Pán prsteňov: Návrat kráľa

• Česko Pán prstenů: Návrat krále (viac)

Putovanie jednotlivých členov Spoločenstva prsteňa sa dostáva do záverečnej fázy, nastal čas rozhodujúcej bitky o prežitie v Stredozemi... Čarodejník Gandalf (Ian McKellen), elf Legolas (Orlando Bloom) a trpaslík Gimli (John Rhys-Davies) sa ponáhľajú s dedičom trónu Aragornom (Viggo Mortensen) na pomoc zemi Gondor, ktorá odoláva hrozivému Sauronovmu vojsku. Hobiti Frodo (Elijah Wood) a jeho verný priateľ Sam (Sean Astin) sa v sprievode Gluma (Andy Serkis) snažia dostať hlboko do zeme Mordor, kde musia v ohni Hory osudu zničiť magický Prsteň moci. Jedine tak bude sila mocného pána temnôt Saurona zlomená. Podarí sa im naplniť poslanie Spoločenstva a zachrániť Stredozemie? A ak áno - za akú cenu? (TV Markíza)

jirijost

Pána prstenů jsem odkládal několik let, vůbec se mi do něj nechtělo a teď když jsem se k němu konečně dokopal tak nemůžu popadnout ani dech. Stopáž všech tří filmů mě vždycky hrozně odrazovala, po třetím díle který trval čtyři celé hodiny je mi ale líto že netrval déle. Skvělé vizuální efekty, mnoho bitev které všechny stojí za to, hudba by se dala poslouchat pořád dokola, no tak co můžu vlastně tomuhle filmu vytknout? Vůbec nic, místo toho radši hned poběžím pro knížku a pustím se do čtení. "Přijde den, kdy odvaha lidí padne... ale ne dnes!" ()

Zagros

Velkolepé finále jak má být a za mě opět bez diskuze maximální hodnocení. Film nebyl nejlepší z celé trilogie a oscarová žeň je spíše odměnou za celou trilogii. Nicméně jde opět o nádhernou podívanou z mého nejoblíbenějšího fantasy světa. Celé trilogii nesmírně prospělo to, že byla natáčena pohromadě a díky tomu jako celek funguje neskutečně. Je mi vždy velkým potěšením dát si filmový maraton a podívat se na celou trilogii najednou. ()

M.Niccals

Tak jsem si dal po dlouhých letech malý soukromý maraton celé trilogie v prodloužených verzích. Musím přiznat, že tak jako jsem ve svých "nácti" filmy hltal pomalu s otevřenou pusou, z pohledu dnešní optiky už vnímám tu zbytečnou přepjatost mnohých scén, nadužívání detailu, zpomalených záběrů a emočního ždímání. Především Návrat krále je jimi prošpikován skrz naskrz. Dříve mi to nevadilo a považoval bych to za kvalitu, ale nyní v relativní dospělosti už mi to dost kazilo zážitek. Prostě tam bylo toho cringe až moc. Mnohé odchylky od knihy přijímám jako daň za to, aby to na plátně prostě odsejpalo. Přinejmenším by to mohlo mnohé inspirovat k tomu aby sáhli po knihách a sami si zjistili, kde se obě verze rozcházejí. Hodnocení ponechám původní, přece jen se jedná o naprosto výjimečný počin, a jak už psali mnozí - Jackson se opravdu dopustil zfilmování nezfilmovatelného, což si stále cením. Tak nashle třeba zase za deset let! ()

velkyvezir

Trilogii jsem četl a nebavila mne. Byla pro mne nepřehledná v postavách. Filmy jsou pro mne dějově průměrem, ale 5* dávám proto, že dvě navíc Peteru Jacksonovi za vizuální stránku a zejména dání tváře postavám. Kdo dnes nejdříve uvidí film a až pak bude číst, neztratí se. Jinak přemýšlím, proč tak složité cesta a tolik bitev, místo aby sedli na ty velké orly a rychle tam zaletěli na otočku hodit prsten a zpět. ()

sQelle

"Tak jsem se vrátil", jak praví Sam, tak dělám i já a po několika letech jsem se znovu pustil do této trilogie a to rovnou jak v podobě audioknih, kde musím smeknout před Alešem Procházkou za skvělé namluvení, tak i v podobě prodloužených verzí filmů. Závěrečný díl této fenomenální trilogie, smetá veškeré předsudky, že film nikdy není tak dobrý jako kniha ze stolu. Ačkoliv se Návrat krále liší nejvíce od předlohy JRRT a v případě Froda a Sama ještě víc než polovinu filmu pojednává o jejich příběhu z dvou věží. Nic to nemění na tom, že Peter Jackson tuto knižní ságu pojal s největší grácií a neservíroval ji běžnému divákovi.  Velkolepější fantasy si těžko dovedu představit a obávám se, že už ani žádné tak dobré nevznikne. ()

cold

Frodo, Glum a Sam splnili co měli. Aragorn se stal Králem a já už mohu v klidu umřít, protože jsem u toho byl. Kdybych měl hodnotit celou trilogii, tak je tu žalostně málo hvězdiček. Vše co zde mělo být tu je a co tu nebylo bude snad v rozšířené verzi. Jackson od začátku říkal, že vymetení kraje nepoužil, ale šedé přístavy zde zanechal a za to má můj dík. Je to už trochu happy end na druhou, ale Pán prstenů je přeci jenom pozitivní film, kde všechno dobře dopadne, tak proč ne? Přeji Vám hodně sil u shlédnutí všech tří částí najednou ( Je to zážitek, který si budu asi často užívat) Děkuji bože, že jsem mohl vidět tuto trilogii. A mohu jen doufat, že až dostane Jackson práva na zfilmování Hobita, že ho natočí dříve než mu stačí více zestarnout Gandalf, Bilbo nebo já. (Žádal bych nemožné kdybych chtěl, aby se Jackson pustil do Silmarillionu a zfilmoval ho formou, jak byl ve Společenstvu udělaný prolog? - mě by stačil První věk a nebo Pád Númenoru). ()

Davej

Chvilemi az nesnesitelny patos, ktery se na me rinul z platna kina a neustale objimani hobitku mne obcas nutily radeji divat se stranou, abych se temer nesmal. Ovsem byla by skoda nesledovat obraz stale, clovek by pak nevidel uchvatne bitvy, skveleho Gluma, zlobry, olifanty atd. Take se tu objevuji obcasne prapodivne ulety[napr.:Sarumanovo "ucinkovani",i no man- ale zena ano, nebo scena s lavou na konci.] To vsechno ve mne zanechalo trosku rozporuplne pocity, kvuli kterym bych oznacil filmovy Navrat krale za nejslabsi cast trilogie. ()

Hopper

Nie je veľmi nad čím váhať a čo riešiť. Proste bombastická podívaná, vizuálne a akustické orgie, ktoré sa radia k tomu najlepšiemu čo kedy vzniklo. Poklona všetkým zúčastneným. ()

BlueZero

Napatrím medzi čitateľov knihy a možno aj preto sa mi zdal príbeh celej trilógie trochu fádny a vzhľadom na dĺžku všetkých dielov to nebolo moc dobré. Špeciálne v poslednom deji ma dosť iritovali efekty, ktoré neboli dotiahnuté do konca. Samozrejme bolo tam spústa efektov ktoré boli perfektné, ale úspech filmu padá na detailoch. Takýto prepracovaný veľkofilm nemohol dať šancu žiadnemu hercovi vyniknúť. Jediná postava ktorá ma oslovila bol Smeagol, ktorý samozrejme nebol herec. Škoda, že jeho charakter sa naplno neprejavil aj v tomto treťom a poslednom dieli. ()

DocBrown

Asi me ukamenujete, ale tenhle dil je pro me jednoznacne nejslabsim z cele trilogie. Dej by vydal mozna na pul hodiny, ale vydrzet u toho pres tri hodiny je uz pro masochisty. Umele natahovani bylo az neskutecne, zejmena konec. Patos uz prekrocil opravdu unosne meze. Nejlepsi na cele trilogii - bojove sceny uz pusobili trapne, treba kdyz Olifant vetsi nez mamut bylo skolene malymi meciky, nemluve o Legolasovi, ktery na jinem poskakoval jak Tarzan. Frodo opet prezil nekolikrat svoji smrt, k popukani bylo, kdyz ho Sam temer umirajiciho nesl a najedou vyskocil jak rybicka a jeste si to rozdal s Glumem (asi se tu inspiroval od fotbalistu, nebo tomu bylo naopak ?). Nesmela chybet klasicka hollywoodska scena na skale, kde mu uz nijak nevadilo, ze mu Glum pred chvili ukousl prst. A samozrejme nasledovala dalsi klasicka scena uteku po rozpadajicim se moste a skok pred lavou. No a stejne jako ve dvojce se opakovalo megalomanske pojeti zhruba desetitisicove armady. Skoda, ze SE je jeste delsi a rovna se snad delce vsech dilu Rumcajze dohromady. Kdyby stahli SE na tak 100 minut, tak by se na to dalo slusne koukat. ()

Slimak

Je to už nijaké...pro tu nucenou velkolepost která měla jakoby přerůst první dva díly...a kterou nemám absolutně rád.Ono to třebas ve finále je hezké....ale když je tomu tak po celý film tak mají tvůrci určitě strach že nebude finále strhující.Proto je přehnané a přeřvané a sakra přelidněné abychom ho náhodou nepřehlídli.A nakonec to stejně nic moc nebylo...škoda...tři filmy dlouhý jak krávy a vesměs je to nuda v Brně. ()

Theraphosa

Po několikátém shlédnutí tedy musím uznat,že to je jeden z nejlépe zpracovaných filmů s fantasy žánrem a bezkonkurenční trilogie.Zde,ve filmu Petera Jacksona,ožívájí draci,elfové a obři a existuje mnoho tajemství,o kterých si můžeme nechat jenom zdát.Kéž by bylo víc takovýchto skvostů! ()

1860

Skvělé zakončení celé trilogie, s opět skvostnou bitvou, která však už tolik neuchvátí jako ve Dvou věžích.. Skvěle ujetý správce Gordoru, který dodává celému snímku na zajímavosti a scéna Faramirova sebevražedného nájezdu je nezapomenutelná a hodně emocionálně vypjatá.. A prý zbytečně vleklý závěr? To dělal Jackson pouze pro nás, kteří jsme nechtěli, aby trilogie někdy skončila.. Všechna čest a díky Tolkienovi, že nám dovolil tento skvostný příběh zažít.. ()

Frakira

Už asi nikdo nikdy nevěnuje tolik času a trpělivosti nějakému filmu (a trilogii už asi vůbec). Čest Peterovi Jacskonovi a všem, co se na tomhle podíleli, protože do toho dali celé svoje srdce a určitě ještě mnohem víc! ()

Orthank

Tak k tomuto kultu snáď už ani nie je čo dodať....ak uvážim význam môjho NICKU myslím, že už ani ďalej nemusím písať. Dokonalosť sama, od prvej po poslednú časť. Od vizuálu cez príbeh, zimomriavkovú kameru, či hudbu, až po najlepšie fantasy, aké doposiaľ uzrelo plátna kín..... ()

dopita

Asi nejlepší díl z trilogie, se spoustou silných a legendárních scén, přesto si myslím že bezbřehý nadšení kolem tohohle filmu není uplně na místě. Nedostatků je tam taky dost, např. zběsilý a místy až nepřehledný tempo vyprávění, zoufale hrající Viggo Mortensen nebo nudnej půlhodinovej konec. Takže řeči o nejlepším filmu všech dob mě nechávaj chladným, viděl sem desítky, možná spíš stovky lepších filmů. A těch jedenáct Oscarů co film dostal? To je spíš za celou trilogii než za jeden film. S tím ale souhlasím, jako trilogie je Pán prstenů událost a i přes výhrady musím uznat, že Peter Jackson vytvořil něco, co se nedá neobdivovat. Ovšem se spoustou chybiček. ()

fantasmic

Keď som prvý krát išiel na Spoločenstvo prsteňa poriadne som ani nevedel o čom to bude. Knižnú predlohu som nepoznal a meno režiséra bolo pre mňa ešte väčšou neznámou. Približne o dva roky neskôr som sa nevedel dočkať premiéry Návratu kráľa. Mal som vtedy 15 rokov a s úžasom som hltal každé slovo, každú scénku. Návrat kráľa bol prvý film na ktorý som išiel dva krát do kina. DVD som videl nespočetne veľa krát a stále mám rovnaké pocity pri jeho sledovaní aké som mal, keď som ho videl prvý krát. Už viac ako 6 rokov je Návrat kráľa pre mňa film číslo 1 a som naozaj zvedavý či niekedy zmením svoj názor. ()

arexam

Po skoknutí filmu v prodloužené verzi musím jednu hvězdičku ubrat. Je to nejslabší díl celé trilogie (přesto výborný!). Obsahově je dobrý, jen kdyby tam nebylo to strašné prodlužování konce. Poslední půlhodina byla už docela muka, která by se dala shrnout v pěti minutách. Musím ale vyzdvihnout bitvy, které byli opravdu propracované (až na pár unreal momentů). Celkově vzato film výborný, ale zdlouhavý a někdy zamotaný. čtyři hvězdičky si zaslouží s přehledem. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)