Sex noci svätojánskej

• Česko Sex noci svatojánské (viac)

Na osamelej farme majú stráviť spoločný víkend tri páry - excentrický vynálezca s manželkou, doktor s milenkou a starnúci filozof so svojou snúbenicou. Každý z nich však má odlišnú predstavu o tom, ako by mal víkendový program vyzerať. Po prvom spoločnom stretnutí sa ich plány začnú pomaly meniť. Do hry vstupuje neistota vo vzťahoch a nevera, ale aj láska a vášeň... (STV)

sud

Odlehlá farma, krásný letní víkend, tři muži, tři ženy. To je základ povedené komedie, inspirované dílem Williama Shakespeara a filmem "Úsměvy letní noci" Ingmara Bergmana. Míchání párů, podezřívání z nevěry, zálety, nečakené rozuzlení, no typický Shakespeare. Komornost příběhu, postavy propracované do hloubky, typický Bergman. A hádejte jak to může dopadnout, když se do něčeho takového pustí Woody Allen. On Shakespeara ani Bergmana neparoduje, on vytvořil film v podobném stylu a ukázal jak si obou váží a vzdává jim tímto hold. Typických Allenovských hlášek je dost ("Ach, ten nadutec."-"Zítra z ní bude paní Nadutcová"), stejně tak situačního humoru. Za zmínku stojí též hudba Felixe Mendelssohna Bartholdyho. Woody Allen mě opět nezklamal. ()

Matty

„Nic vážného, jen šíp v srdci“ . Když měl Woody Allen po dopsání scénáře k Zeligovi volný čas, rozhodl se jej využít k realizaci odpočinkové letní komedie, která nebude řešit žádná závažná témata a když už, tak ne moc. Erotická komedie opravdu budí dojem záznamu víkendové venkovské pohodičky party dobrých přátel. Ti se opět – i když tomu neodpovídá ani doba ani prostředí – vyznačují podobným způsobem uvažování a chování jako hrdinové předchozích Allenových filmů, povětšinou městští intelektuálové. Milostné hry a hrátky by zasloužily odlehčenější režii, případně i naprostou eliminaci metafyzických úvah, jež v podobně pojaté komedii působí nepatřičně. Těch opravdu vtipných hlášek není mnoho (-„A co tvé manželství?“ –„Skvělé. Jen nefunguje“) a nějak jsem nedokázal přenést přes srdce marnotratnost celého počinu. Ale Woody si po sérii mistrovských kousků asi potřeboval trochu odpočinout, takže můžeme být nakonec rádi, že je jedním z těch lidí, kteří odpočívají prací. 60% Zajímavé komentáře: betelgeuse, troxor ()

Tosim

-SLEDUJU VÁS UŽ ČTRNÁCT DNÍ. -JSEM TADY JEN DVA DNY. -PROSÍM, PŘIPUSŤ, ŽE EXISTUJE I JINÝ SVĚT, NEBO SE ROZBREČÍM. -V PODOBNÉ SÍTI JSEM O TO PŘIŠLA. CHCE TO JEN UDRŽET BALANC. -PŘI MILOVÁNÍ SE TOHO O SOBĚ ČLOVĚK HODNĚ DOZVÍ. -MANŽELSTVÍ JE HROB NADĚJÍ. -PROBOHA, ON ZPÍVÁ OTČENÁŠ, OSLEPNEME! -NEJHORŠÍ JSOU NEVYUŽITÉ ŠANCE. Tohle by se mělo tesat. ()

Superpero

Je to trochu jiné než ostatní Woodyho filmy a ze začátku mě to ani moc nebavilo. Postupem času si mě ale tento film získal hlavně díky dobře vypointovaným situacím. A navíc Mia Farrow je přece jenom hezčí než Diane Keaton. ()

novoten

"Sex napětí zmírňuje, láska ho vyvolává." I takhle to může dopadnout, když mistr natočí oddechový film. Myslel jsem, že na mě zamrká jen malá hračka pro Allenovo potěšení, ale přes záplavu gagů a občasně pesimistických myšlenek vše dospěje do uchvacující změti parodie na dramata o osudových rozhodnutích a kupy myšlenek na to samé téma. Jediný režisér, u kterého dokážu vyjmenovat z místa deset zásadnějších filmů a stejně vím, že si i za tenhle zaslouží pátou hvězdu. ()

B!shop

Naprosto paradni romanticka komedie, ktera sice neprinasi nic noveho, ale moc pekne se na ni kouka. Dej se neodehrava v soucasnosti, takze tu jsou fajn dobovy kostymy i kulisy, do toho moc pekna hudba a tri pary a s tim si Woody vystaci, sem tam nejaka hlaska, nebo paradni dialog, navic ozvlastneny Woodyho vynalezama, ale vetsinu casu cista romantika, kde se vzajemny vztahy hezky proplejtaj, ale naprosto pohodove a svizne a celou dobu jsem se fakt dobre bavil. ()

Kulmon

Woody Allen zažil sex noci svatojánské a ze začátku se opravdu zdálo, že to nestojí za to. Postupem času však přišel příjemný rytmus a nakonec snad i vrchol. Z hlediska Woodyho tvorby patří ovšem spíše k těm slabším. ()

EdaS

Woody natočil už filmy lepší, ale i horší. Velmi příjemná romantická komedie s jen stopovým množstvím pesimismu. Kéž by "průměrné" filmy jiných tvůrců měly takovou úroveň! ()

xxmartinxx

Klasický příklad "tři málo, čtyři moc". Docela sympatické postavy a příjemná atmosféra to ale přece jen táhnou nahoru. Typická Allenovka se všemi klady a zápory, to na každý pád. ()

Sarkastic

„Leopolde, kousni mě! Víc, víc!“ – „Nemůžu. Nemám své zuby.“ Zpočátku jsem si říkal, jestli si ze mě Woody nedělá s těmi záběry na faunu a flóru srandu, že musí určitě hned najet lovci na koních a s puškami, aby tuhle líbivou podívanou patřičně zničili. Nic takového ovšem nepřišlo. Postupně jsem si začal uvědomovat, že v tomto filmu půjde především o atmosféru, letní, prosluněnou, pohodovou a škádlivou. Humoru a úsměvných situací se mi nakonec také dostalo, avšak jen místy a hlavně až směrem ke konci. Nevadila mi nijak zvlášť ani ta fantasy složka s koulí, přesto jsem mírně zklamán občasnou nudou, a nemůžu proto dát více než lepší 3*. „Maxwell tě miluje!“ – „Ten doktor Casanova!“ – „Je skvělý člověk i lékař. Pacientky mu neumírají. Nanejvýš otěhotní.“ ()

Aluska88

Další z Allenovských kolotočů lidských vztahů. Opět zcela otevřené a doslova orgasmické konverzace o vztazích a sexu. Na toto téma považuji ve světě filmu Woodyho za jednoho z nejlepších. Dokáže vytvořit úžasný scénář a opravdové dialogy, které jsou vždy inteligentní, poučné a zároveň vtipné, aniž by sklouzly k hranici vulgarismů či trapnosti. Což se ve spoustě filmů s tématikou sexu dost často vyskytuje, a to právě také blízko této hranice. Takže pro mě opět další z jeho výborných kousků. A pokud Woody Allen, tak jedině s dabingem Jiřího Prágra. Skvěle k němu pasuje a jeho hlas je v dialozích doslova úchvatný. Snad jedinou výtku mám k závěrečným částem filmu, které už začaly být až příliš překonverzované, až moc "ukecané". Woody mi se svým "vzdušným" přístrojem připomněl Tleskačovo létající kolo:) "Před večeří vždycky párkrát zakroužím nad jezerem, zlepší mi to chuť k jídlu", "Já pro lásku neumírám, nejsem básník, pracuju na Wall Street", "Tys ji políbil? - "Kýchnul jsem na ni", "Jenom opilý infantilní idiot se střílí z lásky, ne internista." ()

Madison

Allen klasicky rozvíja vzťahovú štúdiu bez absencie ironických situácií, skvelého sarkastického humoru a vtipného scenára. Veľmi chytré, milé, pomerne ľahké navyše do romantického prostredia a doby zasadené dielko, ktoré som si vychutnala všetkými desiatimi a bez trpkých povzdychov. Navyše, vynaliezavý Woody so svojimi lietajúcimi vynálezmi jednoducho nemal chybu. :-) A tá čarokrásna hudobná symfónia! ()

betelgeuse

V sérii Woodyho výstřelků, v nichž tvůrce umělecky tápal v hlubině evropských inspirací, je tento jednookým králem. Nejméně vystavuje na odiv, je ovšem nejvyrovnanější. Nejspíše proto, že lehčí můzy (ÚSMĚVY LETNÍ NOCI) mají k jeho filmařskému naturelu daleko blíže než Fellini nebo těžší Bergman. Odmysleme si retro náladu a přírodu amerického venkova, a film se velmi podobá jeho hořkosladké komediální klasice. Přesto film opět odhaluje limity filmaře, zejména jeho schopnosti evokovat určitou náladu, atmosféru (zde cosi mezi impresionismem a magickým realismem). Zkrátka: nemá-li Woody po ruce Gershwina a černobílý materiál, zůstává zejména geniálním komediografem, výtečným vůdcem herců a poučeným kopistou. ()

viperblade

Zpočátku jsem tomuto snímku moc nevěřil, ale jakmile se všichni dostali na farmu a začali vztahová "škatulata", tak jsem poznal Woodyho, jak ho mám rád. Trhlý, upřímný a hlavně vtipný. O něčem tak složitém, jako je láska, umí právě Woody natočit skvělý film a prakticky nezklamal. Sem tam se najdou hluché pasáže, ale nemám něco výrazného, co bych tomuto filmu vytkl. Navíc mě potěšilo, že jsem viděl mladou Julii Hagerty někde jinde než v bláznivých komediích Airplane! a Airplane II: The Sequel (byť je miluju, speciálně první díl). Ale vraťme se k Woodymu - 80 %. ()

D.Moore

Velice milý, přímo snad až roztomilý film. Lechtivý a vtipný tak akorát, senzačně zahraný (Julie Hagerty je naprosto kouzelná bytost). A dokonce mi ani nevadila absence jazzu, neboť Woody Allen veškerou hudbu tentokrát vycucal z Mendelssohna Bartholdyho. Co mě bavilo stejně jako spousta fórů a fórků, byly neustálé hrátky s kamerou a jejími dlouhými záběry. ()

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN