Na začátku byla víra v lepší zítřky. Hranice mezi vykoupením a zatracením je ale povážlivě tenká. Pobyt v zeleni s tropickým klimatem a asijskými specialitami nemusí symbolizovat pozemský ráj.  Pět neznámých lidí. Tři měsíce života. Jeden uzavřený prostor. Zazděním to teprve začíná. Pěstírna má totiž mimořádně dobrou živnou půdu, emoce a plody zla uzrávají pod zemí každým dnem. První thriller českého internetu v režii Andyho Fehu uvádí internetová televize Stream.cz. (Stream.cz)

Tosim

Andy Fehu asi spoléhá na to, že když uzavře pár lidí kamsi do podzemí, kteří z toho samozřejmě vyšilují, napětí se dostaví samo. Bohužel, neděje se tak, téměř všechny interakce mě přišly vycucané z prstu a banda vietnamských neherců to nespraví, tím méně Martin Hub, kterej je sice namakanej a drsnej, ale to je asi tak všechno. Leccos se zlepšilo ke konci, kdy se otevřel prostor i vyprávění se trošku rozjelo a do ruky to vzali Judit Bárdos a Leoš Noha. 50%. ()

Jara.Cimrman.jr

"Mě nezajímá, že nechtěj poslouchat šikmý držky." Podzemní sólo pro fašistu, smažku a tři vietnamské "kluky" by nebylo špatné, kdyby bylo vcelku a mělo nějaký konec. To dietní dávkování epizod mě totiž celkem otravovalo, vietnamština s titulky taky není moje miska rýže a ještě víc mě štvalo, že se aktuální neotřelé téma nepodařilo naservírovat zajímavěji. Takže hvězdy jsou za padoucha Šemberu a krásnou Rebeku, kteří mě bavili v každém záběru, ale to ostatní byla jen po soustech podávaná depresivní nuda. ()

xxmartinxx

Sice bych radši jeden pevný film než devět a půl třináctiminutovek (popřípadě proč alespoň neuvést sérii najednou, jak to dělá Netflix?), ale jinak podobná spokojenost jako s Tiffany. Je to špinavé, je to promyšlené, nejde to k cíli nejkratší cestou. Nebojí se to tvořit si vlastní pravidla světa ani nabourávat očekávání. Viděl jsem to teda celé najednou, což, myslím, zážitku prospělo, ale třeba jsem na tohle moc konzervativní a ostatní s představou thrilleru, kde se napětí musí neustále pozastavovat, nebudou mít takový problém. Ke konci každopádně roste intenzita a Fehu se snaží na těch malých plochách gradovat, co to jde - je vidět, že je to i střihač. Sice tomu chybí přesah Tiffany, ale i klaustrofobní střet pudů a instinktu přežití stojí za vidění. ()

choze

Suverénní řemeslná práce a parádní podívaná. Pilot mě do toho perfektně nakopnul, zbytku první půlky trochu chyběl drajv, ale druhá půlka valila, byl jsem napnutej jak malý slipy a krásně na mě dolíhal ten pocit pohřbení zaživa. Scénář si s formátem a divákem pěkně hraje, vyústění pobavilo a hned bych si dal druhou řadu. Herecky moc fajn, Johaník mě jako hlavní hrdina hodně bavil (fyzická podobnost s Caseym Affleckem skutečně nepřehlédnutelná), Hub přesvědčivej gauner-zátylek, vietnamští herci taky dobré typy i výkony. A luxusní prostředí. ()

Davies182

[Viděno jako celek] Drama, napětí, a ke konci i trochu střídmého horůrku v malém českém seriálovém zázraku. Je to fajn pocit, když našince během sledování tuzemských věcí nefackuje hanba, takže za mě rozhodně palec nahoru. Martina Huba chci jako šéfa. ()

Tom_Lachtan

Na jednu stranu je hrozně fajn, že stream jede do vlastní seriálové tvorby, ale na druhou stranu je to formát velmi nepovedený, pro tenhle žánr a námět, kdy se pravidelně daří budovat atmosféru a pak ji umlátit kladivem v podobě týdenního čekání na další díl a v případě závěrečné episody dokonce čekání měsíčního (!!). Jinak je to velmi fajn, herecky to sice občas hapruje, ale vzhledem k tomu, že většinu posádky pěstírny tvoří neherečtí vietmanci a jeden hololebý kaskadér, tak je to úspěch. Gradace na konci byla bohužel slabší, ale furt je to fajn, ale ne tak, jak mohlo. ()

InJo

Po všech stránkách velmi ok, v rámci českých krátkometrážních internetových seriálů vyloženě skvělé. Řemeslně výborné (kamera, střih, hudba), herecky solidní a hutně atmosférické. Jako svižný a napínavý thriller to rozhodně funguje. Fehu je hodně nadějnej, časem by z něj mohl být český Danny Boyle (klipař, který zvládá i obsah). 70 % ()

boshke

Ale jo, atmosféru to má místy vážně hutnou a depresivní a když si člověk vezme, že je to "jen" internetový seriál televize, která produkuje standardně plky o ničem ve studiu nebo reportážní pořady, tak je to celkem slušné. Doufám v druhou sérii, neb mne závěr, pravda, vůbec neuspokojil a myslím si, že tenhle seriál má potenciál; ideálně kdyby postava Vojtěcha Johaníka aka českého Caseyho Afflecka coby otřesného herce zemřela... 70% ()

Slarque

Pěstírna mě sice nepřesvědčila, že je dobrý nápad rozsekat thriller na dvanácti- až patnáctiminutové díly, ale jinak je to vlastně dost povedené. Hlavně Martin Hub tu na sebe zaslouženě strhává pozornost. Režisér to možná mohl natočit o něco klaustrofobněji, když už je tenhle motiv ve hře (70%). ()

rikitiki

Za žánr i téma si minisérie zaslouží pochvalu. Nebojí se originality, zkouší hledat vlastní postupy. Bohužel, to ne vždy vychází. Pointa ohledně jednoho ze zahradníků v utajené podzemní zahradě je jasná na první pohled každému, kdo má oči. Některé scény jsou příliš temné a nepřehledné, občas děj nepříjemně poskočí a zadrhne se. Poslední díl se zcela vymknul předchozímu způsobu vyprávění – co tam najednou mělo dělat to strašení? – ukončení mi připadalo spíš jako bezradnost než záměrné trápení diváků nejistotou. /25. 7. 2017/ ()

hansel97

Pěstírna je odvážný a evidentně promyšlený projekt, ve kterém mě ale odrazuje jeho kolísavost. Sedí tomu všechna ta špína, přestože to není úplně čistý thriller. Pořádné grády seriál získává až v posledních epizodách, kdy finále působí trochu nejistě, ale nejsem s ním nespokojený. ()

SOLOM.

Tak očekávání sice nebylo zrovna moc velké, ale už jsem měl tu čest vidět několik shortů od tohoto režiséra, tak jsem pevně věřil, že se dočkám alespoň průměrné podívané. No a tu jsem nakonec dostal. Zklamání? Příběh jako takový celkem ušel (sice nic extra), některé epizody se docela vydařily, jiné byly slabší, ale to už u podobných minisérií bývá železným zvykem. Judit Bárdos byla jasně tím nejlepším (no spíš nejpěknějším), co nám zde bylo nabídnuto. Občas jsem se u toho i zasmál, občas nudil, nechybělo několik zajímavých dramatických pasáží, ale co mě opravdu hodně zklamalo (no spíš pořádně nasralo) byl samotný KONEC. Nedotažené nic – naprostá zbytečnost a humus. Jinak ovšem průměrná záležitost, která si zaslouží průměrné ohodnocení… ()

malylada

Dokonale nastíněné prostředí pěstírny, slušné herecké výkony a nepříjemná hutná atmosféra. Asi tak by se dala charakterizovat seriálová Pěstírna. Místy scénář kolísá, ale i přesto napínavé a v určitých epizodách se daří gradovat zápletku. Trošku mě zklamal konec a čekal bych lepší završení, ale pořád se jedná o slušně odvedenou práci na české seriálové poměry......7/10 ()

movieband

Na Pěstírnu jsme byl hodně zvědavý a sliboval jsem si asi víc, než dost. S atmosférou si tvůrci vyhráli, chvilku ji budovali, pak zastavili v jednom bodě na pár dílů, a před závěrečnou katarzí ji pustili dál, kdy mi přišlo, že jak byla pár dílů zamražená na místě, tak najednou vystřelila do výšin, díky závěrečné katarzi. Právě závěr režisérovi asi u diváků ublížil, ale po rozležení v hlavě, je to odvážný krok od tvůrců. Proč nenechat otevřený konec a nechat diváka v nejistotě. Tohle experimentování mám rád a proto zvedám o jednu navíc, protože tvůrčí odvaha je věc, která mi přijde, že se v dnešní obě vytrácí a tady se to autorovi kurva povedlo. Seriál je tísnivý, není nijak zvlášt pozitivní, ani vtipný. Jinými slovy, jedná se o pomalu se táhnoucí thriller, který v sobě tu temnotu opravdu má. Jen se musí nechat doznít. Napodruhé se o toho asi nepustím, ale na první pokus to můžu každému doporučit. Palec nahoru za originalitu, odvahu pro závěr, a výbornou atmosféru. V českých luzích a hájích jedna z těch podařenějších vlaštovek. P.S. Viděno v celku. ()

kajas

Báječný námět je bohužel rozpliznutý do nevhodného formátu, kdy je z každé epizody podstatná asi tak třetina stopáže. Fehu dokáže slušně navodit klaustrofobickou atmosféru a v některých momentech člověka až zamrazí, herci jsou správně přirození (škoda nevyužité Judit), ale co je to platné, když konec všechno zazdil (doslova). ()

BoredSeal

Na Česko příjemné překvapení - scénárista umí napsat zajímavé prostředí (lichváři, pěstírna drog, zápletka s kauzou Grow Shopu), postavy a situace. S těmi možnostmi finále, co postupně rozehrává, je pak vysloveně zbabělost zakončit seriál tak, jak jak to udělal, když už má člověk nějaký vztah k postavám. Nebylo by špatné udělat z toho celovečerní film (pro VOD nebo TV) s opravdovým závěrem - nebo možná jich i natočit víc, pokud se nemohl rozhodnout, co vybrat. :-) ()

zette

Velmi prijemne prekvapeni. Vyborne budovana atmosfera, ktera je podporena dobrou hudbou ci spise zvuky, zajimavy namet a genialni Martin Hub, skoda, ze temer polovinu casu lezi v mrazaku.-). Z toho mel byt celovecerni film... ()

dr.fish

Pěstírna má tu výhodu, že není dlouhá. Díly jsou krátké. Tím se divák zbytečně nevyčerpá a ani nepostřehne, že se v seriálu vlastně nic neděje. A tak slouží vlastně jen k vyplnění času v tomto slzavém údolí, stejně jako drtivá většina seriálů této epochy. 60% ()

ghatos

Tak se nám Fun a Áda Větvička dali na drogy :) . Martin Hub hraje prkeně. Je to škoda, protože má co hrát a hlavně by se v roli mohl pořádně vyžít lepší herec. Jinak od čtvrtého dílu se to rozjelo tím správným směrem. Klaustrofobická, špinavá, toxická díra má velký potenciál ošklivého psychodramatu. V šestém a sedmém díle se to vydalo docela překvapivou cestou. Závěr není úplně topový, ale celkově je to dobrá práce. 69%. ()

venca163

Dal bych 4, ale to prijde autorovi fakt fer, ze po 8 nebo kolika dilech s mizernym zvukem a s dobryma postavama, ktery se dostanou do slusnejch sracek, nenabidne zadny rozuzleni? #mffkv #konecMeFaktNasral (65%) ()