Osamelý bostonský údržbár Lee Chandler (Casey Affleck) po smrti svojho staršieho brata Joea (Kyle Chandler) s prekvapením zisťuje, že sa stal poručníkom svojho šestnásťročného synovca Patricka (Lucas Hedges). Plný obáv sa tak vracia do mestečka Manchester-by-the-Sea, v ktorom vyrastal. Tam je nútený sa vyrovnať so svojou minulosťou, ktorá ho odlúčila ako od exmanželky Randi (Michelle Williams), tak od komunity, v ktorej vyrastal. (Itafilm)

teba

Skvělej film. Těžko hledám, co vypíchnout první. Vzpomínám na Dogma 95, který mi to místy připomínalo (např. snímání hrdinů "zdálky", včetně jakoby nedokonalého zvuku), na druhou stranu tenhle film se nebojí používat hudbu, a když se k tomu přidá zpomalenej záběr, je to fakt síla. Rozjezd pozvolnej, ale s přibývajícím časem emoce houstnou...a konec je přesně takovej, jakej má bejt. ()

fordhont

Ponuré... a o tom to je. Reálné situace včetně detailů (nakládání do sanitky apod.), soudržnost a chování lidí v městečku zajímavě doplňuje hlavní tragédii filmu. Emočně silný film... ()

Sedliak

Herecký koncert Caseyho Afflecka. Ten používa svoj overený repertoár minimalistického verbálneho prejavu s bublajúcim "niečím vo vnútri". Proste celý film sa poflakuje a povie pár viet, aby nakoniec v jednej scéne trochu zvýšil hlas a v ten moment si uvedomíte, aké je to celé o ňom. Nepíšem veľa komentárov a tento film som videl už dávnejšie, ale stále na neho musím myslieť. Na to, ako to Casey zvládol. Vítam ho do mojej top ten hercov a teším sa na jeho ďalšie projekty. A vy si pozrite tento film, vďaka mladému Affleckovi za 5* ()

Gamekeeper77

Obyčejný, ale přesto silný příběh o životě a smrti, který si na nic nehraje. Emocionální zážitek z celého filmu bohužel totálně podělá nijaký konec. 68%. ()

geo311

Hergot krucinál, kde jsem nechal to auto? Jó, to nevím, ale vzpomeň si rychle, než mě umrzne zadek. To nemáš zimní kabát? Jo, jo, mám. A proč nemáš rukavice i na prsty? Krucinál, kde jsem moch zaparkovat to posraný auto? To je kosa. Proč nemáš pořádnou zimní bundu? Zapni topení. Už je zapnutý. Tak ho dej víc! Je na doraz. Na mě fouká jenom studenej vzduch! Chvíli trvá, než se zahřeje. V kterým roce jsi ho koupil? Devatenáct? Áhh! Kde je ten kůň, co má tu káru tahat? Upoutala vás ukázka? Jestli jo, tak se máte na co těšit. Takovouto vatou je film vycpán z devadesáti procent. Nechce se mi, ale kouknu i na druhou polovinu filmu, třeba tam bude něco omračujícího.... hurá, konec. Tak ne. přidáno: Vzpětně si říkám, proč jsem dal tu jednu hvězdu.... Jsem ovlivněný těmi 77% na csfd? Nebo těmi oskary? Nejspíš proto, že smutným filmům se aspoň jedna hvězda prostě dává, i když je to odpad. ()

MeGab

Pokud člověk film nepochopí, je to vina režiséra nebo diváka? Ten film by mohl být skvělý. Jenže autor ten příběh z nějakého důvodu evidentně nedopsal. Nejspíš ho psaní už nebavilo, tak s tím prostě seknul a řekl si, že si s tím divákova hlava nějak poradí. Kalkuloval evidentně s tím, že to bude považováno za umělecký záměr. Jenže prdlajz. ()

Pete

Casey Affleck perfektně vystihl toho nesympatického, lehce debilního asociála, který už nic necítí. Když se později dozvíme, co neuvěřitelně hnusného se mu v životě přihodilo, musíme ho nakonec litovat. A chápat, že v tomhle místě u moře už pro něj není budoucnost. Scénář vše odhaluje postupně, pomalu, a uvěřitelně ve sledu scén všednodenního života. ()

PlysovyMacko

Velka depka, skvela depka. Nie je to o vyrovnavani sa s bolestou zo straty, ale o ziti s bolestou, ktora neodide. Mlady viac ako smrt otca riesi vztah s dvoma frajerkami. Casey podal skvely vykon, vsetky ceny su zasluzene. Scena s Michelle a scena na policajnej stanici vam zlomi srdce. ()

oasismanik

Čakal som, že to bude silnejšie a viac ma to zasiahne, herecky je to ale veľmi slušne, realisticky zahraté, natočené dobre, komorne...mech, som aj tak sklamaný. ()

adamix

Casey Affleck je z bratov Affleckovcov pre mňa ten obľúbenejší a to práve vďaka takým rolám, akú stvárnil tu. Veríte, že repliky nerecituje podľa dopredu naučeného scenára, ale že ich sám vytvára a tým jeho postavy stvárňuje autentickejšie, než jeho usmiaty súrodenec. Film zasahuje do rôznych citlivých tém, podávajúce skutočne silne, vyvolávajúc smútok, a na druhej strane aj nečakane vtipne. Zdôrazňuje krutú realitu a pomáha stotožniť sa s postavami, nie len tými hlavnými. Je to vlastne vzťahová dráma, ktorá vám do polovice niekoľkokrát bodne do uboleného srdca, aby ho následne v tej druhej ošetrila poriadnou katarziou a niekoľkými úsmevnými situáciami. Za mňa 80%. ()

nula87

Silný příběh o životem zdrceném muži, který neví kudy kam, a to doslova. Hlavní hrdina by se i snažil něco změnit, ale on i divák ví, že jeho život skončil tu noc, a že s tím už nikdo a nic nemůže udělat. Natočeno velmi realisticky, dialogy jsou opravdu živé a přirozené. 75% ()

RafaKrakal

Smutný, místy hodně depresivní film, s velmi rozvláčným tempem (které je na můj vkus mnohdy až příliš pomalé). Vše však do nadprůměru tahá brilantní výkon Caseyho Afflecka, který za něj byl po zásluze odměněn Oskarem ()

caMen

Působivě podanej příběh. Výbornej Casey Affleck, Lucas Hedges a hudba. Pomalé tempo sedí k tomu, co je potřeba odvyprávět. ()

matolos1

Keď sa niekto tvári ako debil celý film, tak to bude aj tak pôsobiť. Kašlem nato, že sú hlavné postavy silno zasiahnuté udalosťami, ktoré ich život obrátili naruby. Je mi jedno, že niekto nie je spokojný so svojím zamestnaním, druhý má problémy v škole alebo s frajerkami a podobné prvotriedny banality nášho sveta. Ak je každá scéna iba tiahnuca sa plytčina, ktorá nemá konca kraja, tak to pre mňa osobne nemá žiadnu cenu. ()

Weezy22

Typická oscarovka? Prosím? Obávam sa, že som zle počula... Nudný príbeh, žiadne napätie, žiadna hlboká myšlienka, žiadne poriadne dialógy a herecké výkony nulové. Dve hodiny sa pozeráte na človeka, ktorý žije ako samotár, dokopy nič nepovie a celý čas sa stará o syna svojho brata. Môj obdiv patrí jedine režisérovi, ktorému sa podarilo natiahnuť film bez deja na viac ako dve hodiny. ()

Ltblue

Ťažko sa mi ten film rozkladal až následne po dvoch dňoch sa vo mne vyplavili všetky emócie ktoré to v sebe skrývalo. Veľmi pochmúrne a flashbacky veľmi deptajúce...aspoň pre mňa. Lee by mal držať sošku za tento obdivuhodný výkon ktorý predviedol. Rozhodne nie na jedno zhliadnutie. ()

DonBraso

Americká indie scéna dokáže vyštráchat klenoty a tenhle je toho jasným důkazem.Samozřejmě jakmile jde něco na festival Sundance,tak hned člověk musí zbystřit.Tenhle film samozřejmě udělal někdo jiný a tím je Casey Affleck,který si dovolím říct zahrál životní roli.Tady samozřejmě díky vystříbenému scenáři,který vynechal patos a různé proměny a nechal snímek žít.Když přejdu k ostatním,tak samozřejmě Patrick v podání Lucasa Hedgese je opět na té vlně,kterou berete všema deseti.Nejvíc mě překvapila,bohužel až s údivem Michelle Williams,která ve snímku,ale naprosto jen proplula.Tady bych měl výhrady a jestli hrála 10 minut za celej film,tak je možná něco jinak,ale klidně mohla mít více prostoru,protože jakmile došlo po měsící na náhodné shledání Randi s Lee tak to byl herecký orgasmus v jedné scéně,která nebyla ani na chlup násilně vtlačena do filmu,ale žila svým životem,o čemž je celý snímek.Nechcete zbytečné patosy,velké proměny,jen chcete vidět Lee,jak se dokáže poprat s tím,že mu zemřel bratr a ještě se má stát opatrovníkem synovce Patricka.Tohle dostane měrou vrchovatou.Už ta dvojka by utáhla klidně o 30 minut delší stopáž s přehledem.Abych přešel k filmu,tak vážně se tu hledají ty negativa těžce.Osobně mě ty časové roviny zrovna dvakrát neba,přišlo mi to jako nutné režisérské zlo,aby byl snímek tak trochu jinak odvyprávěn a byl aspoň trochu odlišný,což bylo hodně znát.Než se to vše dovysvětlovalo,s ještě v akční střihačcké minutové scéně,tak to nebylo zrovna to,aby si tu režisér zkoušel svoje řemeslo,že střihač dokáže na počítače nemožné a tyhle flashbacky či lépe stavy Lee nebyly mě vždycky po chuti.Jakmile tohle všechno přestalo a jelo se v součanosti tak jsem si užíval každou minutu.Samozřejmě konec mě moc neuspokojil,ale o něm to nebylo.Bylo to přesně o tom,nahlídnout do normálního života,který se může stát nám všem. ()

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

13.07.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

52. MFF Karlovy Vary

52. MFF Karlovy Vary

08.07.2017

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlédnout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 a půl tisíce… (viac)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky

27.02.2017

Letošní nejprestižnější filmové ceny byly uděleny. Americká Akademie umění a věd rozhodla o tom nejlepším, co bylo v Hollywoodu i jinde ve světě natočeno. Filmem roku se navzdory očekávání stalo… (viac)