Muž v temnote 2

• Česko Smrt ve tmě 2 (viac)

Pokračovanie úspešného hororu sa odohráva niekoľko rokov po násilnom vniknutí do domu, kde Norman Nordstrom (Stephen Lang) žije v ústraní, kým ho nedobehnú hriechy z minulosti. (Itafilm)

AndrewNewman

Zbytočne to tu hodnotíte príliš nízko. Jasné, že je to tradičný slasher, v štýle temného akčňáku na spôsob Johna Wicka, ktoré sú dnes ohromne populárne. Ale len preto, že to nemá nejaké väčšie ambície si to nezaslúži dobré hodnotenie, ak je to svižné, brutálne a celkovo veľmi záživné? ()

wowylgu313

V procentech 70% nedokázal jsem dát čisté čtyři hvězdy jako jsem dal prvnímu dílu ... Ano, je to stále bezvadně vymazlené, atmosféra boží. Drama jak se patří ... Ale už mi tady chyběla ta stísněnost, temného baráku v opuštěné ulici. Dostali jsme větší rozlohu a slepec vyrazil do "světa" někomu to může sednout, mně osobně to mírně odradilo. Taky se dostává na scénu "větší" zápletka. Pointa celého příběhu. Solidní zakončení. ()

Plaque odpad!

Na kvalitný Die Hard treba trochu viac, než len extrémne upotené, špinavé a zakrvavené tielko! Asi toľko k tomu... A ešte by som chcel, že pri "rozuzlení" hlavnej zápletky, kde si pacientka v poslednom štádiu rakoviny pľúc neordinuje transplantáciu srdca vlastnej dcéry, som sa škrábal po stene! Prosil by som, aby tomu talentovanému scenáristovi niekto vypichol oči a uchránil nás od ďalších takýchto skvostov. ()

Facerr

Trochu smutný, depresivní, ale jinak ne úplně bez nápadu. Nevidomý děda není zas tak úplným supermanem, jak by si divák (alespoň u mě to tak bylo) přál, ale i to možná přidá na atmosféře. Navíc ta "rodinná vazba", která se vyjevila tomu dala pořádný koule. ()

Nikolas__

Sladké, nicméně ne dokonalé. První díl byl samozřejmě lepší, ale i přesto si myslím že Don't Breathe je opravdu dosti solidní akční horor. Máme tu výborné herce, obzvláště hlavní dědula z jedničky je tu fakticky někdo, komu dokážete fandit, funguje to dokonce i když je to "pouhý" sequel. Miloval jsem nějaké mini twisty ke konci (změna strany, důvod únosu), všichni kdo v tom filmu dostanou, si to fakt zasloužili a to já většinou hrozně cením. Finále je hrozně napínavý, celý zápletka strašně zajímavě vymyšlená, hlavně mi strašně sedly postavy. Ano hlavní charakter je pořád trochu op, ale například jeho "dcera" mě překvapivě bavila sama o sobě. Ten vývin hlavního charakteru, ten ark, záporné postavy z jedničky, je tu zpracován naprosto parádně, já jsem se bavil, lekal, dojímal a doslova pastil nad tím jak je to super. Neměl bych přehlížet nějaké scénáristické zkratky, ale za příběh a vizuál to zase musím všechno odpustit a pustit si to ještě jednou. Poslední scéna je fakt perfektní a badass. 8/10 ()

Buywhat

Svižné tempo hneď od začiatku, hravá kamera (obzvlásť “schovávačka” na jeden záber) a rovnako ako v prípade jednotky, klaustrofobicky temná mäsiarina. Zaujimava myšlienka a kopa hravých nápadov. Stephen Lang je badass. Za mňa určite 7/10. ()

Sharlis

Prvy diel bol o niekolko levelov lepsi. Opakovane prichadzalo napatie, kde ste zatajovali dych a cakali co bude. Dvojka uz je skor taky creepy akcnak. Dedko je teraz s malym dievcatkom, o ktore sa stara, aby si vykompenzoval svoju minulost, ale zase mu do baraku dojdu ludia, tentorat vojaci. Tych par bitiek je relativne kreativne urobenych, ale dej je klise lvl900 a hororove prvky to uplne postrada. Killovacky dokonca ani nie je vidiet, len pocujete ako dopadlo kladivo a tak... slabe. ()

rEooo

Prasprostá propaganda zlého vplyvu rodiny na dieťa, klasicky namierené k LGBT ideológii, nič iné. Keď sa človek nato začne pozerať pozornejšie zistí že každý druhý film je tlačený silou mocou touto ideológiou. Mal som si radšej zapnúť Drakulu s 1922, tam sa aspoň nevytočím. ()

veverysiak

Keby chlapi podržali trend prvej polovice, bolo by to celkom fajn kino, slepúch by sa naďalej pohyboval vo svojom ošahanom teráriu a postupne by kynožil odroňa za odroňom vcelku edukačným spôsobom, ale nie, nestačilo rozvinúť spôsoby rozšíreného využitia domáceho náradia, bolo treba vyjsť za obzory a zatiahnuť do príbehu absolútnu tuposť s kuchárkou všelijakých fajnotiek a hordou jej pomocníkov, a tým sa všetko doterajšie posralo, takže 20%. ()

LadyRainier

Pět let jsem čekala, protože co si budeme...Stephen Lang se v hlavní roli něčeho kvalitnějšího moc nevidí, a dočkala jsem se. Neberu to jako sequel, spíš jako samostatnej film a musím říct, že na mě to funguje. Lang starší ale pořád ve formě (aktuálně prej kombinuje silový cvičení a jógu😉), holčině to na plátně taky jde. Chvílema vcelku pěkná řežba a to já ráda. Kdo máte rád tenhle žánr, budete spokojení. Sem tam nějakej pejsek...Jasně, že se mi líbila i jednička, ale ta oplodňovací linka mi vadila...Já mám ráda přímočarý slashery, takže u mě za 4*. No a nezapomeňte si počkat a mrknout na potitulkovou scénu😉 ()

Kushina

V té tak hororovém podání, jako první díl, ale stále dobrá kvalita. Sice šel horor více stranou, ale o to víc akce zde bylo a nejspíš i víc zabíjení. Slepec z navy seals se zkrátka nezdá. Vychovávat jako slepec holku, která není ani jeho a zároveň pomasakrovat x žoldáků, co se ji snaží unést, to už je správný masakr. Musím hodnotit docela pozitivně, i když v tomto případě byl chvíli štvanou zvěří spíše děda, než aby lovil on, ale znáte to, karty se v tomhle případě lehce obrátí. 65% ()

hony23

A je tu hra na slepou bábu podruhé, teda vlastně na slepého dědka. Ten čelí partě dementů, kteří se sice tváří jako profesionální zabijáci, jenomže když dojde na konfrontaci se slepým starcem, tak jejich životnost klesá na minuty. Samozřejmě že je to celé těžce přepálené a naprosto vzdálené realitě, ale nedá se tomu upřít jistá zábavnost a solidní brutalita hlavního drsňáka. ()

Naghavi

Srovnatelná kvalita s jedničkou, více herců, tedy i větší řežba! Jo a na pejska taky nezapomněli. A já nezapomínám na Livingdeada. Tvoje ségra je už na odpis, Ty pitomče! ()

Grázl83

O něco horší než první díl, hlavně co se týká věrohodnosti, ale pořád velmi solidní horor/thriller. Atmosféra velmi dobrá, zaporaci opravdu odporni. ()

Saxos

Proč horor? Obyčejná vyvražďovačka, která už snad nebude mít pokračování. Přece jedna zajímavost. Máme tu další soutěžní kus do World´s Strongest Mana. Vyřadíme otáčení pneumatiky a přidáme převracení železné bedny naplněnou víc, jak jedním krychlovým metrem pramenité vody. Zamlouvám si první řadu. Závěr: doporučuji. ()