Muž v temnote 2

• Česko Smrt ve tmě 2 (viac)

Pokračovanie úspešného hororu sa odohráva niekoľko rokov po násilnom vniknutí do domu, kde Norman Nordstrom (Stephen Lang) žije v ústraní, kým ho nedobehnú hriechy z minulosti. (Itafilm)

agentmiky

Do dnešního dne si pamatuji, jak jednička přišla jako blesk z čistého nebe...Dovolil bych si skoro říct, že překopala do té doby zažité ideály v rámci žánru. Proto mě dost překvapilo, že se tvůrci rozhodli pro pokračování. Ono to totiž mělo skončit jedničkou, co si budeme povídat. Stephen Lang zde hraje pro změnu roli protagonisty, což překvapí asi každého diváka. Tento přerod o 180 stupňů zde není ani vysvětlen nějak důkladně, prostě se s tím musí člověk smířit. Alespoň za kormidlem opět stojí zkušení odborníci, ta filmovost z toho číší v každém záběru, po technické stránce se toho moc vytýkat nedá. Jinak příběh tuctový, záporáci opět neschopní, jejich počínání se místy jeví bez sebemenší špetky logiky. Jako pozitivum bych označil slušnou dávku brutálních momentů. Jo a konec překvapil, tam se to hemžilo kvalitními tvůrčími nápady. Takže nejedná se o nic světoborného jako jednička, ale zhlédnutí má smysl. Víc dílů ale už ne! Za mě 6/10 ()

Paxxx.cz

Pokračování na které jsem se upřímně docela těšil, ale popravdě se naprosto ztotožňuji s tím, co jsem viděl i zde, že mělo jít (vzhledem k obsahu tohoto filmu) spíše o prequel než-li sequel - tak nějak by to dávalo více smysl.  Film především docela dobře pokládá jistou morální otázku, které straně vlastně fandit. Pár scén bylo velmi dobře promyšlených a některé byly možná až nečekaně brutální, ale našlo se zde naopak pár scén, které byly přitaženy za vlasy - hlavně kvůli hloupému chování některých postav a konec byl (na můj vkus v rámci tohoto žánru) tradičně a docela zbytečně překombinovný. Přesto za mě celkem dobrá podívaná - 6/10. ()

TomX2

Tí, čo videli prvú časť pravdepodobne budú mať problém s náhlou zmenou charakteru hlavnej postavy, no ak si odmyslíme všetko, čo tomu predchádzalo, dvojka funguje ako samostatný film výborne. Don't Breathe 2 disponuje jak napínavými a strhujúcimi scénami, tak stiesnenou, mierne skľúčenou atmosférou, takže ako home invasion/revenge thriller to funguje na jednotku. Okrem toho sa dočkáme taktiež aj niekoľkých drsných vrážd a dramatických momentov, ktoré tomu dodávajú nejakú pridanú hodnotu, takže ide o solídnu záležitosť, ktorá mohla pokojne prekonať jednotku. Problém však nastáva vo chvíli, kedy sa dozvieme o motívoch záporných postáv. Zvrat, ktorý prišiel v druhej polovici nemusel byť samo o sebe zlý, avšak vzhľadom k predchádzajúcemu počínaniu postáv pôsobí veľmi rozpačito a pritiahnuto za vlasy (prečo sa jeden z únoscov pokúsil utopiť dievča v klietke? A prečo museli zbytočne zomrieť dve nevinné bytosti?). V tej chvíli to akosi začne strácať dych a namiesto skvelého napínavého hororu nakoniec pôjde už len o fajn krvavú zábavu, čo je podľa mňa škoda, keďže mohlo ísť o potenciálne najlepší horor roku. Chcel som tomu dať štyri hviezdy aspoň kvôli psíkom, no nakoniec budem musieť zvoliť opatrnejšie tri hviezdy. V konečnom dôsledku tak ide o solídnu záležitosť s niekoľkými suprovými highlightmi, ktorá však miestami stráca dych a disponuje hluchými miestami. ()

PKD

Jsem rád, že jsem si na to znovu vzpoměl (díky zmíňce v 1 komentu k the Sklep) až v době, kdy jsem dostal rovnou 2 filmy. Lang je démon a po tomto se asi už nikdy nepodívám na Avatara.;-) Páč, pokud by tam předváděl to co tady, dám mu pravděpodobně 100% a možná i ta TOPka by byla. I když je v něm o dost zápornější než v této duologii. Před takovými 15 lety, bych měl jasno v tom (a měl jsem) co je zač pluk. Quaritche a co je zač Norman Nordstrom, pokud by existoval již tenkrát. Dnes....si tím již tak jist, nejsem. Snad jen to, že Langova postava z Avatara je více až klasicky comicsově plochá, zatímco slepec je více vrstevnatý. Souhlasím s tím,že 2 jest přímočarejší a poněkud méně atmosphérická, ale za to, co se dělo (a mě to bylo hned divné, že by se v 60.min. vše hezky rodinně vyřešilo, hehe) v posl. 35 minutách, dám bez váhání plný pocet. Scénáři nemám absolutně nic co vytknouti a vlastně prakticky ničemu. Kreativita jede na plné gule, tatínek s maminkou jsou prostě ukázkovým příkladem něčeho, co zde raději nebudu ventilovati. Palce nahoru za představitelku Phoenix/Tary. Nezapomenutelné scény: zmetek s přilepenou hubou dostane věru praktický dýchací otvor, zjevení se milého pana dr., před kterým v úvodních minutách varují zprávy, pan Nordstrom (super příjmení, že by Nor? Šwéd?:) se zjeví jako duch minulých vánoc vedle chlápka, co nahodí agregát, etc., etc. Nejsem samoz. spokojen, jak se autoři dosti rychle zbavili postavy Hernandézové a ten jediný dealer s tím svědomím, též mohl býti více využit, ale kladů je více, než záporů, takže tak. Sice bych si s chutí ještě dal 3. nášup (ale opravdu poslední) ovšem na mezititulkovou scénu, nebudu zase kór spoléhati. Já osobně bych Langa ještě na tu případnou 3 uprosil.;-) A nešťastný Detroit tu od Robocopa, zase získal ohromnou reklamu, takže by tam každý chtěl žíti. Ponuré, leč pravdivé. Po konci automobilového průmyslu, který dělal z Detroitu to co je/byl, už to zřejmě nikdy nebude ono. ()

raimi

Už to není ani směšný, už je to jen otravný. Hollywoode, jdi do prd*le. Ta neustálá propaganda, která se na míle míjí s realitou, to je k zblití. Takže opět jsou veškeré POC (people of color) postavy vykresleny kladným způsobem, kterej se nedá nazvat jinak než nanebevzetí POCéček. Máte tu nejhodnější, nejusměvavěší, nejchápavější černošskou holčičku, která je vždy středem pozornosti, dále pak úžasnou sociální pracovnici, páteř komunity, ženu se srdcem na pravém místě, která se kdykoliv nezištně obětuje pro ostatní, nebo latino padoucha s morálními zásadami, kterej ví, co se patří. Gang je tady ukázkově multikulturní, prostě jako ve skutečnosti, kdy první, co členům gangů leží na srdci, je diverzita, to dá přece rozum. A ti padouši, nejbělejší z bílých lotrů s bělošským privilegiem, mrchy jedny. Slepec už není úchylnej bad motherfucker, ale uplakanej otcovskej bojovník, co kdysi udělal morálně kontroverzní rozhodnutí. Navíc by pejska nezabil, ani kdyby ho ten chtěl na kusy roztrhat. Všechno je lacině na efekt, padouši směšně přehrávají, no vždyť jsou nejzlejší na světě, no ni? A co scénář? Spoiler jo, tak bacha. Tak třeba tatínek zloun potřebuje rozkuchat holčičku- svou nově nalezenou dcerku, kterou x let neviděl, a tak ji unese, uspí, pak ji nechá se probudit, povykládají si dramaticky o rodině a pravé identitě holčičky, načež ji nechá odejít z domu, ale mezi dveřma se ze tmy vynoří druhej maminka zloun, zazpívá plačtivou ukolíbavku, obejme se s dcerkou a pláčou a štkají za dramatické hudby. Pak si vykládají, jak to bude krásný, aby ji zlouni zase podle uspali a odvezli na improvizovaný operační sál. Bože, jak jsou ti zlouni ďábelští, to bere dech! Nestačí oběť uspat a šup na sál, musí se z toho udělat čtvrthodinová konverzační scéna, která nemá žádný logický opodstatnění. Tfuj! ()

Trevor

Na odstránenie bývalých členov armády, pochopiteľne zlých ujov bielej farby pleti už nie je treba ani 25 ročnú sebavedomú klitorisáčku, najnovšie stačí cca 12 ročné šteniatko, ktoré bez problémov prebodne vidly cez nohu či mačetu do chrbta bývalého vojaka. Niežeby som americké vojská považoval za obzvlášť úderné jednotky, ale libtárdny feminizmus už ozaj nepozná hraníc. Ostáva dúfať že femme fatale 12 ročné štence zničia svojou odvahou Taliban a my už na každom kroku nebude čítať o ďalšej povinnosti prijať zase nejakých utečencov. Veď 12 ročné školáčky určite dobijú Afganistan, aj ked kontrolovať ho úplne nedokázal ani Alexander Veľký, žiaden Chán, ZSSR a ani NATO. Ale 12 ročné libtárdne akčné hrdinky to konečne dokážu. Okrem toho je Muž v tme 2 naozaj v tme, ak človek pozerá film okolo poludnia vidí najmä tmu a to celému príbehu na kvalite nepridalo, ale toto je iba subjektívny pocit a možno 3* by boli viac objektívnym hodnotením. ()

dyfur

.....napínavé,drastické,vcelku predvídateľné,koniec trocha priškrtený za vajcia....ale pozerateľné a na dvojku ....dá sa povedať nie moc repasované-čo je dosť pozitívny fakt.... ()

ilemas

Naprosto zbytečné pokračování , které vůbec nenavazuje, přesto velice slušné. Dá se tudíž vidět i bez jedničky, která ale byla o hodně lepší. Přesto kvůli dobré kameře a ozvučení, akci,napětí a slabému hodnocení dávám opět plný počet. ()

M.i.k.e

jednička se mi svého času dost líbila jako nadstandardní žánrovka.Dvojka je v lecčems podobná,přesto je ale horší a sráží ji zbytečné logické nesmysly.Ne snad ,že bych očekával od podobného filmu úplně exaktní logiku,ale tady to bylo místy tak do očí bijící,až to bylo spíš úsměvné a v rámci jinak drsného a depresivního děje rušivé.Souhlasím navíc s uživatelem J*A*S*M*,že dvojka moc nedává smysl jako pokračování a mnohem lépe by obstála jako prequel.Langova postava sice v jedničce nebyla úplně jednoznačná,ale misky vah se přikláněly spíš k záporákovi.Tady je víceméně za klaďase a ve spojení s událostmi prvního dílu je to takové zvláštní...60% ()

Vyhy

Zatím co první díl dokázal přinést originalitu, sympatického Langa a celkem neotřelou zápletku, i když postavenou na jednoduchém základu, tak dvojka vše háže do koše. Z Langa udělali záporáka, kterému už jde za těžko fandit. Sám příběh je vymyšlený na koleni a je uzpůsoben tak, aby maximálně šokoval diváka, ale to se mu nedaří. Hlavně se nemohu zbavit pocitu, že vše bylo uměle připravené a hlavní postava má prostě jen štěstí. ()

Martin741

Jednicke som napalil 5 hviezd a som an to doposial hrdy. Dytrojt je masaker sam o sebe, treba si nastudovat, co sa tam porobilo  s automobilovym priemyslom, tusim ze roku 2013 skrachoval. No tu vyzera byt ako idealne miesto na zivot. Hlavny predstavitel Stephen Lang si to uziva, aj vrazdy su brutalne, nie som psychopat, no hodne .. tarantinovske, napisal bych. Lang robi chyby - tie robi kazdy, no pouci sa z nich, nie je nesmrtelny ani nezranitelny, tiez velke plus filmu. malokedy sa vidi prerod zaporneho hrdinu v kladasa - terminator je uz notoricky znamy pripad   : 77 % ()

bourec

Jednička mě příliš nebavila, teda spíš osobou Langa srala. Toho herce docela nesnáším. Dvojka má jinej koncept, ale slabší je to o malinkej kousek. Právě kvůli věku hlavní postavy, a spoustě akce a krvavejch scén je to všechno maskovaný přítmím. Myslim, že dvě hvězdy tomu pasujou. 40%. ()

Rocky88

Hodně nekompromisní co se týče násilí, velice originální sebranka zmrdů a důvod k získání ztracené dcery. Ale bohužel místy dost přetažené co se týče schopností slepého dědy (hlavně orientace v cizím domě. A jako pokračování nedává vůbec smysl (jako prequel by to fungovalo). Ale za zhlédnutí to stojí, je to kvalitní porce. ()

moviefreak

Prvá časť filmu v dome bola ešte ako taká, ale druhá polovica bola doslova stupidita. V chovaní postáv, v logike deja, zvratoch... Už to nemalo nič spoločné s jednotkou. Tu predsa len nakrútil viac ako talentovaný režisér a ten žiaľ dvojku nenakrútil. A to je cítiť a aj vidieť. Škoda, tak skvelého antihrdinu, zaslúžil by si oveľa viac. ()

C0r0ner

Slabší odvar jedničky. Holka fajn, řežba občas taky solidní, ale ze scenáristického hlediska to kdovíjaká paráda nebyla, nehledě na spousty hloupých nelogičností, které to celkem zbytečně srážely dolů. Škoda, určitě z toho šlo vytřískat mnohem víc. 60% ()

dubinak

Dlouho mi trvalo přijít na to, jestli se dívám na sequel nebo prequel a marně jsem hledala kromě ústředního dědka nějaké souvislosti s prvním dílem. Má to ale relativně dobře napsaný a stravitelný příběh a brutalitou to nešetří, jenomže k postavám je vztah téměř neexistující, na to konto se ale dobře dívá na záporáky, kteří jsou zvládnutí stylově. Stopáž docela letěla, ale v závěru žádnej zázrak. ()

Lenka.Vilka

Že sama sebe nenávidim, že jasný fakt. Ale občas si přeji najít tu hranici, která už je konečná. A já si jsem jistá, že víc se už asi nenávidět nezvládnu. Finální hranici sebenenávisti. Z knih to pro mě začínají být bludy od Colleen Hoover. Z filmů Smrt ve tmě. A teď je čas. Čas si pustit druhý díl. Paradoxně to, že se slepej terminátor občas pohybuje lépe než já, která vidí, je ta poslední věc, která mi na prvním díle vadila. Problém tohohle filmu je jinde. Že působí jako skvělý home invasion, kde je dcera s otcem, kteří mají trochu zvláštní vztah. Říkejme tomu puberta. A pár divných zaporáků. Jenže problém je v tom, že já jako divák vím, co se dělo v prvním dílu, a co schovával taťka ve sklepě. Navíc, když je teď jasné, kdo je náš Stevie Wonder zač, rozehraje se tady divná hra na Malého chemika řízlého Nemocnicí na kraji města. Otázkou tedy je: Jak moc jsem narušená, abych držela palce někomu s touhle historií, aby zdárně přemohl své nepřátele, protože druhá strana je taky dost magorský psycho? Podle toho, jak se s tím zvládnete sžít, asi budete film hodnotit...jedna hvězda za pasáž ve vodě, která byla asi největším tahounem už v traileru, zaslouženě, a něco jako zpytování svědomí u bazénu. Kdyby to byl první díl, kde "chlap najde malou holčičku a postará se o ní, jenže potom přijdou parchanti", asi bych to viděla jinak... PS: jestli bude i na dvojku Roasted, přidám druhou hvězdu ;) ()

Juto

Film je plný neohrabaných dialógov, nerozvinutých postáv a neuveriteľného scenára. Langov výkon jednoducho nemôže zachrániť pokračovanie pred pasážami priemernosti. 6/10 ()

PROCESOR

Málokdy je pokračování úspěšnější než předchozí počin. Za mě je to na stejný úrovni, takže mohu být spokojený. Snímek je hodně drsný a temný. Některý bitky jsou vyloženě „chuťovky“. Ale taky co čekat od bývalého vojáka, který už ztratil veškeré životní iluze. ()

PavelVanekArt

Ve všech směrech horší jak první film, ale to se dalo čekat. Tam, kde byla jednička originální, tajemná, neotřelá a nápaditá, tak dvojka ve všem selhává. Jediný plus jsou fajn killy a hlavní herecká postava. Jinak úplně zbytečný pokračování. 2* a.k.a 35% ()