Lou Linklatterová (Breeda Wool) čelí obvineniu z vraždy Bradyho Hartsfielda (Harry Treadaway), sériového vraha prezývaného “Mr. Mercedes”, ktorého zastrelila priamo v súdnej sieni. Detektív Bill Hodges (Brendan Gleeson), ktorý sa o jeho dolapenie usiloval najviac, samotnú situáciu vníma ako vlastné zlyhanie, pričom keď je v rovnakom období počas lúpeže pripravený o život úspešný spisovateľ, ktorého Hodges obdivoval, neostáva detektívovi vo výsluhe nič iné, ako sa opätovne pustiť do policajnej práce. Ten, čo stojí za nevydarenou lúpežou, totiž robí jedno zlé rozhodnutie za druhým s ďalšími tragickými následkami... (*CARNIFEX*)

Trevor

Tretia séria je spracovaním druhej knihy z trilógie o Bradymu Hartsfieldovi s názvom Stratení nájdení a treba povedať že je to najlepšia adaptácia. Tvorcovia scénar zmenili iba na niekoľkých miestach a spravili dej o niečo akčnejším, viac rozvinuli príbeh okolo Lou a podarilo sa im celkom vkusne rozšíriť príbeh Idy. V každom prípade je tretia séria najlepším spracovaním príbehu o Bradym, aj keď práve on už v príbehu príliš veľkú úlohu nezohráva. Napriek tomu že je Peter Saubers v seriály podstatne iný akým je v knihe, treba uznať že na to, aby viac tento príbeh upútal televíznych fanúškov to bol vydarený ťah a tak nevadí ani zmena v tom, že k vražde Rothsteina došlo v románoch o 28 rokov skôr ako sa na scéne objavil Pán Mercedes. ()

Guzi

Tak jsem se těšil na třetí sérii, že jsem kvůli tomu dokoukal nesnesitelnou druhou a voilá, je to skoro stejná sračka. Záporáci jsou dementi, otřesně přehrávající oba dva. Jejich motivace je směšná. V každé jejich scéně jsem se modlil, ať už je konec. Málem mě omylo, když se ještě snad v osmé epizodě stále řešil Brady...ale pozor, na prvním místě v soutěži o nejvymaštěnějšího kokota s přehledem vyhrává postava "Syna", kterého bych z fleku po poslední scéně, být jeho rodiči, poslal pod kola projíždějícího Mercedesu. Brendan Gleeson je super jako všude a Justine Lupe je tady taky skvělá. V tomhle projektu jsem s nimi ale byl rozhodně naposledy. ()

Necrotongue

Třetí sezóna pro mě byla rozhodně příjemným překvapením. Po utrpení, které mi přinesla sterilní druhá řada, se děj pořádně rozhýbal, tvůrci se přestali bát ukázat divákovi nějakou tu krev, přestali produkovat epizody plné vaty a vyprávěli příběh ve velmi slušném tempu. Jasně, nebylo to tak dobré jako první série, ale nebyla to zoufalá nuda a ztráta času jako ve druhé sezóně. ()

BoredSeal

Po naprosto strašlivě dementní druhé sérii jsem si byl jistý, že horší to být nemůže a naštěstí jsem měl pravdu. Třetí série ze začátku rozjíždí velmi zajímavý příběh následku setkání slavného spisovatele se čtenářem, který měl pocit, že na jeho fanouškovském názoru snad záleží více než na záměru autora. Kostky jsou vrženy velmi dobře a i když případ ředí průměrně zábavný paralelně probíhající soud s Lou (aby pan Mercedes zůstal ve třetí sérii aspoň nějak), všechno se odvíjí zajímavě do doby, než poprvé dojde na sex s divokou seniorkou. Ano, u tvůrců se opět projevuje genialita neuvědomit si příliš dementní prvek kazící seriál a tentokrát je to nechtěně komická starší dáma jako sexuální mašina a kriminální mastermind (mám pocit, že tahle postava je kompletně výmysl scénáristů a ne Kinga, ale nejsem si jistý). Od půlky už padouši kvůli tomu působí jako brutální komici a dokoukáváte s jistým úšklebkem, který se při nadhození možného cliffhangeru pro čtvrtou sérii změní v bolestnou grimasu. ()

*CARNIFEX*

Komentár obsahuje SPOILER: Lou Linklatterová čelí obvineniu z vraždy Bradyho Hartsfielda, sériového vraha prezývaného “Mr. Mercedes”, ktorého zastrelila priamo v súdnej sieni. Detektív Bill Hodges, ktorý sa o jeho dolapenie usiloval najviac, samotnú situáciu vníma ako vlastné zlyhanie, pričom keď je v rovnakom období počas lúpeže pripravený o život úspešný spisovateľ John Rothstein, ktorého Hodges obdivoval, neostáva detektívovi vo výsluhe nič iné, ako sa opätovne pustiť do policajnej práce. Ten, čo stojí za nevydarenou lúpežou, totiž robí jedno zlé rozhodnutie za druhým s ďalšími tragickými následkami .. Prvá séria vydarená, druhá čistá ostuda, tretia akoby sa špecifickým spôsobom podania príbehu inšpirovala úspešným seriálom “Fargo”. Divný nádych, svojské, či sarkastické dialógy a podivnosť, dávajú jasne najavo, že toto ani z ďaleka nie je žiadna tradične linajkovo podaná story s “návodom” ako dolapiť vraha. Bavilo, i keď miestami sa ani tento projekt nevyhol absurdným pasážam .. ()