Julius "Lavi" Lavický byl velký fotbalový talent. Večírky, alkohol, kouření, holky a eskápada za eskapádou mu ovšem ničí slibně rozjetou kariéru. Už dokonce nehraje za Spartu, ze které byl stylově odejit, ale "pouze" za Vyšehrad. Bude sekat latinu v tomto rodinném klubu, řízeném charismatickým majitelem, nebo nás čekají další až mýtické historky? (oficiálny text distribútora)

kilobyte

První 4 díly a poslední díl jsou výborný, hlavně díky tomu, že odkazují na skutečné kauzy. V těch zbylých dílech je vidět, že tvůrcům došel dech (materiál) a často vařili z vody a utápěli se v trapnosti. ()

bararich8

O fotbalu nevím vůbec nic (slyšel jsem leda o Řepkovi) a tohle jsem objevil jen díky/kvůli traileru na filmovou verzi, takže jsem asi dosr narážek minul, ale i přesto mě to diky své neskrývané stupiditě, jednoduchosti a hlavně extra krátké délce, bavilo. Nic víc, nic míň, někdy fakt stačí málo. Lepší 3* ()

TomasRichtr

Zatím velká spokojenost. Akorát text znělky by nemusel být tak dementní :)*Edit: po excelentních prvních čtyřech epizodách dramatický propad v úrovni scénáře, málem jsem nevěřil, že koukám na stejný seriál. Trošku to zachraňuje poslední díl, kde konečně vidíme taky někoho hrát fotbal. ()

Hashirama

Internetový seriál s nejednou devízou. Jednak se stopáží, během které se nedá technicky nic moc zkazit, jednak satirickým pojetím, které třeba nemusí někomu sednout (zejména fanouškům fotbalu), ale já se chlámal od začátku do konce. Na ploše několika málo minut vystřídá Štáfek s Prachařem (oba do svých rolí skvěle padnou) několik poloh humoru, nezřídka zábavně nekorektního, a člověk nemá čas se nudit. Dokonce bych uvítal delší stopáž, na druhou stranu, dost možná by to pak ztratilo šťávu. ()

radeckator

Toto je zřejmě cesta pro českou satiru. Podobně jako dnes již legendární Kancelář Blaník či Autobazar Monte Carlo nevznikly pro televizi, ale internet, který snese vše a jakýkoliv náznak cenzury ho nebrzdí v rozletu. Jen houšť!!! ()

AndewMX

Jak nemám rád fotbal, tak o to víc mě baví seriály z fotbalového prostředí. At už jde o výborný Okresní přebor nebo nyní Vyšehrad. Ten na to jde trochu jinak než Přebor a paroduje ty nejvyšší fotbalové kruhy. Julius "Lavi" Lavický je takový mix Limberského, Řepky a Ronalda. Povedená satira . Desetiminutový formát je tak akorát. ()

DarthFailord

Tohle je šílený. Otázkou zůstává, jestli geniálně šílený, nebo opravdu šíleně šílený. Nutno říct, že si Vyšehrad opravdu na nic nehraje a v plné palbě ukazuje, co se může stát, respektive co se stává a děje. I za úvodní znělku 4 hvězdy. 80% ()

zbyndaxd

Seriálovej hit, který uchvátil internet během pár dní. Není se čemu divit. Laviho si zamilujete hnedka, scénky jsou přehnané a nesmírně vtipné. Nedoporučuji si zpívat znělku, nedostanete ji z hlavy. Škoda jen, že je to tak krátké. ()

Dubron

Jednou za uherák se i v kotlině české objeví dobrý počin. Lavi má potenciál a snad ho nepromrhá. Jestli se tvůrcům podaří kritika vedení na úrovni klubového managementu, bordelu, korupce a kamarádšoftu, jestli se jim podaří navézt do polomafiánských praktik, které tu panují... No uvidíme, kam to bude směřovat. ()

AspireHD

Tohle je další český počin, který mě nadchl. Nejsem zrovna člověk, který by měl rád české filmy nebo seriály. Naposledy se mi strašně líbil Okresní přebor, který byl tak krásně vyšperkovaný, že vytvářel perfektní komediální zážitek. Konečně jsem se dočkal dalšího takového seriálu, který však ztrácí na tom, že je krátký. Sice je každý díl vtipný a perfektně odkazuje na momentální situaci v českém fotbalu, ale stejně bych radši viděl každý díl o něco delší s lepším příběhem. Nicméně by si naše republika měla uvědomit, že seriály z fotbalového prostředí jim fakt jdou a měli by pověsit doktory na hřebík. Uvidíme, kam to nadějný Lavi dotáhne. ()

Aleix

Mám rád recesi. V tomto případě trochu jiná ,ale baví to. Díly jsou krátký ,kde se nesnaží o nějakej děj. Lavi se stane synonymem vocasa a všichni mladí ,kteří to uviděj snad prozřou. (anebo ne ať se máme v budoucnu čím bavit) :-) ()

Pafnuc

To, co udělala Metalocalypse pro metal, dělá Vyšehrad pro fotbal. Respektive první polovina seriálu. Druhá polovina slabší, sestřih pro kina ještě slabší a navazující film nejslabší. ()

bearmeedek

Od internetového seriálu jsem očekával v první řadě humor. Pokud ovšem z celkového času seriálu 79 minut zhruba 60 minut posloucháme „ku*va, pi*a, ču*ák, m*dačka“, tak jsem tam moc humoru nenašel. Než jsem to hned v první epizodě stihnul úplně odsoudit, pochopil jsem, že se jedná o parodii na fotbal a ligové hráče. I když parodie – v podstatě konstatující dokument. Takže z téhle stránky dobrý. Viděl jsem celé naráz a chvíli jsem nechápal neodůvodněnou výměnu manažera (Prachař fuč). Také neustálé opakování „zápletek“ má na výsledku sestupnou tendenci. Takže nápad asi chvályhodný, Štáfek podává postavu věrohodně (možná někdy hrál fotbal), ale celkový výsledek dost suchý. ()

neo93

Naprosto skvělý internetový seriál. Takový tu přesně chyběl, jenž by nám zprostředkovával fotbalové prostředí, resp. strmý pád jedné fotbalové hvězdičky. A vlastně ani vůbec nevadí, že samotné kopané v seriálu uvidíme minimum. Stačí pozorovat mladého, namyšleného a arogantního Juliuse Lavického a jeho divoký, nekontrolovatelný život, který míří do záhuby a je o zábavu postaráno. Je pravda, že některé epizody jsou poněkud slabší a opakují se stále ty stejné motivy (sex, alkohol), které jsou přímo spojeny s hlavním hrdinou, ale ve výsledku mně to nevadilo. Mimo výborného Jakuba Štáfka, kterému hlavní role neuvěřitelně sedla, Jakuba Prachaře, resp. Jaroslava Noska jako jeho agenta, trenéra Žloutka v podání Jiřího Ployhara ml. a Ondřeje Pavelky jako majitele Slavoj Vyšehrad, potěší přítomnost skutečných fotbalistů ať už těch současných nebo bývalých a jejich odkazů přímo na ně samotné. Bonusem navíc, je rovněž výborná úvodní titulková část s návykovou písničkou. Kdo někdy hrál fotbal nebo zná alespoň trochu české fotbalové prostředí, musí se při sledování Vyšehradu královsky bavit, ačkoli některé věci jsou vyhnány do extrémů. ()

Likan7

Vyšehrad byl ze začátku skvělou satirou. Vtipnou formou nám zrekapituloval spoustu afér a témat, které hýbaly naším fotbalem. Štáfek se pro roli Lavického narodil. Jenže tak nějak nechápu ten obrovský hype, který se kolem seriálu objevil. Je určitě pěkný sledovat tolik fotbalových osobností, které tady mají nějaký ten štěk, ale poslední díly jsou vyloženě průser. Humor vystřídala trapnost a závěr je vyloženě vyčpělý. Jako by to Jakub Prachař tušil a ze seriálu po polovině odešel, škoda, jeho agent byl skvělý. Nosek je místo toho slabý čaj. Vyšehradu by určitě slušela trochu delší stopáž a víc dílů. Potenciál je tady obrovský, tohle je zkratkovité, někdy vtipné, ale rozhodně ne dotažené. ()

Začal se natáčet film Vyšehrad

Začal se natáčet film Vyšehrad

17.09.2020

Po úspěšném seriálu přechází postava Laviho do celovečerního filmu, za kterým stojí jeho původní tvůrci. Film Vyšehrad vzniká v produkci Gangbang production a bude se natáčet do poloviny října… (viac)