Na každého upíra prý dříve nebo později přijde pocit naprostého osamění. Nesmrtelnost je sice skvělá, ale k čemu je, když ji nelze s nikým sdílet. Upír Lestat se rozhodl pro dobrovolný spánek. Tóny hudby ho však probudily a on zatoužil po společnosti svých soukmenovců. Stane se temnou rockovou hvězdou a chystá se uspořádat jedinečný koncert, který má přilákat všechny upíry. Ale to už se za ním vydává bájná pramatka upírů Akasha a nechává za sebou jen zkázu. Poznat ho blíž chce i mladá dívka Jesse, členka monitorovací antivampirské skupiny Talamasca, která ho chce zachránit. A přichází i Lestatův učitel a přítel Marius. Schyluje se k poslednímu boji. (oficiálny text distribútora)

Caym

Zoufalství - herecky mizerně obsazené, Stuartův neintonující a teatrální Lestat pouze deklamuje duté promluvy k ostatním úděsně vybraným postavám (co ti to udělali, Marie?). Příběh vystavěný z efektně upravených kousků master-piece upířin Anne Riceové, prostředí doslova divadelní a polystyrenové křičící "interiéry, vole" (asi málo peněz? - jen to moře prý nebylo nakreslené), triky ničivě úsměvné - od věčného kousání do krku a brady od kečupu po "létání" upírů, přes příchod Akashy skrze oheň. Prostě "haha" televizní film zaměřený na fenomén krve/zubů (Lestat má dokonce špičáky hned čtvery), veselých triků, kruté hudby a domorodého kostýmu Akashy, která měla být vlastně z Egypta, ale tvůrci na to při všech těch cool úpravách asi nějak zapomněli. ()

Shit

Tohle mi jako horor moc nepřipadá, i když jsou tam nějaký upíři, tak je to absolutně bez napětí a celej děj se rozmělňuje v debilních dialozích, ale zase nemužu říct že bych se nějak výrazně nudil, samozřejmě že jsem spoustu scén už viděl v jiných filmech, hlavně mi to připadalo jako docela slušná vykrádačka Interviw s upírem a i Vincent Perez nic moc nepředvádí, jenom tam furt kecá blbosti a občas někomu vysaje krev, ale i tak se u toho dá celkem slušně pobatvit, když se v tom nebude hledat nic výjimečnýho ()

Ruut

Výborná hudba, krásní mladí lidi v sexy hadrech, skvělá choreografie koncertů X tupost děje, hrozní mužští představitelé hlavních rolí, výsměch předloze a v neposlední řadě ostuda nesahající ani po kotníky Interwiev s upírem. Vzhledem k tumu že se jedná o film a nikoliv o koncertní DVD, tak hodnotím takto. ()

genetique

Ale veď filmov o upíroch nieje veľa a keby sme to nebrali ako pokračovanie Interwia, myslím, že tento s upíriemu klišé rozhodne nepatrí. Nápad a spracovanie trochu predčilo moje očakávania, k čomu prispela aj sexi Aaliyah a jej brutálne erotický hlas. Efekty sú fajn, všetko je temné a ponuré, použité su aj dobré farby, len mi vadili tie spomalené upírie pohyby. 70%. ()

Gurtha

Předlohu neznám, diskontuitu neřeším, technické nedokonalosti zas patří ke kouzlu "béček". Mám za to, že čím míň člověk čeká tím víc dostane - já nečekala nic a byla z toho láska na první pohled. Upíři jsou teď "in", mnohá "áčka" z nich ale dělají kostěné chlapíky, to mi je Towsendův Lestat milejší. Další body jsou za Maria, Vincent Perez je prostě správně "divnej". ()

• Natáčení začalo 2. října 2000 v bývalé továrně na sušenky v ulici Albans na předměstí Melbourne. (Dragoni)
  • Režisér Michael Rymer navrhol, aby natáčanie prebiehalo v jeho rodnom austrálskom meste Melbourne, najmä kvôli menším výdavkom. (Greenpeacak)

Interview s Ježíškem

Interview s Ježíškem

10.12.2011

Anne Rice, autorka desetidílné knižní série Vampire Chronicles, podle které vznikly filmy jako Interview s upírem či Královna prokletých, překonala koncem devadesátých let vážné zdravotní potíže,… (viac)

Downey Jr. napíše upírské kroniky?

Downey Jr. napíše upírské kroniky?

16.08.2009

Ani se nebudeme pozastavovat nad tím, jak moc jsou díky Stmívání v módě upíři a jak se všechna hollywoodská studia snaží něco vytěžit z této mánie. Universal Pictures nezůstanou pozadu a nasadí těžký… (viac)

Witchblade – sakra ostrá holka

Witchblade – sakra ostrá holka

23.07.2008

Série Witchblade patří mezi nejpopulárnější komiksy s ženskými hrdinkami. Ačkoli je pravda, že v centru dění je spíše titulní klenot, který po nasazení mění svou nositelku v chodící mlýnek na maso.… (viac)