Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

Toka

Hodnoceno podle Extended Cut. TT na mě působí jako akčnější pokračování, čemuž určitě napomohla hromadné bitvy, které v jedničce prostě chyběli. Za mě je to možná i o fous lepší, než Fellowship. ()

viktorka181

Nenadchlo a nebavilo mě to tolik, jako Společenstvo, což ovšem nic nemění na tom, že je to pořád výborně natočený a celkově skvěle udělaný film. Asi je tu opět pro mě častý problém, že když se mi začátek nějaké série natočený podle předlohy líbí, sáhnu po tý předloze a pak už na to člověk nedokáže koukat bez očekávání a předsudků. Pro mě někde mezi *** a ****, ale ta závěrečná bitva mě nutí přiklonit se k těm ****. Ta byla prostě dechberoucí! ()

Alex24

Pokud Společenstvo prstenu byl skvělý fantasy film, tak druhý díl jej minimálně o padesát procent vylepšil. V tomhle díle se přidá jako plnohodnotná postava Glum, která dějové rovině kolem Froda a Samvěda Křepelky (hustý jméno) dodávala tu správnou šťávu. Opět detailní provedení celého filmu ba každého snímku v něm, ta řemeslná práce, to dokonalé provedení. Prostě film mě znovu absolutně odzbrojil a já jsem opět vděčně přijímal každou větu v monologu i dialogu. Jak už jsem řekl svému kamarádovi, nechápu, jak někdo mohl dát filmu něco nižšího, než pět hvězd, protože opravdu není mnoho filmů, jako je tento. Tohle není ani tak film, jako zážitek a z fleku by jej podle mého názoru, mohly zážitkové agentury nabízet, jako svůj produkt. Dějově je to naprosto parádní. Myslel jsem, že pro rozdrobení celého společenstva prstenu na menší skupinky poklesne kvalita vyprávěného příběhu, ale ona naopak vzrostla. Bavila mě jak rovina kolem Froda a Sama (samozřejmě nutno dodat, že Frodo je prostě jen ňouma, kterej be bez Sama došel maximálně tak na zápraží, tzn. že Sam je pravým hrdinou nesoucí týpka, co nese prsten), tak rovina kolem Aragorna, Legolase a Gimliho, kteří jsou prostě machři a potom příběh Pipina a Smíška, kteří nakonec vlastně způsobí dobytí Železného pasu... (ups spoiler?)... každopádně film, je to prostě bezchybný a je opravdu málo filmů o kterých bych mohl říci to samé. PS:. Bitva o Rohan se může jít zahrabat... dobytí Železného Pasu? To byl nářez... Enti to pondali, jak sviňa, řízci! ()

MikeeTheory

Komentáři jsem se dlouho vyhýbal. Pořád jsem totiž přemýšlel, jaká slova by vystihovala tak velký a epický zážitek. Pán prstenů: Dvě věže je totiž pro mě jednoznačně nejlepším dílem Středozemě. Věřím, že za to může výborná Shoreova hudba i skvělá bitva o Helmův žleb, která celý zážitek dokonale podtrhla. Peter Jackson se tenkrát opravdu vyřádil. Komentář k hudbě: Pamatuji si, jako by to bylo včera. Bylo mi 11 let, byl jsem v kině a s otevřenou pusou poslouchal. Ano, Howard Shore byl ten, kdo mě přivedl k filmové hudbě - ten, kdo mě doslova pobláznil. Dnes na mě jeho nádherné motivy působí úplně stejně. Při jejich posleších se stále cítím TAAAKHLE malinký. Nádherná, akční, oslavující přírodu, nostalgická, dechberoucí, podmanivá, radostná i smutná, romantická ... a takhle bych mohl s hledáním těch správných a vystihujících přídavných jmen pro tuto hudbu pokračovat až donekonečna. NAPROSTÝ SKVOST! ()

BeranSon

Dvě věže už pokulhávají, ale fakt, že se jedná o pokračování neskutečnosti prvního dílu je dobrá výmluva. Emocionálně už je to někde jinde, ale v moment plného soustředění je to opět opus jako v předchozím díle.Hercům bych nyní už vytkl jejich nedůvěřivost a jejich cit k charakteru jako takovému. Režie je zase nesmírně silná. - 7/10 - ()

lemonova

Tak trochu nechápem, prečo sú Dve veže považované vo všeobecnosti za najslabší článok trilógie. Mňa naopak oveľa viac nadchli ako Návrat kráľa, ktorý mi pripadá až príliš patetický a rozťahaný. Napríklad scénu odkliatia Theodena považujem za jednu z najkrajších a tiež bitka o Helmov žľab je úžasne spracovaná a vystavaná. Pokračovanie príbehu každopádne nestráca dych. ()

canucks333

Všetko podstatné tu už odznelo a tak iba v krátkosti vyzdvihnem atmosféru, kostýmy, réžiu, hercov a predovšetkým hudbu. Dovoľujem si dokonca tvrdiť, že Pán Prsteňov by nebol vôbec takým dobrým filmom bez hudby Howarda Shora , pretože práve ona vám nabudí tú správnu atmosféru. Čo sa týka hercov tak ako už býva zvykom pri veľkofilmoch nie je čo kritizovať, ale rád by som vyzdvihol hlavne mená ako: Elijah Wood, Ian McKellen, Viggo Mortensen, Christopher Lee, Orlando Bloom, Liv Tyler a Miranda Otto. No najlepší výkon (aj keď veľmi krátky) tu však podľa mňa podal Brad Dourif , ktorý svoju úlohu zradného radcu zahral fenomenálne. Aj napriek minutáži 172 minút to prebehne ako voda. Uvidím, či niekedy dostanem chuť na rozšírenú verziu. Vrcholom filmu bol azda záver a bitky o Helmovu roklinu, Isengard a Gondor. Skvelé! Toto je nesmrteľná súčasť kinematografie! Klady: Dej, Herci, Kamera, Hudba, Réžia, Scenár, Kostýmy, Výprava, Vizuálna stránka filmu, Akcia Zápory: Miestami nepriehľadnosť scén, Urýchlenie deja kvôli rozsiahlej predlohe Videl 1X v českom dabingu - 100% ()

Ydrosten

Těžko se dají hodnotit každý díl zvlášť, protože byť trilogie je to vlastně ve skutečnosti pouze jeden dlouhej příběh rozdělený na tři kusy. Vidět všechny tři díly hned po sobě musí být uchvacující a pak max řeknete, že začátek byl pomalejší, že se rozjížděl a zjišťovali jsme co vlastně dostal Frodo za úkol. Ve druhé části jak nelehké to bude mít a kolik ho to bude stát přátel a kolik překážet bude muset překonat a nakonec díky svým přátelům a přes další jiná utrpení a neustálý boj proti přesile zla se dostat až na konec a splnit slib a zničit prsten. Výprava tohoto epochálního velkofilmu je uchvatná a to jak s tím vším se dokázal filmový štáb i herci vypořádat je obdivuhodný ()

kkarx

Není to dobrý film. Celá tahle prstenová trilogie ohromila především na svou dobu moderními efekty a velkorysou výpravou. Při něčem tak monstrózním a nevídaném je velmi snadné nechat se tímto strhnout a přehlížet nedostatky jakkoliv mohou být závažné. Když jsem první díl viděl jako 12 letý kluk, hodně na mě zapůsobily všechny ty masky, hrůzostrašné zbraně, bojové pokřiky skřetů. V nedospělém věku na člověka dolehají tyto věci mnohem více, než si je později ochoten připustit a pak nedokáže objektivně zhodnotit, co vlastně viděl. Jako hrdinství neberu když bojovník kosí po desítkách o několik tříd slabší protivníky. Skřeti ztratili v tomhle díle veškerý můj respekt. Nechávaj se zabíjet lehce jako mouchy. Mrštní Elfové, trpaslíci a další hrdinové se chovají jako teenageři, kteří se vracejí z oběda od McDonalda. Nejhorší je velkokýč a nabubřelá hudba. Vůbec jsem nepochopil k čemu byl majiteli vlastně ten prsten. Kromě neviditelnosti a chorobné změny chování nositele, mu žádnou sílu nedával. Jak by si ho mrtvola Saurona nasadila na prst taky netuším, nebo co by s ním dělala. Je toho spousta, co vytknout. Co např. ti Nazgulové? Mohla je zabít jenom jedna holka v celé Středozemi. Tak čeho se vždycky tak strašně báli? Čeho, když jin nic jiného nemohlo ublížit? Proč se vždycky stáhnuli? Klidně mohli pobít celý společenstvo prstenu včetně Frodíka, nebo vybít celou pro skřety nedobytnou pevnost. Ale oni raději létají po všech čertech a hledají prsten, kterej si pak nejsou schopni vzít od malinkýho hobitka! I toho se asi iracionálně strašně bojí. ()

fablefavorit

Oproti svému předchůdci si druhý díl tolik nezakládá na kochání se krajinou, místo toho přichází s vážnějším tónem a epičtější výpravou. Společenstvo je rozděleno a film proto přeskakuje mezi jednotlivými skupinami. Nejzajímavější z nich mi přišlo počínání Aragorna a spol. v Rohanu. Závěrečnou bitvu považuji za jedno z nejlepších filmových zpracování válečného konfliktu vůbec. I přes všechnu chválu je to dle mého názoru nejslabší článek celé trilogie, místy trochu pokulhává tempo a některé dějové linie teprve nabývají kontur, tudíž nejsou tak zajímavé, jako ty ostatní. I tak jsou ale Dvě věže zatraceně dobrým filmem a neměnil bych na něm vůbec nic. ()

Evander

Pro Dvě věže platí to samé, co pro Společenstvo prstenu. Jen je tu více válečných scén a po rozpadu společenstva se děj jeví trochu roztříštěný, protože ve filmu není tolik prostoru jako v knize na sžití se s jednotlivými postavami, resp. i jejich historii a motivaci jednání je věnován mnohem menší prostor, pokud vůbec. Jinak se samozřejmě jedná o velkolepé dílo. 92% ()

Folky

Ve všech směrech výborné, ale až moc je z toho cítit, že jde spíš o spojku mezi prvním a třetím dílem. A přesně tohle to sráží. ()

GMVajgl

LOTR trilogie a Star Wars trilogie od George Lucase ze začátku tisíciletí mají společného jedno: množství scén, které ne vždy nutně zapadají do celkového tónu filmu, a kterými se asi snažili zalíbit všemožným cílovým skupinám. Mě osobně připadají jako prachsprostá vata. LOTR je sice dobře řemeslně natočenej film, ale zdánlivě nekonečný melancholický scény podtrhující romanci mezi Aragornem a Arwen nebo prstenem-vyvolané stavy pana Froda se prostě nedaj sledovat. Naštěstí žijeme v éře "right click to fast-forward". ()

patr

Jó je to dobře nafilmovaný. Jó, je to jízda. Jó má to dobrý triky, ale Nejlepší dílo kinematografie ??? - tak to se vraťte na zem ! Pokud bych na něj šel bez znalosti prvního filmu, tak bych si prožil jen vizuální a zvukovou stránku a to je s prominutím hodně málo. Já mám rád při milování taky předehru a pak s dovolením taky orgasmus a to mi tenhle film nenabídnul. Až budeme hodnotit všechny tři fily najednou, pak se k tomu vrátíme. Zatím BOHUŽEL ! ()

Besyn

Takže lidi,dnes jsem již podruhé shlédnul prodlouženou verzi a musím říct,že se spíše než o nějaké to vylepšení jedná o úplně nový film.Takže musím prohlásit to samé co jsem prohlásil o Společenstvu :VY,CO JSTE NEVIDĚLI PRODLOŽENOU VERZI, JSTE VUBEC NEVIDĚLI DVĚ VĚŽE,PROTOŽE PRODLOUŽENÁ VERZE JSOU DVĚ VĚŽE,KINOVERZE JE JEN DELŠÍ TRAILER.CO NEJRYCHLEJI TO NAPRAVTE !!!! Jinak musím snad jen dodat,že se jedná o nejlepší filmovou 2/3 co kdy vznikla.Nepochybuju,že Návrat krále (prodloužená verze pochopitelně),bude nejlepší filmovou 3/3 a celkově jako jeden film.....V prosinci 2004 si to řekneme. ()

Raaavenek

Akčnější, zamilovanější a oproti jedničce na CD v lepší kvalitě :))). Ale zatímco na jedničku jsem se díval se zájmem, tady jsem jen čekal a říkal si: "Kdy už to skončí..." Spousta scén tam vůbec být nemusela, scény které tam jsou navíc bolí... ani ta bitva není nic moc, podruhé jsem ji přetočil... ()

Ivo

Toto je o hodně slabší odvar proti prvnímu úžasnému dílu. Nechápu proč se režisér Jackson musel snižovat k podbízivým siláckým rádobyvtípkům v řadě dialogů. Mysticko-poetická atmosféra prvního dílu značně vyprchala (i hudba překvapivě zploštěla) a celé je to jen sled lineárních akcí se sladkobolnými intermezzy..Technické efekty jsou samozřejmě obdivuhodné.. Obával jsem se že třetí díl bude ještě horší, naštěstí nebyl.. Při opakovaných shlédnutích byly čím dál otravnější pasáže s hysterickým depresivním Frodem a Samem i Glumem, ty jsme hned přetáčeli dál ... ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (viac)