Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

Ev.D.

Čistokrevná velkolepá nádhera. Gandalf, no myslím ,že k tomu nic říkat nemusím ;) Trpaslík je bezkonkurenční a hlášek má plný plnovous. Viggo Mortensen snad nikdy nevypadal lépe ;) ()

Autogram

Dobre si pamätám, ako ma to nudilo aj v kine, o to viac, že sa nedalo prepnúť a pritom na koniec som bol veľmi zvedavý. Vizuálne samozrejme úchvatné, ale príbeh na mňa až príliš fantasy a množstvo postáv všemožných rás a zjavu ma premáhalo. ()

Mr.KarlAdler

Už mnohem epičtější, jinak řečeno - vystavěné pro multikina, jsou Dvě věže. Jenomže proč jim vytýkat něco, v čem jsou tak ohromě silné. Na rozdíl od knihy pojal Jackson druhý díl jako pasáž, kdy se věci dají do pohybu. Kdy postavy podstupují nejdůležitější vývoj k velkému finále. Servírováno je množství až kultovních scén a monumentálních antré, z nichž běhá mráz po zádech. Teď narážím na rozuzlení bitvy u Helmova žlebu. A ano, čistý přechod ze Společenstva může být pro někoho i šokující, ale já pořád vnímám tolik tvůrčí píle a 'nevyřčeného bohatství'. Za všechno zmíním Haldirovu reakci při Aragornově objetí. Aiya, Haldir! Hudebně je dvojka o trochu míň výrazná, byť nastavená o skvělé rohanské téma. Gollum's song se pak od ostatních titulkových písní liší tím, že jako jediný nemá ani oscarovou nominaci. Paradoxně je z nich vůbec nejlepší. Smeagolova rozpolcenost se tentokrát stává hlavním symbolem příběhu. ()

TheRoller

"You have no power here!" Pre mňa dvojka v každom ohľade lepšia ako jednotka. Síce úplne súhlasím s Matty-m, že 3 hodiny čakať na poriadnu akciu je dosť, ale napriek tomu bol ten záver tak epický, že inak to nejde. Konečne to malo grády, akciu a hlavne tempo - elementy, pri ktorých sa už nedá nudiť, nech to trvá akokoľvek dlho. To sa o jednotke povedať nedá a narozdiel od jednotky to aj dokonalo naladilo na nasledujúci diel. Musím sa priznať, že vzhľadom na dĺžku som mal v pláne film rozdeliť na dve časti - prvá, dať si šlofíka a druhá. Bolo to však také dobré, že som pri každej myšlienke na pauzu usúdil, že proste musím vedieť, čo ide ďalej. To pre mňa už značí kvalitný film. Veľkofilm. 95% Najlepší moment: Nemyslím, že sa dá nájsť iný moment ako záverečná kanonáda akcie, ktorá zrovnáva so zemou aj svoje vlastné predošlé tri hodiny. Ale napríklad scéna medzi Liv Tyler a Viggom Mortensenom tiež stojí za zmienku. ()

Dr.Okamura

"What can men do against such reckless hate?" Dvě věže nejvíce ze všeho působí dojmem nutného spojení Společenstva a Návratu krále, nejen díky prakticky neexistujícímu začátku či konci, ale i kvůli minimálnímu vývoji jednotlivých charakterů. Příběh kvůli rozdělenému společenstvu neustále přeskakuje od jedné skupiny postav ke druhé a působí značně roztříštěně; tento problém částečně vynahrazuje prodloužená verze, ve které děj působí mnohem uceleněji. Z filmu byly vyškrtnuty mnohé pasáže z knihy (což samozřejmě nemusí být nuně na škodu, to samé tvůrci udělali i u zbylých dvou dílů), nebo byly rovnou přesunuty do jiného filmu (smrt Boromira do Společenstva, Odula do Návratu krále), což už tak chabému ději moc neprospělo. Celý snímek tak slouží spíše jen k představení nových postav, které však jejich hlavní slovo čeká až v následujícím snímku, a stává se čekáním na bitvu v Helmově žlebu, která je sice originální a perfektně natočená, nicméně ve srovnání s monumentálním střetem v pokračování notně ztrácí na své působivosti. Největším plusem celého snímku je tak představení Gluma (či Sméagola, chcete-li), který si svým schizofrenickým vystoupením krade film pro sebe a zaslouží uznání jak animátorům, tak Andy Serkisovi za dokonale odvedenou práci. Dvě věže jsou sice řemeslně perfektně zvládnutým a nezapomenutelným filmem, ve srovnání se svými dvěma bratříčky (především s po všech stránkách dokonalým Společenstvem) se však trošku ztrácejí. ()

Death

Ted sem videl rozsirenou verzi a musim se sklonit pred genialitou vsech, kteri se podileli na tvorbe tohoto jedinecneho filmoveho dila(to nejlepsi je ale pravdepodobne jeste pred nami-Navrat krale). Jestli sem puvodnim Dvema vezim vycital rychle tempo a skoro zadny oddych, tak to ted beru zpet. Extended version prinesla radu novych scen-(hlavne nebojovych)-nektere jsou opravdu povedene a nepostradaji ani humor. Myslim, ze nema cenu tady opakovat superlativy na tento film-hudbu, vizualni stranku, triky,bitvy,scenar, herecke vykony.....vse je dokonale. Trochu mi sice vadily drobne zmeny oproti knize, ale da se to prezit(navic je to jedina moje kritika k filmu). Tento film urcite patri do meho top ten best filmu a myslim, ze zcela po pravu. ()

Kroc

Super....a lehce prostřední díl nemá vlastně v podstatě co nabídnout....první je seznámení s dějem a třetí je ukončení.Druhý je tak něco jako překlenutí mezi prvním a třetím, ale i tak se povedl. ()

ssfan

Sice se film oproti prvnímu dílu lehce pohoršil, ale stále je vše na vysoké úrovni - jak po technické, tak i dějové a herecké stránce. Navíc je film více akční, takže dějové mouchy jsou tímto vynahrazeny. 90% ()

Masrii

Bohužel, tato dvojka mi přišla po geniálním "Společenstvu" jako zklamání. Děj je sice obohacen o parádní bitvy, ale zároveň i o nudné pasáže, které se prostě v této slavné trilogii nemohou zamlčet. Nejhorší díl z trilogie, ale i tak si 4* zaslouží. 80% ()

voleman

Vynikající pokračování společenstva prstenu, je sice trochu jiné než první díl a možná nemá tak dobrý příběh , ale mě se líbí podobně jakodíl předchozí, ikdyž jiným způsobem. Na celého Pána prstenů musíte mít ovšem tu správnou náladu a i mně se již stalo to, že sem z něj nebyl tolik unešen jako obvykle. Dvě věže mají trochu slabší začátek, ale konec je za to velice povedený. Právě atmosféra před bitvou o Helmův žleb a samotná bitva je opravdu vynikající. Opět jedna z nejlepší filmové hudby, která kdy vznikla, skvěle podtrhuje celé prostředí středozemně a vynikající herci a režie dělají z tohoto filmu jednu z nejlepších akčních fantasy, která kdy vznikla, a zcela určitě si zaslouží 5* ()

venca163

Mám rád prostřední části, dvojky z trilogií. V tomhle žánru je v poslední části vždy celkem dost jasné, co se na konci stane, ale dvojka může skrývat cokoliv. Příprava na velké finále, obrovský prostor. Podle mého se Dvě věže vůbec nenechaly zahanbit, možná se mi líbí i ze všech 3 dílů nejvíc. Vše krásné, co platí ohledně celého Tolkienova světa, co jsem zmiňoval u Společenstva, tady platí taktéž. Užíval jsem si všechny nové lokality i postavy. Dvě věže také hodně přitvrdily, přinesly drsnější a strašnější skřety a na závěr velkolepou bitvu o Helmův žleb, monumentální. Soundtrack na mě působil osudověji. Nezapomenutelné scény: celý souboj Gandalfa s Balrogem, vymýtání Sarumana z Theodena, pohledy do podzemí Železného pasu, Sarumanova armáda se seřazuje před Helmovým žlebem, bitva. (95%) ()

Specs

Hlášky: Legolas: - "Slunce vstává rudé. Tuto noc byla prolita krev." & (Gimli si obléká kroužkovou košili dělanou na člověka.) Gimli: - "Kdybychom měli čas, nechal bych si to upravit." (Pustí košili, ta je mu strašlivě dlouhá.) "Je mi to trochu těsné přes prsa." & (Gimli nadskakuje, aby viděl přes hradby.) Gimli: - "Co se tam děje?" Legolas: - "Mám ti to vyprávět? Nebo ti mám najít nějakou bednu?" & Legolas: - "Konečný počet – čtyřicet dva." Gimli: - "Čtyřicet dva? Na ušaté elfské princátko to není špatné. Já už jich mám v kapse třiačtyřicet." (Legolas střelí šíp do skřeta, na kterém Gimli sedí.) Legolas: - "Třiačtyřicet." Gimli: - "Ten už byl mrtvý." Legolas: - "Ještě sebou škubal." Gimli: - "Škubal sebou, protože měl v mozku zaraženou mou sekyru!" & Gimli: - "Žádný špičatý ucho mě nepřekoná." & Pipin Bral: - "Měl jsem v noci nádherný sen. Viděl jsem veliký sud plný dýmkového koření." & Stromovous: - "Právě jsme se dohodli." (Odmlčí se. Hobiti chvíli čekají.) Smíšek Brandorád: - "Ano?" Stromovous: - "Sdědil jsem entímu srazu vaše jména a shodli jsme se, že nejste skřeti." ()

Melios

Majster Peter Jackson sa predviedol ako najlepšie vedel a je to vidieť! K dvojkám som nikdy nemal dobrý vzťah ,ale toto? To bolo skvelé! Rozhodne to nebolo lepšie ako jednotka ,ale obidva sú na rovnakej úrovni a tak si nepripadám pohoršený. Film je skvelo zahratý ,natočený ,zosynchronizovaný ,no proste všetko vyšlo na jednotku! Oproti jednotke je tu taktiež viac scén z mysli samotného Jacksona ,čo filmu viditeľne prospieva a často je prehľadnejší ako samotná kniha :). Z knihy sa zachovalo skoro všetko až na zopár detailov. Film taktiež končí inde než kniha ,čo som rád pretože koniec je vďaka tomu napätý. Za skvelú podívanú a za pastvu pre moje oči dávam filmu 88% a režisérskej verzii 95% ,ktorú odporúčam viacej ,ajkeď má skoro 4 hodiny. Ďakujem Jackson! ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)