběhem a pointou ( Šestý smysl), podruhý si říkáte, že to bylo celkem dobrý (Vyvolený), potřetí už i nejste jistý jestli se Vám to líbí nebo je to blbost (Znamení) a pak to jde do pekla od "Vesnice" až po " Zániku země". Když to s ním vzdáte, tak natočí "Rozpolcený" což hlavně díky výkonu James McAvoye byla pecka, no a pak to zase totálně zazdí tímhle filmem. To byla tak nesourodá kravina, která nedržela pohromadě , že by člověk brečel. Takže nevím na čem jede a proč to vždycky vysadí, ale tipuju že za pár dalších sra*ek zase vytvoří nějakou pecku. Akorát je otázka, jestli mu ještě nějakej áčkovej herec kejvne na možnost, že se totálně znemožní. ()

sedm.1

Shyamalanovi filmy jsem měl vždy velmi rád, takže o to víc mi je nyní líto Skleněného označit za naprosto zbytečný film, jehož existenci považuji za omyl a vážně nikdy neměl vzniknout, neboť ve výsledku vlastně všem jen ublížil. Poškodil Shyamalanovu reputaci, a prakticky částečně i znehodnotil své předchůdce, tedy Vyvoleného a především Rozpolceného, kterého považuji skutečně za parádní podívanou, a to především díky strhujícímu výkonu Jamese McAvoye, jenž si ale naštěstí svůj dech beroucí herecký koncert přenesl i sem, a právě jen on drží Skleněného, alespoň trochu v rámci snesitelnosti, nad vodou. Jinak zápletka mi přišla totálně vycucaná z prstu, to byl při psaní scénáře Shyamalan snad sjetej, protože takový paskvil snad za normálního stavu nemohl ani vyprodukovat. Celá ta zoufalost se až nepříjemně táhne a její naprostá nesmyslnost pak vyvrcholí v závěrečné třetině, u které jsem už jen otáčel oči v sloup, v co se to zvrhlo a jak marně to vlastně vyústilo. Tomu filmu každopádně chybí ale navíc i atmosféra, napětí, styl, emoce, dramatizace, prostě nic tu nefunguje, a to včetně obsazení, tedy až na zmiňovaného skvělého McAvoye, jinak ale L. Jackson působí znuděně, Willis tradičně úplně mimo a Sarah Paulson?, to se snad tvůrci zbláznili, ne? Já jsem zkrátka z této podívané velmi zklamaný, a opakuji, buď mělo vzniknout jen pokračování Rozpolceného, bez postav Davida Dunna a Eliaha Price, anebo nemělo vzniknout nic, což by bylo určitě lepší, než tohle nezáživné, nefungující a podivné fiasko. Takže veškeré mé hodnocení je jen a pouze za úžasného McAvoye. ()

Sdoom

Po solidním Vyvoleném a velmi dobrém Rozpolceném je tu závěr Shyamalanovy trilogie, který měl vzhledem k obsazení a občasným Indovým zábleskům geniality velký potenciál, který ovšem vůbec, ale vůbec nebyl naplněn. Po většinu času je to prostě jen nuda občas proložená solidní scénou, nicméně závěr to úplně zabil (v negativním slova smyslu). (HD, orig.) ()

iXtr3m3

Ďalší dôkaz toho, akí tupci v posledných rokoch majú možnosť hodnotiť filmy na kedysi skvelej a serióznej stránke ČSFD. Dnes je to už len odvar slávy minulej. Fantastické zakončenie famóznej trilógie oceniť jednou dvomi hviezdami, to dokáže len skutočný imbecil. Na čom zakladám svoje tvrdenie? Na tom, že ak sa niekomu neľúbili predchádzajúce časti, tak určite by nešiel do kina na nové pokračovanie. A komu sa ľúbili predchádzajúce časti, ten musel byť unesený. Atmosféra, ktorá by sa dala krájať, vsuvky na ktorých sa niekto mohol smiať boli psychopôvodu Hordy, takže to tak malo byť. Neskutočný stret na konci, ktorý by som prirovnal k akémukoľvek xy miliónovému komixovému blockbusteru, napriek tomu, že tu finále stálo tak tisícinu toho, čo v súčasnej komixovej špičke. Perfektná pointa a zistenie aj pozadia. Skvelé vtiahnutie do skvelého a uveriteľného univerza z ktorého by som si rád pozrel ešte akýkoľvek film, čo sa však kvôli tupcom, ako sú tu, nestane. Úžasný hudobný podmaz mierne inšpirujúci sa aj Dunkirkom. Stretnutie entít v podobe Vyvoleného alias Overseera, Rozpolteného alias Hordy a Skleneného alias Mr. Glassa, tak toto stálo za to. Jedno pozitívum tie stupídne nízke hodnotenia mali a síce, že som ja blbec začal trošku pochybovať o výslednej kvalite a tak ma to nakoniec ešte viac prekvapilo svojim ťahom na bránku, svojou previazanosťou s predchádzajúcim časťami trilógie a prirodzeným naturalistickým spracovaním. Takto si ja predstavujem evolúciu ľudstva. A tie drísty, že Bruce je už starý? Za prvé, vekovo áno, veď hrá vyše 40 rokov, že? Za druhé, ten človek sa už roky nemení. Za tretie, jeho stret s Jamesom McAvoyom bude raz legendou. Za štvrté, prítomnosť legendárneho Samuela L. Jacksona, to už bola len čerešnička na torte. Btw. tie komentáre typu Kotletky, to snáď ani nie je možné. Ale čo sa dá očakávať od indivídua, ktoré dalo Dark Knightovi jednu hviezdu, Avatarovi jednu hviezdu a Spectre dokonca odpad? Alebo Pafnuc, ktorý dal Avatarovi opäť jednu hviezdu a Arrivalu odpad? Takéto odpady by nemali mať právo vôbec hodnotiť, pretože nadhodnotiť film o jednu hviezdu, ako sa priznám, že robím občas ja, to sa dá zniesť, ale urobiť radikálne odpaly, tak to je moc. ()

Kienast

Božský McAvoy nezachrání tohle "komiksové" cosi co připomíná pilot seriálu. Zůstává ve mě pachuť nevyužitého materiálu co mohlo být kulervoucí a epic, ale to by to musel "indický rejža" uchopit úplně jinak. ()

KennyNevym

Ty hejty typu "Vyvolenýmu to nesahá ani po kotníky" mi přijdou naprosto zbytečný. Film je sice takovej komornější, ale v tom shluku holywoodskejch velkolepáků, je to fajn změna. Určitě doporučuju, celou trilogii to krásně a důstojně zakončí. ()

666Carnage

Tak jsem si zašel na zakončení filmové trilogie od M. Night Shyamalana a nedostal jsem to po čem jsem toužil. Trailer mě namlsal a já doufal v parádní jízdu jako v Rozpolceném a to se nestalo. Místo toho jsem rozpolcený já a nevím co si mám myslet. Prvních asi 25 minut je fakt dobrých a vypadá to na slušnou akci ale potom co jsou naverbováni do psychiatrické léčebny začíná nuda která se koná snad hodinu a pak přijde finále. To sice trilogii uzavírá zajímavě ale je mi líto vlastně Willise a Mcavoye protože ty odvedli dobrou práci. Dokonce se mi líbilo jak měl M. Night Shyamalan udělaných pár záběru kamer ale vadí mi co provedl s celým snímkem dohromady. Snímek úplně neodsuzuji je tam hodně scén co se mi líbilo i herecké výkony ale jako celek to úplně nefunguje. Je to škoda protože já fakt čekal bombu a tu jsem nedostal. Možná je můj pohled i hodnocení ovlivněno tím jak jsem se těšil ale jelikož nejsem sám a i světově to čtu, že se jedná o nezdar, tak na tom asi něco bude. Z celé trilogie nejslabší článek. Hold to bylo sešitý horkou jehlou. 50% ()

KoRner

Ako jeden z mála som odhalením, že sú Split a Vyvolený z jedného sveta nebol nadšený a preto som bol voči tomuto filmu od začiatku skeptický. A obavy sa naplnili. Mytológia a mysticita vyšumeli do stratena a nahradili ich paranoja a nedokončené nápady. Film je naťahovaný, okrem úvodného stretu nudný a neustále očakávanie diváka dovedie k úplnej banalite, ktorá nemá šancu uspokojiť jeho narastajúcu zvedavosť. Apropo, Dunn nikdy nemal slabinu vo vode, tá bola iba spúšťačom jeho schopností, takže v mojich očiach je odhalenie zdroja ich sily podobné ako keď George Lucas predstavil svojich midichlorianov - absolútne zničenie odkazu svojho predchádzajúceho masterpieceu. ()

Devadesát Dva

Hlavu a patu mající zakončení trilogie, který dramaticky strhne. 'Vyvolený' byl vždycky opomíjený film ve Shymalanově fimografii, který byl ale absolutní hidden gem. Eastrail 177 trilogie je takovým vykoupením, tyhle dva filmy (Split, Glass) měly slušnou myšlenku a mimo filmy z let 1999-2004 se můžeme konečně bavit o tom, že Shyamalan slaví poslední dva filmy návrat v pravém slova smyslu. Glass ale k funkci potřebuje, abyste si prošli prvními dvěma filmy (a bohužel možná), speciálně u Vyvoleného, i dobou a celým jeho emocionálním rozměrem - a že je tohle prakticky dvacet let in making tomu dává větší hloubku. ()

Sygi

Za mě tedy důstojný následovník Split a příjemné ohlédnutí za Unbreakable (potěšilo mě, že roli Davidova syna si i po 19 letech zahrál Spencer Treat Clark). Postava Mr. Glasse zde dostala větší prostor a velice se mi líbilo vykreslení jeho inteligence a přemýšlení několik kroků dopředu. Propojením dějových linií Kevina Wendella Crumba a Davida Dunna na úrovni současnosti i minulosti filmu přineslo nový rozměr, což v závěru fungovalo skvěle, stejně jako pointa sebeobětování Mr. Glasse pro "vyšší záměr". ()

klukluka odpad!

Příšerný! Opravdu nudná, odpudivá, stupidní, přitom nabubřelá věc. Odpad! bez mrknutí oka, o jiném hodnocení vůbec nepřemýšlím. ()

Torako.chan

Ze všech tří jsem měla chvilku pocit, že tento bude nejslabší. Nakonec mi připadá nejslabší Vyvolený a to vlastně jen kvůli absenci "Hordy", který mě jako charakter naprosto uchvátil, stejně jako výkon Jamese McAvoye. Nicméně ten rozdíl Vyvolený x Skleněný je nepatrný. Oba filmy jsou stejně kvalitní. Určitě doporučuji shlédnout všechny. ()

JamesSi

Přijde mi sakra vtipný, že M. Night hraje stejnou postavu malého drogového dealera v celé této trilogii. Styděl jsem se za McAvoye. Nevzpomínám si už tolik na Split, ale tohle bylo skoro na cenu za ztrapnění. Bruce Vyliž se snažil, ale jeho léta už jsou vidět. A Jackson? Ten skoro filmu nemluví. Myslím, že kvůli jeho slávě v Avangers ho museli platit za každé slovo. Jsem rád, že bývalému dětskému herci, co hrál Josefa v Unbreakable dali opět roli. Je dobré, že M. Night sehnal zase fajn kameramana - týpka, co točil It Follows, Us a Under the Silver Lake. Na nízký budget je ten týpek špičkou. Kameraman fajn, scénář nefajn. Když si uvědomíte, že zbytek filmu se bude odehrávat ve vypolstrované cele, kde se doktorka snaží přesvědčit postavy, že jejich superschopnosti jsou jen v jejich hlavě... ufff. Budu předstírat, že Unbreakable není trilogie, ale pouze jeden film a budu šťastný. Film má nejhorší typ zvratu. Myslíte si, že někdo je hloupý a pak zjistíte, že to jen předstírá. Wow. Normálně neironicky líp rozebrali superhrdinský žánr Venture Bros. Edit: Nestihl jsem to napsat, ale hlavní důvod proč dávám 1* je konec. Tam si uvědomíte, jak moc špatných nelogických rozhodnutí postavy udělaly. Přesto jim však čirou náhodou tenhle nepraktický plán vyšel. Smrt jedné postavy je pak jedním z největších zklamání. Normálně bych dal 2* nebo 3*, ale konec to vážně stáhl dolů. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

V lednu 2019 půjde do kina Glass (česky Skleněný), pokračování Vyvoleného a zároveň i Rozpolceného. V novém filmu M. Nighta Shyamalana se samozřejmě objeví Bruce Willis, Samuel L. Jackson, James… (viac)