Dabing Street

• angličtina Dubbing Street (festivalový názov)
TV spot

Komediální seriál Petra Zelenky vychází ze stejnojmenné divadelní hry, kterou režisér a scenárista napsal pro Dejvické divadlo. V komediálním seriálu začíná příběh o malém dabingovém studiu ZERO smrtí jeho majitele, režiséra Archa, Evina manžela. Zneuznaná herečka Eva (Klára Melíšková) studio po svém muži zdědí. Její ambicí je přetvořit jej v úspěšný a respektovaný podnik, což je pro ni zároveň způsob, jak si tak trochu vyrovnat účty s osudem. Studioví technici Pavel (Václav Neužil) i Karel (Hynek Čermák) jí v tom nezištně pomáhají, motivováni tajnou láskou jak k ní, tak k profesi samotné. Aby dostali bankovní úvěr na modernizaci studia, rozhodne se Eva přijmout syna bankovního ředitele Davida (Marek Adamczyk) a také Karlovu promiskuitní sestru Ladu (Tereza Voříšková). Studio ZERO ale především potřebuje sehnat nového kmenového režiséra. Angažují sice schopného, ale neurotického a agresivního Jandu (Miroslav Krobot). Herci začínají díky Jandovým metodám práci ve studiu odmítat a dabování se z nouze ujmou samotní technici. Firma jde ke dnu. Eva se cpe koktejlem „fejkových“ prášků, které jí dodává její přítelkyně Lenka (Pavla Beretová), a vrhá se do ponižujících vztahů. Nakonec, když mají být studio a pozemek, na kterém stojí, prodány developerům, se Pavel s Karlem rozhodnou, že se nevzdají jen tak snadno… (Česká televize)

Malarkey

Během sledování tohoto seriálu jsem se cejtil jako na horské dráze. Jednou přišla legrační bomba taková, že se jí nebojím označit za legendární a díl na to přemýšlím, jestli mi to vůbec stojí za to, abych Dabing Street dokoukal do konce. Nakonec jsem ale kvůli směsce herců vydržel a byl jsem po zásluze odměněn. Petr Zelenka si tu příběh dabingového studia na přelomu tisíciletí natočil opět podle sebe. Je to znát. Výbuchy smíchu střídá průměrnost a sem tam i trapnost. Nutno ale dodat, že jako celek to kupodivu funguje. Funguje to nejenom v humorné stránce věci, ale i po stránce dramatické, která mi kupodivu vůbec nevadila. Naopak jsem byl rád, že ji seriál dokázal dobře zneužít do té vtipné formy. A to i přesto, že pointa třeba trvala i o chvilku déle, než by bylo nutné. Herci tu ale udělali obrovský kus práce. Musím se přiznat, že byla vysloveně radost na ně koukat. Na všechny! Klára Melíšková, Hynek Čermák, Vašek Neužil, Terka Voříšková, Marek Adamczyk, Miroslav Krobot, Martin Myšička a hromada dalších tu tak perlí, že je budete milovat a budete se těšit na další jejich roli v jakémkoliv filmu nebo seriálu...a já věřím, že opět nezklamou. ()

Tosim

Ze začátku vynikající zábava, která cca od půlky přecházela v dost velkej bizár, takže ke konci dostávala na frak realita, jež je, světe div se, občas potřeba i u sitkomu. Po dlouhé době hodnocení CSFD konvenuje s mým, díky za pár odhalených mladých hereček, na konci jsem, i kvůli smířlivosti tvůrců s postavami, málem slzičku uronil. Ať žijou Pichny a americké, italské a francouzské firmy! Ovšem radši v původním znění s titulky. 70%. ()

Fr

„TOHLE BUDE NEJLEPŠÍ STUDIO VŠECH DOB! JIRKA NA NÁS BUDE PYŠNEJ...“ /// Tak scéna v krematoriu s Bartoškou v hlavní roli se může stát legendární… Hlavně v prvních dílech se na to dobře kouká. Nejsou zde zbytečný kecy, Krobot má svůj frajerskej part a utíká to hodně rychle. Je tady slušná várka fórů a baví camea a postavy, který si ze sebe dokážou udělat prdel. Pamatujete, jak tenkrát „letěli“ Sklepáci? Tak Dejvičáci maj našlápnuto podobně. Víc než nějakej prapracovanej příběh o studiu, který je odsouzený k záhubě, jde o skeče, gagy a štěky celebrit. Škoda, že ten mix fórů je dost kolísavej. Mít ty největší fláky v jednom filmu… tak by to asi nefungovalo. Ke konci fórů ubejvá, asi aby bylo víc příběhu. Moc to nefunguje. Ale třeba dialogová scéna z Na dotek je výborná, takže můžem obdivovat i herectví. Když já tady chcu spíš ten humor. Postupně je to s tím ftipem slabší a slabší… až to začne bejt takový lidský. Sitkomově tomu došel dech a na normální seriál to nemá žádnej (?) příběh. Prostě je tady od každýho kousíček a dohromady skoro nic. Fajnový jsou herci. Co fajnový… PARÁDNÍ! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou hru Dejvickýho divadla neznám. 2.) Zjistím, že BBC není „Big Black Cock“. 3.) Váhám mezi Bartoškou a Rodenem. 4.) Nevím, jak se nevede dabingový studio. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Gimli

Dabing street s tím, jak přibývají epizody, dokáže proměnit neotřelý humor v trapnou uřvanost telenovel. Škoda, přeškoda! ()

Jara.Cimrman.jr

"Mně se tady pochcal herec." Patřím mezi hovada, která neumí plynně cizinecky, s čestnou výjimkou svahilštiny po ránu, takže bez dabingu bych byl ve světě filmu ztracen. Jsou tu samozřejmě ještě titulky, ale ty jsem zase líný číst. Proto jsem byl rád za seriál ze světa dabingu, ale ve finále jsem byl nadšený pouze z cholerického režiséra Jandy, který však byl na můj vkus obsazen příliš řídce. Ti ostatní sice měli své chvilky, ale bylo jich málo - opilý Michal, zapresovaný Aleš či slušňák Preiss. Hodně bylo pouze dabování Kapitána Filcky a to mě dost nebavilo. ()

xxmartinxx

Hezký český sitcom. Zelenku mám docela rád a ledasčím mě pobavil i zde, ale funguje to o stupeň míň než jeho lepší filmy. Možná kdybych měl rád alespoň jednu postavu? (Čtyři díly.) ()

Morien odpad!

Tyjo, to dostal mezi osmým a devátým dílem pan Zelenka mrtvici a nikdo si toho nevšiml? Protože někdy v té době se z občas celkem zábavného a místy dost nevyladěného pokusu o televizní humor stala věc, kterou jako by někdo psal tím stylem, že mlátí hlavou do klávesnice a nechá počítačový slovník, aby to sám opravil na nejvíce pravděpodobná slova. ()

D.Moore

Ano, není to tak dobré jako Čtvrtá hvězda, ale vlastně ani nemohlo a snad ani nechtělo, protože tenhle seriál na to jde zase trochu jinak. Petr Zelenka o něm říkal, že ho točil hlavně pro pobavení a že ačkoliv ke konci trochu zvážní, pořád to nebude nic hrozného. Měl pravdu. Od prvního dílu jsem sledoval všechny ty postavy, které mi postupně byly z různých důvodů méně a méně sympatické, abych se na ně tuším v (před)předposlední epizodě díval se skutečným odporem, ale přitom mě pořád zajímalo, co s nimi bude. Je to zásluha dobrého scénáře a samozřejmě dobrých až výtečných herců. Humor je občas poněkud lacinější a sitcomové situace příliš okatě připravované, ale čert to vem, když jsem se vždycky tak těšil na další díl. ()

Tom_Lachtan

Hrozně podivný patvar, který měl v sobě tuny potenciálu, ale bohužel se tu střídají momenty tlemení s momenty naprosté trapnosti, kde není vtipné vůbec, ale vůbec nic, přestože se všichni tváří, jako kdyby to byla ta nejvtipnější věc ve sluneční soustavě. Podivně působí i postavy, které nejsou natolik zajímavé, aby se na nich dalo stavět, mají hrozně málo charakteru a některé z nich se postupem času stali tak dokonale nudnými, že to bylo k naštvání (postava Evy, přestože ji hraje jinak výtečná Klára Melíšková). Ono by to možná mohlo být lepší, kdyby se bez milosti vystříhala půlka materiálu a všechny scény, které se odehrávají mimo dabingové studio. Mimochodem, když je vám u dramatického konce úplně jedno, jak postavy dopadnou, tak to není taky zrovna dobré znamení. ()

-bad-mad-wolf-

Trochu nám to ve finále vyšumělo, co. Skoro v každý epizodě se najdou dobrý nápady, ale opravdových vrcholů je za celej seriál sotva pět (z toho dva si urval tradičně boží Krobot) - jinak je tu, co se humoru týče, bohužel poněkud předvídatelno. Nablblejší rozměr přišel v druhý půli seriálu, kdy se místo "fungování dabingovýho studia v rukách zoufalých pitomců" začnou řešit "tragikomický mezilidský vztahy". Natahovanej čajík, závany trapnosti. Je to docela škoda, jelikož si i tak myslim, že by materiálu dost pomohlo, kdyby ho někdo zmáčkl do osmi epizod. Skvělý je každopádně obsazení. Ústřední pětice svoje archetypy vyplňuje herecky i typově perfektně a ve vedlejších rolích nijak nezaostávají Krobot s Myšičkou. ()

LiVentura

Mělo to svůj půvab, ale ten poslední díly, kdy autoři hrají na začátek Milénia a přitom zobrazí technické služby v plné výbavě nejnovějších kontejnerových Mercedesů a Škody Citigo, která se začala vyrábět až deset let poté.?! Hmm. Tohle neklaplo, jinak dobré. ()

InJo

Tolik spáleného a nevyužitého potenciálu (tematického i hereckého) už jsem dlouho neviděl... Bartoškův projev (možná vůbec nejlepší moment, bohužel vyplýtvaný hned v první epizodě), skvělá Krobotova parafráze Jiřího Krejčíka ("Co to je za kokota?!") a pár celkem povedených scén (vyšetřování napadení V. Preisse, hledání "korektního" synonyma pro kuřbu). Všechno ostatní je strašlivě nekonzistentní, náhodné, chaotické, nezacílené (stylově, žánrově, divácky...). Mnoho scén má být vtipných (zřejmě), ale nejsou. To by se dalo pochopit - být záměrně vtipný prostě není žádná sranda (ehm) a neexistuje typ humoru, kterým oslovíte každého. Méně však už chápu, proč je tam tolik scén, které vtipné nejsou a snad ani neměly být... Herců mi bylo často skoro až líto, protože většině z nich rozhodně nechybí charisma, talent, ani snaha. Moc by mě zajímalo, zda výslednou podobu seriálu Petr Zelenka přesně takto zamýšlel (pokud ano, nechápu, co chtěl vlastně vytvořit, protože to nefunguje ani jako komedie, ani jako drama, a bohužel ani jakýsi mix obojího), nebo se mu to prostě jen rozpadlo pod rukama... Zkrátka zklamání, protože to mohla být ještě větší pecka než třeba Čtvrtá hvězda. 50 % ()

Vodnářka

Skončily devadesátky, skončila euforie, nastal rok 2001. Doba, kdy všichni spadli zpět do každodennosti, podnikat v šílenostech si už nikdo moc netroufnul a dabing začal být zatracován, protože "brání Čechům umět skvěle jazyky". Nic z toho však neodradí studio ZERO, jehož novopečená majitelka se po smrti svého muže Jirky, "slavného" dabingového režiséra, rozhodne v tomto projektu pokračovat a proslavit jej. Spolu s třemi techniky, ségrou jednoho z nich a hlavně geniálním humorem Petra Zelenky a celého Dejvického divadla tak rozjíždí dvanáct epizod plných absurdních pádů, nerozvážné odvahy a výborné reflexe srážky s realitou, kterou si na počátku tisíciletí v Česku prošel skoro každý. Není to jako Čtvrtá hvězda, ale přestaňme srovnávat a pojďme se zasmát této koncentraci problémů, zmatenosti, chaosu, občasné zaslepenosti a zabedněnosti, které všichni tak dobře známe. ()

marhoul

Konečně jsem si promítla všechny díly seriálové Dabing Street. Dejvičáky mám ráda, Zelenku taky, několik dílů se mi líbilo, několik ani ne, nejlepší byla Tereza Voříšková. V roli uklízečky-nymfomanky doslova zazářila a jak tak nad tím přemýšlím, nikdy mě asi nebavila víc. Celkově hodnotím seriál jako lepší průměr, na Čtvrtou hvězdu se to nevytáhlo, takže ode mě za tři. ()

VenDulin85

Dabing street jsem sledovala ráda. Tak kde je problém? Že tak, jak je seriál dobrý, je i zlý. Zpátky do rovin kvality jej pak nevytáhne ani Krobot (a to je co říct). Herci jednoznačně za jedna, všichni. Už jsem byla hotová obhájit si před sebou čtyři hvězdy, ale v poslední třetině se humor i děj (někdy i logika postav) svažoval dost prudce dolů jako cesta na Trojmezí a to pak jednoho bolí kolena. Co si ze seriálu odnesu, byly dabované scény z filmů, které se posléze přenesly do života hlavních představitelů (hlavně hádka ve hře Na dotek). ()

Arsenal83

Nechápem, ako sa tento seriál môže pohybovať v červených číslach. Je úplne lacný, prvoplánové sexuálne žarty sú úplne trápne, ja neviem, môže sa na tom baviť asi len jednoduchý človek. ()

VášaVF

Terapií Petr Zelenka ukázal, že umí točit i seriály a Dabing Street svou originalitou v prvních dílech zaujal a bavil. Bohužel tohle platilo jen prvních pár dílů a cca od sedmého dílů to už bylo o ničem. ()

HellFire

Lepší nadprůměr. Kazí to nevýrazné postavy (obzvláště Voříšková je herecké poleno a její postava nepřináší žádnou přidanou hodnotu) a nudný děj. Ve srovnání s Mostem, Čtyřmi hvězdami nebo Okresním přeborem Dabing Street bledne, ale koukatelné to je :). Na rozdíl od výše zmíněných seriálů se ale na Dabing Street znovu dívat nikdy nebudu. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz