Derek Vinyard (Edward Norton) bol do smrti svojho otca vyrovnaným a pokojným človekom. Keď však jeho otec prišiel o život pri práci v černošskom ghette, z Dereka sa stáva ktosi celkom iný. Presvedčenie, že existuje nadradená a podradená rasa, privádzajú Dereka k neonacistom. Postup v bunke je nezadržateľný a Derek sa stáva druhým najväčším šéfom. Nad ním stojí iba Cameron (Stacy Keach), ktorý všetky rozkazy zo strachu pred políciou realizuje práve cez Dereka. Derek je tvrdý chlapík, ktorý neváha použiť akékoľvek prostriedky, aby uchránil seba a svoj majetok. Iba tak sa mohlo stať, že pri pokuse o krádež jeho auta Derek zastrelil dvoch černochov. Trest ho však neminie a dostáva sa do väzenia. Celý svoj doterajší život dostáva celkom inú podobu na mieste, kde máte príliš veľa času na rozmýšľanie. Svet jednoducho nie je čiernobiely a Derek vychádza na slobodu ako iný človek. Problémom je však jeho mladší brat Danny (Edward Furlong), z ktorého sa medzičasom tiež stal nacista. Derek by rád zmenil nielen to, čo príde, ale aj to, čo bolo. Jeho telo je však poznačené symbolmi, ktorým sa stále klaňajú noví a noví prívrženci... (RTVS)

cold

Poprvé jsem tento film viděl jen z půlky (kamarád měl kus umazaný - ale mě to ani nepřišlo). Viděl jsem tedy, když se Edward vratí z vězení a stejně na mě hodně zapůsobil. Takto reálná vypověd o rasisismu chtěla pořádný kus odvahy. Nejhorší na tom ale je, že ty vyholený palice si z toho vezmou jen něco a celkové poslání filmu ani nepochopí. Přesto nejlepší výkon Nortona a režiséra, který nic jiného myslím ani nenatočil. ---Takovéto filmy mají dostvat oskara a ne stupidní Titanic--- ()

BlueZero

Edward Norton sa v tomto filme prekonal. Je to zatiaľ jeho jednoznačne najlepší film. Rasová neznášanlivosť sa prejavuje všade na svete. V USA sa vytvárajú fanatikmi rasistiské spoločenstvá, členom jedného z nich bol aj Derek Vinyard (Edward Norton). Jednej noci zabije dvoch černochov a dostane sa do väzenia. Vo vezení príde na nezmyselnosť svojho konania. A po návrate sa snaží odvrátiť svojho brata od tejto spoločnosti... Vskutku prepracovaný dej zmiešaný s mnohými retrospektívami. Nechýba pár nechutných scénok, ktoré nie su vhodné pre slabšie povahy. ()

Rssa

Tento povedený film vlastně táhne na svých bedrech jediný herec, chameleon Edward Norton. Kdyz jsem poprvé uviděl jeho roli, vůbec jsem ho nepoznal. Film zaujme hlavně svou syrovostí a reálností, málokterý člověk se při něm nezamyslí o neonacionalismu. Na americký film to má nezvykle na konci nezfušovaný šokující závěr. Je to jeden z filmů, které mi v době uvedení do kin ovlivnili život. Ten druhý je Klub rváčů. ()

Theraphosa

Celkem slušné zpracování problematiky rasismu.Názory,které ve filmu zazněly,byly celkem trefné.Děj samotný za nimi ale krapet pokulhává.Proti závěru nic nemám.Málokdo se odváží řešit tuto problematiku takovým to způsobem-bravo. ()

Jancll

Nazi raus! S trochou nadsázky lze říci toto: První půlku filmu jsem byl radikální nacista a rasista, ve druhé přesný opak. Tak byl Edward Norton přesvědčivý. Jen by mě zajímalo, co by po zhlédnutí tohoto závažného díla říkali ti vyholení hajlující hejsci, co mi běhají pod oknama a tváří se ohromně drsně... ()

Castorr

Edward Norton předvedl fantastický herecký výkon. Tento film je podle mne jeho nejlepší. Režisér odvyprávěl skvělí příběh s tématem rasismu, který zůstane ještě hodně dlouho v mé hlavě. ()

wosho

Teda nic proti, ale tento Kult se nikdy nemůže stát kultem. Tak průměrný film si 88% nezaslouží, jedině herecké výkony a fakt sadistická poprava negra tenhle nevýznamný film vytahují z šedé průměrnosti. ()

AngiS

Pro mě kultovní srdeční záležitost... A Edward byl dokonalý.. Tohle bych mohla vidět furt dokola..a dokola...a dokola... ()

zbysik

Dialog nebo spise monolog hlavniho hrdiny na tema Rodney King povazuji za jeden z nejdokonalejsich scenaristickych ci filmovych momentu vubec. Hlavni herec Edward Norton zde nadherne demonstruje a vlastne i dokazuje jiz nekolikrat vyrcenou myslenku, ze skutecne dobry herec se nikdy nestane hvezdou prvni kategorie (Doporucuji take zhlednout jeho vykon v Prvotnim strachu). ()

B4TM4N

Doufám, ře všechny potenciální nacisty tenhle film odradí již od první scény vyhlídkou, s jakejma příšerama by mohli randit. Pozitiva jako herecké výkony a podobně už jsou zde omleta několikrát dokola, řeknu tedy jediný problém, který s tímto filmem mám: konec naprosto zbytečně vede otázku rasismu ve filmu zpět do smyčky, tenkorát ovšem barevně invertní. Což jaksi posléze myšlenku filmu degraduje, ta stojí sama o sobě nezávisle na barvě pleti na plátně a dá se aplikovat univerzálně. Jde tedy o zbytečnou kontroverzi na závěr. Pokud to bylo myšleno pouze jako důsledek Dannyho činů, jedná se o konec velmi přemrštěný a špatně podaný. Ovšem toto neberu jako chybu, pouze odchylku od mého celkového uchopení problematiky, která byla až do posledních pěti minut podle mě zpracována bravurně. ()

Pretender

''So I guess this is where I tell you what I learned - my conclusion, right? Well, my conclusion is: Hate is baggage. Life's too short to be pissed off all the time. It's just not worth it'' ()

Ilhan

Dokonale uvěřitelný film a to nejen z pohledu na společnost v Americe. Mě to silně připomnělo i situaci u nás, akorát že u nás jedná místo černochů o romy. Je to přesně tak jako v Americe. I u nás se stále silnějši rozpínají neonacistická a jim podobná hnutí. Proto se například DS těší čím dál větší podpoře, protože stejně jako v Americe není vláda schopná udělat něco s černošskými gangy, tak u nás není vláda schopná řešit s romskými menšinami a výsledek je naprosto stejný. Je to nevděčný svět a tento film to všem ukázal. Bravo! ()

TerezaVanCZ

Někdy bych si prostě přála, aby některé filmy končily o 5 minut dřív, ušetřilo by mi to totiž spoustu chmurných myšlenek. Nejenom že průběh celého filmu se mi vryl hluboko pod kůži, ale tím koncem mi způsobil hluboký šrám navěky. Stále jaksi nemůžu uvěřit, jak někdo může brát myšlenky nacismu za své. Jak je vidět i jakýkoli právní zákaz nedokáže hrůzné myšlenky ze společnosti zcela vymýtit. Zážitek navíc umocněn koncertem hereckých osobností: Fascinovaně jsem poslouchala monology Edwarda Nortona a neměla jediný pochyb o tom, že svá slova myslí vážně. A asi nikdy nezapomenu, jak Edward Furlong v umývárně dýchne cigaretový kouř ač ležérně ale s výrazem nejhlubšího pohrdání do černochovy tváře. Skvěle zpracované kontroverzní téma, které jenom člověku potvrdí správnost vlastních názorů a snad nadobro prohloubí záporný vztah k jakékoli formě rasismu. A tak by to mělo být. ()

JOKERHAHAH

Naprosto odzbrojující příběh 2 bratrů, kteří podlehli nacismu, snímek nedělá z neonacistů žádné zrůdy, ale ukazuje je jako frustrované jedince, co se upnou k nacistické ideologii, zároven ukazuje, že existuje i rasismus opačný. Nádherný snímek. ()

Mazlik4

Zbytečně podbízivá PROTIRASISTICKÁ PROPAGANDA. Jasně: není správné soudit lidi dle barvy. Škoda, že si to mnoho lidí uvědomí až po shlédnutí béčkového filmu. ()

Paity

Kult s velikým "K". Edward Norton podle mě podal nejlepší výkon, nebo se mi v tomhle filmu alespoň nejvíce líbil. Každopádně tenhle film rozhodně můžu. Drsný, syrový, bez přikrášlujících odérů. Prostě takový jaký by film o neonacistické problematice v USA a věcech s tím souvisejících měl být. ()

F.W.Colqhoun

Všeobecný nadšení z tohoto filmu úplně nechápu, možná mi něco uniklo. Edward(i) sice hrají první ligu, Norton je hodně přesvědčivej i během náckovských proslovů, což naštěstí / a zákonitě ideově nahnědlým českým pitomcům schází. Všechno ostatní zavání tím nejhorším možným – průměrností. Celou dobu mě otravovala naprosto příšerná, snad automaticky generovaná hudba, jejíhož autora jsem se neobtěžoval identifikovat, scénář se často ocitá ve sféře podobně generovaných klišé na úrovni televizního dramatu. Občas se povede celkem nápaditý režisérský nápad, ale jinak rutina. Celkově film působí jako cosi ušitého na zakázku amerického ministerstva školsví. O nutnosti osvěty stran neonacismu a xenofobie nemám nejmenší pochybnosti, ale neměla by jít asi ruku v ruce s podceňováním diváků, které se zde projevuje v podobě nepravděpodobných osobnostních, dějových, názorových zvratů, lacinosti a filmařské vyměklosti. A to je bohužel případ „Kultu hákového kříže“. ()

Vaklaf

Banální moudra se představují a vnucují výtečnou filmovou formou. Tu těžko můžu kritizovat, ale mám raději ne tak černobílý myšlenkový obsah. A taky menší předvídatelnost. ()

Norino12

Filmový zážitok, na ktorý sa tak ľahko zabudnúť nedá. Perfektná réžia a scenár, neskutočné herecké výkony a hlavne neuveriteľne pravdivo vypovedaný príbeh a všetko okolo rasizmu. Obaja Edwardovia si zaslúžia veľkú pochvalu. A ešte jedna maličkosť neviem či som niekedy v živote počul v nejakom filme toľko krát nadávku ako v tomto. Z mojej strany plný počet hviezdičiek. ()