Na Zlatý glóbus nominovaný Ewan McGregor (Muž ve stínu, Andělé a démoni), na Cenu Akademie nominovaný Christopher Plummer (The Last Station) a Mélanie Laurent (Hanebný pancharti) se představují ve filmu Začátky, povznášející komedii o tom, jak legrační a proměnlivý může být život. Když grafik Oliver (McGregor) krátce po smrti svého otce (Plummer) potkává svobodomyslnou Annu (Laurent), dochází mu, že v otázce dlouhodobých romantických vztahů je úplný začátečník. Až při vzpomínkách na otce, který po smrti své ženy, se kterou byl 45 let, přiznal svou homosexualitu a zbytek života si užil jako divoký mejdan, Oliver pocítí touhu dát šanci vznikajícímu vážnému vztahu. Originální milostný příběh, při jehož natáčení se scenárista a režisér Mike Mills nechal inspirovat vzpomínkami na svého otce, si získal filmové kritiky, protože je “chytrý, dojemný a často legrační!” (Karen Durbin, Elle). (oficiálny text distribútora)

Rosaviva

Ani nevím jak jsem se k tomuhle filmu dostala, ale nakonec mě to tak úplně nezaujalo. Ale to mohlo být způsobeno tím, že jsem byla dost nesoustředěná. Jako příběh mi to přišlo hodně zajímavé, ale některé scény mi bohužel přišli až moc dlouhé. 3* a pro mě byl na celém filmu nejlepší ten úžasný pes :) ()

MontyBrogan

Naozaj zaujímavo natočený film a preto som veľmi zvedavý na najbližšie počiny Mikea Millsa. Tento film obsahuje smútok, radosť a šťastie. Nájdenie novej radosti, nového smútku, nového šťastia a znovunachádzanie strateného smútku a šťastia, veľké straty a nové objavy. A to všetko v ideálnom hereckom obsadení. Plus réžijné experimenty, ktoré sa nadmieru vydarili. Keby mi to miestami nepripadalo trošku nudné, určite by som uvažoval nad 5*****. ()

bobby_jean

Popravde, veľmi ma to nezobralo. Teda, skoro vôbec. Celý film mi prišiel strašne natiahnutý a v podstate sa celý čas nič nedeje. Ukážka zo života samotára neschopného mať vzťah, na ktorého dolieha nevydarené manželstvo jeho rodičov. Jedno sa však musí nechať, Ewanovi a Melanie to spolu skutočne pristane. ()

tomeš

I don't want to be just theoretically gay. I want to do something about it." Tenhle film jsem měl v hledáčku už dlouho, ale pořád jsem se neodhodlal ke shlédnutí, nebyl jsem si jistý, zda mě takové téma dokáže oslovit . A přece jen, rád si vybírám filmy, u kterých tuším, že se mi budou líbit...Nakonec za mě rozhodla Air France. A mám radost. To hlavní, proč se mi film líbil, je jeho jakási vzdušnost, efemérnost zachycených pocitů, to, jak netlačí na pilu, ale zároveň je opravdový (všichni to známe) a do poslední slzy realistický. Vylíčení vztahu mezi Oliverem a Annou (bylo pro mě překapvením, že zabírá téměř větší část filmu, než otcův coming out) - to byla báseň. Jak je to všechno křehké, nepojmenovatelné a stejně nás to semele (láska?). (V týhle "nespecifičnosti" mi to připomínalo můj oblíbený kousek Blue Valentine /2010/). Filmařsky je to krásný, nádherně nasnímaný (filtry), Mike Mills zdá se objevuje novou filmovou řeč, která ale není nijak rušivá a dobře k dílu ladí. K vyjádření složitých pocitů a situací mu stačí jedna krátká sekvence a divák ví vše - pocity, nálady (viz běh po lese). Ewan McGreggor zase překonal sám sebe, je dokonale sklíčený, smutný, unavený, naivní (nepřipomíná vám Radima Špačka?). Báječný kostýmy. Kdo čeká "jakýsi film o starém teploušovi", bude podle mého příjemně překvapen, tenhle film je o něčem jiném než o tom, s kým spíme. Těším se na další Millsův autorský počin. ()

Narya89

Tak jsem myslela, že tento neznámý film s Ewanem McGregorem bude představovat neobjevenou perlu a skvělý relax na páteční večer. Výsledek? Relax určitě, ale chvílemi až trochu uspávající. Celkový děj bych shrnula do pár vět a vývoj byl neskutečně pomalý. Nicméně, k těm pozitivům, líbily se mi hodně sestřihy z jednotlivých let v minulosti, které je charakterizovaly. Líbilo se netradiční pojetí vztahu dvou hlavních akterů a jejich vlastní problémy, líbil se mi Jack Russel teriér a líbil se mi nekonvenční otec Ewana. 50% ()

• Společně s filmem Strom života (2011) byl snímek oceněn prestižní cenou Gotham Award. (Saku)
  • V hereckých oscarových kategorií se Christopher Plummer ve svých 82 letech stal nejstarším hercem, který kdy obdržel Oscara, a překonal tak rekord Jessicy Tandy, která sošku získala v 81 letech za výkon ve filmu Řidič slečny Daisy (1989). (ČSFD)
  • Příběh Oliverova otce (Christopher Plummer), jeho nemoci a coming-outu je autentickým příběhem režisérova otce. (JardaBauer)

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer

05.02.2021

Z Ameriky přichází velmi smutná zpráva. Dnes ráno ve svém domě v Connecticutu zemřel legendární kanadský herec a držitel Zlatého glóbu i Ceny akademie, Christopher Plummer. Populárnímu tvůrci známému… (viac)

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu

28.08.2012

Fresh Film Fest nabídne od 29. srpna do 2. září téměř 120 filmů. Proběhne v kině Světozor, Kině 35 – Francouzském institutu, FAMU, Studiu Béla – Maďarském institutu, a také pod širým nebem v… (viac)