Osamelý bostonský údržbár Lee Chandler (Casey Affleck) po smrti svojho staršieho brata Joea (Kyle Chandler) s prekvapením zisťuje, že sa stal poručníkom svojho šestnásťročného synovca Patricka (Lucas Hedges). Plný obáv sa tak vracia do mestečka Manchester-by-the-Sea, v ktorom vyrastal. Tam je nútený sa vyrovnať so svojou minulosťou, ktorá ho odlúčila ako od exmanželky Randi (Michelle Williams), tak od komunity, v ktorej vyrastal. (Itafilm)

MontyBrogan

Keď trúchlenie nie je len obdobie, ale súčasť osobnosti, človek môže rezignovať na svet, tak ako tu Lee v podaní Casey Afflecka. Ešteže ďalšia tragédia ho postaví do role opatrovníka, pretože keď už sa má starať o niekoho ďalšieho, nemôže tú starosť zanedbávať ako v prípade seba samého. Najsmutnejší film tejto zimy, ktorý sa nepotrebuje na nič hrať. Ale Kenneth Lonergan ma vie nadchnúť ešte viac. ()

BMW12

Příběh dobrý a zajímavý, ale bylo to docela zdlouhavé, a tak nemohu jít výš než na 3*. Kdyby to bylo o 30 minut kratší a tím pádem by i děj rychleji odsejpal, tak by to bylo ideální. Jinak ale se potvrzuje, že Casey Affleck si vybírá kvalitní filmy se zajímavým scénářem. A dívám se, že dokonce vyhrál Oscara za svůj výkon. No proč ne, zahrál to dobře. I když já osobně bych upřednostnil Ryana Goslinga za La la land. ()

poz3n

Nevěděl jsem co čekat, zároveň jsem očekával hodně. Celkově tak pociťuji menší zklamání. Herecky na výbornou (volal jsem po tom, aby Casey Affleck dostal konečně zase nějakou velkou hlavní roli), celkově jsem však měl problém s tím, jak se některé postavy chovají a proč se tak chovají. A to mi vlastně nejde do hlavy u snímku, který je vynášen do nebes především kvůli scénáři a uvěřitelnosti, s jakou je napsaný. Té lehké topornosti z mého pohledu přispívá i volba hudby, která často ve spojení se zpomalenými záběry některým scénám přímo podkopává půdu pod nohama a oslabuje je. Opakem je několik civilně pojatých scén, které jsou pro mě tím nejsilnějším, co Manchester by the Sea nabízí. Dobrý film, který by ale podle mého názoru mohl být v rukách jiné režie ještě mnohem silnějším. 7/10 ()

rikitiki

Film působí až evropsky: obrazem, línějším tempem, promyšlenou atmosférou. Není divu, že se odehrává zčásti právě v Bostonu. Casey Affleck v hlavní roli je přímo skvostný. Hraje minimalisticky a zároveň procítěně. Pomáhá mu scénář, který hrdinu nevybudoval ploše, dává mu hodně temných skvrn na charakteru, ale i dobré vlastnosti, a přes malou naději v závěru (která je tak malá, že někomu může připadat spíš jako nešťastný konec), ho nutně nechává i nadále zlomeného. Jednoduchý příběh vypráví film na přeskáčku, což udržuje napětí a diváka více vtáhne do děje i do sympatií k postavám, které se snažily, ale výsledkem byla katastrofa. Právě tak působí celý film, jako když se vrátíte na místo tragédie, po které už nejsou téměř vidět stopy, přesto tam zůstává zvláštní atmosféra, která vás nutí mluvit potichu a opatrně našlapovat. ()

Deschain

Je to zvláštne, ten príbeh sa mi veľmi páčil, ale film ako celok ma až tak nebavil. Postavy a scenár ako celok napísané výborne. Ale strašne, strašne ma iritovala hudba. Pri tých najsilnejších scénach sa zrazu ozval totálny gýč, ktorý mi úplne zabránil sa poriadne ponoriť do príbehu. Takže som väčšinu času len kĺzala po povrchu. Škoda. (Lumiere - 18.5.2017) ()

Othello

Strašně zásadní film o nepřekonatelnosti traumatu a dobrovolné výměně života za existenci v kulisách zmrzlého přímořského městečka, kde je zima natolik nevlídná, že na ulici nikoho nepotkáte a všichni si žijí své životy po pokojích, obývácích a sklepeních svých domů jak jen dovedou nejlépe. Civilnost, perfektně napsané i zahrané postavy, vynikající a provázaný scénář, kde do sebe všechno tak krásně zapadá, to všechno z filmu dělá dílo. Nicméně střih je místy rytmizovaný jinak než by se mi líbilo a scéna zásadního flashbacku prostříhaná s tím, jak se Affleck kroutí na židli u právníka mi přijde jako strašný formalistický přešlap. ()

Janek

Parádní scénář, osvěžení v podobě dějových elips a vše dává i tak dobrý smysl. Jen jsem měl dojem, že kdyby se té Lonerganovy látky chopil někdo malinko údernější, bylo by líp... Je to dloooouhé... atmosféra Manchesteru skvělá. ()

claudel

Tahle vztahová-rodinná dramata jsou přesně mým šálkem kávy a ačkoli jsem neviděl ani polovinu nominovaných filmů, tohle je můj favorit na Oscara a po úvaze a přemýšlení nejen v kategorii filmové, nýbrž i herecké. Když jsem se totiž zamyslel nad postavou Lee Chandlera, uvědomil jsem si, že ho Affleck hraje naprosto skvěle, to že mi postava valnou většinu stopáže neseděla a byla nepříjemná a nesympatická, je zcela podružné, takže Denzel má Oscarů už dost, Andrew si může počkat, Ryan ho stoprocentně jednou dostane a Viggo jakbysmet. Závěrem chci ocenit nádhernou hudební složku. ()

Necrotongue

Neuvěřitelné, jak moc mě bavila tahle sonda do života člověka, který způsobí nenapravitelné škody v životech svých blízkých a vzhledem k tomu, že se mu nedostane adekvátního trestu, udělí si sám trest doživotní. Na rozdíl od svého bratra mi Casey Affleck nikdy nevadil, protože umí hrát a tady se to opět potvrdilo. Snímek obsahoval všechno to, co hledám v kvalitním filmu a navíc si tvůrci odpustili tolik obvyklou, lacinou hru na city, takže nemám, co bych vytkl, a pořád nemůžu uvěřit tomu, že má stopáž filmu 137 minut. Výborné drama, na které se rád znovu podívám. ()

luka4615

Manchester by the Sea není filmem pro každého. Je to dáno především díky pozvolnému tempu, což dokonale lícuje se strhujícím příběhem a perfektním hereckým výkonem Caseyho Afflecka, jemuž zdatně sekundují i ostatní herci ve vedlejších rolích. Režisér Kenneth Lonergan se šokujícím důrazem vtahuje hlavní postavu do nelehkých rozhodnutí a hmatatelné neschopnosti vyrovnat se s nenadálou zodpovědností. Po celou dobu trvání snímku jsem hltal každý záběr, každou metaforu a dvě příběhové linie, které se před samotným závěrem spojí v jeden celistvý filmový klenot, jemuž nasazuje pomyslnou korunu skvělá závěrečná půlhodina. A i když si tu někteří stěžují na enormní stopáž, opak je pravdou. Manchester by the Sea je smutně krásným filmem, jemuž je i 137 minut málo. Už dlouho se mi totiž nestalo, aby mi film tak rychle protekl mezi prsty - přesně tak rychle jako protekla naděje a sny Lee Chandlera. Manchester by the Sea je silným a skvělým filmovým zážitkem, jež mi bude v hlavě rezonovat ještě po dlouhý čas. Něco takového se prostě nevidí každý den. „I said a lot of terrible things to you. My heart was broken, and I know yours is broken, too.“ ()

Beastmaster4 odpad!

Totální debakl. Nuda, utahaný dialogy, utahaný pohyby...katastrofální pojetí, který absolutně nemá čím zaujmout. Pokud někdo tráví čas u zdlouhavých ptákovin, jeho mínus...nemá to artový kouzlo, nemá to žádnou jiskru...je to jen zdlouhavá procházka něčího života. Něco, jako kdybyste sledovali souseda z okna den co den a udělali z toho film. Tohle není ani na nudný večery, nedá se na to koukat. A Casey Affleck se celej film tváří, jako kdyby si na začátku šlehnul :-/ ()

Handle

Slasher to tentokrát v podstatě napsal za mě, s tím rozdílem, že jsem naopak filmu poměrně věřil. Ale v případě těchto nezávislých komorních dramat (údajně geniální ve všem), už nemůžu brát opěvující ohlasy asi tak moc vážně. Já teda třeba absolutně nechápu, co kdo tímle filmem chtěl říct a proč se rozhodl mě 137 minut unudit k smrti. Takže díky, ale příště beru snad i radši lístek na balet nebo operu. ()

Lacike

Silny pribeh v klasickom artovom pojati, takze sa striedali neuveritelne dojimave sceny s neskutocne nezazivnymi. Prva polovica mi prisla lepsia, kedze este netusime jednotlive detaily, takze to napriek pomalemu tempu nenudi a film vrcholi v polovici, ked sa dozvieme, preco Affleckova postava posledne roky živorí. Druha polovica je uz citelne slabia. Dlho sa nic poriadne nedeje az konecne dôjde k niektorym rozhovorom, ktore film znova emocne neskutocne nakopnu. Po hereckej stranke je najlepsi Affleck. Sice ma cely cas len jeden vyraz so smutnym pohladom basseta, ale do tej ulohy sa hodi dokonale a jeho tragicky pribeh dokaze divaka, ktory nie je uplne bez citov dojat. Okrem neho este stoji za zmienku mladik Lucas Hedges ako jeho synovec, ktory pôsobi tak normalne a prirodzene. Michelle Williams tu ma poriadnu len jednu scenu a dufam, ze za nu nedostane Oscara. Okrem artoveho pomaleho pojatia, ktore ma miestami nebavilo ma najviac stvala vyrazna hudba, ktora na seba strhavala pozornost, az som mal chut vypnut zvuk. Pri jej vybere Lonergan uplne prestrelil. Takisto to Lonergan prestrelil s komickymi naschvalmi v nevhodnu chvilu. Jeden, maximalne dva, by pôsobili prirodzene, ale je ich tu tolko, ze pôsobia vykonstruovane. Takze vysledkom je zaujimavy film so silnym pribehom, ale umeleckym pojatim, ktore si prilis ocividne pýta o ocenenia. Za jedno pozretie to stalo, ale znova to uz vidiet nemusim. 6/10. ()

jhrasko

Veľmi ťažko sa zmieriť so sklamaním. Lonergan je pre mňa od U can count on me autorský boh, majster jednoduchosti, skratky, (pre)rozprávania. Avšak cítim to podobne ako v prípade Margaret, k príbehu Lee-ho sa nikdy nebudem chcieť vrátiť. Postavy sa mi vôbec nedostali pod kožu, vlastne ma zaujímali minimálne. Až na scénu s mrazničkou mi scény a situácie prišli mdlé a ospalé (čo bol možno zámer, ale nie, u mňa máločo fungovalo). Po projekcii zvláštne veľké NIČ. ()

ScarPoul

Pekný film o tom medzistave, kedy sa niečo končí a niečo začína. Plné realisticky podaných emócií, umocnené vizuálne ľúbivým prostredím prímorského mestečka. Miera jemného humoru veľmi funkčná a film aj napriek svojej ťaživosti pôsobí veľmi odľahčene. Affleckov hrdina uveriteľný a civilný, ale s všemožnou mierou nuáns, ktoré z neho robia niečo viac akoby len random Joa, ktorý sa plahočí životom bez rozmyslu. Vlastne je to celé veľmi pekné a hravo to atmosférou a myšlienkou prebije aj ten La La Land. ()

malylada

Hodně rozporuplné pocity ve mě zanechal tento film. Vlastně výrazným pozitivem jsem vnímal pouze vynikající výkon Afflecka, jehož postava je tak výrazná, vyčnívající, že ostatní herci nemají šanci upoutat. Jako problém celého filmu jsem vnímal fakt, že postava hrdiny je nesnesitelná a přesně ten typ, kterému by člověk nemohl fandit v žádné scéně. Po celou dobu v sobě dusí smutek, nepřízeň osudu a ke všem ostatním se chová jako prase. Jeho antipatie vůči ostatním se projevuje od začátku do konce a vlastně banální zápletka se tímto táhne po celý film. Problémy, které hrdinové ve filmu řeší mě nedokázaly zasáhnout nebo upoutat pozornost jakýmkoli směrem. Hudba je do záběrů tlačena příliš Oscarovsky ala pokusem o art, ale málokdy se potkala s účinkem. Co funguje na výbornou jsou postupné flashbacky, které odkrývají podstatu chovaní hlavního hrdiny. Odvyprávěno a režijně zvládnuto, ale opravdu to stačí na Oscara?.......6/10 ()

bouncer

Škoda, že to nebyl Manchester, UK. Pomalu plynoucí drama, které začíná, ale nekončí a v němž sledujeme život normálních lidí v normálním životě. Ano, poznamenaných velkou tragédií, ale ani ta nepůsobí nijak silně. Ve výsledku nijaký film, který sice neurazí (i přes dlouhou stopáž lze vydržet sledovat s minimálním poohlížením se po hodinkách), ale nic ve vás nezanechá. Ta prázdnota byl asi účel filmu (viz hlavní hrdina), ale to neznamená, že si to užiju. ()

Johny_fork

Casey Affleck ztvárnil dokonale roli člověka, který v životě ztratil všechno a přesto se ještě musí poprat. Ne protože by chtěl, ale protože musí. ()

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

13.07.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

52. MFF Karlovy Vary

52. MFF Karlovy Vary

08.07.2017

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlédnout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 a půl tisíce… (viac)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky

27.02.2017

Letošní nejprestižnější filmové ceny byly uděleny. Americká Akademie umění a věd rozhodla o tom nejlepším, co bylo v Hollywoodu i jinde ve světě natočeno. Filmem roku se navzdory očekávání stalo… (viac)