Osamelý bostonský údržbár Lee Chandler (Casey Affleck) po smrti svojho staršieho brata Joea (Kyle Chandler) s prekvapením zisťuje, že sa stal poručníkom svojho šestnásťročného synovca Patricka (Lucas Hedges). Plný obáv sa tak vracia do mestečka Manchester-by-the-Sea, v ktorom vyrastal. Tam je nútený sa vyrovnať so svojou minulosťou, ktorá ho odlúčila ako od exmanželky Randi (Michelle Williams), tak od komunity, v ktorej vyrastal. (Itafilm)

furrec

...to čo tento film vystihuje a treba vidieť je scéna z policajnej stanice, po požiari/neskutočnej tragédii - keď týpek po "výpovedi" skočí po zbrani, to bolo fakt brutálne... ()

cinemafil

Celkově film bez slabin. Až neamericky usedlý. Málo citově exaltovaných scén. Casey Affleck hrál velmi civilně přesto přesvědčivě. Hudba přidávala filmu body navíc, kamera citlivá a netříštila děj. Ke konci se děj ztiší a závěr je trochu do vytracena. Tak trochu neamerický film, ale silně dívatelný. 4* ()

bonovox

Jednoduchý príbeh podaný veľmi netradičným spôsobom pomocou neustálych návratov do minulosti hlavného hrdinu. Práve tam je film veľmi silný a pôsobivý ( hlavne výsluch na polícii). C.Affleck získal po zásluhe oscara a veľmi dobre mu sekundujú aj ostatní herci. Toto je snímok pre náročnejšieho diváka, treba mu dať ale šancu. ()

Kozlowski8

Lee se po smrti bratra musí postarat o jeho dospívajícího syna. Jeho návrat do městečka, kde vyrůstal je však i návratem k období a okamžikům, na něž není možno zapomenout... Postava Leeho, z něhož se po tom, co ho potkalo stal nemluvný, zakřiknutý muž, který nedokáže konverzovat s druhými lidmi, nedokáže se seznámit se ženou a občas vybuchne v amok, je skvěle ztvárněna Caseyem Affleckem, což je ale bohužel jediným chválihodným aspektem filmu. Snad ještě libé tóny vážné hudby, kterými je příběh provázen. Jinak je to spíš nudný, plochý, sentimentální příběh, který se nijak nevyvíjí, nikam se neposouvá. V podstatě jak začal, tak i skončil. Sorry, ale mne to nechytlo. 50%. ()

panki9922

Cassey chirurgicky presný. Scenár dych vyrážajúci. Film pomaly plynúci, ale ani na sekundu nestagnujúci. Film o utrpení a o jeho (ne)prekonávaní. ()

Atron

Asi nejsem správná cílová skupina pro tohle slzavý údolí. Co je moc, to je moc. Jen zvědavost, jestli to bude ubrečený až do konce mě přiměla to dokoukat. Nevermore. ()

Dawe2

Kvalita se vším všudy. Naprosto skvělé a silné drama, které ve mě určitě zanechá vzpomínku na skvělý scénář, herecké výkony i provedení, což se stane opravdu málokdy. Velké doporučení, 100%. ()

veverysiak

Affleckovcov mám rád a Caseyho o trošku viac, lebo si vyberá zaujímavé party, pri ktorých zabúdam, že moje obľúbené žánre sú na úplne opačnej strane spektra, hádam nie je treba rozoberať hĺbku a kvalitu tejto drámy, zvláštne výrazové prostriedky, kde sa poväčšine len naznačuje a nevysvetľuje, tomu dodávajú svojskú príchuť, takže 80%. ()

PTuranyi

Veľmi dobrá osobná dráma Leeho Chandlera, ktorá bez veľkej pompy a emocionálneho tlaku zobrazuje ako Lee rieši problémy spojené so smrťou jeho brata. Približne do polovice filmu však netušíme v čom vlastne väzia Leeho osobné problémy, pretože navonok sa nejako výrazne neprejavujú. Lee je síce trocha odťažitý, a na Američana primálo komunikatívny. Sem tam sa pobije alebo neslušne reaguje na zákazníkov, ale až na tie bitky je to všetko v rámci normy. Vďaka spomienkam sa postupne dozvieme všetko aby sme pochopili bezútešnosť Leeho života. Produkcia je dobrá, ale mohla by trocha popracovať na strihu, lebo občas sú tam zbytočné kúsky scén. Atmosféra je tiež dobrá a hoci by sa miestami mohlo viac pracovať s emóciami, zrejme by tým utrpela tá melancholická nálada. Herci svoje postavy hrajú civilne, uveriteľne a hlavne bez afektu. 75% ()

F2003F

Akoby Affleckova emotívna onemanshow a všetko navôkol vo filme druhoradé. Vďaka nemu to citovo funguje pôsobivo v každej scéne, aj keď to trochu kazí nepresvedčivá Michelle Williams s nepohodlným výrazom. Artovo ľahší snímok pútavý takmer celú stopáž. ()

BigbyWolf

Velké drama, které se pohybuje na nejzazší hranici k překročení do patosu. Mistrně se však drží od posledního kroku. Ve své velikosti prapodivně úsporné a všední. Vlastně moc nemám co vytknout. Naprosté osobní protnutí a jeden z největších filmových zážitků za posledních pár let. ()

raikonen16

Nádherné, smutné, srdcervoucí, pravdivé. Skvěle napsaný scénář a perfektní výkony hlavních představitelů dělají z tohoto díla něco nezapomenutelného. Zde nejsou postavy, ale lidé. Tohle není film, tohle je život. ()

RavenSpector

Nehorázná nuda s do očí bijící snahou zapůsobit na rádoby intelektuálnější publikum. Ty dvě hvězdy jsou za uvěřitelného hlavního hrdinu a druhá za občasné zasmání při absurdních scénách. Nedoporučuji nikomu. ()

TOPmoovie

surovy zaber do obycajneho zivota. krasny exterier by ten film ugradol niekam vyssie, ale asi naschval je to take sede obycajne aj okolim. film ako ziaden iny. ()

athena07

Zajímavý potenciál, kterému z mého pohledu chybí hlubší smysl a zakončení či dovysvětlení pro různé postavy. Obyčejný příběh, který bude rychle zapomenut. Anebo jsem to jen nepochopila. Každopádně Affleck zajímavý, ale ne až tak, že bych mu dala Zlatý glóbus. ()

Jurcekk

Páčil sa mi lucas hedges. Za našich čias sa hovorilo pretiahol by aj chromú vranu... V tomto veku ťa nič nezastaví... Skvelá postava. Aj im to s affleckom ladilo... ()

Martinko991

Docela smutný film s velmi silnou témou, ktorá nedokáže nechať chladným nikoho a prinúti sa nad filmom hlbšie zamyslieť. Casey to zahral skvele a má zaslúženého oscara, kamera, hudba takisto dobré. ()

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

13.07.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

52. MFF Karlovy Vary

52. MFF Karlovy Vary

08.07.2017

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlédnout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 a půl tisíce… (viac)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky

27.02.2017

Letošní nejprestižnější filmové ceny byly uděleny. Americká Akademie umění a věd rozhodla o tom nejlepším, co bylo v Hollywoodu i jinde ve světě natočeno. Filmem roku se navzdory očekávání stalo… (viac)