Nezmieriteľní

TV spot

Skupina Apačů na náhodní plošině provádí pohřební obřad, když je postřílí opilý bývalý konfederační důstojník major Lassiter. Je proto zajat a předveden před kapitána Havena. Ten sice ví, že když se před rokem vrátil z války, zjistil Lassiter, že jeho ženu a dítě surově umučili právě Apači, přesto se ale domnívá, že podobné násilné akce nic nevyřeší. Kapitán, který velel jednotce, které právě skupina konfederačního velitele Pardeea ukradla větší množství zbraní, navrhuje Lassiterovi, aby mu pomohl Pardeeho přivést a zabránit transakci s ukradenými zbraněni. Lassiter po delším váhání přijímá, vyžádá si ale „k ruce“ jistého Rodrigueze, se kterým ho zavřeli do cely, zločince, kterého čeká oprátka. Umí ale španělsky, ovládá i jazyk Apačů a v Mexiku se dokonale vyzná. Kapitán Haven, černý seržant Franklyn, Lassiter a Rodriguez se s vozem, na kterém jsou naloženy sudy s výbušninou, vydávají na cestu… (oficiálny text distribútora)

MickeyStuma

Dobře napsaný a natočený western, kde se pořád něco děje a kde je vývoj příběhu velmi razantní. Ten sleduje bývalého konfederačního důstojníka majora Lassitera plného nenávisti k Apačům neboť mu povraždili rodinu. A není to jen tak ledabylý příběh o touze pomsty. Režisér Gordon Douglas vytvořil westernový snímek jak z Rodokapsu a díky dobré kameře Josepha MacDonalda i vkusnou vizuální podívanou. Děj sice může být pro někoho rutinní, ale když je předností nebezpečí, nedůvěra a nepřátelství, tedy to co western dělá westernem, nemůže být o vkusném příběhu pochyb. ()

topi80

Tento western mě chytl hned. A nadšení trvalo po celou dobu, co banda nesourodých chlápků putovala za cílem svého dobrovolného či nedobrovolného pátrání a vyměňovala si sarkastické poznámky. Ke konci se ve všech vzedmulo nějaké morální vzepětí, takže už to trochu ztratilo kouzlo. Ale každopádně jsem se skvěle bavil a ještě se pokochal hezkými scenériemi, které se opravdu povedly. ()

ostravak30

Rio Conchos je vlastně western, který není tak úplně špatný, ale chybí mu výraznější herecká osobnost, která by film táhla. Mezi jinými westerny se samotný film trochu táhne přestože akce mu úplně nechybí. Přesto bych řekl, že padá lehce do průměru a zaostává mezi jinými. ()

jopal

Vaham medzi 4 a 3*, pretoze skutocne to nebolo spatne, len ma to nejako nechytilo na 4*. Ale napr. sa mi velmi pacil vykon indianky a indianskeho nacelnika. ()

HJ-FILIP

Film s neoprávněně nízkým hodnocením. Výborný a originální děj-ano, některé scény nejsou příliš akční, ale na tom film postaven není. Je dobře propracovaný, a neobjevují se tam chyby, kdy v jednom záběru má rozeplou košili a v druhém ne apd. Jenom ten konec nic moc.... ()

StaryMech

Řemeslně dobře odvedený western, prý temnější obdoba mně neznámých "The Comancheros". Nad obvyklé chlapské hry, vzorečky a zjednodušeniny žánru ční falické skalní útvary (točilo se v Utahu, nedaleko míst tak drahých Johnu Fordovi), Richard Boone v ústřední roli a Goldsmithova hudba. ()

DrifterSoul

Taková westernová road-movie pohádka, naivní a předvídatelná. Včetně ostudně trapného českého dabingu, (obsahově i intonačně). Kladem byla krásná krajina (natočeno v Arches National Park v Utahu), určitě realističtější zobrazení Apachů než ve Vinnetuovi a přece jen i ta trocha napětí. Alespoň proto 2*. ()

G.Bookwrom

První dvě třetiny filmu je dost velká nuda. Konec je dost dobrý, celkově to ale film nezachrání. Ten konec mi trošičku připomínal mnohokrát lepší Comancheros s Johnem Waynem. ()

Ziral

Velice slabý film s oblíbenou tematikou, ale neustálé zabíjení lidí, samozřejmě nechybí, prostě to amerikánům zůstalo v povaze dosud. ()

PORTER44

Průměrná westernová podívaná,sice se tam pořád něco děje ale chybí tomu hlavní postava,nájezdy indiánů a přestřelky ujdou ale chybí ty pravé osobní souboje,tady se v té kočovné partě pořád jen dohadují mezi sebou a nic moc napínavého. ()