Dabing Street

• angličtina Dubbing Street (festivalový názov)
TV spot

Komediální seriál Petra Zelenky vychází ze stejnojmenné divadelní hry, kterou režisér a scenárista napsal pro Dejvické divadlo. V komediálním seriálu začíná příběh o malém dabingovém studiu ZERO smrtí jeho majitele, režiséra Archa, Evina manžela. Zneuznaná herečka Eva (Klára Melíšková) studio po svém muži zdědí. Její ambicí je přetvořit jej v úspěšný a respektovaný podnik, což je pro ni zároveň způsob, jak si tak trochu vyrovnat účty s osudem. Studioví technici Pavel (Václav Neužil) i Karel (Hynek Čermák) jí v tom nezištně pomáhají, motivováni tajnou láskou jak k ní, tak k profesi samotné. Aby dostali bankovní úvěr na modernizaci studia, rozhodne se Eva přijmout syna bankovního ředitele Davida (Marek Adamczyk) a také Karlovu promiskuitní sestru Ladu (Tereza Voříšková). Studio ZERO ale především potřebuje sehnat nového kmenového režiséra. Angažují sice schopného, ale neurotického a agresivního Jandu (Miroslav Krobot). Herci začínají díky Jandovým metodám práci ve studiu odmítat a dabování se z nouze ujmou samotní technici. Firma jde ke dnu. Eva se cpe koktejlem „fejkových“ prášků, které jí dodává její přítelkyně Lenka (Pavla Beretová), a vrhá se do ponižujících vztahů. Nakonec, když mají být studio a pozemek, na kterém stojí, prodány developerům, se Pavel s Karlem rozhodnou, že se nevzdají jen tak snadno… (Česká televize)

Rockerman

Do šestého dílu paráda a já zvažoval, jestli to náhodou nebude lepší, než Čtvrtá hvězda. Od sedmé epizody však úroveň rapidně klesá, ubývá vtipných scén a dialogů, přibývá naopak zbytečných vulgarit. Hodnocení nechávám, ale než Čtvrtá hvězda to není lepší ani náhodou. ()

Raziel_cz

Čt jede! Podobně bizarní sitcom jako Čtvrtá hvězda (ostatně i s řadou stejných herců), s podobně podivně vystavěnými vtipy. A to je asi všechno, co potřebujete vědět. Pro každého to není, ale pokud vám tenhle styl vyhovuje, je to radost. Pro mě to Čtvrtou hvězdu překonává především nejen zajímavějším tématem, ale i lepším obsazením některých rolí (Čemák je prostě jiná liga než Novotný) a podstatně podivnějšími charaktery. A překvapivě hřejivou poslední epizodou. Jo, potěšilo by mě víc Krobota (je jenom asi ve třech epizodách), jehož přednes mě vždycky rozseká a který hraje nejlepší postavu, ale stejně – kvalitní, dobře napsaný a legitimně vtipný seriál. Já jsem spokojený. ()

hazaba odpad!

Asi jsem mimoň, ale nějak jsem nepochopila adoraci tohoto seriálu. Tak špatné dialogy i hraní jsem už dlouho neviděla, přičemž okaté to bylo hlavně u Melíškové. Pár situačních gagů to fakt nezachrání. A to jsem tomu dala šanci dvou dílů. ()

krabatt76

Když s "dejvičákama" točí Prušinovský, vyleze z toho skvostná 4.hvězda. Když si je vezme do "parády" ten nafoukanej lepšočlověk Zelenka, tak je z toho průjem! ()

Faila

Jsou to právě podobné kousky, díky kterým se do české filmové (seriálové) tvorby a některých herců postupně zamilovávám. "Národnost" je mi u jakýchkoliv děl celkem putna, když se ale z mého pohledu povede něco českého, mám z toho přeci jen o trochu větší radost. Dabing Street je vtipný, ujetý a dobře zahraný seriál. ()

Harry_

Skvěle obsazeno a zahráno. Výborná hudba. Originální nápad. Přesto to jde zabít scénářem, škoda nevyužitého potenciálu parádního (a typicky českého) tématu. Vtipných (a ne trapných) částí je příliš málo a seriál se pomalu přesunul ze sitcomu k dramatu. Proč ne, ale i to se snad dá udělat bez všudypřítomné vulgarity, nebo už ne? ()

tranquill

Těžko se takovýhle seriál hodnotí. Pár dílů bylo výborných, herecky to také nebylo špatné, zase některé díly nestály za nic a je pravda, že jako celek ten seriál postrádal smysl. Ale hodnotit jednotlivé díly při jejich délce mi připadá stupidní. Tak řekněme průměr... ()

anitae

Po velmi Trapných padesátkách přišlo aspoň něco místy zábavného. Mega trapná řeč Bartošky na pohřbu, Kohoutová ukáže kozy a Melíšková se napije chcanek. Nejzábavnější mi přišel asi 4. díl Vulgarismy - "Jo, a Karle to BBC to není Big Black Cock - velký černý péro, jak to furt tvrdošíjně překládáš, ale britská veřejnoprávní televize" :)) Kapitán Filcka, Krobot, Melíšková s práškama a kabelkama. Za nápad 3+* ()

UniqueNett

O kousek u mě vede Čtvrtá hvězda, tam co díl - to perla. Dabing street má slabší části, ale pořád ho řadím mezi jeden z nejlepších českých televizních seriálů. Klára Melíšková byla absolutně geniální a její role neměla chybu. Miroslav Krobot je záruka kvality a příjemně mě překvapil Hynek Čermák (jeho ledvinka mi dodnes nedá spát!). Je to prostě suchý, vtipný a prostě dobrý! ()

FilipStinef

Na tenhle seriál budu vzpomínat rozhodně v dobrém, i když je to od poloviny často absurdní a nepříjemné ke sledování. Ale těch geniálních prvních pár epizod, několik dalších světlých momentů a konec prostě nepopřu. ()

bearmeedek

Celkově zklamání. Počáteční potencionál byl z neznámých důvodů zašlapán do rádoby zajímavých výkalů. První čtyři díly měly solidní rozběh a jednoznačně tam vyčníval Krobot. Pak byl nasazen dabing Kapitána Filcky. Trapná záležitost, roztažená do několika dílů. Seriál opustil humor, přešel do dramatu a vulgarismy byly občas za hranicí nějakého smyslu, protože humorné nebyly. Šéfka Eva s rostoucí "vylízaností" šla spíš na nervy. Takže poslední díl, vzhledem k předchozímu utrpení, musel působit hojivě na duši, i když nebyl žádná bomba. Ale jakýsi humor tu byl, Krobot se vrátil, aby řekl, kdo je kokot a pak "odešel", a ještě tu byl nádech určité nostalgie. ()

Psycho.R

Kromě desátého a dvanáctého dílu naprosto konzistenční. Vysoká úroveň originální nápady a vtipní herci. Melíšková, Krobot a Myšička jsou top. ()

quixote

Seriál, který bohužel nesplnil má očekávání, ale nemohu ho hodnotit jako průměrný. Myslím, že děj by se dal smrsknout tak do 6 dílů, takhle neměly některé žádný tah na branku a zbytečně se táhly. ()

Trixinka

1* za český sitcom, 2* za nápad, 3* za Čermáka, Krobota, Bartošku a Preisse. Tím to dobré ovšem končí. Bohužel. Epizody jsou kvalitně nevyrovnané, po skvělé první i druhé následoval prudký sešup dolů. Ono postavit celý díl na jednom sprostém slovu je pro mě málo. Herecky to nebylo zlé, ale Melíšková a Neužil nejsou zrovna mí oblíbenci. Celkově musím tvůrcům uznat snahu a držet palce při dalším díle :) ()

E lan

První díly velmi nadějné, klasicky výborné herecké výkony, ale bohužel trochu neuspořádaný scénář. Ten je jeden díl velmi vtipný a další díl docela o ničem. Přesto je to rozhodně jedno z lepších televizních dílek televizní produkce. ()

Inozuka

Nejlepší díl je bezpochyby 4 - Vulgarismy. Takhle nějak bych si představoval / očekával celý seriál. Bohužel s postupem dílů se vytrácel humor a zůstalo jen jakési existenciální dusno, které ovšem nebylo podle mého mínění moc dobře budováno a člověk se s ním moc neidentifikoval. K tomu navíc ne moc vydařené pokusy o návrat vtipu do děje, které většinou neskončily žádným výbuchem smíchu, spíš pocitem nepatřičnosti. No, nic: "Jeď napřed, ještě se projdu." ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz