Zranené srdcia

• Česko Zraněná srdce (viac)

Povojnové Nemecko v roku 1946. Rachael Morgan (Keira Knightley) prichádza do  rozbombardovaného Hamburgu, aby sa stretla so svojím manželom Lewisem (Jason Clarke), britským plukovníkom. Ten je poverený obnovou zničeného mesta, v ktorom stále vládne chaos a beznádej. Vo chvíli kedy sa vydajú do svojho nového domova, je Rachael  zaskočená neočakávaným rozhodnutím, ktoré Lewis urobil – dom budú obývať spolu s jeho predchádzajúcim nemeckým vlastníkom Stefanem Lubertom (Alexander Skarsgård) a jeho dospievajúcou dcérou Fredou (Flora Thiemann). Rachael stratila cez vojnu syna pri nemeckých náletoch na Londýn, a tak vníma bývanie s nedávnym nepriateľom ako nemysliteľné. Medzi ňou a Stefanom vzniká silné napätie. Keď zistí, že aj on utrpel cez vojnu veľkú osobnú stratu, začína sa jej postoj meniť. Povinnosťami zaneprázdnený Lewis až veľmi neskoro zistí, že jej pôvodné odmietanie a zármutok vystriedala vášeň a zrada. (CinemArt SK)

vesper001

Válka a láska – příčina a následek. Do posledního záhybu pečlivě nažehlená válečná romance, kde válku vnímáte jen periferně a lásku sledujete přes sklo vitríny, za níž se všechno leskne, až oči přecházejí, ale pohyb je jen iluzí. Mně se to líbilo a rozuzlení potěšilo. Navíc námět společné ztráty a jejího samostatného prožívání zdaleka není tak plochý, jak si zdejší mozková elita myslí. Naopak, vlastní prožívání smutku každé z postav představovalo způsob, jak se člověk smiřuje se smrtí, se kterou – jak známo – smířiti nejde se. A o lásce a o zradě je tenhle příběh taky. ()

kocik1

Vykreslení osamělosti a tiché bolesti ze ztráty blízké osoby zcela přebíjí neslaný nemastný vztah ústřední dvojice. který snad měl být hlavním motivem filmu. Chybí tu láska, vášeň i ztotožnění milenců a proto i celá zápletka nakonec vyzn í malicherně a zbytečně. ()

dr.fish

Velmi slušné herecké výkony v poměrně běžném příběhu, ovšem, zasazeném do Hamburku těsně po konci války. Ty kulisy zničeného Německa jsou na to jednoznačně nejzajímavější. Jinak běžný manželský trojúhelník. 65% ()

octopuska

Filmaři můžou být rádi, že válka byla a mají nevyčerpatelnou zásobu inspirací hlavně na melodramata, jak válečná, tak poválečná. Mě se to líbilo moc. Milostný trojúhelník na poválečném pozadí. Osudy lidí do jejíchž životů válka krutě zasáhla a poznamenala je na celý život. Výborné ústřední trio, líp nemohlo být vybráno. Civilní Jason Clarke, který v uniformě působil opravdově, jeho citlivý pohled k nepřátelům byl velmi sympatický, protože ne všichni byli zlí nácci, ale obyčejní lidé, kteří neměli na výběr. Osudová Keira, které kostýmní role tohoto typu sedí dokonale. A jako vždy charismatický Skarsgard se smutným pohledem se do této role též výborně hodil. Myslím, že role osudových mužů mu sedí mnohem více, než ty akční. Perfektně vykreslená atmosféra válkou zničeného Hamburku a utrpení jeho obyvatel. Krásná hudba a hlavně spousta českých jmen podílejících se na tomto komorním snímku. Není to film, který bude bourat kina, ale kdo má rád filmy vystavěné na hereckých výkonech, atmosféře a krásné hudbě bude určitě spokojen. ()

rasttea

Pražské hlavní nádraží, Obecní dům, hotel Evropa, Ústí nad Labem, Dolní Beřkovice, Lenešice u Loun, Jevany, zámeček na Slapech.... krásné české lokace a zimaaaaa :-D Všechny hlavní postavy hrají uvěřitelně, koordinovalo se i přes nepříznivé počasí skvěle, a být na place s takovými profíky byla opět ze zkušeností k nezaplacení. Spousta scén se nedostala do finálního střihu, na Oskara to není, ale špatně se na to nedívalo. Sice nemám porovnání s knihou, ale kamera, střih i hudba dotváří spolu s hereckými výkony krásný celek a my jsme jim to snad taky nezkazili. I přes ne příliš pozitivní téma dvou rodin které poválečný Hamburk svede dohromady, kdy se obě rodiny potýkají s vlastními tragickými událostmi, se radši podívám na takovýto film, než na přehnaně apriori depresivně sugestivní Černobyl (sorry not sorry). ()

vnimatkrasu

Keiře ty večerní šaty z druhý světový sluší jako vždycky. To oceňuju. Stejně jako nečernobílej pohled na válečný strany a fešnou výpravu, z který sem tam slušně zamrazí. Co ale z toho, když dějový zatáčky dokonale odhadnete už ze synopse a očima posouváte táhlý záběry, protože přesně víte, co bude po nich. Tři za lidskost. Čistou, pěknou, ale jen jednu z mnoha. ()

jedna_vrana

Priemerný zážitok, ktorý nemohlo zachrániť ani herecké duo Kiera Knightley a Alexander Skarsgård. Obaja sympaťáci, ale príbeh postavený na beznádeji a strate blízkych počas vojny nemá žiadny prekvapujúci moment alebo nejaké posolstvo. Síce sa viete vžiť do doby tesne po vojne, vďaka záberom na zbombardovaný Hamburg a tomu, ako si každá strana, aj tá víťazná, ráta rany. Chýbajú tu hlboké emócie, ktoré, ak ste aj zachytili, boli umelé a očividne len zahrané. ()

Dado

Príbehy zachytávajúce 2. svetovú vojnu a jej následky majú stále čo ponúknuť a ani The Aftermath nie je výnimkou. Oplýva predovšetkým znamenitou výpravou a vskutku svedomitým vyobrazením zdevastovaného Hamburgu. Príbeh ladený do tónov romantickej drámy ma však príliš neuchvátil; nemôžem ho síce označiť za nezáživný, no vzhľadom na spomínané obdobie na mňa dej pôsobil tuctovým dojmom. Ako celok to v tomto smere popri presvedčivej hereckej dvojici Keira Knightley - Jason Clarke (Skarsgård taktiež nie je márny, no skôr mi prišiel ako magnet na ženské publikum) dvíha čiastočne nahor záverečné rozuzlenie, ktoré napokon dalo celej zápletke dovtedy neočakávanú hĺbku. Vyzdvihnúť okrem toho musím vedľajšiu dejovú líniu s nacistickým odbojom, ktorá ma aj napriek obmedzenému priestoru dokázala zaujať a rozhodne by som nepohrdol samostatným filmom venujúcim sa práve tejto téme. (65%) ()

Johnny.ARN

Aftermath chce strašne ťažiť z atmosféry povojnovej Európy a zničeného Nemecka, lebo dobre vie, že príbeh neprinesie nič nové. Ten plán im vyšiel. Obsadenie zvučných mien taktiež. Boli presní, bez nejakých zaváhaní. Len ten príbeh je obohratý, nezaujímavý. Už od začiatku je divákovi jasné, že sa niečo stane, lebo manželský vzťah je v troskách a naoko sa hrajú, že ni. Keď sa do toho zamieša pohľadný Nemec, hneď je ruka v rukáve. Badáme patrný prerod jednej z postáv, emóciu, ktorú do toho dá, mne to však nejak nestačilo. Pochopil som autorov, čo chceli povedať, ale pred nimi už to niekto spravil. A aj po nich. Kvitujem teda obsadenie, kulisy a dobový feeling. 3 z 5 ()

asirtes

Pozitíva: Keira ukázala svoje zaujímavo neforemné telesné krivky úplne bez. Sklamania: Celý film je vo svojej podstate založený na neustálom imbecilnom jednaní postáv, čo človeka celkom dosť vytáča. A Keira ukázala svoje zaujímavo neforemné telesné krivky úplne bez. ()

Sany33

Zranené srdcia idú podľa šablóny a dostanú sa presne k potrebným bodom. Aby začala Rachael vôbec uvažovať o niečom inom ako stagnujúcom manželstve. Mužské postavy nie sú podceňované, čo je plus – správanie oboch je pochopiteľné. Ľahké to nemá ani Lubert klesajúci na spoločenskom rebríčku a najlepší je Jason Clarke ako Lewis, prekvapivý dobrák, neuveriteľný makač a predsa spoluvinný na smútku manželky. Máte mu držať palce alebo ho nechať ísť? Napokon je najviac prekvapivé len to, že až toľko prekvapení vás tu nečaká. Keď si po prvej tretine urobíte medzisúčet videných línií a načrtnete potenciálne smerovanie, tam sa film aj dostane. Akurát finálny akt prináša možno odlišné rozhodnutia ako by ste sprvoti tipovali. Za to má film malé plus, že nie je úplne predvídateľný – a s dobrou kamerou a hudbou sa nad priemer ľahko vyšvihne. Ale na ešte silnejší či nezabudnuteľný kúsok v žánri mu čosi chýba. A aj Keira Knightley mala v nedávnej Colette ešte lepší part ako tu. 60% ()

VanTom

Neskonale atraktivní, potenciálně výbušné zasazení do rozbombardovaného, britskou armádou spravovaného Hamburku těsně po konci války se bohužel nepřetavilo do ničeho výraznějšího, než plochého milostného trojúhelníku obvyklých postav (s očekávanými traumaty). Filmu se nepodařilo jít do hloubky v psychologii, natož v povinném dramatu na závěr, osekání románové předlohy bylo znát (aniž bych věděl, že nějaká vůbec existuje). ()

MichelSmith

Tento milenecký skvost napísaný určite spanilým a sexuálne pripraveným romanciérom mal problém chytiť kontemplatívnou očarenosťou javiskovo zrelej lukulskej opantanosti,čo neuviedol v vzrat ani lengavý náznak kinovej bohatosti avšak uzavretý do interiorovej všednej periodicity s už tak neobyčajnou exteriorovou nudou.... ()

mkubalikova

Alexander Skarsgard je bezesporu fešák, ale já při pohledu na něj pořád vidím Perryho. Takže jsem měla tendenci ho celou dobu podezřívat. Další z řady historických dramat, které dýchají dobovou atmosférou, ale nijak víc nezaujmou. 70% ()

kklepkaa

Zklamání. Tak by se dal jedním slovem popsat výsledný pocit po dokoukání tototo počinu. O to je to trestuhodnější, když máte tak kvalitní herecký ansábl. ()

zsn

Tak tomu říkám romantika. Erotické napětí a špatný konec, to se ve filmech moc nevidí. Přitom tak jednoduchý scénář. Takové ticho, nulová akce a žádná práce s kamerou nebo grafikou. Přesto masterpiece. ()