Snímek Ženy 20. století od uznávaného režiséra Mikea Millse (oscarový film “Začátky”) nabízí mnohovrstevnatou, zábavnou a dech beroucí oslavu komplikovanosti žen, rodiny, času a vztahů, které celý život hledáme. Příběh, který se odehrává na sklonku sedmdesátých let minulého století v jižní Karolíně, vypráví o odhodlané matce jménem Dorothea Fieldsová (Annette Beningová), padesátnici, která vychovává svého dospívajícího syna Jamieho (Lucas Jade Zumann), zmítaného kulturní proměnou a revoltou. Dorothea požádá o pomoc s Jamieho výchovou dvě mladší ženy – volnomyšlenkářskou punkovou umělkyni Abbie (Greta Gerwigová), která žije v Dorotheině domě, a důvtipnou a provokativní dospívající sousedku Julii. (Cinemax)

Klajnik

Je to o třech ženách tří generací žijících ve 20. století se svými specifickými problémy, rozmary a radostmi. Estetika filmu mi je povědomá z dob, kdy jsem surfoval na tumblr. Velmi příjemný kousek, díky němuž jsem si velmi oblíbil Talking Heads. ()

barteca

Moc dobře sepsaný scénář. Annette Bening dostala příležitost jako hrom a plně ji proměnila. Zajímavé jsou generační rozdíly a průřezové souvislosti jednotlivých postav v kulisách doby , která se kolem nich proměňuje. ()

Axident

Poeticke, pastelove, umelecke, sedmdesatkove, vrele, mile, nezne, teatralne preexponovane, velmi prijemne, laskave. Skveli herci, skvela hudba, tematicky onanisticke, ale pusobivym zpusobem. Krasne. ()

BOURQUE

„Chcem zažiť orgazmus.“ „Ja to nikdy nemám. Ani moje priateľky.“ „Tak prečo máte sex?“ „Z iných dôvodov.“ Osobné hodnotenie: 59% (*) ()

misbos

Vztahové trable nenásilnou formou - aneb - řekněte "menstruace" a všechno bude fajn. Já jsem tuhle frázi psal už asi několikrát, ale... když někdo ví, co chce natočit, umí to natočit, a má herce, který to dovedou zahrát (obsazení je bez vyjímky KLASA), je RADOST se na to koukat. ()

sanikope

20th century Woman - film ktorý poteší moju snílkovsku dušu. Všetky charaktery som si obľúbil vďaka tomu že nie sú len plochými- ukazujú emócie, snažia sa byť úprimne a neboja sa ukázať i svoje slabšie stránky. To je hlavná devíza filmu. Samozrejme viem že film je tak trocha aj naivný- ale jebať to- mňa dostal a to je pre mňa viac ako dosť. Pri filme ako je tento sám seba prychytávam ako snívam o farebnej zasnenej kalifornii a som až po uši zaľúbený do Grety Gerwig ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Mylně jsem očekával něco jako "dokument", nebo nějaký hlubší "pohled".... dostal jsem pouze uplkané ženské v baráku. "Odpočinkové", ale bez pointy. ()

Awer

Famózní atmosférický portrét s delším dojezdem. Neoplývá vůbec akcí, ale je to sakra milý pokoukání, který říká, co chce říct, opravdu precizně ()

Logicomix

Když se postavy ve filmu chovají výstředně, je na vás, jestli vám to přijde sympatické nebo otravné. pro mě to tentokrát byla ta druhá možnost. ()

DyingAngel

Neskutočne sympatickí herci a úžasne zostavený príbeh z 20. storočia, ktorý dotvára skvelý soundtrack. U mňa ako diváka je veľmi dôležité dokázať sa (a hlavne chcieť) vžiť do života a uvažovania postáv. Tu sa to rozhodne podarilo, najmä pútavým prerozprávaním dospievania jedného teenagera a prežívania rozvedenej ženy. ()

peproch

Film vlastně vypráví Jamie, je mu patnáct, žije jen s matkou, která je poměrně starší, chce s ním zažívat mnohé, vychovávat jej, formovat jej, jako svobodnou, znalou, orientovanou bytost, k tomu jí mají dopomáhat dvě další ženy, které figurují, sedmnáctiletá Julie, která odchází často z domu jen tak přespávat k Jamiemu a nájemnice Abbie, ne moc šťastná fotografka. Vytváří zvláštní domácnost. Všichni mají dramatické charaktery. Jamie vypráví jejich všech životy a mamince, která prožila celé dvacáté století vlastně ten film dedikuje, aby poznali všichni, jaká to byla skvělá žena. Oceňuji skvěle vyprávěné charaktery, jednoduché a přitom důležité epizodky, scénář, který stále hledá, není šablonovitý, miluju Annette Benning, skvělá je Greta Gerwig. ()