Interview s upírom

• Česko Interview s upírem (viac)

Příběh jejich prazvláštního vztahu začal roku 1791 v New Orleansu, kdy věčný upír Lestat pomohl překročit citlivému a přitažlivému mladíkovi Louisovi práh lidského utrpení. Louis v tu chvíli ale ani zdaleka netušil, že věčný život v nikdy nekončící noci je mnohem větším prokletím, než jakákoliv lidská bolest. (oficiálny text distribútora)

burg

Jó to tenkrát byly časy - upíři se nechovali jako pičusové - tedy pardon, jako polonahý buzeranti, jsem chtěl samozřejmě říct... ()

Profík

Ani nevím, co bych k tomu vlastně napsal. Je to výborně obsazené, má to solidní atmosféru a dost dobrou výpravu. Ale to je asi tak všechno. Nečetl jsem předlohu, ale film by měl fungovat nezávisle na ní a tady tomu tak není.Občas je tempo příliš pomalé a mělo by zrychlit, občas je moc rychlé a mělo by zpomalit. Kirsten Dunst výborná, Cruis rozhodně také, Banderas nevyužitý a Pitt pro mě ne úplně přesvědčivý. Nemám rád tenhle typ zobrazení upírů, když bych si vypůjčil prostředky strejdy verbala, je to strašně moc gay zobrazení 8^). 55% ()

mato331

Pomerne zvláštny film, ktorý skvelo vtiahne do deja a nepustí do konca. Opisuje, po fyzickej stránke, pedofilný vzťah Louisa k desať ročnému dievčaťu, ktoré nechtiac premenil na upíra a hoci dievča nestarne fyzicky, starne psychicky a ich vzťah začína dávať zmysel. Vcelku guláš, že? Ktovie, čo by na to povedal Freud. Možno by napísal knihu. Louis sa po čase poháda so svojim priateľom a učiteľom, upírom, ktorý ho premenil a spolu s jeho priateľkou sa ho pokúsia zabiť. Neúspešne. Pokúsia sa nájsť iných upírov, avšak nakoniec si iní upíri nájdu ich a všetko ide do sračiek. Napokon sa Louis rozhodne celý svoj životný príbeh vyrozprávať. A výsledkom je veľmi dobrý film. ()

Mr.Neutron

Moc řečí o ničem. Spíše než film, tak akčnější a příjemnější alternativa návštěvy obrazové galerie. Poselství: 5/10 lékařů doporučuje návštěvu sperma banky namísto krevní banky ... ()

elho_cid

Těch pět hvězd je hlavně kvůli výkonu Kirsten Dunst. Běhal mi z ní mráz po zádech. Všechno ostatní bylo v naprostém pořádku, ale co předvedla ta malá holka mě fascinovalo, lepší než malá Portmanová v Leonovi. Ve filmu trochu nečekaně nejde ani tak o napětí, jako spíš o atmosféru a přiblížení duševního rozpoložení takového Riceovského upíra divákovi. V době kdy všichni filmoví upíři byly jen vraždící monstra asi tenhle film vzbudil trochu rozpaky, ale vydláždil cestu Jarmushovi a dalším, aby mohli myšlenkový experiment vampyrismu nahlížet také z druhé strany. ()

angelle

Podľa môjho názoru je ťažké natočiť "netrápny" film o upíroch. A Jordanovi sa to podarilo. V každom smere. Pitt, Cruise a Banderas boli okuzľujúci a Dunst ako 12-ročná herečka hodná Oscara. ()

lukas.pukas.

Tento film by měl vidět každý milovník filmu s upíry a milovnik Hororu .Navíc tento film je umělecké díli alespon pro mně věřím že všini herci f tomo filmu hrajou životní roli , neco jako Arnold ve svém Terimatorovi 2 .Je to podle knižni předlohy a udajně je to pry lepší jak ta kniha . A celkově ma ten film něco v sobě . ()

teekanee

Piťáka i Krujze mám hodně rád, takže nadešel čas podívat se na něco z jejich ranný kariéry a můžu říct, že zklamán jsem určitě nebyl. Zejména Cruisovo herectví a postava mi tu přišli naprosto dokonalý. Mladá Kirsten svojí roli dospěláka v těle dítěte zvládá taky více než dobře. Dějová linka s Banderasem mě tolik neuchvátila, ale jinak jsem si docela pošmák. 79% ()

Tom10000

Výborný film, jenž umí jak nadchnout, tak i dojmout. Nebudu zmiňovat celý příběh, takže jen stručně: Vyprávění upíra nás zavede do konce 18.století a zmiňuje proměnu muže, toužícího po smrti své ženy zemřít, v upíra s pomocí Lancelota. Louis se postupně seznamuje se svými schopnostmi a začíná mu nesmrtelnost a především nutnost pít lidskou krev lést na nervy. Jednoho dne promění s jeho pomocí mladou dívku, ještě dítě, a ta se strane součástí jejich rodiny (...). Kdo již viděl, ví, co se dál stane. Herecký výkon cením zejména u Kirsten Dunst, její role mladé Claudie mne zcela uchvátila (SPOILER: a její smrt více než dojala a i naštvala). Ostatní výkony, třeba Brada Pitta a Toma Cruise rovněž cením. 90 procent, doporučuji! ()

LUIGISde

6.11.2011 som to videl prvý krát a nebolo to nič moc. Na to ako to bolo ospevované som čakal o niečo viac. Dobové prostredie bolo fajn, ale vo vysledku to bola viacmenej komedia. ()

miso.simon

Klasika, i pro toho, kdo nemá rád tenhle žánr a nebere ho klasický výraz Toma Cruise se žoviálním projevem a pootevřenou pusinkou. A je to tak dobře natočené, že lépe by to nikdo nesvedl. Vlastně díky bohu, tehdy se museli snažit o trochu víc, než jenom zelené pozadí a comp. Brad Pitt prý chtěl s natáčením skončit, protože mu bylo špatně z krve a točení ve tmě. Nedivým se, celý film je pochmurný a temný tak, jak si to daná téma žádá. ()

jirikzaboj

Rozhodně můj nejoblíbenější film s upíří tematikou. Pitt a Cruise překvapivě dost fungující dvojice a celý ten temný origin dává dost smysl. Dunst jako Claudie excelentní už tak v mladém věku a miluju ten její podivný, nevinně vinný vztah s Louisem. Brutalitě se meze nekladou a na tu dobu opravdu hravá podívaná. Masky by mohly být o něco kvalitnější, ale dá se na to koukat. V neposlední řadě skvělá hudba od Goldenthala. Trochu mě mrzí, že i přes 11 knih jsme se nikdy nedočkali jakéhosi pokračování a nebo případného rebootu, potenciál tam stále je a ten podpis Anny Rice se dá ve filmu nádherně zachytit. ()

GrooteLulu

...podle mě, podle posloupnosti filmů s Tomem Cruisem v televizi, které jsem v mladých letech viděl, byla tato role pro mě zásadní, že jsem si ho zafixoval, jako zrozenou extrahvězdu pro následující roky a splnilo se tak.. co se týče filmu, moc se mě nelíbily ty scény s krysí krví, přehnaně znuděnej Pitt a ty čočky v očích, rádoby "párty na Ibize" ;) 3,5 hvězdy ()

Akret120

Filmom podobným Twilight sa vyhýbam oblúkom ale toto a nová seria ktorá má rovnaký názov som si proste obľúbila, najviac ma však dostalo že to nemá šťastný koniec čakala som ho keďže to vyzeralo nádejne potom sa to rozpadlo ()

Dakota1978

Dokonalý mix historického romantického rodinného dramatu s hororem. To vše se povedlo na výbornou, scénář, režie, hudba, kamera, výprava a především neskutečný um a štěstěna při výběru herců (mladá Kirsten je superstar). Nejvíce na snímku oceňuji fantasticky vykreslený vývoj postav, za zmínku stojí také nádherné kostýmy a v neposlední řadě se tvůrcům podařilo krásně vybalancovat trapnost, patos a povrchnost. Pokaždé si film moc užiju a myslím, že se již jedná o kultovní záležitost. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014

20.07.2014

Americký skladatel Elliot Goldenthal, který je držitelem Oscara® za hudbu k filmu Frida, a britský skladatel Patrick Doyle, jež je autorem hudby k velkofilmům jako Thor, Harry Potter a Ohnivý pohár… (viac)

Cruise, Pitt a jízda do pekla

Cruise, Pitt a jízda do pekla

24.12.2013

Pokud se tohle povede, dvě vyzrálé megahvězdy se objeví na plátnech bok po boku už podruhé – určitě si vzpomenete na hororový epos Interview s upírem, kde Cruise trénoval Pitta v prokousávání tepen.… (viac)

Interview s Ježíškem

Interview s Ježíškem

10.12.2011

Anne Rice, autorka desetidílné knižní série Vampire Chronicles, podle které vznikly filmy jako Interview s upírem či Královna prokletých, překonala koncem devadesátých let vážné zdravotní potíže,… (viac)