Derek Vinyard (Edward Norton) bol do smrti svojho otca vyrovnaným a pokojným človekom. Keď však jeho otec prišiel o život pri práci v černošskom ghette, z Dereka sa stáva ktosi celkom iný. Presvedčenie, že existuje nadradená a podradená rasa, privádzajú Dereka k neonacistom. Postup v bunke je nezadržateľný a Derek sa stáva druhým najväčším šéfom. Nad ním stojí iba Cameron (Stacy Keach), ktorý všetky rozkazy zo strachu pred políciou realizuje práve cez Dereka. Derek je tvrdý chlapík, ktorý neváha použiť akékoľvek prostriedky, aby uchránil seba a svoj majetok. Iba tak sa mohlo stať, že pri pokuse o krádež jeho auta Derek zastrelil dvoch černochov. Trest ho však neminie a dostáva sa do väzenia. Celý svoj doterajší život dostáva celkom inú podobu na mieste, kde máte príliš veľa času na rozmýšľanie. Svet jednoducho nie je čiernobiely a Derek vychádza na slobodu ako iný človek. Problémom je však jeho mladší brat Danny (Edward Furlong), z ktorého sa medzičasom tiež stal nacista. Derek by rád zmenil nielen to, čo príde, ale aj to, čo bolo. Jeho telo je však poznačené symbolmi, ktorým sa stále klaňajú noví a noví prívrženci... (RTVS)

Mrtvobog

Ako hodnotiť tento film? Film ako taký ma oslovil už len nápadom, E. Norton tu odohral asi najlepšiu rolu (taká zmena počas filmu asi ani nie je možná, ale predsa: 1. ako chudý malý chalan, 2. nabúchaný týpek a 3. ako obyčajný normálny chlap), zábery na nacistické symboly akoby vystrihnuté zo samotnej hitlerovskej propagandy, k tomu dosť agresívna brutalita, svojský príbeh a koniec bez happy-endu (ale to sa dalo čakať). Skrátka, film čo stojí za pozretie. ()

Sareman

Příběh filmu si na nic nehraje, syrovost i brutálnost je prostě úžasná. Řeší otázky rasismu objektivně a bez citového zabarvení. Nejlepší herecký výkon podal (jako obvykle) báječný Edward Norton. Rozhodně doporučuji všem, co se o danou problematiku zajímají. ()

british.bug

Možná bych měla nechat trochu uležet své emoce a nekomentovat hned po shlédnutí, ale tohle je vážně pekelně silný film. Edward Norton ztvárnil Dereka skutečně perfektně. Někdo říká, že je málo pravděpodobné, aby Dereka takhle ve vězení změnili, ale já jsem přesvědčená o tom, že celý příběh byl velmi uvěřitelný. Snad až moc. "Hate is baggage. Life's too short to be pissed off all the time. It's just not worth it." ()

Vořežprut

Silné. Náprava padoucha je trochu naivní, ale za to se jí dá i věřit. Norton skvělej. Akorát jsem asi tak hodinu před koncem čekal, koho mi to teda zabijou, jelikož jsem si je oblíbil oba. K závěru už to bylo jasný, ale přece jenom se s tím člověk těžko smiřuje. Nic to ale nemění, na věci, že tohle je opravdu silné. ()

Morseus

Moje pocity s toho filmu sou naprosto nepopsatelné. Film se zaměřuje na docela aktuální problém s Rasismem a celkově s nenávistí vůči přistěhovalcům a celkově jiným rasám než je bílá. Příběh dvou bratrů je naprosto úchvatný. Zejména pak když se Derek (Edwart Norton) vrátí z vězení kde si uvědomí že celý tendle boj proti smyšlenému nepříteli je jen jedna velká blbost. A pak se už jen snaží napravit chyby které udělal. Jenže zapomněl napravit jednu z největších chyb a to tu že vlastně přivedl svého bratra Dannyho k této slepé ideologii. Na konci si Danny sám uvědomí že je život na tolik nenávisti prostě moc krátký, ale už je pozdě. Samozřejmě nesmím opomenout naprosto brilantní herecký výkon Edwarda Nortona který filmu dodává také něco na kvalitě. Se vším všudy můžu film všem jen doporučit. ()

Jinoch

Neuvěřitelné silný snímek o rasismu, síle lidského idealismu a přerodu člověka, jenž dokázal najít sám sebe a svůj klid v duši... Režijně opravdu zdařený snímek, doprovázený perfektní kamerou a ohromujícím Nortonovým výkonem (, jemuž zdatně sekunduje jeho jmenovec Furlong). K tomu se přidávají skvělé dialogy i silný emotivní konec... Film sice není bez chybičky a má i několik slabých míst, ale má neskutečnou atmosféru a také to, co dnes filmům často chybí - myšlenku. A za to si ode mně zaslouží nejvyšší hodnocení... 90% ()

Nocturnum

Hned první scéna je bohužel lepší než zbytek filmu, dokonale filmařsky zvládnutá, emocionálně silná, s hlubším podtextem .. Zbytek filmu ale rozhodně neni o mnoho horší, film za svou kvalitu vděčí především obsazení, každý herec do své role skvěle padl. Norton je ze všech nejlepší a asi právě proto, že i když je to hlavní postava, rozhodně není jednoznačně kladná. Pohled na to, co film rozebírá, je příjemně nestranný a toho si velmi cením. ()

sury

No tedy. Viděl sem Romper stomper, a říkal si že tento film nemůže být lepší. A je. A odost. Po prvním shlednutí sem ho během týdne skoukl eště dvakrat. Totiž děj je celkem drsnej a je ho potřeba si myslím postupně strávit. Krása. Nemůžu si pomoct, ale připadá mi to jako výstavní, typická moderní Erbenovka, baladualiricko epická báseň(v tomto případě film) většinoou s ponurým a špatným koncem. Stejně jak od Erbena stačí udělat jednu věc špatně, a pak jsou již další všechny kroky a činy jen špatné a prostě se to s vámi veze a nemůže být lépe. Dalši typickým symptomem Erbenovky, trest je větší než hřích. Velmi povedený film ve všech ohledech. ()

Semir_Gerkhan

Před shlédnutím tohoto filmu jsem si pořád říkal proč o něm všichni mluví, proč všichni říkají že je to opravdu velice dobrý film. Ale poté co jsem ho viděl jsem pochopil proč. Tento film je opravdu kultovní záležitostí. Ukazuje neonacismu (rasismus) z realistického pohledu, bez obalu a bez příkras. Je dobře že takovéto filmy jsou. Rasismus je pořád aktuální téma. Výkon Edwarda Nortona byl opravdu neuvěřitelný. Řekl bych že toto je jedna z jeho nejlepších rolí. Vřele všem doporučuji. ()

saaaky

Tenhle film je jednoduše řečeno pecka s tématem aktuálním jak pro naše předky, jež kvůli němu umírali, tak i pro dnešní "moderní" společnost, v níž také stále ještě klesají počty díky tomu, co nás rozhodně moderními nedělá - rasismus. Zde v typickém americkém extrémistickém pojetí "ulice", kde nikdo nezná bratra, člověk musí být ostražitý na každém kroku, ať už je na straně kohokoli. Surové , realistické , autentické a hlavně naprosto čistokrevné provedení , které si na nic nehraje, nesmýšlí jiným způsobem, než by chtělo , nemá ani zbla klišé nebo jakýchsi "rádoby" scén - ne, nic takového. Kult hákového kříže je výpověď na téma rasismus a na americký způsob. A opravdu - je to výborné. Atmosferické, vyšťavňující už během děje, nemluvě o závěru ... Výtečná podívaná! ()

Guthix

Kedže ja osobne rasizmus vôbec nepreferujem tak som sa dosť bál zhliadnuť tento film , ale chvála bohu som na toľko odvážny že som si to pustil :) . Myslel som si že to bude ďalší tupý film o "náckoch" ale opak sa stal skutočnosťou.Tento film by mal byť určený ako výchovny pre základne školy lebo narozdiel od Rysavej jalovice či báčika z Chochoľova aj na niečo skutočné poukazuje....90% ()

mentos.

Film o rozhodně velmi zajímavém tématu, o kterém není zase tak snadné mluvit. Přelínání černobílého a barevného obrazu se mi líbilo. To nejlepší na filmu byl ale Edward Norton, kterého považuji za jednoho z nejlepších herců a tenhle snímek se mu opravdu povedl. ()

DEJWIX114

tento film je zkrátka dokonalý!!! Nikdy nezapomenu na ten den kdy jsem tento film poprvé viděl! Tento snímek zachycuje dobrý pohled ze života nasistů na rasismus. Geniálně povedené scény a herecký výkon Edwarda Nortona je prostě famozní. Prostě geniální a nezapomenutelná podívaná na kterou si budete pamatovat celý život! :) ()

Slay3r1990

Edward Norton jako nácek s hákovým křížem na hrudi co bojuje proti černochům a přistěhovalcům. Celý film sleduje vývoj postav Dereka a jeho bratra, jejich pohnutky, velkou roli hrají zejména černobílé scény. Film je jakousi sondou do mysli neonacistů, ukazuje nám, proč se někdo stane náckem a naopak proč už jím nechce být. Zajímavá je také postava tlustého nácka Setha, která je vtipná, ale jistým způsobem odporná, stejně jako postava vůdce neonacistů Camerona. ()

Bosvin

Zakousnuti do obrubníku je silná (černá) káva. Film má často pouze černobílé pasáže, nejen vizuální, ale i vypravěčské - ale proč vkládat (matoucí) stupně šedi do rasisticky malovaného obrázku. Affirmative action, kterou nesnáší Derekův otec, nesnáší mnoho Američanů, ale kvůli politické korektnosti se k ní raději nevyjadřují - to je českému divákovi v českoromském prostředí hodně blízké. Nejlepší scény jednoznačně z vězení, kde Derekuv spoluvezen paroduje KKK a usmiřující sex - slzy smichu!!! Závěr zbytečně jednoduchý. PS: doporucuji v puvodnim zneni s titulky - dabing působí jako simultánní překlad - a mimochodem, u některých Derekových debat budete nuceni na dalkovém ovladači neustále mačkat pause>rewind>play - výborné dialogy skrz naskrz 80%. ()

2sistem

Po čase vám zůstane v hlavě pár scén a brilantní výkon Edwarda Nortona. Film mě maximálně bavil, ale neměl moc, co by mě nutilo pro repete. O tom, že rodina je nejdůležitější, není třeba psát a jaký dopad může mít výchova a životní styl na člověka je také zřejmý. Takže to můžu okomentovat pouze myšlenkou, že zmrdi jsou nejen mezi černými ale i bílými. Jinak silný a dramatický příběh. ()

Zackk

naprosto famózní. udělat film po celou dobu PROTI rasismu a snažit se lidi přesvědčit aby takoví nebyli, a na konci to celé úplně dokonale položit a obrátit, ještě za pomoci hlubokých emocí.... brilantní práce, něco takového jsem v životě neviděl! ()

kotrlak

Hezky se na to kouká, ale skutečnost je asi taková jak píše Červeňák....."černobílá limonáda", která má k realitě na hony daleko... ()

AlBertzap

Jo a teď když už víme jak se máme chovat, tak na planetě budeme žít jako jedna velká šťastná rodinka... ale počkat, ono to nějak nejde, čím to jen bude...? ()

dauby

Patrně nejlepší film s Edwardem Nortonem v hlavní roli, a že těch skvělých filmů má Norton na svém kontě slušnou řádku. Film je brutální, ale strhující. Skvělá myšlenka, skvělá režie, skvělý Norton. Dnes už klasika. ()