Na začátku byla víra v lepší zítřky. Hranice mezi vykoupením a zatracením je ale povážlivě tenká. Pobyt v zeleni s tropickým klimatem a asijskými specialitami nemusí symbolizovat pozemský ráj.  Pět neznámých lidí. Tři měsíce života. Jeden uzavřený prostor. Zazděním to teprve začíná. Pěstírna má totiž mimořádně dobrou živnou půdu, emoce a plody zla uzrávají pod zemí každým dnem. První thriller českého internetu v režii Andyho Fehu uvádí internetová televize Stream.cz. (Stream.cz)

Hallda

Zatím bych řekl o pěstírně toto. Hudba je hrozná a odrazuje mě. Působí velmi rušivě a místo toho, aby vizuál podtrhla, tak jí přeškrtává. První díl byl o ničem, ale druhý díl zas dal malou šanci, že se to může vyvinout k lepšímu. Jsem tedy zvědavý na další díly. ()

Arkanoid

Seriál, ktorý ponúkol zaujímavú tému pestovania marihuany v podzemí, kde nie je každý dobrovoľne využíval na pútavé rozprávanie skoro dokonale kvalitnú kameru a strih na úkor slabšieho scenára, ktorý spočiatku diváka pomaly prevádzal dejom, potom situáciu vyhrocoval a postavy profiloval, bohužiaľ ale očakávane. Škoda väčšieho nevyužitia možných halucinácií, pocitu viny a napätia medzi jednotlivými postavami, ako aj šialenstva z ponorkovej choroby. Predposledná epizóda s Judit Bárdos dej skoro vôbec neposúva a nemá vplyv na nasledujúce udalosti. Pozeralo sa na to dobre, herci sa snažili, no aj pri krátkej dĺžke epizód som mal pocit, že by to šlo ešte skrátiť. Niekedy samozrejme zase krátka dĺžka epizód uškodila, pokiaľ šlo o vytváranie veľkých emočných scén a napätia v záverečných scénach. ()

klukluka

Hodnotím v předstihu už po šesti dílech. Pěstírna je pro mě velkým, ryze příjemným překvapením. Seriály na streamu byly doposud snad bez výjimky tu uvědomělejší, tu plytší řachandy a najednou se tady objeví tahle temná, dusná, tematicky novátorská věc. Nejslabším článkem pro mě paradoxně představitel hlavního hrdiny, tam mi to herecky drhne. Narozdíl od plešouna a trojice Vietnamců. Ti se mi líbí bez výjimky a jen se zamýšlím nad tím, kde se mezi temi hokynáři a stánkaři vzali herci. Zatím velmi vydařené, doufám a teď už i věřím, že to vydrží. /// Sedm dílů se odvysílalo v pravidelných intervalech. Pak se chvilku čekalo na osmičku, pár týdnů trvalo, než se v katakombách natočila hra, po ní přišla začátkem července (!) devítka, o které diváci kdo ví proč smýšlí coby o posledním dílu- ČSFD se zmiňuje o deseti..? Podtrženo, sečteno- jsem z toho totálně jelen. Seriál good, ale to, jak ho Stream nasazuje do vysílání, to je hotový peklo. Už to nehulte! ()

joobi

Očekávání veliká, výsledek o to bolestivější. Pěstírná předvedla příšerný Pilot, kterým by značnou část publika od seriálu spíše odradila, nežli navnadila. Malá špetka naděje se dala hledat v prvních třech dílech, ač ne bez chyb, tak dala... Bohužel pak to jde celkově až moc dolů. Základní kámen úrazu představuje špatný scénář k jednotlivím dílům, kdy každý díl je nějak jiný... ale je špatně jiný. V jednom díle se řeší jedna věc, která v dalším díle naprosto zmizí, nebo se vyvrátí něčím jiným - díl pak ztrácí na smyslu a funguje jenom jako cílené natahování. Seriálu ironicky nejvíce ubližuje to, že jde o seriál, jinak řečeno, pokud by se vše sestříhalo do jednoho celku, vytvoří ravděpodobně mnohem lepší konzistentní dílo - ve výsledku by se mohl vystříhat ještě mnoho zbytečností, které se používají k natažení délky jednotlivého dílu. No a na závěr je tu velké finále, které celý seriál totálně zničilo. Nemám nic proti otevřeným koncům ve filmech či seriálech, ale zde to je naprosto neopodstatněné a nic to neřeší. Škoda pánové a dámy, mohlo to být mnohem lepší. ()

Junglista

Tohle mě navzdory těm několika mouchám fakt bavilo. Dal jsem to na jeden zátah, protože kdybych měl v době vydání čekat tejden na každej díl, asi bych to vzdal. Dal bych za 4*, ale nedám kvůli tomu úděsnýmu "konci"... myslím, že s dobrým scénáristou by z toho druhá série vymyslet šla. ()

Garch

Díl první nemá chybu. "To dáš. To víš, že to dáš." Začínám mít pocit, že Andy Fehu, za pár let, jako mezinárodně uznávaný tvůrce, udělá remake své NenasytnéTiffany. ... Další díly drží kvalitu i napětí. .... PS. Ale rozsekat film na deset zhruba dvanáctimunutových kousků a roztahat je divákům týdně po kapkách, čtvrt roku, to není fajn. ()

Renfield

To rozhořčení nad rozdělením vlastně chápu, totiž každý díl má velký spád, stane se pár věcí a jsou tu titulky, je až k neuvěření, že zase uběhlo třináct minut. Ale proč nevyužít té možnosti a nepustit si to celé znovu pěkně za sebou? Líbí se mi, jak si Pěstírna kráčí mezi žánry, totiž krom samozřejmě převažujícího thrilleru, je to také občasná komedie, na konci snad i tak trošku do hororu. Taktéž potěšily detaily jako třeba "kalendář" a vlastně stejné posunutí již v úvodní znělce. Rozesmálo potom například kolo, lov hada, nebo "návrat" výborného Šembery. Ale jak jsem psal, je to především thriller se zajímavým námětem, který se navíc opravdu děje. Díl od dílu napětí graduje, především pak po "samotce" (abych moc neprozradil) a závěr vůbec, když se dveře neotvírají, telefon nezvoní. A finále posledního dílu? Já jsem spokojen, domyslete si. Nějaké větší rozuzlení jsem po jednotlivých dílech ani nečekal... ten konec to vlastně svým způsobem má. Klaustrofobní atmosféru pomáhá vytvářet i prostředí pěstírny, ideální místo. A hudba! Ze začátku mi příliš vhodná nepřišla, ale názor jsem rychle změnil, zase výborné, stejně tak ostatní zvuky. Po Nenasytné Tiffany natočil Andy Fehu další zajímavý počin, i proto je třeba jeho tvorbu sledovat dál. 80% ()

husokachna

Je fajn, že jsou tady mladý lidi, kteří se snaží dělat žánrový věci a nedělají sociální dramedii ze současnosti, ale chce to ještě trochu cvičit a pilovat. Hlavně scénář by potřeboval revizi a pak by to bylo super. Takhle je to OK a je pravda, že by tomu asi víc slušel filmový formát, pak by to mohlo vyznít ještě lépe. Jo, a je super, že Stream dává prachy do podobných věcí a dá šanci mladým autorům. To je docela na hovno komentář, ale už se mi to nechce mazat. ()

Bozvav

Námět zajímavý, leč zpracování nudné. Téma, které může i v této kraťoučké podobě vířit hladinu, spíše podporovalo chuť jít spát. Za mne koukatelné. Viděno 5 dílů, pak už mne to nebavilo. ()

maxXxic

Kombinuje se zde drsnější prostředí a drsnější příběh v uzavřeném prostoru s nějakou myšlenkou či osvětou. Vůbec si nejsem jistej tím formátem 10x13 min, raději bych to viděl v jednom kuse, protože odejít na týden od po deseti minutách od thrilleru vlastně absolutně ničí tu podstatu. Hodně lidí si zde stěžuje na hudbu - proti té já nemám žádnou výhradu. ()

Charlie84

Sympatický pokus, který sráží neherci a nekonec. Je možné, že zatmívačka před neexistující závěrečnou scénou je úmysl, leč fungovalo to na mě asi tak, jako by mi dobrý kamarád půjčil knížku a poslední dvě kapitoly vytrhl. A ještě mi vysvětloval, že to udělal schválně a pro můj lepší pocit ze čtení...Takže tak. Členění na díly je zcela umělé. ()

markotter

Pokud se člověk překousá přes 2 první díly, dá se říct, že to je potom zábava. Bohužel po dokoukání musím říct, že jsem se tím překousávat nemusel, protože to nemá žádný vyvrcholení, ani závěr, který by dával smysl. A proč proboha Judith Bárdos (pěkná baba mimochodem) 2 díly pátrá na vlastní pěst, když to v dalších dílech úplně zmizí a jako by se to vůbec nestalo. WTF. ()

Likan7

Nápad to byl zajímavý a první díly fajn. Jenže Pěstírna dopadla přesně na to, co jsem si myslel. Nemá jednoduše co vyprávět. Po polovině seriálu začne být šílená nuda. Nic se nikam neposouvá a i postavy jen tak přežívají. Zápletky s vrahem a ke konci dění kolem přítelkyně sice trochu rozvířila vody, ale to opravdu byla jen plané naděje, které se rozplynuly téměř okamžitě. Zajímavé zpracování, nápad fajn, ale nuda. ()

topi80 odpad!

Kadence, s jakou nás Stream dokáže zásobovat svou pravidelnou dávkou amatérismu, je sice obdivuhodná, ale jejich tvůrčí a herecké týmy by možná stačily tak na nějakou horší Ordinaci. Další otřesné dílo s příšernými výkony, ze kterého stříká umělost a nucenost na všechny strany. ()

Zdendin

Chtěl jsem dát 4* ale po posledním dílu... Celý jinak povedený seriál naprosto zabíjí chybějící rozuzlení. Nemá to konec. Celou dobu jsem na to koukal zbytečně!!! ()