V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

KuceraJohny

Trojka Strážců galaxie je asi tím nejlepším dílem této zábavné trilogie. Bohužel je tu stejný problém, jako u všech předchozích filmů. Po pár dnech si prostě nepamatuji co sem tam sakra dělo. Opravdu to nechápu. U všech ostatních MCU filmů jsem v podstatě schopný převyprávět celý děj, ale u Strážců ne, tam se zmůžu jen na velmi obecný popis. Jak je to možné? Nevím. Možná bych měl ty filmy vidět víckrát. Důležité, ale je, že jsem se velmi bavil. Záběry byli nádherné, akce super a příběh byl tentokrát opravdu nejlepší. James Gunn dal zkrátka do této značky srdce, které zůstane už napořád. Jediný co mě mrzí, je záporák. Spoiler: Ten se jevil jako jeden z nejsilnějších "lidí" ve vesmíru a opět padl poměrně jednoduše. Škoda no. KONEC SPOILERU. Aspoň že závěr byl topovej. ()

Venum

Videl jsem dnes v kine a musim konecne dat recenzi, kde se priblizuji alespon podle meho gusta k filmu, ktery me opravdu bavil. James Gunn to umi, a vi to v Marveli, ale hlavne to vi i v DC kam si ho pretahli, a nemohl se rozloucit lepe. Film asi uplne nevezme dech jako 3 Spidey nebo Avengers, ale je to velmi osvezujici vanek toho, na co jsme si zvykli. Film , uz od 1 dilu, pusobil, tak na pul komicky, a to prave tady funguje, je to film, kde si to reziser dovolit muze, nicmene cenim, ze v zaverecnem snimku (asi), pridal i peknou a decentni emocni udalost(i). Film funguje, bavi, a nestoji (nenudi), a to po tech fiaskach, ktere jsem absolvoval (thor 4, eternals, Black Patner atd) mi verte, ze je neuveritelny pocit. Za me je to solidni film 7.5-8/10 podle toho, co divak od toho ceka. ()

lukas.frydry

No takto na jedničku to nemá ani náhodou, na dvojku taky ne.. přesto oproti tomu, co vychází od endgame a Spidermana je to nejlepší co Marvel nabidl ()

Hansolo35

Tři hvězdy protože jsem velkej fanda Strážců. Jednička byla bombová, dvojka trošilinku slabší (za to dík Egovi), ale tady chyběl dobrý scénář. Výběr starých fláků z mp3 pokulhával, místo vtipných hlášek řeč Strážců spadla do vulgarit. Atmosféru to mělo, ale za mě moc smutné. Chyběl mi drsňák Yondu, nová postava Suverénů (Will Poulter), mě neuchvátila. No a když se Rocket procházel při umírání v bílé mlze, tak už chyběl jenom starej Brumbál. Jdu se kouknout na jedničku, ať si zvednu náladu. ()

MatyRock

Důstojné zakončení vesmírné trilogie o bandě vyvrhelů. Po silném úvodu přijde slabší prostředek, který se přehoupne do emocionálně nabitého finále. James Gunn nešetří nápady a opět se jedná o silně autorský počin. Film má hned několik audiovizuálně nápaditých scén, jenž jsou podkresleny opět nadupaným soundtrackem. Jediným větším problémem je slabší scénář a příběh, což je nejvíce patřičné ve druhém aktu snímku. To se projevuje i na některých postavách, které se nahodile objevují na plátně, aby vykonaly svoje, pak na čas zmizí a následně se znovu spontánně objeví. Kromě toho, i když byl High Evolutionary dobrým antagonistou, tak nebyl plně využit a zbytečně rychle poražen. Gunn umí pracovat s postavami, nejvíce mu to však svědčí v dialogových a emočně silných scénách, protože v humor je poněkud opotřebovaný a často se recykluje. Třetí Strážci obsahují hned několik emocionálně silných scén, větší emocionální zakončení, které bylo u předešlých dvou filmů, ale bohužel chybí. 8/10 ()

Warmachine69

Neuvěřitelný kolotoč emocí! Asi nejlepší možnost jak popsat tento film. Zažijete tu vše. Co tady podle mého zase opět vede tak je humor. Ten je prostě fantastický a po opravdu dlouhé době jsem se v kině opravdu z plna hrdla zasmál. V některých částech až mi tekly slzy. Nesmíme zapomínat na hudbu, ta je samozřejmě zase fantastická. Nemá asi cenu se rozepisovat konkrétně dál, jelikož tady je opravdu vše správně. Nejlepší rozlučka jaká mohla být! ()

jirikzaboj

Úctyhodné pokračování, které je po posledních MCU filmech osvěžením a zároveň velmi osobitým filmem, jak už od Gunna očekáváme. Tentokrát ale podáním, na které nejsme u těchto oblíbených až komediálních postav zvyklí a už od úvodních titulků je jasné, že se pojede více na vážnější a emocionální vlnu, která má za úkol se poctivě rozloučit s původní partou a s Jamesem Gunnem coby jedním z matadorů posledních let v rámci celého MCU. Velký kus filmu je věnován především Rocketovi a celá dějová zápletka je vlastně paralelou k tomu, abychom konečně probádali jeho minulost, která je bez pochyb tím nejlepším, co snímek nabídne. Brečel jsem, emocionálně mě to ždímalo a patří to nejspíš k nejsilnějším a nejsmutnějším zážitkům ze všech filmů od Marvelu. (Nejsem si vlastně ani jistý, jestli tuhle zdrcující ždímačku Gunnovi někdy odpustím) Film tedy zvládl rozebrat postavu Rocketa opravdu svědomitě, ale utrpěly tím všechny ostatní postavy a jejich neúplné motivy, prázdné charakterové vývoje a jejich příběhové oblouky k řádnému rozloučení nebyly vůbec zajímavé, ani poutavé. Jakoby Gunn zapomněl vyřešit všechny ty oblouky z minulosti a nepostavil si k tomu ani ideální oslí můstek. Takže příběh Gamory a Quilla byl i přes snahu to nějak obhájit naprosto bez emocí. Draxx ani Nebula nenabídnou nového vůbec nic a jediný opravdu obohacující a přednostní vývoj má Mantis, která si to pro sebe absolutně ukradla a jde vidět, že si to Pom Klementieff opravdu užívá a je to pro mě velkým překvapením. Nicméně pokud mělo jít o jakési vyvrcholení všech hlavních hrdinů, tak podle mě tady film hodně selhal a nesoustředil se na postavy zkrátka rovnocenně a konkrétně zhruba druhý akt filmu tím opravdu hodně utrpěl, protože se lítá jen na různé lokace a film nabízí tisíckrát recyklované vtipy, které už nejsou bohužel tolik zábavné. Nicméně přes to bych přešel opět k pozitivním přednostnem filmu a to sice k vizuální stránce, která je ze všech 3 dílů nejdospělejší, zralá a opravdu hezky namíchaná. Připisuji to již větší zkušenosti Gunnovo velkoprodukci a opravdu je to nejhezčí vizuál od Endgame. Součástí Guardians je nepochybně i líbivý soundtrack, který je sám o sobě zdůrazněn již v názvech filmů a tady se Gunn nechal inspirovat více v 90. letech a vážnější náladě příběhu to rozhodně prospívá a mix je opět opravdu kvalitní, ten člověk má zkratka absolutní sluch a hudební vkus. Shrnutím bych tedy řekl, že se to i tentokrát docela povedlo a nemuselo to být utržené úplně z řetězu, obešlo se to bez výraznějších pop kulturních odkazů a jako STAND ALONE filmové pokračování je to opravdu fajn, jen mě zklamal ten příběhový oblouk postav, který se podle mě nerozloučil náležitě a třeba se jen pletu a ještě přijde nějaké potenciální pokračování v budoucnu a tohle vše byl jen jakysi záměr. PS: akce v tomhle filmu jedna z nejlepších celého MCU a hrátky s kamerou také UPDATE : po rozložení v hlavě jsem nucený jít s jednou hvězdičkou dolů, protože mi zkrátka konzistentně film nedával smysl a měl hluboké mezery. () (menej) (viac)

Duffman 97

Jestli se Disney mohlo v poslední době spolehnout na jediný film, byli to právě Guardian's of the Galaxy volume 3. Po ( za mě suprových ale divácky né tak přístupných ) The Eternals, lehce nadprůměrném Multiverse of Madness a odpadních záležitostech jako Thor: Love and Thunder a She-Hulk nám James Gunn nadělil snad nejlepší Marvelovku od Endgame. Nejsem velký fanoušek Jamese Gunna a jeho The Suicide Squad mi vyšumněl po 2 hodinách z hlavy. Nicméně Guardian's jsou jeho srdcovka a je to znát. První dva filmy jsou super.......trojka ale dokázala skvěle manipulovat s emocemi. Film dokáže být vtipný i dojemný zároveň. James Gunn dokázal že umí pracovat i s jinými emocemi než s humorem a rozptýlil mé obavy z režie Superman: Legacy. Také si cením že konečně nejde o záchranu světa ( která tam sice je ale na druhé koleji ) ale o záchranu Rocketa, kterého dostihla jeho minulost. Pokud bych měl film za něco kritizovat je to prvních 15 minut, které jakoby nevěděli kam zapadnout. Taky mě mrzí že si tvůrci v určitých scénách nestáli za svým. Adam Warloock taky neměl moc prostoru......... nicméně tady byl hostem a jistě se s ním ještě setkáme. Ve finále třetí Guardian's považuji za jednu velkou emocionální jízdu a jednu z nejlepších Marvelovek. James Gunn se rozloučil se ctí. 8/10 ()

Dex16

Naprosto fantastická rozlučka Gunna se Strážci Galaxie a vlastně i Marvelem.🤚🌌🛸 Je to vtipný, trošku vulgární😁, zábavný a hlavně strašně dojemný, (Především flashbacky s Rocketem🦝). Pro mě osobně asi nejdojemnější 😭 projekt v rámci MCU a možná i nejlepší!!! 👍 Hudba jak už jsme zvyklí u Strážců je úžasná a opět výborně zvolené písničky! 🎵 Hlavní záporák byl pro mě jeden z nejlepších, kterého jsem viděl v Marvelu, akorát v poslední třetině se mi zdálo, že se chová trošku "zkratově" což úplně k němu nesedělo, když první a druhou třetinu byl zcela jiný v chování.👺🤪😈 Jde vidět i určitý vývoj u našeho bláznivého týmu, který opět skvěle hláškuje a doplňuje se jak v akčních tak i v emocionálních scénách. I přesto, že se mi film moc líbil, tak se nemůžu zbavit pocitu, že finále mohlo být ještě o krapet "drsnější" než jak tomu nakonec bylo. 🙃😏 Jde zkrátka vidět jak moc pro Jamese Gunna je tahle banda odpadlíků důležitá a jak moc je miluje. ❤️ "Je jedno co bude dál, Galaxie svý Strážce potřebuje."❤️ ()

honzik242

Emocionální pecka, která pocuchá nervy, zasáhne u srdíčka a rozesměje. Shlédnutí v IMAX 3D nelituji a mohu jedině doporučit, i když nejsem velkým fanouškem 3D, tak musím říci, že u tohoto filmu to pozvedlo zážitek na jiný level. Vtípky, akce... vše tam bylo. Možná by příběh snesl hlubší zabřednutí do některých vztahů, ale je vidět, že se režisér chtěl posunout v příběhu dál. Doporučuji. ()

IronBalu

9/10 dobrý příběh, efekty, scénář, hudba. Hezké rozloučení se Strážci, každý dostal dost prostoru. Všeho bylo tak akorát, žádný vlezlý a na sílu humor, super akce, hned od prvních sekund a detailů na Rocketa, bylo také jasné, že na efektech se rozhodně nešetřilo. Flashbacky do minulosti Rocketa byly zajímavé jakožto i hlavní mise Strážců, zachránit ho. Bavila hlavně drzá Mantis, a celkově interakce mezi Strážci byla super, hláškovali se, byli ujetý a vše si to perfektně sedlo. Záporák byl fajnový psychopat. Také jsem rád, že nedošlo na emoční ždímačku přes něčí smrt, k rozloučení Strážců by to nepasovalo(v nedávné gog 3 anketě jsme se celkem sekli a asi je to dobře). Proč ne 10/10? Půl bodu za trošku natahovaný konec a půl bodu za Adama Warlocka, ten chápu, že musí mít nějaký vývoj, ale chtěl jsem ho víc vyspělejšího, nebezpečnějšího. Každopádně si dám Strážce v kině více než jednou ()

Tusak

Jediný Marvel film na ktorý som sa tešil po dlhej dobe nesklamal. Výborná hudba, neodfláknuté cgi (čo je pri Marvele už bohužiaľ zvykom), veľmi silný príbeh o Rocketovi a skvelé zakončenie Strážcov Galaxie. James Gunn predviedol skvelú prácu a aj keď miestami bol ten humor nevhodný v niektorých situáciach tak stále je tento snímok 8/10. ()

Lukango

Strážci se s námi loučí a to velmi emotivně. Strážci galaxie jsou podle mě nejlepší tvorba Marvelu a jsem rád, že tento poslední díl za tím udělal tečku, která předchozí díly svojí kvalitou nijak neuráží. Už to není o záchraně galaxie, ale o záchraně těch nejbližších. Neskutečně se mi líbí ten progres každé postavy, kde vidíme jak se z outsiderů propracovali až k soudržnému týmu. Joky tu rozhodně nechybí a člověk se zasměje, avšak film je nakažen trochou marvelovského humoru, kdy některé emotivní scény jsou zaraženy vtipem. Sice to není vždy a je tu spousta dobře provedených emotivních a vtipných scén, avšak spojí se to a ne vždy se to povede. Gunn nám tu představil další postavy, které si prostě zamilujete. Myslel jsem si, že Warlock bude drsnej záporák, ale Gunn z něj udělal blbečka, ale já si toho blbečka oblíbil a užíval jsem si každou scénu kde byl. Herci tu hrajou sakra dobře a jsou opravdu do postav ponoření. Gunn nám tu opět namrskal spoustu cool songů, ale z trilogie zatím nejslabších. Ano, máme tu songy z traileru, které jsou naprosto úžasné, ale i tak jsem čekal, že nám tu flákne songy, které si hned po zhlédnutí filmu stáhnu. Co se týče samotného soundtracku strážců galaxie, tak jsem ho čekal mnohem výraznější. Vrátím se zpět k postavám, a to k záporákovi, který je spíše variací na nejlepšího záporáka Marvelu a to Thanose. Bohužel, i když je skvěle zahraný a většina toho, co říká dává smysl, je tu však několik scén, které jsou z jeho strany velmi nelogické, na druhou stranu je to jeden z nejkrutějších záporáků, z kterého jde celkem strach. Co se týče ostatních postav, tak se tu dozvíme krutou minulost Rocketa a to je vlastně celé, což nijak nevadí, protože postavy byly vykreslené již v minulých filmech a tady to je jen obohacené. Akce tu je zábavná se cgi, které ano, má chyby, ale že by to byla temná stránka filmu to určitě ne. Chtěl bych říct, že miluju postavu Petera Quilla, kterou považuji za mojí nejoblíbenější z Marvelu a také Rocketa, kterej je prostě cool a je nedílnou součástí strážců. Spolier!!!! Avšak obě tyto postavy měly možnost umřít a opravdu jsem si to myslel, ale nestalo se to a myslím si, že se to stát mělo. Chápu že Marvel nechce zabít výdělečné postavy, avšak filmu by to ke kvalitě pomohlo, a emotivně by to zasáhlo daleko víc. Film sice má chyby ve formě klišé, náhod, přílišné velkoleposti a nelogičností, avšak jsou to Strážci Galaxie a fungují skvěle, alespoň z většiny po té emotivní stránce. Upřímně jsem od trojky podle traileru čekal víc, avšak stále to je správňácká ujeťárna, která je sice dle mého názoru z trilogie nejslabší, ale má rozhodně, co nového nabídnout. Známka: 7/10 ()

jara12

Famózní James Gunn se vydává na svoji poslední jízdu se Strážci a dokonce i s Marvelem samotným. Film nasazuje velice tragickou notu s porovnáním s minulými díly a předkládá všemi milovaného Rocketa jako tentokrát hlavní postavu. Záporák filmu funguje, každý Strážce splňuje přesně to co byste od něj očekávali a celkově nové postavy vám přinejhorším nebudou vadit. Hudba je opět jak už je zvykem famózní, kde je tentokrát  výběr z několika dekád. Jediné co by se dalo vytknout jsou slabší vtipy oproti minulým dílům a rozřešení děje, se kterým nemusí každý být spokojen. ()

darius1706

Příbuzní o mně říkávali, že by jsem na to koukal, i kdyby tam mlátili pytlem o vrata. Tak už můžu říci, že jsem dospěl, že už se mi taky všechno nelíbí.  A takovým krásným příkladem může být i tento film, kdy, soudě podle opravdu vysokého hodnocení, dnešním divákům stačí ke štěstí opravdu málo. Když to shrnu krátce - nic moc více, než bylo v traileru, ve filmu není. To, co fungovalo v předchozích dvou dílech a v tom, co se dostalo do série Avengers, tak zde bylo až úmorné. Bylo tu všeho všudy asi 5 vtipů, které navíc něco tak rychle převálcovalo, že si je člověk ani nemohl užít. Mezi vtipy už nepočítám nadávky mezi jednotlivými postavami, které bylo vtipné poprvé, podruhé, dejme tomu potřetí, ale pak už to bylo pořád dokola. Rocketova linka sice slibovala něco zajímavého, ale celkově se její náplň dá shrnout do deseti vět a ty scény, které měly vzbudit emoce, protože zvířátka a ještě různě zraněná (jo, jedno bylo fakt na vozíčku), tak emoce vzbudily, ale pouze negativní pocit úmornosti.  Děj logiky taky moc nepobral, ale to zase u Strážců Galaxie není nutně chyba. Jen tady to vyznělo strašně prázdně. A co mi vyloženě pilo krev, tak bylo přehršel hlavních postav, jako by se Gunn rozhodl, že když konec, tak tam narve každou myslitelnou postavu. Tím pádem bylo rozjeto bambilion příběhů, linek, kdy v tom byl akorát solidní guláš. No a zvířátka a děti - vzpomněl jsem si na poslední díl Starwars, který mi neskutečně pil krev, kdo zná, ví proč. Nemá cenu asi nadávat dál, ten film se jednoduše nepovedl, což mě mrzí, Strážce Galaxie jsem měl celkem rád a trojce jsem věřil, no, nevyšlo to. Když to shrnu - tomu, komu se líbí neustálé popichování mezi postavami ala Přátelé, 150x nástup za hraní hudby do nějaké šarvátky, zvířátka, digitální bordel a hlavně neskutečně úmorně dlouhá stopáž, přijde si na své. Já jsem na to už asi starej. Kdyby to bylo o půl hodiny kratší, drželi se hlavní linky Rocketa a nezabili okamžitě každý vtip, byl by to slušný počin. Takhle jsem váhal mezi jednou a dvěma hvězdami. Nakonec dávám dvě, jednak z nostalgie, jednak proto, že odfláknuté to vlastně nebylo. Jen se to prostě nepovedlo. ()

hdraf

75 % - všechny tři filmy jsou na vysoké úrovni! Ale ta dvojka a kouzlo první jedničky lze jen těžko překonat. Ano. Příběh o Rocketovi byl geniální a byl jsem zcela smířený, že prostě zemře. A ono NIC!!! Tak alespoň STAR LORD...a on NIC! OK. Tak na začátku DRAX. Střela do hrudy...a zase NIC?! Nebula...NIC. Nikdo z kladných hrdinů nezemře. A tady musím napsat bohužel. Záporák vypadal dobře a měl superschopnost, ale finální bitka byla tak nějak rychlá. Bohužel. Tak asi se sejdeme zase u 4:-( ()

P3rcy

Recenze často mluví o velkým dojáku tak jsem se před promítáním malinko bál abych se v kině před těmi dětmi nerozbrečel ale žádné slzavé údolí to pro mě fakt nebylo. Jedná se o nejslabší díl série i tak je to ale nejlepší Marvelovka od Endgame. Menší Spoiler Co mi nejvíc vadilo: Konec, který mi připomněl finále Hry o trůny, kdy se některé postavy z ničeho nic rozhodnou jít si svou cestou aniž by to z vývoje příběhu nějak logicky vyplývalo. Druhý neduh je, že jsem naprosto postrádal Gunnovu "lehkost" z minulých dílů. Hlavní problém Marveláckých filmů posledních let je, že se berou hrozně vážně a tento problém má v menší míře i poslední(?) díl Strážců Galaxie a to i přes velkou snahu o humor. Samozřejmě má film i dobré stránky. Opět tu je velice slušný soundtrack, dobré efekty, obstojné bitky, pár dobrých vtípků. Zkrátka skoro vše, co jsme donedávna od těchto filmů čekali. ()

Lada1962 odpad!

Neskutečně dlouhé a stupidní, scény s Rocketem možná můžou na někoho fungovat, ale kvůli mé náladě posledních dní, se tak nestalo, a tak jediný okamžik, kdy jsem musel zatlačovat slzy byl ten, když jsem si uvědomil, kolik peněz jsem vyhodil za lístek ()

frycda

Tenhle film si zaslouží přísnější oko i komentář. Určitě se stotožňuji s tím, že se film moc povedl. Po prvním shlédnutí jsem byl nadšený ale i přes to malinko zmatený. Po druhém zhlédnutí mi došlo, že ve filmu není vlastně žádný epicky propracovaný boj. To co tvoří podstatu záchrany vesmíru tam najednou vlastně nebylo. Všechno se točí jen kolem záchrany jedné postavy a zabránění jednomu vědci aby dál experimentoval. Což by samo o sobě nebylo špatné. Pak sem si ale uvědomil, že veškeré pocity nadšení, které jsou z filmu vyvolány jsou díky zvířátkům, dětičkám a přisprostlému humoru. Tak, že důmyslně a detailně propracované souboje jsou nahrazené emotivníma obrazama. Nakonec mě to nutí přemýšlet co bude dál..... znamená to, že další Marvelovky budou na podobném principu a začnou nás dojmat jen pomocí roztomilosti? ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna