Buď ich zabiješ, alebo sama prídeš o život! Slepá žena bojuje o svoj vlastný život aj majetok, keď ju  po vianočnom večierku v byte ohrozujú dvaja sadistickí zlodeji diamantov, ktorí sú pre šperky schopní aj zabíjať.
Sara Frostová je zrakovo postihnutá fotožurnalistka, ktorú prenasleduje tragická minulosť. O zrak prišla v Afganistane ako vojnová reportérka. Stráni sa sveta aj spoločnosti a žije osamelo vo svojom luxusnom apartmáne s krásnou vyhliadkou na streche mrakodrapu v New Yorku.
Zlo si však nájde spôsob, ako sa votrieť do jej života. Práve na Štedrý večer sa uhladený sadistický kriminálnik Hollander a jeho impulzívny komplic Chad rozhodnú zaútočiť na Sarin byt, aby v ňom našli ukradnuté diamanty, ktoré tu niekde ukryl ich parťák po lúpeži. Sara sa ocitla v pasci vlastného izolovaného bytu, uväznená a odrezaná od okolitého sveta. Slepá žena musí v sebe nájsť dostatočnú vnútornú silu, aby dokázala čeliť nekonečnému fyzickému a psychickému utrpeniu, ktorému ju podrobia zločinec a jeho neľútostný komplic. Sara zúfalo bojuje o svoj život. Buď votrelcov zabije, alebo sama príde o život. (TV JOJ)

SOLOM.

Nic světoborného se bohužel nekonalo, ale i tak jde o vcelku obstojný thriller. Herecké výkony jsou obstojné a přestože se tu dá narazit na několik nelogických prvků (útěk slepé ženy po schodech – chtěl bych to vidět na vlastní oči v takové rychlosti), mělo to místy i jakžtakž snesitelnou atmosféru. Michael Keaton i Barry Sloane coby násilníci si nevedli špatně, no a na Michelle Monaghan se pěkně dívalo. Já bych se klidně nebál i lehce přitvrdit, když došlo na násilí, bylo vidět, že se toho tvůrci nebáli – jenže oni zvolili poněkud „jemnější“ průběh a spokojili se jen s pár násilnými scénami. Takže podívat se na tento film určitě dá, ztráta času to pro mě nebyla. Ale potřeboval bych to ještě někdy vidět znovu? To asi ne…50% ()

PetrVabruscak

Za posledních bezmála 10 let, když se někde Michael Keaton objeví (ne moc často), tak patří k příjemnému osvěžení nebo vůbec k tomu nejlepšímu, co ve filmu existuje. Samotný film neni vůbec originální a protože jsem nedavno viděl daleko propracovanější film Čekej do tmy (1967), který mi úplně nenadchl, tak ani s tímto nepujdu s hodnocením nahoru. ()

bourec

Kromě Money train nemá J.Ruben na svym kontě žádnej další nadprůměrnej film.A tady mu navíc pomohly dva nesmírný sympaťáci,Harrelson a Snipes.Penthouse je hodně přízemní,spíš televizní film,kde hraje šest herců,žádnej nevybočuje ze šedi,klišovitý,laciný,spíš podprůměr.Zejtra už ani nebudu vědět,že sem to viděl.40%. ()

kaylin

Ano, je to celkem jasné, jak se to bude celé vyvíjet, ale to nic nemění na tom, že to je pořád kvalitně natočený snímek. Chybí tomu trochu lepší drive, postupně to začíná být trochu nudné a jednotvárné, ale Michael Keaton jako šmejd rozhodně stojí za to. Nějaké propojení s afghánskou válkou je celkem zbytečné, protože tenhle snímek funguje hlavně jako komorní thriller. ()

oLí

Kdo se těšil na návrat Michaela Keatona, případně v dobách minulých zručného režiséra Rubena, bude zklamán. Kdo očekává thriller s kapkou atmosféry alá Čekej do tmy, bude zklamán taktéž. Celé to působí jako když to studio vyfluslo do světa dřív, než by samotní tvůrci viděli jak to celé pohromadě vypadá.. celá zápletka je směšná a Michelle Monaghan se svou snahou hrát nevidomou tomu nasazuje korunu. Nakonec to zachránil jen ten Keaton ve scéně s kočkou. Je to blivajz. 4/10 ()

• Natáčelo se v kanadské provincii Ontario ve městě Ottawa. (Terva)
  • Hollander (Michael Keaton) drží v ruce jeden diamant a povídá, kde je těch 28 ostatních. Když však Sára (Michelle Monaghan) na konci filmu vkládá diamanty do misky na led, je jich vidět 52. (Terva)
  • Pracovní název filmu zněl Atrapada en la oscuridad and Blindsided zkráceně Blindsided. (Terva)