Eva u notáře zjišťuje, že po jejím zesnulém manželovi a bývalém majiteli studia zůstaly dluhy asi milion korun. Není zcela jasné, za co mohl utratit tolik peněz. Na první schůzi zaměstnanců pak Eva vytyčí priority studia: najít nového dvorního režiséra a sehnat dostatečný úvěr, který by pokryl dluh. Brzy se ale ukáže, že na tak malé studio jim banka půjčí nejvýš půl milionu, což jejich situaci neřeší. Zatímco Karel jede oslovit s nabídkou práce v dabingu bývalého filmového režiséra Jandu, pověstného cholerickými výlevy a agresivitou, Pavel vymyslí plán, jak potřebnou půjčku na studio získat. Rozhodne se přesvědčit bankovního úředníka Jeništu, že studia jsou ve skutečnosti dvě: studio A a studio B. Tato šílená akce, do které se zapojí známí Lady, kulisáci divadla, se téměř vydaří, ale kvůli drobnému detailu nakonec celý záměr končí v troskách. A neuspěje ani Karel s Jandou. Cholerický režisér bere nabídku na dabing jako provokaci a mrští po něm vidle. Nakonec ale svitne jistá naděje, když se z jednoho z kulisáků vyklube syn bankovního ředitele. Asi by pro něj nebyl problém domluvit u táty úvěr. Eva neponechá nic náhodě a okamžitě mu nabídne místo technika ve studiu. Studio tak v Davidovi získá pátého, nadějného člena týmu. (Česká televize)

Big Bear

Včera jsem byl smutný. Totálně mně odrovnala zpráva, že zemřela Dolores O'Riordanová a tak jsem si pouštěl její písničky, vzpomínal a uvědomoval jsem si, že jsme si těch krásně klidných normálních devadesátých let tak nějak neuměli vážit... žádní teroristé, muslimové, uprchlíci, meetoo, třetí pohlaví, cenzůra a další šílenosti dnešní doby... Proto jsem celkem uvítal, že včera večer běžel v TV druhý díl tohoto seriálu od nějž jsem si sliboval zlepšení nálady. Jedničku jsem neviděl, ohlasy na ní od přátel nebyly nic moc a tak jsem byl zvědav... A rovnou říkám, že se žádný léčebný efekt od hromady humoru nedostavil. Zelenka s inteligentností humoru tak trochu zařadil o jeden rychlostnístupeň dolu asi aby tomu i rozuměla široká divácká obec a tak je děj skutečně jednoduchý. Tam kde chybí humor si leckdo leckdy vypomáhá vulgarismy, protože si myslí, že u slova ,,prcnout'' se všichni válí po zemi. No, není to tak. Fakt mi nevadí, když se ve filmu mluví sprostě, ale musí to mít nějaký koncept. A toho vulgárna bylo konkrétně v tomto dílu plno. Herci fajn, všichni do jednoho, ale nechápu proč Čermáka když jel za Krobotem ohákli jak blbečka atd... Krobot samozřejmě super, ale ruku na srdce, čekal někdo něco jiného než nevřelé přijetí a nevraživého Krobota? I ty vidle v kapotě jsem předpokládal - a byly tam! Takže po jednom dílu asi zatím brzo dělat soud, ale včera to byl sotva průměr. Rozhodně žádné překvapení typu Kosmo. Uvidíme co dál a koho Voříšková ještě ,,oprcá''. * * * ()

ynot

Hele pořád ne. Dost jsem se na tenhle seriál těšil, ale je to pro mě zklamání. Je moc vidět, že se u toho bavili a tahle filmařsko divadelní arogance se pak obvykle podepíše na tom, že pro diváka už je to zábava mnohem menší. Hlavně mě ale zklamalo obsazení. Např. Voříšková nebo neherci jako Adamczyk apod. Proč pořád ti samí? Trochu jsem taky doufal, že tam budou i nějací skuteční dabéři, většina z těchto v životě nedabovala. Ale OK, tohle je jiná disciplína. ()

Cesty timem

Tak dneska to máme za ten zadek FrFilipovského za čtyři hvězdy, za čtyři hvězdy !!!! Bez megafónu Zelenko !!!! za čtyři !!!! .... jseš hluchej ? :-)))) Pššt za to studio B teda ještě půl hvězdy navíc = 4,5... No aspoň z toho minulého Bartošky projevu jsem se trochu mohl zklidnit. Bylo by to o zdraví. Uvidíme dále. Ale bomba !!!!! Bez megafónu !!! ... Při repríze 2021 zvýšeno u tohoto dílu na 5* protože stále baví a několikrát za sebou - bomba! ()

mortak

V druhé půli je přece jen vidět divadelní původ seriálu. Scénka se zaměstnancem banky by skvěle fungovala na jevišti, protože tam je všechno jenom jako a realita je vždy někde jinde. Ve skutečném světě už grotesková hloupost bankovního poradce nefunguje tak dobře, protože na rozdíl od divadla, kde by jeho postava sloužila jen jako přihrávač vtípků a hlášek ve frašce, realita vyžaduje alespoň trochu reálné postavy. Na divadle by prostě odlitek zadku fungoval dokonale, v reálném prostředí už trochu působí jako pěst na oko. ()

Sa.sa

"půjčil asi 1 milion korun --- a to mi říkáte jen tak? --- jak jen tak? --- no tady na chodbě" :))) "Co kdybychom ručili Studiem B ...?" Krobot to ani nehrál, ale vysloveně si to užíval :)))) "Ty si mě přišel nabídnout dabing...? --- Šup vidle... --- to budu muset zakytovat a zabrousit..." :)))) "co jste vlastně potřebovali? --- milion korun --- tak já se zeptám táty :)) --- a váš otec je Petr Kelner...? --- ne ředitel banky" :)))))) ()

• V závěrečných titulcích zazní skladba „Video Killed The Radio Star“ od The Buggles. (danielsaf2)