Interview with the Vampire

• USA Anne Rice's Interview with the Vampire

Počas večerného popíjania v bare stretne novinár zaujímavého človeka sediaceho o kúsok ďalej. Ten mu tvrdí, že je upírom a je ochotný poskytnúť mu sériu rozhovorov. S vidinou zisku sa pustia do nahrávania a začína sa nadprirodzený príbeh plný násilia a monštier bažiacich po krvi. (Marceloo)

NinadeL

7/7 Necelé tři dekády to trvalo, než se slavná sága Anne Rice dočkala důstojné seriálové adaptace. Její Upíří kroniky (a Mayfairské čarodějnice) se dočkaly celkem 18 knižních dílů. O pokračování filmového Interview s upírem se nonstop spekulovalo už od roku 1994. Je tedy velkým zadostiučiněním, že se společně se svým synem Christopherem Anne dočkala začátku produkce několika souběžně vznikajících seriálů a odsouhlasila scénáře atd. Premiéry se už sice nedožila, zemřela loni na konci roku, ale její dílo nadále opečovává právě Christopher, který se už za jejího života etabloval jako její nástupce. Společně s matkou napsal například druhý a třetí díl románu The Mummy, or Ramses the Damned. A jaký je tedy začátek seriálového Interview with the Vampire? Vysloveně příjemný. Změn, pravda, přišlo hodně, ale ne proti smyslu látky. ()

Amadeo odpad!

Nazval by som to fundamental fuckup. S Vampire Chronicles Anne Rice  to má spoločné len mená. Scenáristi tie knižky videli len na poličke niekde v knižnici a to je asi tak všetko. Ale poďme po rade. Louis sa z nejakého neznámeho popudu rozhodne prerozprávať pôvodné interview ešte raz a znovu si k tomu prizve Daniela. Presne v tomto momente sa to posralo. Louis pôvodne pobledlý plantážnik je zrazu dementný majiteľ bordelov, ktorý si nepamätá dátum svojho narodenia. Daniel, ktorého 10 rokov po Interview zmenil Armand na upíra , je zrazu penzista skláňajúci sa nad vlastným hrobom. Armand teda najprv Rašid,16 ročný chlapec z Kyjeva s plavými vlasmi a tvárou Botticelliho anjela, je minimálne 35 ročný Peržan. To vážne nenašli 20 ročného herca, ktorý by ho mohol hrať ? Ale inak jediná zaujímavá postava. Samotný Lestat, farbu, veľkosť trafili, na druhej strane si v celej knižnej sérií vrzol 1x, je tu nadržaný ako králik a keby sa dalo, tak okrem Louisa pretiahne aj kandeláber... Ako si mi ušiel zmysel tohto podivného updatu pre mladšiu generáciu, ktorá nečíta knihy. Je to reklama na apartmány v Dubaji ? Inak Abu Dhabi je krajšie.  Keď Ste upír naučte sa správne slopať svoje obete ? Čím viac bordelu, tým lepšie - bože, takto klesnúť na úroveň vlkodlačieho plebsu. Neviete si rady so zvyškami po večeri, kúpte si domáce krematórium... Kde skončili krásni noční lovci, ktorí dotykom chladných pier zvádzajú svoje obete k smrtiacemu bozku upíra? Uvidíme, čo urobia v druhej sérií , spolieham na Armanda, že mu scenáristi dovolia pozdvihnúť úroveň série. PS: Ak sa Vám TV séria páči, tak knižky nečítajte, budete sklamaní. PPS: Som fanúšik Anne Rice, takže môj názor je tým ovplyvnený a nie som rasista, ale politická korektnosť mi ide hore krkom. Tiež by som bol proti, keby Martina Luthera Kinga hral Tom Hanks. PPPS: Ak chcete vedieť akých má Anne Rice upírov, tak si na nete vyhľadajte jej krátku poviedku – vyšla v roku 1979 v časopise Playboy : Interlude with the Vampire – Armand´s lesson  ( dobre čítaš, Interlude nie Interview) ()

notinkansas

Jeden z nejlepších seriálový počinů roku 2022. Věčná škoda, že je seriál aktuálně k dispozici pouze na AMC+, ale co už. Kdo chce, cestu si vždy najde, že jo. Musím se přiznat, že jsem původně od Interview with the Vampire příliš neočekávala, o to větší bylo mé překvapení, jak hluboce mě toto konkrétní zpracování knižních předloh Anne Rice zasáhlo. Mimochodem, záměrně píšu "předloh" v množném čísle, protože už v první sérii můžeme vidět prvky a odkazy na další díly The Vampire Chronicles, nejenom na Interview, což značí, že tvůrce Rolin Jones má se seriálem do budoucna velké plány. Ale zpět k první sérii, která se střídavě odehrává v současné Dubaji, kde hlavní hrdina Louis de Pointe du Lac vypráví novináři Danielu Molloyovi svou upíří story, a v úžasných kulisách New Orleans začátku 20. století (scénografka Mara LePere-Schloop je bohyně). Rozehrává se tak příběh nejen velké upíří lásky, která hlavní aktéry Louise a Lestata ve své podstatě ničí, než aby je naplňovala, ale zároveň i příběh, který si klade spoustu existenciálních otázek a velmi dobře pracuje s motivem paměti (jak dobře si pamatujeme události, které se staly před spoustou let? jak velký problém je vzpomenout si na věci, které jsme kdysi úplně vytěsnili, protože byly příliš bolestivé?). Hlavní herecké duo Jacob Anderson a Sam Reid své role dává s takovým přehledem, že kdyby se nejednalo o žánrovku utopenou na AMC, vůbec bych se nedivila nějakým těm nominacím. Ještě bych určitě chtěla vyzdvihnout výborný soundtrack, který má na svědomí Daniel Hart. Bring on season 2! PS: LGBT tematika není v seriálu "na sílu", je to přesně dle knižních předloh, které napsala Anne Rice. V jejím světě není žádný upír hetero. ()

Akret120

Keď som zistila že okrem filmu je aj series prečo si to nepozriet. 1. Keďže tu je všetko viac do detailov od toho ako s stretli až po to ako sa stal Louis upírom a ako nakoniec ako sa s Claudou stali rodina, bolo tu sice niečo pozmenené trochu ako to bolo vo filme ale aj tak ma to hrozne  bavilo sledovať. ()

M.i.k.e

nejsem úplně cílovka téhle upíří love story a knižní předlohu Anne Rice si nikdy nepřečtu, ovšem musím uznat, že tohle seriálové zpracování mě bavilo rozhodně víc než kdysi dávno zpracování filmové. To sice mělo hvězdné obsazení, jinak to ale byla dost nuda a hlavně Pittův sebelítostivý upír mě nebavil vůbec. Tady je obsazení ok a dost tomu sluší zasazení do New Orleans počátku dvacátého století, Vzhledem k tomu, že sem nečekal nic je to celkem příjemné překvapení...60% ()

• Na motivy prvních knih Upířích kronik byl napsán také muzikál Lestat (2005). (NinadeL)
  • Nová adaptace Upířích kronik Anne Rice byla připravována dlouhá léta. Z mnoha televizních stanic byla nakonec vybrána AMC. První kniha Interview s upírem (Interview with the Vampire) bude překlopena do 8 epizod, o dalších knihách se zatím spekuluje. K dispozici je 18 románů, které vycházely v letech 1976-2018. (NinadeL)
  • Královna prokletých (2002) je volnou adaptací druhého a třetího dílu Upířích kronik Upír Lestat (The Vampire Lestat, 1985) a The Queen of the Damned (1988), přičemž The Queen of the Damned nikdy nebyla přeložena do češtiny. (NinadeL)