Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

Mr.Daviss

Průlomový film, který odstartoval mou nejoblíbenější sérii filmů. Dokonalé efekty, myslím že je třeba se pozastavit nad hereckým výkonem Elijaha Wooda, poté co ho raní jeden z přízraků. Pokaždé kdy ten film vidím přemýšlím, zda je nadopován nějakou drogou, nebo je opravdu tak úžasný herec. Stojí za to shlédnout i prodlouženou verzi, kde jsou některé věci vysvětleny pro ty, kteří nečtou knihy. Ovšem pro ty co čekají spoustu bojů, tak pro ty budou až následující díly. 100% ()

Soundwave007

Film, jemuž nemohu nic vytknout. Skvělý příběh, dostatek akčních scén, povedené výkony do té doby skoro neznámých lidí, vizuální efekty a hlavně hudba, o kterou se už tak vynikající biják opírá. Na tenhle film se můžu dívat pořád a rozšířená verze potěší scénami, které mi vyčarují úsměv na rtech. Nechybí zde řádné drama ani smutek (narážím na smrt dvou vcelku důležitých postav a nazgúly, kteří sice nenaženou strach tak, jako v knize, ale také dovedou být děsiví). Lokace na Novém Zélandu opravdu krásné, od Hobitína po Argonath (a je mi jedno, že něco přidělali digitálně) a dál už nemám co dodat. Nesnáším ty, co film kritizují za nějaké prkotiny. 150% ()

Vodin

Celý mládí jsme s kamošema strávili v klubovně hraním Dračího Doupěte a různých fantasy her, který jsme si i sami vymejšleli. Takže když jsem si přečetl knížku " z který jsem byl uplně v prde.. :D ", musel jsem to prostě vidět, natěšenej a v zapětí ne vůbec zklamanej, přesně co jsem čekal " masakr..." 120% ()

Johny_Blaze

Vítejte ve středozemi. I pro zapřísáhlé odpůrce literatury a pro ty co nečetly ani jeden Tolkienův román je toto skvělou motivací všechno to změnit. Já patřím mezi ty druhé a rozhodně si po tomto delikátím zážitku nenechám ujít ani jednu stránku. ()

mpet

Krásná fantasy podívaná, která podle mého názoru nemá téměř konkurenci. Jako filmový fanoušek nemůžu skoro nic vytknout. Nádherná příroda, úžasný soundtrack od Enya, který dokonale doplňoval děj a jednotlivé scény. Krásné trikové záběry a luxusní masky přidávají hodně na hodnotě filmu. Samozřejmě nesmím zapomenout na výborné herecké výkony a vůbec musím velmi kladně ohodnotit výběr jednotlivých herců. Snad jen Frodo v podání Elijaha Wooda mi byl lehce nesympatický. Navíc chci ocenit to, že se na filmu podílelo spousta herců, což filmu velmi prospělo a přidalo mu to na velikosti. A to vše se zrodilo na základě výborné předlohy Tolkiena, jenž filmu dodala výborný příběh. A v tom je pro mě kámen úrazu. Je mi velice líto, že předloha nebyla dodržena úplně a že bylo zde vynecháno spousty zajímavých věcí z knížky. Proto srážím jednu hvězdu, neboť z pohledu knihomola, byl pro mě děj filmu lehkým zklamáním. ()

BranuliQ

Nádhera. Jedným slovom nádhera!! Najlepšie fantasy všetkých čias, o tom niet pochýb. Tak brilantne spracovaný príbeh doladený do najmenších detailov, bravúrne zrežírovaný, výborne napísaný a skvele zahraný film som ešte nevidel. Všetko vo filme klapalo ako hodinky a tých skoro 3 hodín ubehlo ako voda. LEGENDA !!! ()

claudi77

Možno by som tomuto filmu lepšie rozumela,keby som si prečítala knihu. Neviem mám veľa nezodpovedaných otázok na ktoré odpovede sa dozviem asi v nasledujúcich dieloch,ktoré si mám v pláne pozrieť v najbližších dňoch. Inak je film v poriadku. Časté boje,napätie a to najlepšie-žiadna romantika. Možno tak jedna scéna ale inak vôbec žiadna. (menší spoiler);nechápem ako Orlando vždy z bojov vyviazol bez jediného škrabanca. ()

Mil_haus

když jsem se dozvěděl že Jackson chce zfilmovat pána prstenů (v té době jsem od něj viděl jen Bad Taste a Braindead - což jsou oba hodně dobrý filmíky ale...) vůbec jsem se netěšil. Můj názor byl, že je literární předloha nezfilmovatelná a navíc mi tenkrát to tenkrát od Jacksona přišlo trošku jako rouhání. Do kina jsem každopádně šel. A musel přehodnotit svůj názor. Jackson dokázal zfilmovat LOTRa tak, že jsem se bavil já (přečteno včetně Hobita, Silmarillionu a Nedokončených příběhů) i můj kamarád (který naopak nepřečetl ani ň). Asi je zbytečné rozplývat se tu nad kamerou, kostýmy, efekty, hereci atd. Všechno už bylo napsáno a oslaveno dostatečně. Tak snad jen poznámku. od prvního dílu LOTRa uplynu dlouhá doba a já jsem během té dlouhé doby neviděl lepší fantasy film (do té doby vlastně taky ne), z čehož plyne jediné - pro mně je to nejlepší fantasy natočená od chvíle co bratři Lumièrové promítli první kousek v Paříži. ()

jJjelen

Prostě dokonalost! Hudba, novozélandská krajina... ale o tom snad ani nemá smysl mluvit. Ani těch pár odchylek oproti knize nějak nevadí (dobře, to je možná tím, že jsem napřed viděl film, a pak teprve četl knihu) ()

StaryMech

Jacksonův epos na pokračování lze pro mnohé obdivovat, já se k němu vracet nejspíš nebudu. Tolkien a počítačové triky jsou dvě věci, které mi v hlavě nejenže nejdou dohromady, ale přímo si protiřečí. Vážím si Johna Boormana, který se po letitých odkladech vzdal úmyslu "Pána prstenů" převést na plátno (aby místo toho natočil pozoruhodný "Excalibur"). Před čím tehdy couvl věhlasný Angličan, o dvacet roků později nepředstavovalo žádný problém pro ctižádostivého Novozélanďana - inu, časy se mění.... Jackson se nechal slyšet, že Tolkiena zfilmoval z lásky a úcty k němu ; mně připadá Boormanova kapitulace jako přesvědčivější projev téhož postoje. ()

mikla

Fantastický film, fantastický režisér, fantastická hudba..proste všetko...legenda všetkkých filmov v celej svojej kráse zostáva aj po rokoch ako film, ku ktorému sa vždy vrátime ako verný fanúšikovia režiséra Jacksona a kníh profesora Tolkiena.....Všetko sa začalo ukovaním mocného prstena. Jeho pán Sauron s jeho velkou mocou chcel ovládnuť svet. Proti nemu sa postavilo spojenectvo ludí a elfov a králov syn Saurona v boji porazil. Isildur si vzal prsten a chcel ním vládnuť. No osud si jeho život vzal a prstena sa zmocnil Glum, ktorý z moci prstena zošalel a dal mu neskutočne dlhý život...až do chvíle kedy sa prstena nezmocnil hobbit Bilbo......o 60 rokov neskor oslavuje Bilbo svoje 111 narodeniny a chystá velkú oslavu na ktorej nebude chýbať ani jeho synovec Frodo a jeho priatel čarodejník Gandalf. Počas oslavy Bilbo použije prsten a stane sa tak neviditelným. Odchádza tak žit k elfom a prsten odkazuje synovcovi Frodovi. Gandalf však zistí čo je prsten v skutočnosti zač a pošle Froda spoločne s priatelom Samom preč s Kraja, kedže nepriatelovi sluhovia po prsteni pátrajú. Sauronov duch totiž stále žije. Gandalf navštívi čarodeja Sarumana ale ten zrádza silu dobra a pridáva sa k sile temna a uvazní Gandalfa vo veži. K Frodovi a Samovi sa pridávajú Chicho a Pipin, ktorý im pomožu uniknúť pred prízrakmi do Horky. V krčme sa stretávajú s mužom, ktorému vravia Chodec. Ten im povie že je Gandalfov priatel a že im pomože. V noci krčmu prepadnú Nazguli ale Chodec- skutočným menom Aragorn ich ukryje vo svojej izbe. Vedie ich do oklinky k elfom, kde bude prsten v bezpečí. Cestou ich prepadnu Nazguli a ich král smrtelne zraní Froda. Na pomoc prichádza elfka Arwen a odvedie Froda bezpečne do Roklinky, kde ho elfovia vyliečia. Frodo sa tam stretáva s Gandalfom, ktorý ušiel Sarumanovy, a taktiež s Bilbom, ktorý už dokončil svoju knihu. Elf Elrond zvoláva do Roklinky všetkých spojencov so Stredozeme aby sa poradili čo urobia s prstenom. Nakoniec sa zhodnú že prsten treba zničiť tak kde bol ukovaný- v plamenom hory osudu. Vzniká tak vyprava 9 hrdinov zvaných spoločenstvo prstena, ktorý maju za ulohu chrániť nositela prstena- Froda. Spoločenstvo okrem Froda tvorí aj Sam, Chicho, Pipin, Gandalf a Aragorn a dalej Elf Legolas, trpaslík Gimli a Boromir s Gondoru. Pred odchodom daruje Bilbo Frodovi svoj meč žihadlo. Na ceste je skupina prenasledovaná špehmi Sarummana a sú dokonca zavalený snehom na priesmyku Carradras. Sú teda nútený putovať cez bane Morie- královstvo trpaslíkov. Moriu však obsadili ohyzdi a zabili krála Morie Balina. Strhne sa boj a spoločníci musia ustúpiť pred démonom Balrogom, tvora ktorého sa bojí aj Gandalf. Práve medzi nimi sa strhne súboj a Gandalf sa spoločne s Balrogom prepadne do temnoty Morie....Spoločníci smutia za svojim vodcom. Aragorn preberie velenie skupiny a vedie ich do Lorienu, kde vládne pani Caradriel a jej muž Celeborn. Všetci sú ubytovaní v jej ríši. Carradriel sa stretáva s Frodom a tá mu ukazuje aká krutá budúcnosť sa stane ak nesplní poslanie. Frodo vie že to musí urobiť sám bez svojich spoločníkov. Pred odchodom dostanú všetci spoločníci od Garadriel darčeky na cestu- Frodo dostáva svetlo s hviezdy nna maria. Nikto netuší že Saruman na nich vyslal skupinu Skurut- hai. Frodo vie že prišiel čas opustit priatelov no nájde ho Boromir, ktorý podlahne moci prstena a chce ho len pre seba. Frodo mu utečie ale nájde ho Aragorn. Ten vie že Frodo chce odísť a Aragorn mu povie že by s ním šiel aj do plamenov Mordoru. Napadnú ich však Skurut- hai a Aragorn ich vyzve na boj zatial čo Frodo uniká. Na pomoc prichádzajú aj Legolas a Gimli, Sam hladá Froda. Boromir zachrani Chicha a Pipina ale sám je smrtelne zranený. Hobiti sú unesený Skurut-hai. Aragorn zabije velitela skurutov a je s Boromirom pri jeho poslednom výdychu. Spoločne s Legolasom a Gimlim ho pochovajú vo vodopáde a rozhodnú sa že oslobodia Smieška a Pipina s rpk Skurut- hail. Sam nájde Froda a ponukne mu svoju spoločnosť na ceste. Frodo je rád že má pri sebe verného Sama a tak sa spolu vydavajú do Mordoru sami... () (menej) (viac)

AlexDry

Dokonalá ukázka nejlepšího filmu všech dob. Peter Jackson je jeden z nejlepších režisérů a odvedl dobrou práci s natáčením Pána prstenu. Zvuková stránka tohoto filmu je luxusní až legendární 10/10. Efekty jsou na ten rok taky kvalitní 9/10. A příběh je skvělý 10/10. Jedná se o jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl. Všem co film ještě neviděli doporučuji, aby se na něj šli hned podívat. ()

ferdomravec

Po druhom zhliadnuti zvysujem svoje hodnotenie. Sice uz predtym som dal 5* ale boli to take slabsie hviezdicky. Pred 11 rokmi ked som spolocenstvo videl prvy krat som bol nadrzany najme na sceny velkych bitiek. Obsah a neaku hlbku som nevnimal. Teraz mozem povedat/napisat ze spolocenstvo je najviac fantasy zo vsetkych 6 filmov. Je najobsirnejsie udeje a vysvetli sa velmi vela. Myslim si ale zaroven ze vela spravilo aj to ze som si to spolocenstvo pozrel po Bitky 5 armad. Bolo to zaujimavejsie, poznal som historiu a nestracal som sa v deji a suvislostiach. ()

Dominik44

Rozhodně nejlepší díl. Tohle je opravdu kult, parádní film, díval jsem se s otevřenou pusou, nádherné záběry, scény.... Jednoznačně ***** ()

GRl3V

Klidně mě snězte, ale ty čtyři hvězdy jsou za Gandalfa, vizuální zpracování a krásný Nový Zéland, zbytek je prostě nuda. Je to film o tom, jak parta lidí tři hodiny jde. ()

tom173

Fantasy jdoucí za hranici fantasy. Můžu ho vidět po tisící a stejně mě mrazí když Frodo za tónů skladby "Breaking of the fellowship" drží prsten, hledí do řeky: "Kéž bych ten prsten nikdy nedostal, nic z toho by se nestalo", náhle se mu zjeví Gandalf: " To chtějí všichni co prožívají trápení, o tom ale oni nerozhodují, my rozhodujeme pouze o tom, co uděláme s časem jenž nám byl dán". Film s obrovským srdcem a ten nejlepší s celé trilogie (hexalogie). Bohužel to v něm někteří lidé nevidí (nechtějí vidět). ()

Videozuma

Úžasný spektákel, skoro očné bulvy vylievajú z jamok...nepatrí sa veľmi spomínať popri tejto mimoriadnej atrakcií Tolkiena, ani kumšt, ale pokiaľ ide o vizuál, zábava ako remeň, a tie obrazy a akcie, a výprava a triky...uf... ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera