Misia

• Česko Mise (viac)

Děj výpravného příběhu se odehrává v roce 1750 ve španělských a portugalských koloniích Jižní Ameriky. Obchodník s otroky (Robert de Niro) je obávaný pro svou vznětlivou povahu. V souboji o ženu zabije svého bratra, ale pozdější výčitky jej přinutí hledat možnost, jak odčinit svou vinu. Vydává se na nebezpečnou misijní cestu po boku kněze Gabriela (Jeremy Irons). (oficiálny text distribútora)

Woyczek

Podstatou filmu bylo přiblížit působení misionářů v Jižní Americe. O nějaké dějové linie a De Nirovo pokání vůbec nejde. Hlavní je strhující kontrast mezi poslušností (Irons) a touhou řešit věci po svém, tak jak je cítím (De Niro). Kapitán Mendoza nepochopil o čem křesťanství je (ostatně to nepochopili ani další jezuitští kněží). "Pomozte jim jako kněz!" je jedna z nejsilnějších hlášek filmu.Na konci oba dva umírají. Pro mě je však vítězem Gabriel ne Mendoza. ()

max cady

Spojeni-skvely herec(R.De Niro) a skvely skladatel(E.Morricone) spolecne s kamerou a rezii,musi byt vysledkem uchvatneho filmu.A TIM BEZPOCHYBY MISE JE ()

jeskynka

Silný film o hříchu, pokání a přerodu padoucha v ovečku Kristovu a také o tom, jak pravda a láska nemusí pokaždé zvítězit nad lží a nenávistí. Pro mě je jedním z největších plusů hudba od Ennia Morriconeho, hlavní téma si můžu pouštět pořád dokola. A právě hudba spojila jako most dvě odlišné kultury – indiány a křesťany. Klasické benediktýnské motto se modifikuje na „ modli se, pracuj a zpívej“. Zajímavý je překlad, „mission“ znamená jak „misie“, tak „mise“. Myslím, že název „Mise“ (jakkoli byl ovlivněn dobou vzniku filmu) taky není od věci, přece jedna z hlavních postav prodělá podstatný vývoj. Hodnotím lepších 90%, protože uznávám, že jsem dost ovlivněna hudbou a otázka je, jak by film vypadal s jiným soundtrackem. ()

Ashok

Jeden z mych nejoblibenejsich filmu. Skvela spojeni rezie, hudby E. Morriconeho a obzvlast vykonu obou hlavnich hercu(R. DeNiro, J. Irons). Vlastnim UK edici i verzi, kterou vydaly Levne Knihy. LK patri urcite dik za to, ze zprostredkovaly dlouho nedostupny snimek na DVD, ovsem kvalita zvuku a hlavne obrazu je tak o dve tridy dole nez v pripade UK verze(cenovy rozdil byl ale mnohem vetsi :o). ()

morlumak

Krásný příběh zachycující konec jezuitského impéria v Jižní Americe. Nemám co bych vytkl. Skvělá režie, výborná hudba a parádní výkon Jeremy Ironse a De Nira. ()

metaverz

Robert De Niro zde ukázal,co znamená být hercem.Smekám svůj klobouk a věřím mu každé gesto a slovo co uzkázal a řekl .Už samotný základní motiv filmu je mi velmi blízký.Ale neskutečne pojatá forma víry a přesvědčení o tom,že jen Bůh je ta správná cesta,mne dokázaly přesvědčit,že todle je dílo,které stojí o mou pozornost.jak jsem již zminoval ve svých komentářích,nejsem věřící,ale morální kodex,a´t už v budhismu,katolické církvi,nebo i v islámském vyznání,je mi velmi blízký.myslím,že v naší společnosti jsou jasně dané kodexy chování,ale bohužel není to tak jak to máme v našem svědomí.Společnost je plná předsudků,nepochopení,zášti,zloby........a přitom jen stačí jen mluvit,povídat a hlavně naslouchat!To je asi to pravé slovo.NASLOUCHAT.Vnímat co se děje kolem nás a nebýt lhostejní,věřit,že jsme dobří,že máme svůj kodex,svoje svědomí,lásku a že to jsou hodnoty,které žijí .Vydejte se na svou Misi a objevte v sobě člověka. 5* ()

surprise

Viděno ještě za komunistů na VHS s podivným dabingem, ale ani po letech to neztratilo nic ze své působivosti. Dodnes patří mezi katolíky tento film za kult a za příklad toho, jak má vypadat střízlivý a pravdě co nejvěrnější pohled do historie. Navíc to vypovídá i hodně o katolících - takhle chtějí svoji víru vidět, tohle chtějí žít, takovou chtějí církev. Žádnou bigotnost a zapšklou morálku, ale klidně nahaté prdelky a dívky malující po mužském těle. Ale nikdy nesmí chybět víra, naděje a láska. Ani když politické a obchodní zájmy na vás poštvou armádu. ()

montel

Původní obyvatelé Jižní Ameriky, se musejí mít na pozoru před španělskými a portugalskými kolonisty, v čele s nelítostným Mendozou (Robert De Niro), který je vraždí a zotročuje kvůli zisku. Jezuité pod vedením kněze Gabriela (Jeremy Irons) však vytvářejí misie, kde domorodci naleznou své útočiště a kde jim nemůže nikdo ublížit. Mendoza, který ze žárlivosti ke své lásce zabije vlastního bratra, se kvůli nečistému svědomí oddá Bohu a knězy Gabrielovi a pomáhá budovat pro domorodce nový domov. Když se vše podaří a jezuité s domorodci žijí společně spokojoně pod jednou střechou, přichází na scénu kolonisté, kteří chcou půdu i domorodé otroky pro sebe. Ti se však hodlají bránit i za cenu vlastních životů...Herecká esa, nádherná příroda i hudba a neodmyslitelný fakt, jak se v 18.století zotročovali lidé. Film je to krásný a hlavně poučný, ale mě tam chyběla ještě větší dramatičnost. Neměl jsem pocit, že je to opravdu velký film a nedíval se na to s otevřenou pusou. Postava Mendozy měla být dle mého názoru více zobrazena jako krutá a bezcitná, aby jeho proměna v lepšího člověka, měla větší efekt. Ale jinak strašně zajímavý snímek, který by zasloužil větší fanouškovskou základnu. 60% ()

pop.z.pop

Ta kamera je čistočistá genialita. To je jak kdyby každý jeden záběr vyprávěl malý příběh, který plynule posunuje celý film dál a dál. Ale ono je to i dané tím, že režisér poskytl kameramanovi snímat tak skvělé obrazy. Perfektní střih, někdy i s prolínačkami podtrhuje tento mimořádný kousek. Hudba navozuje atmosféru a herecké výkony jsou obdivuhodné se všemi vnitřními boji. Některé otázky a i odpovědi, které film zobrazuje, by nemusely být vůbec vysloveny hlasem vypravěče. Ale děje se tak jen párkrát. Šest hvězd. ()

gizi

Působivý snímek, a to nejen nádhernými scenériemi. Jen ten úvod dost slabý a odfláknutý (myslím ten důvod zabití bratra, samotné zabití a pak trucování De Nira). 75%, 23.12.2014. ()

kodwin

Škoda rozvláčné prostřední části, tam jsem trochu zíval nudou a koukal na hodinky. Jinak film, který klade spoustu otázek a upřímně, na konci mi bylo smutno. Ne kvůli indiánům, ale kvůli lidskému pokolení jako takovému. Prostě pravda a láska nevítězí moc často. Nezbývá než věřit. Ani ne tak v Boha jako tomu, že lidstvo dostane někdy rozum. Misie je historicky poučná a příroda v ní nasnímaná nesmírně krásná. ()

migeldiablo

Silný príbeh + skvelá kamera + neskutočné herecké výkony + nesmrteľná hudba = podľa mňa jeden s najlepších filmov natočených vôbec! Vždy keď si na ten film spomeniem, mám zimomriavky a slzy na krajíčku. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

13.07.2015

Quentin Tarantino miluje hudbu Ennia Morriconeho a mnoho let usiluje to, aby slavný italský skladatel ozvučil jeho film. Především westernová legenda, jejíž tvorbu jste slyšeli třeba v Tenkrát na… (viac)