Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

cukorek

Pre mňa zatiaľ najlepšia trilógia akú som videl. Medzi jednotlivými časťami je samozrejme trocha rozdiel v úvodnej je akcie trocha menej v ďalších o niečo viac, ale ja to napriek tomu hodnotím spolu a v tomto komentáre, ktorého vety platia pre všetky spomenuté časti. Strhujúce dobrodružstvo, do ktorého som sa zamotal ako mucha do pavučiny a netrpezlivo čakal čo sa udeje, nezabudnuteľné vykreslenie akčných scén na bojových poliach, kde rinčali meče a padali devastujúce údery pod ktorými sa otriasala nie len celá zem vo filme, ale vďaka výborne sprostredkovaného zvuku aj moje steny v obývačke. Okrem nadprirodzenej dávky akcii a dobrodružstva film vo svojej hlbšej podstate znázornil aj povahu ľudí, sformovanú do rôznych kmeňov a životných foriem ako boli chodiace stromy, elfovia, hobiti a podobne. Spomenuté bytosti prekvapivo dostali takú podobu, že z nepríjemných škretov ozaj človek dostával strach a z elfov mal zas pocit, že oni sú ty na ktorých sa môže spoľahnúť. Za všetkým stál Peter Jackson, ktorý bez hviezdnych hercov dokázal úspešne spolupracovať "aj s tým čo mal po ruke" a ktorý od tejto chvíle patrí medzi mojich obľúbených režisérov, ktorí vedia uhasiť môj hlad po dobrom filme. Dúfam, že s jeho tvorbou sa čo skoro stretnem. 100% ()

Ratemus

Jeden z nejlepších filmů vůbec, dosud neznámý Jackson vytvořil nezapomenutelný, epický příběh o daleké cestě za zničením prstenů. Výborný výběr herců, mezi kterými jsou i elity jako Lee, McKellen, Weaving nebo Blanchett. Výbprava je úžasná, scénář na vysoké úrovni, herecké výkony bez chyb, plno napětí, krásné hudby mistra Shora, humoru na správném místě, film nenudí, efekty jsou výborné (na rozdíl od Hobbita). Toto je, podobně jako Matrix, evoluční film. ()

Slarque

Čím delší, tím lepší. V kině naprosto dokonalý zážitek, který jednou nestačil. V rozšířené verzi ještě o trochu komplexnější. Peter Jackson mě dokonale přesvědčil, že je velký filmař a velký fanoušek předlohy. ()

Claw

Než vysvětlím, proč si myslím, že si tento film nezaslouží tolik chvály, kolik se mu zde dostalo, upozorním, že jsem nečetl žádnou z knih „Pána prstenů“, takže to může ovlivnit můj úsudek. Hlavní důvod, proč se mi film moc nelíbil, je ten, že si myslím, že mnoho postav nebylo příliš dobře propracováno. Jakmile se vytvořilo společenství, zdálo se mi, že mám s jeho členy sympatizovat, i když o nich nebyly podány téměř žádné informace. Od té doby se film začal opakovat, přecházel z jedné bojové sekvence do druhé, s emocionálními mezihrami, které mě příliš nezaujaly. Nejvíce jsem ztratil pocit vzrušení při bitvách, protože v mnoha případech jsme o protivníkovi nevěděli vůbec nic - zmínil se název něčeho a začal boj bez většího vysvětlení. Film měl i dobré stránky - celkově dobré herecké výkony, pěkné záběry krajiny a speciální efekty. Mnoho filmů by si vystačilo s přehlídkou akčních scén, ale myslím, že tento ne, protože většina soubojů není dobře natočená. Jsou zde rychlé střihy a roztřesené pohyby kamery, které mají pravděpodobně navodit pocit většího napětí, ale přišlo mi, že prostě jen matou a snižují volnost sledování toho, co se vlastně mělo dít. Můj požitek z tohoto filmu možná ovlivnil obrovský zdejší humbuk. Kdybych neočekával tolik, možná by se mi líbilo víc prostě jako zábavný sled bitev a scenérií. Takhle mohu říct, že to nebyl vyloženě hrozný film, ale znovu se na něj rozhodně nepodívám. Poslední věc, která mě zklamala, byl konec. Vím, že to nechává otevřený prostor pro pokračování, ale i tak si myslím, že konec byl obrovským zklamáním. U filmu, který má již naplánované pokračování, by mělo být něco, co se alespoň tváří jako konec, nebo alespoň nějaký cliffhanger. Přišlo mi, že „Společenstvo prstenu“ prostě skončilo na náhodném místě. "Pán prstenů" je jenom soubor průmyslově vytvořených filmů pro mainstreamové publikum a tenhle názor mi nikdo nevyvrátí... /60%/ ()

Vitason

Kdybych chtěl Společenstvo prstenu ohodnotit jediným slovem, zřejmě bych napsal, že je tenhle film geniální, ale já nejsem přítel krátkého vyjadřování a tohle si zaslouží více chvály. Na začátku musím přiznat, že když jsem Společenstvo viděl poprvé, tak jsem vůbec nevěděl o co jde. Proto jsem také i přes varování kamarádů vypil během prvních dvaceti minut litrovou colu s tím, že ta pohádka nebude tak dlouhá, ale zbytek filmu jsem měl co dělat abych se nepočůral, protože mi bylo líto od takhle skvělého filmu odejít. Peter Jackson dokázal nemožné a natočil Tolkienovu nezfilmovatelnou (ha!) knihu, ke které jsem se díky tomuto filmu dostal i já. Jacksonovi zřejmě nestačilo, že si jen neutrhl ostudu ,ale všem rovnou vytřel zrak, když dokázal Tolkienovu poetiku přenést na filmové plátno a naservíroval tak s přesností básníka nádherné scenérie (Hobitín, Větrov, Roklinka atd.) zasazené do panenské přírody Nového Zélandu. K tomu vybral perfektní herce jak do vedlejších rolí (Iam Holm, Christopher Lee, Sean Bean) tak do rolí hlavních v čele s perfektními Ianem McKellenem a Elijahem Woodem. K tomu přibral krásnou Liv Tyler a Cate Blanchett. Opravdu je problém najít ve Společenstvu špatný herecký výkon. I mnou nenáviděný Orlando Bloom a jeho prkenný projev se ztrácí v podání elegantního elfa, který svojí rychlopalbou ukazuje, že samopal je zbytečný vynález. K tomu Howard Shore napsal strhující hudbu a Andrew Lesnie za kamerou vše dobře natočil. Jeho průlety kamerou Železným pasem nebo lesem při závěrečné bitvě jsou dech beroucí. Efekty jsou také výtečné a je chvályhodné, že spolu s napínavou akcí nezastiňují příběh, který si najde čas i na psychologii postav. Na příklad Aragorn je pronásledován prokletím své rodiny a bojí se, že by mohl zklamat, nebo Boromir, který má zase velice blízko ke zradě ze strachu o svůj utlačovaný lid. Ještě musím pochválit masky skřetů, ze kterých nejvíce zaujme Lurz jako ideální záporák na jedno použití. Takže jediné co bych mohl zkritizovat je delší stopáž (což já velice nerad), ale tady si to nedovolím, protože tu není jediný záběr, jediná scéna navíc. Film je přesně ve správný moment naivní, napínavý, strašidelný, srandovní a dojemný (konec mi snad vždy nažene slzy do očí). Sice se jedná o mainstrem, ale takový, který se jednou zapíše do filmových učebnic po bok Titanicu nebo Jurského parku. Na tomto snímku je vidět láska, kterou mu autoři věnovali. Společenstvo musela být radost natáčet a ještě větší radost je se na něj dívat. Paolini jdi se bodnout se svým Eragonem. Společenstvo je nádherný protiválečný film, který ukazuje stejně jako jeho předloha, že i jeden člověk se může postavit zlu.Podobné filmy: Eragon (2006), Letopisy Narnie (2005), PP: Dvě věže (2002), Návrat krále (2003) ()

Happens

Byl jsem zasažen kolosální výpravou a veškerým Tolkienovým světem, počínaje mágy konče Hraničářem. Myslím, že by Tolkien by byl hrdý a k tomu není víc co dodat. Vynikající ztvárnění, co vtáhne do filmu svou kvalitou zvoleného prostředí, výběrem herců, kamery, ale i emotivností. ()

klerik

Veľkolepý epos, ktorého hlavnou úlohou bolo naučiť divákov neznalých knihy, čo je to Stredozem a pripraviť ich na ďalšie diely. Niktoré časti v úvode môžu nudiť, ale od kedy sa Frodo vydá na cestu, je to neopakovateľný zážitok. Koho uchvátil Tolkienov svet už v kino verzii, musí siahnuť po "logickejšej" a podstatne lepšej predĺženej verzii... ()

Chrustyn

Výborné fantasy dobrodružství se skvěle vybraným hereckým obsazením, výbornou hudbou a skvělými triky. I přes svojí délku film utíká velmi rychle a jeho velkolepost uvidte v každém záběru. Z celé trilogie můj nejoblíbenější díl. ()

SeBig

Nevím jak jsem tomu přišel na chuť, ale i přesto že jsem to dříve odsuzoval a říkal jak mě to nebude bavit jsem si to nakonec pustil a nelituji toho. Náramně jsem si to užil. Ten děj a ta atmosféra vás vžene do filmu i když takovýhle fantasy já nemusím tak tohle mě bavilo. Začátek neuvěřitelný to prostředí, ta skvělá hudba, napětí, seznamení s postavami a s prstenem ,,jeden prsten vládne všem.. jeden jim všem káže.. jeden všechny přivede, do temnoty sváže" efekty byli skvělé. Od půlky to začne být více a více napínavé skřeti vyslané od Sarumona (mimochodem skvěle zahranýho od Christophera Lee) a další parádní postavy Aragorn, Gandalf. Pipin i ten Frodo mi byl sympatický. Kdo mě ovšem nezaujal byli temní elfové a pár ukecaných scén jako když byli u tý královny elfů to mě moc nebavilo. Jinak měním názor a musím říct že tento film je klenot mezi fantasy. ,,a kam že to jdeme?" ()

classic

„Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa” , sa jednoznačne vzťahuje na ten úplne posledný, už dvadsiaty, to jest potajomky ukovaný v zemi Mordor, v zemepisných šírkach a dĺžkach, spadajúcich do ohňov Hory Osudu, a to konkrétne pod taktovkou Temného pána Saurona, ktorý si v podstate týmto »vládnucim prsteňom« naprosto podmanil všetky predchádzajúce, rozdelené v pomere: 3 pre elfov + 7 pre trpaslíkov a ešte aj 9 pre ľudí, ale potom je im to absolútne prd platné, keďže toto nepodarené « darebáčisko » si doň vložilo i svoju obzvlášť strašnú krutosť, ďalej zlobu a vôlu ovládnuť všetko živé, čo sa zrejme po tisíckach rokov, opäť prebudí k životu s úmyslom napáchať čo najväčšie škody všade po Stredozemi, a to ani nehovoriac o území, obývanom samými hobitmi s poetickým názvom Kraj, ktorý by mihnutím oka ihneď zrovnali so zemou, a asi aj kvôli tomu, vždy duchaprítomný a extra iniciatívny čarodejník Gandalf, už veľmi dobre tuší, z akej strany vlastne vietor fúka, a tak má o to oveľa väčší dôvod, aby založil, síce menšiu družinu, no o to sakramentsky viac húževnatejšiu, odhodlanú čeliť ozaj nemalým výzvam, skladajúcu sa zo štyroch hobitov, medzi ktorými si bude niesť svoje »najťažšie bremeno« práve Frodo Bublík, a to za asistencie svojho najlepšieho kamaráta Sama, ku ktorým sa onedlho pridávajú i dvaja huncúti Merry s Pippinom, ktorí našťastie čochvíľa natrafia aj na hraničiara Aragorna, inak by to s nimi vyzeralo vskutku naozaj dosť bledo, až pomaly biedne. Túto pätorku ešte posilnia i človek Boromir, elf Legolas a trpaslík Gimli, a tak summa summarum sa spája "DEVIATKA statočných", postupujúcich k baniam Moria, kde nie je núdza trebárs o takú epickú bitku s nasrdenými orkami, či s veľkým, jaskynným trolom, pričom kartami relatívne výrazne zamieša najmä Balrog, ktorý na moste vyvodí istú, konfrontačnú situáciu, ktorá na istý čas spomalí jedného z bandy, keď ostatní sú v maximálnom presvedčení, že to musel byť jeho koniec !? Zubatá okrem toho určite nepovedala záverečné slovo, keďže v lesoch Parth Galen dôjde ku stretu s obávanou armádou Uruk-haiov, vytvorenou Sauronovým spojencom, Sarumanom, extrémne motivovanou tým, aby skrátka zamordovali toho, kto nesie PRSTEŇ, ktorý by najradšej tento bohatier (vy)hodil presne tam, odkiaľ vzišiel, čo zrovna nie je tak jednoduché, ako si zo začiatku trochu naivne sám myslel ? Zatiaľ sú takmer všetci pohromade, zároveň i nažive, ale to sa s blížiacim záverom, začne trochu meniť, keď do sequelu vkročia každý inou cestou. / Čo napísať o úvodnom dieli filmovej trilógie, o ktorom bolo napísané už asi všetko, keďže za tých, skoro 20 rokov od premiéry, si našiel neuveriteľné množstvo fanúšikov, ktorí ho zrejme rozpitvávali do najmenších detailov, to jest, kľudne ma mohli predbehnúť v tom, že teraz nenapíšem asi vôbec nič nové pod slnkom ? Je mi to jedno, pretože k Pánovi prsteňov mám vrúcny vzťah snáď už odjakživa (viď najčerstvejší príspevok do denníku), odkedy som sa o ňom po prvý-krát čosi dozvedel. Ani sám pritom poriadne neviem, koľko-krát som ho vlastne za ten čas musel vidieť ? Minimálne aspoň desať, že ma ešte neomrzel, ba naopak, v najnovšom obrazovom a zvukovom sprístupnení, sa jedná o naprosto nový, emocionálny zážitok, ktorý počin posúva do úplne iného rozmeru tak, ako nikdy predtým. Ktorá verzia filmu je k sledovaniu tou najvhodnejšou ? Osobne sa viac prikláňam k rozšírenej, ako ku kino, lebo je zákonite rozsiahlejšia a vycibrenejšia, prepracovanejšia a pôsobivejšia, i keď akurát píšem recenziu k pôvodnej verzii, poznám obe. Pridávam zopár postrehov: Začal by som nikým menším, ako anglickým spisovateľom - Johnom Ronaldom Reuelom Tolkienom, ktorý napísal výpravný trojdielny román The Lord of the Rings v druhej polovici 20. storočia. Nesfilmovateľnú knižnú trilógiu chcel filmovo spracovať rodák z Nového Zélandu, Peťo Jackson, ktorý sa doposiaľ preslávil najmä, ako tvorca krvavých hororov, či i zaujímavými Nebeskými stvoreniami s mladou winsletkou, ale aj tak bol pre mnohých zvolený, ako: „nevhodný a nevkusný” , namietali Spielberg s Lucasom. Nakoniec si určí obrí rozpočet, na ktorý prikývne iba produkčná spoločnosť - New Line Cinema, so zakladateľmi Robertom Shayeom a Michaelom Lynneom. Ďalšia požiadavka bude splnená, že sa štáb kompletne presunie do odľahlej krajiny v oceánii, kde taktiež sídli i „firmička” Weta Workshop, ktorá bude pre vývoj tohto kinematografického, monumentálneho míľniku, extrémne podstatná, a počas nasledujúcich pokračovaní bude iba napredovať, až zatieni i samotné Industrial Light & Magic. Triky, čiže vizuálne efekty sú predovšetkým časovo náročné na ich vytvorenie, sú aj drahé, ale s ich prípadnou absenciou, by v žiadnom prípade nemohla fungovať vízia, vizionára Petra Jacksona, ktorý má Pána prsteňov v malíčku, pozná ho naspamäť, pričom si nedokážem absolútne predstaviť, že by filmovú trilógiu nakrútil niekto úplne iný ?! Castingoví režiséri Victoria Burrows, Amy Hubbard, John Hubbard a iní, navrhli obsadiť pomerne neznámych britských, amerických, austrálskych hercov, čo len podtrhuje celkovú atmosféru. Za kameru sa postaví excelentný Andrew Lesnie, majstrovskú hudbu skomponuje fenomenálny Howard Shore, výpravu a dekorácie obstarajú Grant Major, Dan Hennah, Alan Lee, ansámbel poobliekajú kostýmoví návrhari Ngila Dickson s Dickom Taylorom, ktorý má na starosti aj efekty, zase komparzisti si napríklad vyskúšajú, aké je to byť znetvorení na nepoznanie v perfektných maskách OHYZDOV ? Z množstva nakrútených metrov filmu, montážnik John Gilbert zostrihá nie úplne konečnú podobu snímku, ktorý bude k dispozícii aj v rozšírenej edícii, ktorá sa stala oveľa lepšou. Toto je tak scenáristicky ťažké, náročné, že zo slova vytvoriť ucelený obraz, nie je nič jednoduché, a to predovšetkým v tomto ponímaní. Od samého začiatku sa postupne zoznamujete s postavami, ktoré prichádzajú postupne, nie naraz, čiže vytvárate si k nim daný vzťah, spoznávate ich, a povedzme, hrdinský Aragorn, príde až po hodine v režisérskej verzii, alebo Legolas až po 90. minútach, no i napriek kvantum hercov sa nikdy nestrácate v deji, máte v ňom perfektný prehľad, aj keď sa tu toho poteraz veľmi veľa udialo, stále sa je na čo pozerať. Vyčerpávajúca recenzia, ktorú je už najvyšší čas ukončiť ! () (menej) (viac)

LaciLC

Tá dĺžka je fakt vražedná a priznávam, že som sa pri pozeraní v kine mrvil na sedadle a doma som sa musel párkrát poprechádzať po obývačke, ale trvám na tom, že pri pohľade na tie úchvatné digitálne triky a svet, čo dokázal z knižky na plátno previesť Peter Jackson sa to dá vydržať. A to sa len tak nevidí. Síce to bolo patrične ohodnotené 13 nomináciami. ()

Crocuta

Při hodnocení musí předlohu ctící divák zapomenout že četl nějakou stejnojmennou knihu a brát výsledný film jako zcela svébytnou fantasy, bez ohledu na Tolkienův příběh. Onu tak často proklamovanou a oslavovanou Jacksonovu věrnost předloze lze v prvním dílu jakž takž nalézt (pomineme-li Frodovo podstatné omlazení a vynechání více než sta stran textu), v dalších dílech se z ní stává pouhá fráze a podstatných odlišností valem přibývá. Ale na druhé straně tahle filmová trilogie určitě přitáhla k Tolkienovým knihám nemálo nových čtenářů a to rozhodně není k zahození. ()

marhoul

Komentář identický pro celou trilogii: Viděno v kině. Tehdy něco jako povinnost pro čtenáře a milovníka Tolkiena. Je pravda, že tahle kniha asi nejde natočit tak, aby skalní milovníci předlohy byli naprosto uspokojeni, přesto se jedná o luxusní adaptaci, kterou doslova miluji. Každý rok si trilogii pouštím, chytá mě to tak kolem listopadu a vždycky mě baví každý záběr. V tomto případě jsem ztracená. ()

heyda

Tak jsem dal Pánu prstenů novou šanci. V blízké době kouknu i na Dvě věže a Návrat krále. Co říct k úvodnímu dílu. Není špatný, ale rozhodně není ani výborný. Samozřejmě krajina Nového Zélandu je překrásná, hudba taktéž prvotřídní, ale příběh mi prostě nepřirostl k srdci. Nejvýraznějšími postavami jsou dle mého názoru Gandalf a Aragorn. Ostatní nic extra. Dlouhou stopáž jsem však kupodivu ustál, některé monumentální záběry kazí ty digitální, ale i tak je zajímavé, že tento už celkem starý film je mnohem poctivěji natočený (s rozpočtem 93 milionu dollarů) než novodobý Hobit, který mi přišel digitálně nepřirozený od začátku do konce (s rozpočtem 180 milionu dollarů). Opět se ukazuje, že víc peněz spíš filmu ubližuje než pomáhá. Jsem zvědavý, co se bude dít v dalších dílech. Doufám, že se trochu rozvine i příběh na úkor těch bitek. 50% ()

VenDulin85

Retrospektivně, po zhlédnutí nového Hobita jsem musela Společenstvo prstenu zařadit do topky, s tím, že tu patří všechny tři díly, protože to byla řemeslně výtečně odvedená práce, která měla srdce na pravém místě a správně odsýpala. Aneb jak podotkl Viggo Mortensen, představitel Aragorna: "při tomto natáčení věděl celý štáb, jaká scéna se to právě odehrává, co se tam děje, protože.. to každý četl". Středozem si musí zamilovat každý, kdo má rád fantasy, je to svět, kde žijí obyčejní i neobyčejní tvorové a často ti nejméně nápadní pak rozhodnou o její budoucnosti.. asi nejvíc jsem si z národů oblíbila hobity, protože jsou tak... zvědaví, nenasytní, houževnatí a srdeční. Elfové mají svoji nadpozemskou krásu, nesmrtelnost a (bla bla bla)..., ale hobiti mají můj obdiv, převážně ti čtyři, kteří vyrazili do světa a před nimi ovšem ten první důležitý hobit, Bilbo. Obzvláště po zhlédnutí rozšířené verze se utvrzuji v tom, že mi Pána prstenů nikdo nemůže odoperovat ze srdce. ()

Darneth

"Three Rings for the Elven-kings under the sky, Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone, Nine for Mortal Men doomed to die, One for the Dark Lord on his dark throne. In the Land of Mordor where the Shadows lie. One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie." Nedovedu si představit, že by LOTRA natočil někdo lépe než Peter. Společenstvo mě oslovilo asi nejvíc z celé trilogie, zřejmě proto, že i přes počáteční rozvleklost byl fim tak úctyhodně natočen a uchoval si ještě trochu těch hezkých chvilek před bouří válek. Úchvatná příroda Nového Zélandu, milá vesnička Hobitín, kovem a sírou páchnoucí Železný pas, snová Roklinka, démonická Moria, magický Lothlórien, závěrečná bitka u řeky Anduiny a mnohem více, mě chtě nechtě položí pokaždé. Jiný takový svět se hledá těžko, co víc říct..nepřekonatelný začátek! ()

Shiffty

Pán prstenů je pro mě "breaking point" propojení filmařského umu a lásky k řemeslu. důstojnost a pečlivost, s jakou se režisér zhostil knižní předlohy je dnes už pouze mimořádností a výjimečnou záležitostí. miluju příběh, postavy, dialogy, výpravu, hudbu, prostě úplně všechno. ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera