Moja sesternica Rachel

• Česko Moje sestřenice Rachel (viac)

Osiroteného malého chlapca Philipa si adoptuje jeho starší bratranec Ambrose a na svojom statku v juhozápadnom Anglicku ho vychováva ako vlastného syna. Philip sa mu za to odvďačí láskou a miluje ho ako vlastného otca. Ambrose na radu lekára odchádza do Toskánska, aby sa liečil v teplom podnebí. Vo Florencii sa zoznámi a napokon aj ožení s Rachel, svojou polovičnou talianskou sesternicou, vdovou po jeho zosnulom bratovi. Po idylickom začiatku sa jeho zdravotný stav zhoršuje. Krátko pred svojou smrťou Ambrose stihne listom varovať Philipa, že jeho žena ho pomaly zabíja. Philip vyrazí do Florencie, aby odhalil pravdu, ale Rachel už nenájde, pretože po smrti manžela odcestovala z Talianska. Namiesto nej sa stretne s Rainaldim, jeho priateľkou a právnikom, ktorý v ňom nevyvoláva dôveru. Philip sa vracia späť na svoje panstvo do Cornwallu presvedčený, že Rachel je zákerná žena a travička, ktorá zavinila Ambroseovu smrť. O nejaký čas ho navštívi samotná Rachel. Philip ju chce privítať s chladným odstupom. O to viac ho však ohromí, že Rachel je nielen krásna, ale aj elegantná, inteligentná a citlivá. Namiesto toho, aby ju potrestal, šialene sa do nej zamiluje. Začína pochybovať o jej vine a plány na pomstu sa pomaly rúcajú. Alebo nie? Podarí sa Philipovi odhaliť pravdu? (TV JOJ)

anatheman

Dobře natočený film, ale rozhodně žádná pecka. Jak již bylo napsáno, vše stojí na hereckých výkonech. Takže pro Weiszoholiky povinnost; Claflin mile překvapil; potěší i přítomnost Lorda Friendzona z GoT a Lucrezia Borgia aka H. Grainger. Děj nenudí, pointa relativně funguje... a to je jaksi vše. Takže nakonec 3 hvězdy. ()

BOURQUE

Slušne vybudovaná koncepcia, založená na známom príbehu, ktorá však v druhej polovici filmu stráca dych. Herecké postavy ako aj výkony sympatické, ale ten ozajstný rozsah pocitov je tu vidieť len občas (a hlavne na konci). PS.: Bol by som zvedavý na knihu. Osobné hodnotenie: 70% (**) ()

lemonova

Jeden z filmov, ktoré skrátka neprirastú k srdcu, pretože tu chýba akákoľvek výrazná zložka, ktorá by upútala: pomerne nevyťažený námet, málo charizmatická Rachel (obávam sa, že do môjho srdca sa Rachel Weisz zapísala navždy ako knihovníčka, ktorá zobudila múmiu a odvtedy ma žiadna jej rola nenadchla viac :))), celkovo to slabo iskrilo a hlavne som tomu iskreniu a očareniu neverila ani na sekundu. Škoda. ()

AloeB

Na du Maurierovou štěstí asi mít nebudu a spíš než že je to špatná spisovatelka budu ochoten věřit tomu že prostě nemá štěstí na adaptace svých děl, přeci jen i filmy na motivy Kingových knih ne vždy vyjdou. Popravdě dobrého tu je pomálu a stejně tak špatného, zkrátka to nemá čím urazit ale ani nenadchne. Postava Philipa je otravná a nejde s ní soucítit, naopak o Rachel si člověk neví co má myslet, To ovšem hádám k autorčině stylu patří a vede to i k pointě hlavní zápletky která (ačkoliv ne úplně scénáristicky zvládnutá) je nejsvětlejším a nejzajímavějším bodem celého filmu. ()

mira.l

No, ve svojí podstatě se tomu hodnocení kolem 50 % ani moc nedivím. Vizuálně je to krásná podívaná, kostýmy, krajina anglického venkova i interiéry anglického venkovského sídla jsou krásné, ale je to takové ... nijaké. Poněkud podivný vztah bratrance a sestřenice, který vede tak nějak odnikud nikam. A i ten konec je takový nijaký. Jednou vidět stačilo, i když hlavně na Rachel Weisz je radost koukat (a to v jakékoliv roli). ()

alldo.raine

Utahaná nuda, na kterou jsem koukal do konce jen kvůli tomu, abych se dozvěděl, jak to vlastně dopadne. Další velká chyba. Ono to ani nijak nedopadne. Doporučuji nedržet se jen proto, co přijde v závěru. Nic totiž nepřijde a podtrhne to jen jednu velkou filmovou zbytečnost. 1* z úcty k hercům, kteří sice nehrají, ale mám je rád a odpad jim prostě dát nechci. ()

elimS

20% - komentář 20ti slovy: "Drama", kde se chlastá čaj, kecá a všude možně se po baráku válejí dopisy. O ničem a závěr tak "dokonalý" jako zbytek filmu. ()

papadoce

Strašne ho ojebala. Toľko k deju 😁. Čo sa spracovania týka, tak malo to len veľmi zvláštne strihy, vôbec mi nesadli. Takisto mi nerezal Sam Claflin. Asi som v tom celom našiel iba tri pozitíva. Herecký výkon Rachel Weisz, dobové kostýmy a samotnú zápletku a jej rozuzlenie. Mohlo by sa zdať, že je to pre film dosť, ale pravdou je, že nie je. Joj a predsa ešte jedno pozitívum, prenádherná krajina. Chcelo to ukázať z nej viac, ešte viac. To ako si vytrela rozkrok, bolo mi chlapa ľúto 😪. ()

Sharleen

Toto keď malo byť mysteriózne, tak haha. Rachel Weisz mám inak veľmi rada, ale v tejto úlohe sa mi nepáčila..ako keby ani nehrala. Pekné kostýmy, to je asi tak všetko, čo sa tu dá oceniť. ()

subic

Rachel i v tomhle věku je pořád skvostná. Zamotala mu hlavu a celé je to tahle jedna vata. Stačilo mi to vidět jednou. ()

IZFNP

Filmu chýbala nápadistosť či akokoľvek pohlcujúca atmosféra. K dobru mu ide, že som postavu Rachel nedokázala odhadnúť, pretože Weisz, akokoľvek cnostne a pokorne pôsobila, to potom jedným pohľadom dokázala celé obrátiť a držať diváka v napätí tam, kde scenár nestíhal. Som rada, že film nebol dlhší, niečo mu chýbalo, akoby som pri čítaní občas prekočila kapitolu. ()

solisoli

Typická anglická historická odysea. Pletky veľkomožných s typickou anglickou aristokratickou náturou, bez zmyslu pre logiku a nápad zaujať. Kamera niečo hrozné. Absolútne nezvládnutý preliv preostrenia záberov. Strnulá hudba. Len sa to prelínalo v peripetiách, ktoré nemali konca, až to režisér zabalil trápnou tragédiou a morálne kladným aktom. ()

LencaN

Tak deprimující, zbytečný a nicneříkající film už jsem dlouho neviděla. Hlavní postava byl naivní 25-letý kluk, který se zamiluje do ženy svého bratrance, respektive do své záhadné sestřenice... a to z důvodu naprosto mně neznámého. Nechápu. Žádná chemie se nekonala. Jen viděl pohlednou ženskou a slintal,. takže si ho mohla krásně omotat kolem prstu. Celou dobu jsem čekala, co se z toho vyvrbí, protože mi bylo líto toho času, který jsem tomu věnovala, ale ono se nic světoborného nepřihodilo. Díky mému znechucení nejsem ani moc schopná hodnotit herecké výkony, protože je zcela zastínila stupidita a unylost scénáře. ()

lacerta

Naprostá ztráta času. Ten film byl tak nudný a tak otravný, že už člověk na konci ani nepostřehne, že jedna z hlavních postav skočila z útesu. ()