Súboj s rodinou

• Česko Souboj s rodinou (viac)

Životopisný film o britskej zápasníčke WWE Paige, ktorá vyrastá v bláznivej wrestlingovej rodine a má šancu bojovať v americkej lige... Saraya (Florence Pughová) a jej brat Zak (Jack Lowden) Knightovci nežijú v obyčajnej rodine. Otec Ricky Knight (Nick Frost), ktorý zanechal neistú kariéru malého kriminálnika, cestuje po Anglicku ako zápasník, ktorý bojuje v ringu s matkou Juliou (Lena Headeyová). Ich podnikaniu sa však nedarí veľmi dobre a mladým tiež nič nevychádza podľa plánu. Na oplátku rodičia aktívne pomáhajú svojim deťom pri výučbe wrestligového zápasenia. Je to veľmi dobrá škola, ktorá sa neskôr oplatí. V 18-tich rokoch Zak a Raya vstúpia do zápasníckeho šoubiznisu pod menom „Zak Zodiac“ a „Britani Knight“ a dostanú príležitosť zúčastniť sa konkurzu do prípravného tábora pre WWE v USA. V najväčšej americkej wrestlingovej organizácii sa nestretávajú iba s hviezdami ako Dwayne „The Rock“ Johnson, John Cena alebo Mike "The Miz" Mizanin. Ujme sa ich profesionálny tréner Hutch Morgan (Vince Vaughn) a pod jeho ochrannými krídlami musia tvrdo trénovať. Šancu vstúpiť do profesionálneho ringu a skutočne bojovať však dostane iba Saraya, ktorá si zvolí umelecké meno Paige, pod ktorým sa preslávi. (TV JOJ)

C0r0ner

Ze začátku to vypadalo moc dobře, fóry, prostředí a tak, ale pak to bohužel sklouzlo do jen výjimečně vtipné šablony, kterou zachraňuje leda tak Nick Frost a Vince Vaughn. Žádné překvapení, žádné emoce a taky tomu nepomáhá, že wrestling je podle mě zábava hodná opravdových vypatlanců. 55% ()

Pajky3

Vlastně mě to docela překvapilo. Čekal jsem, že to bude ujetá britská komedie o wrestlingu, což se sice beze zbytku vyplnilo. Ale překvapilo mě to, že je to podle skutečného příběhu. Jen mě vždycky pobaví, když vezmou ty pěkný herečky (v tomto případě Florence Pugh) a tvrdí o nich, že jsou ošklivý. V porovnání s těma modelkama to sice není klasická kráska, ale nazvat ji ošklivkou se určitě nedá. A donutilo mě to najít si skutečnou Paige a o té se dá říct to samé a mimochodem její obsazení se povedlo. Sportovní filmy mám rád a možná ve mě tenhle ještě uzraje k lepšímu hodnocení, ale zatím to vidím na solidní průměr. ()

Martrix

V úvodu zazní, že je to podle skutečných událostí, ale jakmile uvidíte tu bizarní rodinku, rychle to pustíte z hlavy. Britský bizárek, wrestling a herci, které člověk vždycky rád vidí. To spolehlivě odvede pozornost od jakékoliv reality. I po tom, co se Souboj s rodinou překulil z komedie do rodinného dramatu, jsem ten příběh nebral tak úplně vážně a v některých momentech jsem byl i otrávený tím klišé, kterým podobný typ filmů často trpí. Zprvu mátořící se looser nakonec povstane a díky své píli, odhodlání, nebo něčemu...si splní sen... . Nicméně mix sympatických postav, atraktivního prostředí a optimismu vás přiměje ke shovívavosti a ten superhappyend tvůrcům snadno odpustíte. Ono aby taky ne, když....doporučuji vydržet a mrknout na titulky. Při nich totiž uvidíte záběry na ty lidičky, kterým se tohle opravdu (nějak tak) stalo. Taky se dozvíte, jak to s nimi dopadlo dál a celý ten příběh dostane trochu jiný rozměr. A mě osobně to přimělo zvednout hodnocení o pár procent výš. Souboj s rodinou je jako míchaná zmrzlina. Akorát to není podobně vymazlený mix, jako třeba čokoládovovanilková, ale spíš třeba vanilkovozvratková. Mě totiž ty vystajlované životopisné filmy trochu dráždí žaludek. ()

Juto

Som spokojný, takto presne má vyzerať rodinná komédia, ktorá má skvelú rodinnú atmosféru, kde nie sú postavy otravné. 7/10 ()

PROCESOR

Wrestling jde absolutně mimo mě. Přijde mi to, jako strašná taškařice a šaškárna. Takže jsem k tomuto snímku přistupoval, že to bude oddychovka a snad mě aspoň trochu pobaví. Kupodivu se tam řešily celkem závažný věci, že mít svůj sen je jedna věc, ale, jak se k tomu bude stavět vaše rodina a nejbližší je věc druhá. Takže sečteno podtrženo, pro mě celkem milý překvápko. ()

campix

[Febiofest 2019] Ukázková oddychovka, která Vás bude rozhodně královsky bavit, i když aboslutně netušíte nic o wrestlingu nebo postavách jimiž je film inspirován. FIlm se nevyhýbá obvyklým klišé, ale naopak z nich těží. Tady je prostě všechno na správném místě. Včetně výborného hereckého obsazení hlavních i vedlejších rolí a camea Dwayna Johnsona. Je tu i potenciál pro útok na vaše slzné kanálky. A vůbec nemusíte vědět, že je příběh inspirovaný skutečnými událostmi a vůbec nemusíte vědět, o co tam jde. Je to prostě královská zábava a jedna z nejlepších oddychovek za poslední dobu s opět výbornou Florence Pugh, které mimochodem věštím hvězdnou kariéru. ()

angel74

Zdejší hodnocení mě upřímně vyděsilo. Během tohohle filmu jsem se měla dojímat nad příběhem a smát rádoby vtipným situacím? Já se akorát zoufale nudila. Pokud podobně uboze a nevkusně funguje dění kolem wrestlingu i ve skutečnosti, tak s tímhle světem opravdu není něco v pořádku. Nejsem nijak předpojatá, ale natočit se to dalo určitě podstatně lépe. Fanouškům daného sportu můžu vřele doporučit snímek Wrestler, to je trochu jiná liga. (35%) ()

chelseaman22

Přesně tento typ filmů vyhledávám stejně často, jako protipěchotní minu na hranici Gruzie s Ruskem. Nejenže ve filmu „the Rock“ hraje si dvě minuty, ale kompletní herecké osazení působí dojmem, že herectví věnuje po práci ve vinotéce v centru. 31 % Celosvětový příjem k 18. 6. 2019: $39,058,583, což je 3,55 násobek rozpočtu ()

UhLee

(6/10). Je to opět jeden z těch feel good filmů, který ukáže mnoho wrestlingových legend a dokáže i inspirovat. Nezáleží jak vypadáš. Hlavně, že to máš v sobě. ()

Avathar

Absolútne skvelá feel-good pohodovka, ktorá do vás doslova namláti pozitívnu energiu. Mám rád, keď tvorcovia dokážu vykresliť prostredie, ktoré je mi absolútne cudzie (v tomto prípade wrestling) pôsobivo a príťažlivo, že má jeden po skončení okamžite začať trénovať a nechať si od Paige v ringu vymlátiť zuby. Iste, príbehovo je to opäť klasika o neznámom človiečikovi, ktorý má svoj veľký sen a chce dobyť (či skôr dobiť) svet. Avšak v tomto prípade to vôbec nevadí. Skvelé postavy a sympatickí herci (Nick Frost si to strašne dáva) na čele s dokonalou Florence Pugh. Tá ma svojím talentom a charizmou opäť položila na lopatky. Vince Vaugh a The Rock už boli potom vyslovene čerešničkou na torte. Super. ()

viperDavid

Parádní zábavná podívaná i když The Rocka tam dali spíš na pozadí, ale to vůbec nevadí. Hlavní představitelka byla skvělá a celá její anglická potrhlá rodini také :) Velmi pěkné i když se přiznám, že jsem Paige vůbec nako WWE bojovnici neznal. ()

Tosi

Z popisku bych vyškrtnul drama a nechal jen komedii. V okamžicích, kdy film chtěl brnkat na vážnější strunu, byl totiž děsnej a já trpěl jak zvíře. Tady se povedlo jen pár hlášek, zbytek včetně nudnejch zápasovejch scén stál za starou bačkoru. Dotáhnul jsem to natřikrát, taková to byla fuška. ()

plechulka

Příjemný mix britské komedie a sportovního filmu i pro ty, které wrestling moc nebere. Konec je sice poněkud "klišoidní", ale to už sportovní filmy bývají... ()

Yoshimitsu

Dwayne "The Rocku" ty prevíte jsi jenom tahák na tenhle film ve, kterém zastaneš dohromady asi 10 min, ale aspoň ve svojí reálné osobě a v tom, co miluješ. Zbytek pro mě hodně neznámá herecká zastoupení, ale musím říct, že příběhově si mě to získalo a jsem rád, že hlavní příběh byl o Paige a né o jejím bratrovi, který se choval, jak kokot sám to tam říká. Škoda, že jsem se já nenarodil v zápasnické rodině to by mi ty chvaty na ségru procházely. Dávám 80% ()

ivan bohatyr

Byl jsem přesvědčený, že tohle je komedie, ne-li přímo parodie, protože nedokážu si představit že by si někdo snil o tom, že vyhraje cenu ve wrestlingu, který je samozřejmě zfixovaný. Ale oni to myslí vážně, je to takové sportovní drama, do komedie to má opravdu daleko. Jako není to nic extra, že by někoho zajímalo jak si průměrná holka hraje na wrestlerku o tom pochybuji, ale ok, není to špatný film. Mimochodem Dwayne Johnson je pouhá reklamní vábnička, ve filmu se objeví sotva na pár minut. ()

Bobik9

Jako velký fanoušek WWE mám možná trošku zastřený náhled na tento film. Moc se mi to líbilo. Florence Pugh byla Paige nečekaně podobná jak vzhledem, tak i mluvou a to rozhodně není jednoduché. Příběh je to celkem známý a nijak extrémně originální, ale určitě pobavil. Vedlejší herecké role byly naprosto parádně obsazeny. Rock je jasnačka v takovém filmu, ale Vince Vaughn a Lena Headey moc potěšili. Člověk zaznamenal Big Showa, Sheamuse, Mize a Zelinu, takže musím být spoko. Jediná věc, která mě trochu mrzí, a která mi celkový dojem zkazila je fakt, že je ten film neskutečně přikrášlený a pohádkový. Paige, když přecházela z NXT do RAW, tak už byla obří hvězda, kterou fanoušci milovali. ()

elanius

(43/2019) / Ako vždy výborný Vince. Film mohol kľudne skončiť v priemerných vodách ak by nepriniesol pár originálnych momentov. MMA svet, neštandardný hrdinovia, super výber hercov do vedľajších úloh a malé cameo samotného Dwayna Johnsona. (7/10) ()