Spoorloos

• Francúzsko L'Homme qui voulait savoir (viac)

Mladý zamilovaný párik z Holandska, Rex a Saskia, sa rozhodne stráviť svoju dovolenku vo Francúzsku. Obyčajná cesta autom sa však zmení v peklo v momente, keď dvojica po prekročení francúzskych hraníc zastane na miestnej benzínovej pumpe. Saskia odbehla po občerstvenie, ale späť sa už nevrátila. Zúfalý Rex sa snaží chytiť každej maličkosti, ale nič nevedie k úspechu. No nevzdáva sa. Po Saskii pátra aj po nekonečných troch rokoch. Na všetko bude mať možno odpoveď Raymond Lemorne. Muž, ktorý stojí za tajomným únosom. Je Rex pripravený prijať desivú pravdu? (Tomco)

Al44...

Zajímavý, ale i pomalu se rozvíjející film - místy je to velmi dobré psychologické drama - nejedná se o horor - vynikající gradace a napětí v závěru filmu vyústí do perfektního konce. ()

kersten

Celkom slušný thriller, aj keď si myslím, že nepôsobil tak ako by mal. chýbalo mi tam niečo ešte viac desivejšie a šokujúcejšie. (jeden z 1001 filmov ktoré musíte vidieť než zomriete) ()

vlado90 odpad!

Tento film je odpad najhrubšieho zrna videl som už hocijake slabé filmy ale toto je fakt král. Film sa neskutocne vlečie, postavy su nesympatické a strašne najivné. A ten koniec to je fakt nepochopitelné, na to aké to bolo slabé mohlo to aspoň normalne skončiť.Fakt najväčšia blbosť akú som za posledné dva roky videl toto predčilo aj film Čo vtip, to mrtvola :) ()

Mngwa

Ugh. Tak tohle je ten nejlepší argument pro trest smrti, jaký jsem kdy viděla. Co s takovým? Strčit do basy - zbytečné, šance na nápravu je nulová, ten chlap je sám se sebou očividně spokojený, má roztomilou rodinku, dobrý džob a tak vůbec. Už dlouho mě nic tak neznechutilo. Na druhou stranu jsem se k tomu kýženému znechucení dopracovávala přece jen docela dlouho a těžce, značnou část filmu se totiž nic zásadního neděje. Chápu, že to tak má být a jednotlivé skutečnosti vycházejí na světlo postupně, ale přesto jsem byla chvílemi už trochu nervní a oči mi ujížděly směrem k hodinkám. Ovšem poslední třetina to jednoznačně napravila, opravdu to se mnou hnulo. ()

Lichty

Snad za to mohl ten dokonale obyčejný záporák, uvěřitelná hlavní postava nebo krásně pozvolná Sluizerova režie, ale Spoorloos na mě působil magicky a děsivě zároveň, jako kdyby z filmu snad sálal chlad. Mráz po zádech, srdce v žaludku a napjaté obličejové svalstvo. Spoorloos je jeden z nejvíce mrazivých thrillerů, které byly kdy natočeny a jeho remake, vedený stejným režisérem, mu v tomto ohledu nesahá ani po podrážky bot. ()

Miagy

Velmi slabe 3* ...uprimne nerozumiem ani tomu zaradeniu do 101 horrorv, ktore musite vidiet. Film je zbytocne natiahnuty. Jedna sa skor o psychologicku dramu ako o nejaky thriller. Nieco ma vsak pri filme udrzalo dokonca preto ho hodnotim asi mierne lepsie ako by som mal... ()

Pai-Mei

Keby som tento film videl v roku jeho uvedenia do kín, dal by som asi plné hodnotenie. Zvláštna hudba sa človeku dostane pod kožu a k tomu ten depresívny záver. Film je pri tom jednoduchý, zopár hercov, jednoduchá kamera, no výsledok fakt stojí za to. ()

jayman

Treba vidieť. Nie je ničím výnimočný, ale fakt, že je takmer 30 rokov starý a stále účinný, je pozoruhodný. Nie som natoľko zdatný, aby som vedel spoľahlivo identifikovať európske prvky, ale intuitívne vnímam tú inakosť a páči sa mi. Krásna beznádej na konci. Alebo nádej? ()

necrosrandist

Znepokojující... a to velmi. A jsem si naprosto jisý, že i kdybych ten absinth nepil, mělo by to úplně stejný efekt. Budget na tenhle projekt musel být minimální, ale výsledek mě naprosto odzbrojil. Za mě zasloužené 4 a půl hvězdy včetně geniální hudby (něčím mi to celé připomnělo Taggarta... mráz po zádech). ()

bulawaio

7/10. Jak už říká J*A*S*M, je to především evropský thriller a je to z něho strašně cítit. Příběh je vystavěn na zmizení dívky, kterou už roky hledá její přítel, který chce zjistit pravdu o jejím unesením. Film je především zajímavý, že se nezaměřuje pouze na našeho zoufalého hledatele, ale s pomocí retrospektiv se vrací k našemu pachateli, kde se dozvídáme jeho motiv a celkově myšlenky a jeho psychický stav. Pachatel je tedy nám dobře známý již od začátku. Není tedy hlavní zájem zjistit, kdo je pachatelem, ale hlavní myšlenka je, co se s dívkou stalo. To činí tento thriller výjimečným a závěr je jen třešničkou na dortu. ()

sibskyn

Moc utahaný snímek, který staví na závěrečné pointě, které je sice zajímavá a dobře natočená. Ale sledovat díky tomu celý film nemusíte. ()

jenerikku

Asi najvýraznejším znakom tohto filmu bol pre mňa extrémny a dobre zvládnutý suspense - nie je veľa filmov, kde sa človek päť minút pred koncom môže akurát dohadovať, ako to celé začalo a ako to skončí! Super herci (hoci zo začiatku som mal mylný pocit, že villain bude Rex, jeho úsmevy ma celkom znepokojovali), obstojná kamera, miestami trochu smiešna hudba -) jJediné, čo ma trochu sklamalo, bol koniec, asi som čakal niečo šialenejšie - nuž, otupená citlivosť. Najväčšie zimomriavky: skutočne zlovestný záber krátko pred záverom na Raymondovu príjemnú tvár cez zmoknuté predné sklo jeho auta... ()

revere

Inu, když někdo něco opravdu chce, má na to IQ a prostředky a není přitom slavoman ... zajisté dosáhne svého. To platí o hlavní postavě i o režisérovi tohoto filmu.Výtečný film. ()

Ardath

Spoorloos plyne zdánlivě nevinně a pomalu, závěr by se pak dal přirovnat k jedné z největších nočních můr stříbrného plátna. Kdyby jen Lemorne nesmrkal. ()