Mr. Mercedes

USA, (2017–2019), 29 h 12 min (Minutáž: 50–60 min)

Tvorcovia:

David E. Kelley

Predloha:

Stephen King (kniha)

Harry Treadaway, Brendan Gleeson, Jharrel Jerome, Isaiah Stratton, Ann Cusack, Jimmy Gonzales, Scott Lawrence, Kelly Lynch, Arian Moayed, Mary-Louise Parker (viac)

Bill Hodges (Brendan Gleeson) je detektív, ktorý už odišiel do dôchodku, avšak s nevyriešeným prípadom pomäteného šialenca, ktorý napálil ukradnutým mercedesom do davu ľudí, pričom ich šestnásť na mieste usmrtil. Táto nedoriešená vec mu leží v hlave a tlačí mu na svedomie. I preto dni trávi väčšinou chlastom. Svoj vzhľad zanedbáva, podobne i svoj veľký dom, v ktorom žije sám. Kvôli svojej mrzutosti nemá takmer žiadnych priateľov. Okrem bývalého parťáka (Scott Lawrence), ktorý je stále v aktívnej službe, stojí o priateľstvo s ním ešte mladý chalan zo susedstva Jerome (Jharrel Jerome), ktorý mu chodí kosiť trávnik a osamelá a stále atraktívna suseda Ida (Holland Taylor). No jedného dňa ho z existenčného spánku preberie správa od samotného pána Mercedesa (Harry Treadaway), ktorý mu oznámi, že hra sa ešte neskončila. (sochoking)

uhlerado

Nebyť Harryho mohlo to dopadnúť horšie. Už od prvej časti je atmosféra chladná a úchylná. Záporáka sa nám snaží režisér ukázať takého, aký je a on to hrá parádne. Postavičky so svojimi životmi, úchylkami a nedostatkami v zápase o život. Detektíva niekedy nepochopíte, no napokon zistíte, že má skvelé myslenie. Užite si naháňačku generečného rozdielu. ()

FOndra

Při prvních dílech to vypadalo na plné hodnocení. V půlce seriálu propukla tvůrčí únava. Mít to 5 dílů místo deseti, byla by to pecka... ()

argo.smile

No vôbec ma to neuchvátilo. A to som tomu dal šancu na všetky diely a zbytočne som tým zabil môj čas. Škoda, potenciál to malo a veľký. ()

zodiak217

1. séria 5***** 2. séria 4**** 3. séria 3*** Veľmi ma mrzí, že tento seriál má upadajúcu tendenciu. Počas troch sérií sa z neho úplne vytratil prvotný nápad, námet a zostal len opar prvej série a Mr. Mercedesa inak sa dej pretransformoval v priebehu sérií na niečo iné. Prvá séria bola tak fantastická. Držala diváka v neustálom napätí, dej gradoval, vytvárali sa neočakávané zvraty a udalosti a nevedel som sa nabažiť každej ďalšej scény, bolo to tak silné, šokujúce a návykové, že divák nevie prestať až do poslednej scény. Druhá séria však priniesla niečo úplne iné a bolo ťažké postaviť celú sériu na niekom, kto je len v kóme a akože ovláda ľudí a ich mysle z kómy. Šialené a šokujúce, no predsa len tam bola tá náväznosť na prvú sériu a stále to bolo tajomné. Dokáže sa z toho Mr. Mercedes dostať? Čo opäť vyvedie ako zatočí s osudom. No záver bol maximálne katastrofálny, šokujúci a za mňa hlúpy. Akoby chceli celý seriál pochovať už druhou sériou. Nuž a tretia séria bola už len nanovo vybudovaný príbeh s pôvodnými hercami, ktorý úplne stratil námet z prvej série. Mohli si na to vytvoriť spin off a nemuseli to ťahať takto. Úplne ten seriál pochovali. Napriek všetkému Brendan Gleeson je tak skvelý herec, že postaviť celý seriál na ňom bol výborný ťah. Herecké obsadenie sympatické, oceňujem Holland Taylor a rovnako aj dinamiku príbehu. Po prvej sérií, ktorá bola fantastická jednoducho neviete prestať aj keď tempo a napätie a dej samotný upadá. Rozhodnej je to však seriál, ktorý sa oplatí vidieť. ()

Wolves_dreaM

Seriál Mr. Mercedes se dá dokonale přirovnat k situaci kdy do oprýskané, nažloutlé vany vylijete obsah včerejší nočníku a pomalu sledujete jak pomalým tempem odtéká dolů, do zrezivělého potrubí, někam vstříc zapomnění. Sbírku ztroskotaných postav, která je každá svým způsobem nějak specificky duševně narušená, prolínají záběry incestů, zkaženého jídla a různých dalších chuťovek či špinavostí. Děj jednoduše sleduje vývoj několik na okraj společnosti vyděděných existencí, se kterými jsem měl po celou dobu problém se nějak silněji sblížit. Děj se táhne poměrně delší dobu, než by na tuto zápletku bylo třeba ale přináší i několik zábavných, někdy i lehce šokujících momentů. Docela věrné profily podivínského sociopata (Harryho Treadawaye ) a vysloužilé detektiva, dnes alkoholické trosky (Brendan Gleeson) dodává seriálu na uvěřitelnosti veškeré té špíny a jakéhosi nezúčastněného zatracení, visícího ve stojatém, alkoholem a prošlým jídlem provoněném vzduchu. Asi od poloviny seriálu děj postrádá zvrat a a napětí, je to škoda, protože s tak silným základem se dalo postavit ještě mnohem více na zatuchlé pódium pro tento perfektně zahraný duel životních trosek snažících se po celou dobu vyzrát jeden na druhého. Konec mě docela překvapil.. ani si nejsem jistý jestli příjemně či naopak. Myslím, že z mého pohledu jsou 3 hvězdy za tuto nemastnou a neslanou podívanou více než dost. škoda, z počátku jsem měl pocit, že se hodnocení bude ubírat poněkud výše. ()

Mejkby

Těžký zklamání. Ze začátku jsem si to užíval, ale snad v každym díle mě zarazilo něco, co v knize vůbec nebylo. A finále? tím to zabili definitivně. V knize to bylo hodně napínavý, v seriálu by u toho člověk i usnul. Kde je "boyband" a koncert pro 4000 mladejch fanynek? a co "Veselej Pleskač"? Maj 10 dílů aby tam mohli dát všechno a oni to takhle zazděj!!! Přesnej opak temný věže, kde udělali z 8-mi knih 90 min. nechápu. Jediný pozitivum je magor Brady. ()

revere

Dal bych asi čtyři hvězdičky, ale jsem četl Kingův román a srovnání se zkrátka neubráním, A pak mi celkový dojem kazí cílená poplatnost znuděným masám: když někdo zvrací, tak to z něj stříká přímo na kameru. Stejně, jako když kohosi podříznou. A když tu někdo masturbuje, tak už pomalu také. Je taková stříkací doba. Kromě několika detailů se od předlohy scénář odchýlí už jen z finančních důvodů. ()

BranuliQ

Niektoré diely dokonalé, iné zase podpriemerné. A tak sa to tiahlo celú prvú sériu. Takto kolísavá kvalita iným možno vyhovuje, mne však vôbec. Nemôžem ale tvrdiť, že som nebol do deja vtiahnutý. Postavy boli skvelo napísané a hlavne excelentne zahrané, tvorcovia sa nebáli ukázať aj to, čo iné seriály považujú za tabu a to ani zďaleka nie sú všetky klady. Keď sa pokračovanie trochu zocelí a diely budú kvalitatívne na rovnakej úrovni, nebudem mať žiadne výhrady. Prvou sériou nekončím, budem sledovať ďalej, no určite nevydržím, keď k zlepšeniu nedôjde. 1. SÉRIA: 65% ()

PanIncognito

Na první pohled jde o jednoduchý příběh... ovšem to jej nesmí sepsat Stephen King. Vždy, když se převádí některá z jeho knih na obrazovku, budí to velká očekávání a jinak tomu není ani u knihy Pan Mercedes. A jsem rád, že očekávání není zklamáno. Seriál je výborně zpracován a už od úvodu z něj mrazí. Role jsou pro herce jako ušité. Tempo je svižné a baví od začátku až do konce... :) ()

soarer

Rozumiem, že je to podľa knižnej predlohy, no ajtak tam bolo strašne veľa nelogických vecí a scien, ktoré nedávali absolútne žiadny zmysel alebo išli proti logike. Taktiež to bolo všetko priveľmi predvídateľné, herci dosť nesympatický, žiadne prekvapenie sa nekonalo. Škoda, čakal som určite viac od tohto seriálu. ()

Unlikelyhero

Nemám rád horory,a le cvážím si Kinga, stálo to za to a za plný počet, bavilo mě tam úpně všechno, scény z elektroshopu nádherně fargovské, psychopat dokonalý a jeho matka excelentní, nemám co bych vytknul a samozřejmě geniálně napsané a není to žádné bububu, prostě hodně drsná krimi ()