Hříšnice

Dráma / Mysteriózny / Thriller / Krimi
USA, (2017–2021), 24 h 5 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvorcovia:

Derek Simonds

Predloha:

Petra Hammesfahr (kniha)

Jessica Biel, Christopher Abbott, Bill Pullman, Patti D'Arbanville, Teri Wyble, Robert Funaro, C.J. Hunt, Jacob Berger, Adrienne Lovette, Abby Miller (viac)

• Cora (2017) - 8 epizód

• Julian (2018) - 8 epizód

• Jamie (2020) - 8 epizód

• Percy (2021) - 8 epizód

Cora Tannettiová (Jessica Bielová) je obyčejná dvaceti sedmi letá žena, která je šťastně vdaná za Masona Tannettiho (Christopher Abbott) a má s ním malého syna. Krom toho, že je Cora spořádanou matkou, je také spolehlivou pracovnicí v podniku svého tchána. Jednoho dne si celá rodina vyjede na výlet k jezeru, kde chtějí strávit slunné odpoledne. Když však Cora začne pozorovat dva mladé páry na pláži, zničehonic popadne nůž, kterým synovi krájela ovoce, přistoupí k nic netušícímu mládenci Frankiemu a začne jej bodat po celém těle. Frankie na místě umírá a Cora je ihned dopravena do vazby. Případ by mohl být vyřešen rychle – bylo mnoho očitých svědků, a i samotná Cora se k činu přiznává, i když sama netuší, proč onu věc spáchala. Vyšetřování se ujímá starší detektiv Harry Ambrose (Bill Pullman), který se nenechá odbýt jednoduchostí současné verze vraždy, a hodlá přijít na to, proč k ní skutečně došlo... První osmidílná řada seriálu Hříšná duše vznikla podle knihy německé spisovatelky Petry Hammesfahrové, jež byla vydána poprvé v roce 1999. Seriál byl dvakrát nominován na Zlatý glóbus za nejlepší minisérii nebo TV film, a také za nejlepší herečku v minisérii nebo TV filmu Jessicu Bielovou. Ta vedoucí úlohu v seriálu ztvárnila vůbec poprvé a diváci ji můžou znát ze snímků jako Iluzionista (2006), Hitchcock (2012) nebo z klasických hollywoodských trháků jako Blade: Trinity (2004), Next (2007) nebo Total Recall (2012). Bill Pullman, představitel detektiva Ambrose, má za sebou bohatou hereckou kariéru, z níž je možné zmínit např. komedii Spaceballs (1987), Lost Highway (1997) Davida Lynche či film Den nezávislosti (1996). (Česká televize)

cernymotyl

Nepochopil jsem tady ta vysoká hodnocení. Dokoukal jsem první díl a představa, že v dalších sedmi se bude asi dost flešbekovat do utrápeného dětství, mi vzala chuť pokračovat. Je mi úplně jedno proč ta borka toho týpka tak brutálně pobodala. ()

Metuje

No, co k tomu napsat.. 1. řada skvělá, 5 hvězd ani jsem nemrknul. 2. maličko horší, ale Carrie Coon se svojí role chopila bravůrně, opravdu jsem jí nenáviděl :D, takže ta byla také dobrá. Co měly znamenat ty dvě poslední série, to netuším. Už jsme se pak ani nevraceli do Harryho minulosti, tajemnou atmosféru se nepodařilo zachránit ani rozhovory s hlasem v Harryho hlavě. Přijde mi, že od chvíle, co se na obrazovce objevila Sonya, to šlo do kytek… Je asi dobře, že se tvůrci rozhodli v seriálu nepokračovat, mohli by to ještě víc zkazit. Na první, možná i druhou sérii se asi někdy znova podívám, na ty poslední dvě určitě ne. ()

kotrlak

Moc pěkná kukanda, zápletka, postavy. Kdyby se ta čtvrtá season chvílema tak umělecky a emocionálně netáhla, tak tomu dám plnou palbu. Detektiv Ambrose je samo trochu ujetej, to je klasika která začala někde u Broen a je to šablona která u tohodle žánru funguje. Vlastně to má celý takovej temnej skandinávskej nádech. Asi už se ty věci točej podle popularity, tzn. hlavně aby se to prodalo. Až tak daleko jsme dospěli... ()

bowow

V dnesni dobe CSI Horni Polni je dost tezke nalezt zajimavy material k odvypraveni a tohle je prinejmensim napinave. Skoda jen, ze se venovali/nevenovali detektivovi na ukor manzela,tam si to zaslouzilo vice. Jinak za me dobry. A uveritelny. To some extend. ()

Orsi

Seriály za poslední léta dosahují neuvěřitelné kvality, The Sinner je toho důkazem. Scénář je až na pár nesrovnalostí opravdu precizní, kamera se soustředí na spoustu detailů a Jessica Biel se ukázala snad ve své nejlepší roli. Všechno to dohromady skvěle utíká a vy jen čekáte, jaké další temné vzpomínky se odkryjí. ()

Rathe

Naprosto geniální Jessica Biel v roli stereotypní matky, které pak jedna písnička odkryje její 13. komnatu. Herecké obsazení bylo naprosto perfektní snad do posledního drobku, protože zde nebylo žádné přehrávání a všechny akce a reakce mi připadaly přirozené. I když jsem se na začátku obával, o čem to teda celé bude, protože hned v prvním díle bylo strašně moc věcí řečeno, tak se ztrátou paměti a jejím odhalení jsem opravdu nepočítal. A jsem i moc rád za to, jak scénáristé (kniha) vyřešili rozsudek, jelikož věřím, že spoustu diváků ji chtělo absolutně nevinnou, což zase nebylo možné. Ačkoliv to byl seriál na jednu sérii, tak jsem se seriál skvěle užil. ()

mad.dog

Není to špatné, ale pro mě je kupa scén zbytečných a celý seriál se solidně vleče. Nicméně Bill Pullman to svým herectvím zachraňuje. ()

tortillahot

Zacal pomaly a postupne si ma kazdym dielom ziskal viac a viac. Vyvrcholenie 1 serie v casti 7 a 8 je paradne. Nevtierave a velmi dobre. Jessica aj Bill vyborne vykony. Zalsuzene 4 hviezdy. ()

Kyberswat

Skvělé! Viděl jsem zatím první 2 série - dle hodnocení ty lepší - a jsem nadšený! Doporučuji tento seriál. Jeden z nejlepších svého druhu. Policejní práce, zajímavé osudy, zvláštní stigma hlavní postavy detektiva. Co se mi líbilo nejvíc ? Třeba postava fousatého detektiva, vykreslení osudu Cory v 1.sérii a popis prostředí komunity (hipíků/lidí kteří žijí stranou od společnosti) ve 2.sérii, a skvělý obraz a realistická atmosféra. ()

eoj

Zatím S01-03, kvalita je nepřímo úměrná číslu série od horších 4* u první po slabounké 3* pro S03 Doplneno S04 - lepší než třetí série, ale i tak za 3*. Ukončeno a celkový výlsedek 3* ()

sunshine29

Po shlédnutí všech tří sérií: 1. série - mazec, od začátku napínavé, co se jí teda vlastně stalo? Sice trochu zbytečně násilné a nechutné, ale i tak to můj dojem nezkazilo - 90 %. 2. série - pro mě už ne tolik napínavá, ale pořád tajemná a chytlavá, kluk to sice trochu přehrával a nemám ráda ty americké podivné kulty a sekty, ale i tak hodnotím 80 %. Ovšem 3. série teda byla naprostá tragédie. Pomatený učitel, co lítá po New Yorku, mění se pořád dokola z normálního člověka se svědomím v magora, který má jakousi podivnou filozofii a hledá řekla bych smysl života - tím se nakonec asi stane zabití tří lidí. Děj jde od ničeho k ničemu, na poslední díl jsem se málem nedodívala, jak moc byl trapný ala ne béčková, ale téčková detektivka. Nakonec smrt toho magora ještě všichni obrečí - nepochopila jsem vůbec, co tím chtěl básník říct. Ještě že není čtvrtá série, protože ta by asi byla ve stylu dílu Kriminálky Miami. ()

tXtX

Ťažký priemer. Hovorím konkrétne o prvej sérii, ktorá sa síce zubami nechtami snaží nabudiť dojem “tajomna”, ale vo výsledku je to iba neskutočné naťahovanie času. Večne uplakaná sexi Biel v polovici série s jej stále rovnakým prejavom prestane baviť, a na scéne tak zostáva iba jediná zaujímavá postava detektíva. Bočná zápletka o nonstop nadržanej sestre, ktorú Biel olizuje a prstuje mi osobne prišla extrémne dementná a takmer som to kvôli tomu prestal pozerať. Predvídateľný koniec a happy end bol samozrejme typicky pritiahnutý za vlasy, lebo je snáď každému jasné, že za pobodanie človeka na smrť platia trošku iné tresty ako ten, ktorý sme videli. Čiže ako fantasy rozprávočka okej, ale ako seriózny triler ani omylom. Ledva 50% ()

Akinaz

Skvělý detektivní seriál, který je neotřelý a každá řada přináší něco nového, jiný pohled na celý případ. 5***** ()