Hříšnice

Dráma / Mysteriózny / Thriller / Krimi
USA, (2017–2021), 24 h 5 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvorcovia:

Derek Simonds

Predloha:

Petra Hammesfahr (kniha)

Jessica Biel, Christopher Abbott, Bill Pullman, Patti D'Arbanville, Teri Wyble, Robert Funaro, C.J. Hunt, Jacob Berger, Adrienne Lovette, Abby Miller (viac)

• Cora (2017) - 8 epizód

• Julian (2018) - 8 epizód

• Jamie (2020) - 8 epizód

• Percy (2021) - 8 epizód

Cora Tannettiová (Jessica Bielová) je obyčejná dvaceti sedmi letá žena, která je šťastně vdaná za Masona Tannettiho (Christopher Abbott) a má s ním malého syna. Krom toho, že je Cora spořádanou matkou, je také spolehlivou pracovnicí v podniku svého tchána. Jednoho dne si celá rodina vyjede na výlet k jezeru, kde chtějí strávit slunné odpoledne. Když však Cora začne pozorovat dva mladé páry na pláži, zničehonic popadne nůž, kterým synovi krájela ovoce, přistoupí k nic netušícímu mládenci Frankiemu a začne jej bodat po celém těle. Frankie na místě umírá a Cora je ihned dopravena do vazby. Případ by mohl být vyřešen rychle – bylo mnoho očitých svědků, a i samotná Cora se k činu přiznává, i když sama netuší, proč onu věc spáchala. Vyšetřování se ujímá starší detektiv Harry Ambrose (Bill Pullman), který se nenechá odbýt jednoduchostí současné verze vraždy, a hodlá přijít na to, proč k ní skutečně došlo... První osmidílná řada seriálu Hříšná duše vznikla podle knihy německé spisovatelky Petry Hammesfahrové, jež byla vydána poprvé v roce 1999. Seriál byl dvakrát nominován na Zlatý glóbus za nejlepší minisérii nebo TV film, a také za nejlepší herečku v minisérii nebo TV filmu Jessicu Bielovou. Ta vedoucí úlohu v seriálu ztvárnila vůbec poprvé a diváci ji můžou znát ze snímků jako Iluzionista (2006), Hitchcock (2012) nebo z klasických hollywoodských trháků jako Blade: Trinity (2004), Next (2007) nebo Total Recall (2012). Bill Pullman, představitel detektiva Ambrose, má za sebou bohatou hereckou kariéru, z níž je možné zmínit např. komedii Spaceballs (1987), Lost Highway (1997) Davida Lynche či film Den nezávislosti (1996). (Česká televize)

Recenzie používateľa Metuje k tomuto seriálu (14)

Hříšnice (2017)

No, co k tomu napsat.. 1. řada skvělá, 5 hvězd ani jsem nemrknul. 2. maličko horší, ale Carrie Coon se svojí role chopila bravůrně, opravdu jsem jí nenáviděl :D, takže ta byla také dobrá. Co měly znamenat ty dvě poslední série, to netuším. Už jsme se pak ani nevraceli do Harryho minulosti, tajemnou atmosféru se nepodařilo zachránit ani rozhovory s hlasem v Harryho hlavě. Přijde mi, že od chvíle, co se na obrazovce objevila Sonya, to šlo do kytek… Je asi dobře, že se tvůrci rozhodli v seriálu nepokračovat, mohli by to ještě víc zkazit. Na první, možná i druhou sérii se asi někdy znova podívám, na ty poslední dvě určitě ne. ()

Cora (2017) (S01)

První série je tak na 4,75, takže dávám 5*. Je to seriál, který je zkrátka třeba vidět v kuse, jednu sérii jako celek. První díly jsou tak nudnější, rozjezdovější, prožíváme neúplné vzpomínky neustále dokola, Harryho úchylku vnímáme jako nudnou výplň, poslední dva díly ale všechno krásně ucelí, vysvětlí, doplní. Podle zdejšího hodnocení nejsou následující série tak dobré, no uvidíme. ()

Část VII. (2018) (S02E07)

Musím ocenit Necrotungueho prozíravost, já jsem teda očekával tuhle noční můru, takže poctivé 4 hvězdy. ()

Část VIII. (2018) (S02E08)

Tak konec druhé série nic moc, doufal jsem, že Vera dostane aspoň 500 let ve vězení, už dlouho jsem takhle nenáviděle nějakou postavu. Otcovská linka mi přišla nadbytečná a rušivá. ()

Část I. (2020) (S03E01)

Konec i průběh epizody jsme asi čekali, ale scéna, kdy se mine hlavní protagonista s Harrym na nádraží mě potěšila, tak nakonec 4 hvězdy. ()

Část II. (2020) (S03E02)

Už to krapet unavuje, proto jen 3. ()

Část III. (2020) (S03E03)

Ve třetí epizodě už bylo trochu napětíčko, ale jak už je zvykem, příběh jde velmi pomalu. ()

Část V. (2020) (S03E05)

No konečně něco ()

Část VI. (2020) (S03E06)

No. Ty. Vole. ()

Část VIII. (2020) (S03E08)

Tak budeme radši dělat jako, že jsme třetí řadu neviděli. Nedokážu si představit, jak může seriál, jehož první řadu jsem hodnotil plným počtem předvést takovouhle sezónu. Doufám, že poslední řada bude lepší a vrátí seriál tam kam patří. ()

Část I. (2021) (S04E01)

Po horší 3. sérii jsem čekal nějakou bombu, místo toho jsem dostal pilot, který mě žádným způsobem neuchvátil, smrt byla příliš záhadná a rychlá na to, aby mě uchvátila. Zase se dostáváme do prostředí naprostejch šílenců, Harry klasicky zachraňuje policii zadek, aby se úplně neztrapnila. Doufám, že přijde nějaký zvrat a tvůrci víc přitvrdí, alespoň ve stylu 2. řady. ()

Část II. (2021) (S04E02)

Jednoznačně zlepšení proti minulému dílu, konečně míň vizuálů, zato víc temné atmosféry na styl první série. ()

Část III. (2021) (S04E03)

Konečně je to ve starých kolejích, pěkně temný a mysteriózní. ()

Část IV. (2021) (S04E04)

Nějak mě to nebaví. ()