Mr. Mercedes - Season 1

(séria)

vyfuk

Když se daří tak se daří. King tentokrát v rámci kriminální selanky a napínáku, která jen tak nemá obdoby. Hlavně ve formě seriálu. Krom toho, autor ani nepotřebuje hororové prvky, když si vystačí s jeho klasickou nechutností a brutálností. Do hororu nechutný a slušný brutál. Do krimi thrilleru velice slušný a potřebný prvek. Asi proto, jde o tak skvělý seriál od neznámého studia a stanice. Povedlo se. I díky skvělým hereckým výkonům. Záporák je ve výsledku nechutný sám o sobě, nicméně mohl být lehce vyspělejší, ale i tak byl v jistém ohledu geniální. Rozhodně na to nebudu vtpomínat jako na dokonalost samu. Ale jednoznačně silný článek celého roku. ()

vnimatkrasu

Je děsná škoda, že se Mr. Mercedes tak táhne. Gleeson je totiž perfektní, atmosféra z knížky padnoucí a to snídaňový intro si maže na chleba i Dextera. Za pouhý tři hvězdičky tak může především ten, kdo dělil kapitoly do epizod. Zatímco totiž knížka suprově graduje, tady někdo schoval akci až od osmičky. A v tomhle případě osmička neznamená moudrost. ()

Trevor

Knižná predloha Stephena Kinga dostala poriadne na frak, aj keď úvod bol celkom sľubný. Potom sa však Hodges trochu príliš často oháňal zbraňou a seriál tak nad vodou držal iba Brady, ktorého však tvorcovia pretvorili z utiahnutého chlapca na chladnokrvného zabijaka a jeho útok na svojho šéfa či kolegyňu z práce mi prošli trochu zbytočné. Druhá séria nebude spracovaním predlohy Stratení nájdení ako druhej knihy s Billom Hodgesom a mám obavy, ako sa s ňou tvorcovia seriálu vysporiadajú, pretože pár ich vlastných nápadov príbeh oživilo ale väčšinou ich zásahy do deja v porovnaní s knižnou predlohou boli skôr na škodu. ()

Necrotongue

Knižní předloha Stephena Kinga mě velmi zaujala, ale na seriál jsem se příliš netěšil. Obvykle bývám filmovým nebo televizním zpracováním Kingových knih zklamán, takže mě Mr. Mercedes příjemně šokoval. Tvůrci se nečekaně vytáhli a já je musím velice pochválit za obsazení, atmosféru, napětí i soundtrack. Drobné odchylky od předlohy mi tentokrát vůbec nevadily, dokonce mám pocit, že některé příběhu přímo prospěly. Stejně jako v knize mě i v seriálu bavil nejvíce psychologický souboj mezi Billem a Bradym, doufám, že se stejně skvěle povede i pokračování. ()

M.i.k.e

vzhledem k tomu,že neznám knižní předlohu,čekal jsem klasickou kriminálku se vším tím pátráním atd.To jsem nakonec nedostal,nicméně to co jsem dostal se mému očekávání s přehledem vyrovná.Mr.Mercedes sice nějaké to vyšetřování v menší míře nabídne,ale jinak je primárně o psychologickém souboji detektiva ve výslužbě a vyšinutého magor.který sice nechytne hned od začátku,ale postupně se dostává pod kůži a zlomí to kompletně někdy v polovině.Trochu mě mrzí finále,které působí lehce uspěchaně a klidně bych to celé nechal víc gradovat.Je to nicméně detail,protože i bez toho je zakončení uspokojivé....80% ()