V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

kubilov

O kus lepší než dvojka a o kus horší než jednička, celkově ale důstojné rozloučení se Strážci Galaxie. Musím říct, že mě ale linka s Rocketovým "dětstvím" nijak významněji nevzala. ()

XXXXXXXX

Po perfektní jedničce, a průměrné dvojce, Gunn do třetice plivne všem fanouškům této mrtvé série disfunkční trojkou. Velmi nepovedený způsob, kterak zatlouct hřebík do rakve a definitivně pohřbít kdysi originální a zábavnou sérii. ()

Hawaj

Trošku ubrečený melodrama co skončí vesmírným multikulti dojákem. Škoda že ten důraz na rodinu z toho čouhá stejně školometsky jak z nějakýho křesťanskýho filmu. Tvůrci moc tlačili na pilu a lehkost prvního dílu se až na pár okamžiků vytratila. Trikové řemeslo bylo dokonalé. ()

Cermicek

Taky jsem se snažil přihmuřovat oči, co to dalo, páč Strážci jsou jedna z mých nejoblíbenějších Marvellovskejch sekvencí, ale víš jak, kde nic neni, ani Thanos nebere..🤷‍♂️. Nápady tu jsou. Zajímavé prolínání dějových linií taky.. Ale v konečném důsledku se film snaží brát sebe tak vážně takovým nalíhaním na mravních hodnotách..Už tomu chybí ten původní sarkasmus a důvtip z prvních dvou dílů, kterej dělal tuhle sérku tak cool. Celkově jestli jsem se za film zasmál dvakrát tak je to moc. Efekty infantilní základny a zmrzačených zvířátek sklouzly od plánovité originality spíše do trapnosti a obecně těhle apektů, které celkový dojem srážejí do prázdnosti vesmíru je bohužel víc než těch pozitivních (jeden z mála příkladů je závěrečná akční scéna všech strážců se záporákama, ale to je bohužel málo..). Mno nic, potopili nám další vlajkovou loď..🤷‍♂️. Zas třeba ale přijdou s něčim novým!!🤞(i když podle teaseru to vypadá spíš na opak..) ()

RafaKrakal

Strážci galaxie jsou ve světě Marvelu pozitivním úkazem, neboť jako jediná "frančíza" netrpí vyčpělostí a dokáže stále přinášet nové nápady a hlavně velmi specifický humor, který film posouvá do jiných rovin. A když se k tomu přidá režisérský um Jamese Gunna, tak vznikne plnohodnotná, 2 a půl hodin trvající filmová zábava se vším všudy, která divákovi pomůže zrelaxovat a přijít na jiné myšlenky. ()

Toustovač

Rocket a (trochu) Quill to táhnou. Zbytek ať táhne. Strašně přeplácaná záležitost, s jednou dobrou dějovou linkou a osmi slabýma, nerozvinutýma, zbytečnýma. ()

PlayEasy

Správně namíchaný koktejl zábavy, akce a vůbec všemožných i nemožných emocí, jako od mistra barmana. Kéž by se tak důstojně dokázal rozloučit každý... 80% ()

tkey

Zbraňovec to zase zvládl. Dalo by se tomu něco vytknout? Ale jo. V porovnání s jinými počiny, co nyní od Marvelu jdou to je ale o dva levely výše. Určitě se na to někdy rád podívám znovu. ()

Midar

Když se nad tím tak zamýšlím, nenapadá mě vlastně absolutně žádný důvod k tomu, abych třetí Strážce někomu doporučoval nebo se na ně nedej bože podíval znovu. Gunn opět, podobně jako v Sebevražedném oddíle, prostě není schopen vybudovat smysluplný příběh. Místo toho neustále skáče z jedné scény na druhou bez jakéhokoliv náznaku návaznosti. Emoce ani napětí tak absolutně nefungují, protože jak mám být dojatý v rádoby slzopudné scéně, když jsme ještě pár sekundami řešili to, že Drax se*e hovna ve tvaru ryby. Celý film je tak jen směsice náhodně poskládaných scén, které spolu vůbec nekorespondují a kdybyste je popřeházeli, vlastně se vůbec nic nezmění. Schéma – akční scéna, debilní dialog, otravná hudební montáž, akční scéna, debilní dialog, otravná hudební montáž – se tak opakuje pořád dokola bez jakéhokoliv ladu a skladu. Vtipy jako hodný/zlý pes nebo Quillův dojemný monolog ke Gamoře, který přitom slyší všichni, jsou tak strašně předvídatelné a ohrané, že mi vážně hlava nebere, jak někomu může právě toto připadat vtipné. Scénu s tím, že jdeme někoho zachránit a on už se zachrání sám snad ani nemá cenu komentovat, to musí Gunn v poslední době vrazit snad do každého svého filmu. Záporák je opět jen komicky vypadající ocas, který za celou dobu nic nepředvede, jen střídavě velkohubě kecá a pláče a nějaké dojemné týrání zvířat? Ehm, cože? To už mi bylo více líto toho chudáka paviána v Mouše než těch tří CGI zvířátek tady. V konečném výsledku mě tak vlastně mnohem méně štval třetí Ant-Man, který si ve vodách průměrnosti alespoň nehraje na žádné extrémně chytré a stylové veledílo. DC je tak oficiálně ještě více v hajzlu, než jsem si původně myslel. ()

ratpile

Roztomilé příšerky, občas trochu doják, sem tam povedený vtípek, hezké CGI, patřičně hnusný, překvapivě fungující záporák.  Opět velmi zapomenutelný, zaroven zábavný popcorn.  Pavoučí králik ftw! ()

mrclTV

Áno, klasicky otravný, uvrešťaný, prilblbý guardani, nemal som ich rád v prvom filme, ani druhom a nemal som ich rád ani v tomto, veľa sa nezmenilo.... čo z toho, že to dobre vyzerá, ked je to taká hlúposť - podivný mix Fast and Furious (lebo family), Mad Max Beyond the Thunderdome a nejakých tých Marlevovskych/Disney tahov (musí sa predsa ubližovať roztomilým zvieratkám)... a to nechcite, aby som na tomto mieste rozprával o vianočnom špeciáli. ()

sniperjozef

Pořád asi jeden z nejlepších Marvelů po Endgame, ale už mě to poučování, brečení, silná slova, povzbuzování, neumírání ve volném vesmíru, apod nebaví. Je tam pár pěkných scén, ale celkově je to velmi slabé a extrémně dlouhé. Záporák je v jednu chvíli totální OP a pak ho v podstatě za pět minut někdo zabije v pěstním souboji. Asi už jsem na tohle starý a rád bych u filmu viděl trochu něco inteligentního, nebo alespoň něco kde budu moct využít 0,1% kapacity mozku. ()

farb

Trapný, infantilní a úplně prázdný digibordel, ve kterém tentokrát nefunguje ani ten soundtrack. Obrovské zklamání. ()

johnsnow

Nečakal som teda takto nadupanú jazdu kde funguje jak humor tak emócie a čo je hlavné, tak humor tu neprebíja vážne scény, čo ma dosť prekvapilo. Akcia fajn, aj záporák patrí k tým lepším čo MCU ponúklo, takže ja som spokojný, naozaj dôstojná rozlúčka. ()

blondboss

Na ukončenie "strážcovskej" série som sa na jednej strane veľmi tešil a na strane druhej aj trošku bál, či to tvorcovia nedomrvia a neprepália. Gunn ale opäť ukázal svoju výnimočnosť a svoj cit pre túto trilógiu a pre tieto postavy. Opäť raz vizuálne lahodné divadlo, ktoré hádam nikdy neomrzí, so zaujímavou dejovou linkou, ktorá miestami dokázala vyžmýkať emócie, miestami skvelo rozosmiať a miestami dokonca vybudovať namakanú až temnú atmosféru. Uvidíme, ako to s našimi hrdinami pôjde ďalej, ale s týmto snímkom som takmer maximálne spokojný. 85 % ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna