Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

ProfesorLotr

Mmmm, ten Nový Zéland, ta hudba, ty herecké výkony. Moje pocity jsou prostě nevyjádřitelné. Za toto by měl Jackson dostat jedničku s hvězdičkou. Opravdu škoda že za tento film dostal jen nominace ( nemyslím technickou stránku ). Je potřeba to vidět za každou cenu. Kolikrát se stane, že film předčí svou předlohu? Asi jen u Lotra. Je něco jako povinná četba. 100% ()

Mol

I CANNOT JUMP THE DISTANCE, YOU'LL HAVE TO TOSS ME! DON'T TELL THE ELF!!! Mno Glum už je tady ultra vymaštěnej schizofrenik, Gandalf se konečně naučil kouzlit, ale prostoru bohužel moc nedostal, Froda je pořád jak na tripu a tak to aspoň zachraňuje Sam, který mi tu připadal fajn. Nechápu jen proč se vždycky ušetří životy těch největších hajzlů. To je k vzteku, ale jinak je to pořád skvělí nářez. ()

Radiq

Toto se nedá hodnotit o moc jinak, než Společenstvo Prstenu. Je tu sice více bitev a jedna velká bitva, to jo, ale o to méně krásných scenérií a té fantasy poetiky. Přibudou nějaké postavy, pár jich taky nečekaně zemře a pořád, pořád je to dobrá filmařina a velkolepost sama. Taky si ale všímám nedokonalostí v digitálních efektech, ale při tom množství se není co divit. Extended version sice byla tentokrát už trochu moc dlouhá, ale zas by bylo škoda, kdyby tam nebylo všechno, co tam bylo. ()

mr.kliky

bitva v Helmově žlebu je ultimátní a rozhodně strčí do kapsy Minas Tirith v trojce jenže bohužel trvá půlku filmu a ostatní linky příběhu jsou strašně roztříštěné. ()

Cedr

Druhé pokračování mě příliš nelákalo, ne že bych po pěkném prvním dílu nebyl zvědavý... ale... vydržel jsem be The Two Towers 6 let a až teprve nyní jsme se vrátil do této epické trilogie. Ačkoliv CGI postavy v hraných filmech většinou nemusím a spíš mi lezou na nervy, tak schizofrenický Gollum byl naprosto dokonalý. ()

chelseaman22

Ano, bohužel. Po Společenstvu prstenu se snad každý filmový fanoušek těšil na pokračování této trilogie. Bohužel, film na mne nezapůsobil tak, jak bych si přál. Chybělo mi kouzlo z dílu prvého, ten mráz, co mi přejde po zádech. 80% ()

Lolita

..no přece tady. A možná že jsou Dvě věže jenom spojovací můstek mezi Společenstvem a Návratem. Ale já po tomhle můstku chodím ráda. Opakuju to už postý, ale já na to nahlížím jako na celek. Proto mají všichni Lotři pět hvězdiček. A když se od toho teda odprostím, jako odpověď všem rejpalům, tak i Dvě Věže pro mě mají tolik úžasných scén, že nemohu stejně bodovat jinak, než *****. Ale prostě - Společenstvo je velkolepý začátek, a Návrat je dokonalým finišem, tohle prostě logicky bude tak trochu prostřední bratříček-díl kterému bude chybět něco z jedničky a něco z trojky. A to je zde vše drazí přátelé, a přesuňme se proto k ... ()

Doudis19

Jestliže Společenstvo prstenu bylo nejlepší co do atmosféry, pak Dvě věže co do akce. Bitva o Helmův žleb patří k naprostým vrcholům kinematografie a to nejen pro ohromující technické zpracování ale především pro tu emoční zpětnou vazbu, narozdíl od bitev z Návratu krále. Subjektivně nejoblíbenější díl trilogie ;-). ()

LeoH

Zásadním problémem, který mám s celým LOTRem, ale dvojka jím trpí nejvíc, je posunutí málem pacifistického ducha předlohy k jásavému militarismu. Nemluvě o tom, jak dopadli třeba chudáci enti – z mystických pomalých prehistorických stvoření se staly legrační splašené figurky. A moře dalších výhrad by se našlo, směřujících vesměs proti všeobecnému zploštění charakterů a vztahů a proti sázkám na povrchní zábavnost. Na druhou stranu je to řemeslně vymazlený monument, o tom žádná. — Dodatek z 16. 11. 2013: Prodloužená verze rozšiřuje a prohlubuje, ale v druhé půli taky tuhne a těžkne, až se nakonec utopí ve vlastní bombastičnosti. ()

Motinski

Dve veže trochu doplácajú na rozštiepenosť deja do rôznych príbehov. Všetky sú síce dosť prehľadné a divák ich stíha v pohode sledovať, no ajtak sa tým pádom striedajú silnejšie momenty so slabšími. Ultrafanúšikom ako ja to nebude vadiť ani trochu, ale spomenúť som to musel. Cesta do Mordoru upadá trochu bokom a film sa sústredí v prvom rade na iné veci. Opät vidíme obľúbené postavy, no s jedným veľkým bonusom. S Glumom. Spojenie vizuálnych efektov a hereckého talentu Andyho Serkisa z neho robí jednu z najzaujímavejších postáv celej trilógie a hlavného ťahúňa Frodovej linky. Od lokalít po výpravu je všetko dokonalé, tak isto pútave ako minule, no s lepším Highlightom. Bitka pri Helmovom žlebe. Pre mňa osobne ide o obľúbenú sekvenciu celej trilógie a najlepšie natočený súboj všetkých čias čo sa týka filmového priemyslu. Bezkonkurenčne. Na konci máme opäť otvorené dvere k pokračovaniu a verte mi, budete sa veľmi tešiť na poslednú časť. ()

David.Darco

Čo k tomu dodať :) 5* a ani žiadne slová nedokážu popísať ako úžasné je toto dielo. Fantasy nad všetky Fantasy. Svet nad všetky svety ! :) ()

Samuel7

Schválně jsem se na film podíval asi po roce, kdy už jsem si toho moc nepamatoval, tentokrát jsem však byl na pochybách, hlavně díky některým zdejším negativním komentářům. Nestačil jsem se ale divit, jak mohou někteří tento klenot tak odsoudit jen proto, že to prostě není Společenstvo. V konfrontaci se Společenstvem a Návratem krále možná nejslabší film, přesto má stále čestné místo mezi nejlepšími filmy, které kdy byly natočeny (32.místo na imdb nebo 161. na csfd snad mluví za vše). Kritika tu opravdu není na místě, protože to, co film dává, je opravdu bezchybné. Stále se tu něco odehrává, děj je skutečně nabitý tak, že film možná vstřebáte až na opakované zhlédnutí. Za nespočet těch vrcholných okamžiků, za krásnou výpravu či efekty, nebo za vynikající a pořád stejně přirozené herce nemohu dát jinak než pět :) Soundtrack: 8,4/10 ()

Wall-E

Dvě věže se nedají hodnotit jako samostatný film. Je to část trilogie, která je jako celek naprosto geniální. Takže nejde jinak než za 5 *. ()

Mrkvič

Poslední a nejslabší část trilogie. Tři roviny příběhu, kde je každé věnováno podobné množství času. Bohužel ta kvalita moc podobná není a tak vždy nudí putování dvou nejspíš opravdu teplých hobitů a Gluma. Navíc jsme se dočkali dvou neuvěřitelně otravných "neuvěřitelných" scén, kdy Legolas předvádí svou mrštnost, a Jackson ukazuje, že mu to už pomalu lezlo na mozek. Jinak jsou ale koňáci s entama příjemným pokoukáníčkem. ()

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz