Ve městě Fairwater dochází k dalšímu podivnému úmrtí na srdeční selhání. Obětí je sedmatřicetiletý Chuck Hughes. Za čtyři roky již takhle zemřelo přes třicet lidí. Vše začalo po aféře s Johnym Bartlettem, který v záchvatu šílenství zastřelil dvanáct lidí. Byl popraven a odsouzena byla i Patricie Bradleyová, která ho oddaně milovala. Ta ale byla po pěti letech propuštěna a žije ve starém domě s matkou. Na pohřbu Chucka Hughese se objeví Frank Bannister, který se zabývá výzkumem psychoaktivit. Seznámí se s manželi Rayem a Lucy Lynskeyovými. Oba pozorují podivné přízraky a Frank jim nabídne svoji pomoc... (oficiálny text distribútora)

Estrellita

A tak dobrý atmosferický horor by se s tímhle vizuálním nápadem dal vyrobit! Ale ne, musel vzniknout naprosto zbytečný film, připitomělá rádobykomedie... Vůbec nevím, co tím mistr Jackson chtěl říct. Nechápu, jak mohl spáchat něco takového, když pouhých pět let nato dal světu prvního Pána Prstenů... Radši nemyslet. 30% ()

YumiOkami

zajimavy film s originalnim napadem a skvelym humorem. — michael j. fox byl uzasny (jako vzdy), avsak nejvice jsem si zamilovala postavu fbi agenta miltona dammerse; jeffrey combs proste umi hrat zaporaky - nemel zadnou backstory, coz je skoda, ale bavilo me sledovat jeho neobycejne podivnou osobnost (“𝗬𝗲𝘀, 𝗜 𝗮𝗺, 𝗜’𝗺 𝗮𝗻 𝗮𝘀𝘀𝗵𝗼𝗹𝗲… 𝗪𝗜𝗧𝗛 𝗔𝗡 𝗨𝗭𝗜.”); nenavidel zeny a jejich krik a franka by nejradsi videl za mrizemi. senzibila, jenz komunikuje s duchy, si totiz spojuje s vrazdami, ktere se staly v jeho okoli…. frank se nakonec skloubi s doktorkou lucy lynskey a bojuji proti psychopatickemu paru, ktery nechce jen tak zemrit (prece musi mit vice vrazd nez charles starkweather!). — overall super film, doporucuji. || ❝𝐀𝐡, 𝐭𝐡𝐞 𝐨𝐥𝐝 𝐞𝐱𝐩𝐫𝐞𝐬𝐬 𝐛𝐮𝐬 𝐭𝐨 𝐇𝐞𝐥𝐥. 𝐍𝐨 𝐥𝐢𝐧𝐞𝐬, 𝐧𝐨 𝐰𝐚𝐢𝐭𝐢𝐧𝐠.❞ 👻🪦 ()

lykan9

Jako kluk jsem měl Přízraky moc rád, ale postupem času (asi jsem už moc náročný) mi přijde, že je film místy až moc unylý. Přitom herci jsou skvělý, vizuální efekty výborné a příběh zajímavý. Přesto všechno však znám obdobné filmy, které jsou mnohem lepší a hlavně zábavnější. ()

VanTom

Duchařská historka o jednom vraždícím přízraku se nekompatibilně rozkročila mezi akčním hororem a komedií, přičemž nejvíc jí to drhlo v ujasnění si (přes R-kový rating), jestli hraje pro děti nebo pro dospělé. Klidných dějových zastavení dopřála postavám pomálu a Jacksonova zběsilá, kinetická, přeplácaná nálož hlasité akce a (nadužívaných) triků se rychle přejedla. Respektive mi ani nezachutnala, pořádně zaujat jsem nebyl vlastně ničím. 50 % ()

cross

Tak tohle snad nemohl Peter Jackson ani myslet vážně. V režii i v příběhu je sice jasně čitelný jeho rukopis, nicméně film se chvíli tváří jako (nesrandovní) komedie a chvíli jako naprosto vážný (strašidelný) horror.Optroti dřívějším autorským nezávislým filmům jsou Přízraky velkým krokem zpět! ()

Ironfood

No, především moc nechápu, že někomu tenhle film připadal místy strašidelný, já jsem vcelku posera, sledoval jsem to sám a po půlnoci a něco jako strach mi na mysl nepřišlo ani vzdáleně. Zpočátku to vypadalo jako průměrná duchařská komedie, takový slabší odvar z Ghostbusters a Beetlejuice, bohužel vtipů (nebo spíš pokusů o ně) postupně ubývalo, až to vyústilo v dlouhou a nudnou závěrečnou honičku. ()

Smileface

Peter Jackson natočil svěží hororovou komedii u které se sice nebudete smát od začátku do konce ale porcičku napěrí i sem tam nějaký ten fórek si užijete. ()

sedm.1

U tohoto filmu jsem velmi dlouho přemýšlel,jaký počet hvězdiček dát a jak ho vůbec hodnotit a tak jsem se tomu dlouho vyhýbal.Toto kolovalo v mé hlavě ještě donedávna.Nyní jsem viděl Přízraky podruhé a vychutnal jsem si je mnohem víc a tak i mé hodnocení půjde nahoru.Filmy Petera Jacksona jsem viděl komplet všechny a právě Přízraky mi z celé jeho filmografie přišli nejméně dokonalé.Za tím si sice stojím i nyní,ovšem s tím,že už Přízraky za téměř dokonalé považuji.Je zde neuvěřitelná spousta vychytávek,narážek,film má superrychlé tempo,neustále se něco děje a divák se báječně baví.Zvlášť druhá půlka je parádní a opravdu nadupaná.Zde se ale v žádném případě nemůžeme bavit o horroru.P.Jackson to vzal úplně stejně jako své předešlé GENIÁLNÍ splattery,tedy s absolutní nadsázkou,jen bez těch hektolitrů krve(což třeba zrovna mě,jako splattermaniakovy,dost chybělo),ale nudit to prostě nemůže nikoho.P.S.to velmi časté srovnávání s Krotilé duchů,mi připadá naprosto směšné a absurdní!Ty filmy nemají společného ani vzdáleně NIC! ()

lskala

Peter Jackson zklamal. Nudil jsem přímo neúměrně k žánru, který jsem sledoval. Navíc nejsem velký fanoušek M.J. Foxe, který nedobrý pocit z tohohle "díla" umocnil. Slabé 2** ()

PALINO

Zaujímavá zmes Beetlejuicea, Ducha a Ghostbusters, ktorá je miestami pôsobivá, miestami zase divná až bláznivá. PRÍZRAKY sú ale určite filmom, ktorý ukazuje režijné kvality PETERA JACKSONA a hlavne jeho cit pre vizuálne efekty, ktoré sú asi najkvalitnejším prvkom filmu. Na druhej strane si ale podľa mňa JACKSON vykopal vlastnú jamu svojim scenárom, ktorý nie je moc originálny a niektoré dialógy a postavy (napr. FBI agent) nemajú ďaleko od trápnosti. Ako začiatky veľkého režiséra to ale vôbec nie je zlé. ()

Pollock

Jak je možné, že mi tenhle snímek unikl. Narazil jsem na něj náhodou, protože dávám do kupy filmy s M.J.Foxem a koukám takový poklad. Skutečně částečně evokuje Krotitelé duchů, což ale rozhodně nevadí spíše naopak. Jedna z mála horrorových komedií, která mě opravdu pobavila. ()