Úspešný podnikateľ Adrián Doria (Mario Casas) je obvinený z vraždy svojej milenky, fotografky Laury (Bárbara Lennie). Adrián však tvrdí, že je nevinný a že sa stal obeťou komplotu. Pred súdnym procesom sa ale jeho obhajkyňa Virginia Goodman (Ana Wagener) dozvie, že obžaloba má v rukáve tromf v podobe nečakaného svedka. Skúsená právnička, ktorá vo svojej kariére ešte neprehrala žiaden spor, preto na Adriána nalieha, aby nič netajil a vyrozprával jej každý detail, každú podrobnosť. Adrián sa preto na dobu 180 minút, ktoré im do procesu ostávajú, bude musieť vrátiť do minulosti spred troch mesiacov a odkryť krutú pravdu. (sochoking)

bludr

Detektivní thriller se záhadou zamčeného pokoje a se spoustou zvratů. Lehce překombinované, samozřejmě. Úplně reálné to není, ale ještě je to akceptovatelné a pokud na tu "hru" přistoupíte, skvěle se pobavíte. A o tom to je především - slušný scénář prostě baví, a tak filmu předvídatelnost a jiné nedostatky odpustíte. Scénář je podpořený "fincherovskou" režií (přeháním, ale jen trochu) i slušnými hereckými výkony. Zatímco obvykle na nehollywoodských snímcích poznáte jejich původ (resp. nižší rozpočet), tady to neplatí. (80 %) ()

Vera2613

Tento film ma úplne dostal. Aj napriek dosť vysokému hodnoteniu som od neho nič veľké neočakávala a o to väčšie bolo moje prekvapenie z tohto filmu. Skvelá zápletka, skvelí herci a skvelí koniec!! Jeden z najlepších thrillerov aké som kedy videla. Držal ma v napätí po celý čas a aj po dopozeraní som nad tým filmom ešte hodnú chvíľu rozmýšľala. Jednoznačne 5 * ()

Pete

Ke konci příliš překombinovaná, za blond paruku přitažená, přesto špičková hra na myš a kočku, která na začátku chytne a už nepustí. Takový ten malý evropský thriller, který čeká za mořem nákladný remake, co svěžímu originálu nebude sahat ani po kotníky, protože v tomhle žánru a s těmi všemi klasickými rekvizitami už to lépe prostě asi nejde. ()

oasismanik

A tak zasa až taký hlavolam to nebol... :) Až na ten úplne posledný zvrat, ktorý bol absolútne brilantný. Ale inak celkom príjemná, samozrejme dosť naivná, jednohubka. ()

Plaque

Espaňa vie točiť filmy, to už dokázali veľakrát. Vedia príbeh vystavať, dávkovať, udržať v atmosfére a to všetko presne podľa mojej chuti. Opäť to tu celé stojí na príbehu a skutočne zaujímavom zauzlenom rozuzlení charakteru jedného prehnitého milionárskeho hajzlíka. Pritom som tak veril... Ale moja žena nie, tá ho prekukla už v polovici, približne v rovnakom čase ako prekukla aj blond-lawyer babku, čím mi vyzradila celú pointu. Nevadí. Aj tak som si užíval celé to spracovanie, gradovanie a nakoniec som z toho vyšiel načisto zomletý. Tlieskam a veľmi rád ospravedlním aj mierne chybičky. Pri takto kvalitne zohratej partii sa to jednoducho inak nedá. ()

eMeMko

Perfektní thriller, jemuž podobný už jsem dlouho (možná nikdy) neviděl. Jeden dlouhý rozhovor, odehrávající se během pár hodin, prošpikovaný flashbacky mě dokázal udržet v napětí a nejistotě po celou dobu filmu, a až do poslední minuty jsem nevěděl, jak vše dopadne. Závěr byl pak třešničkou na dortu a zůstal jsem s pusou dokořán. K tomu všemu si připočtěte skvělé herecké výkony a především hudbu, která i v obyčejné scéně dokázala navodit extrémně napjatou atmosféru, a máte ideální snímek. Finální hodnocení: španělská dokonalost v celé své kráse. ()

solisoli

Pekne vymyslené, také typicky európske. Bohatý a pohľadný podnikateľ, ktorý viac myslí peniazmi, ktorý nevie čo od dobroty, zrazu narazí pri svojich úletoch na náhodu, ktorá ho postaví pred zodpovednosť zachovať sa ako chlap, alebo zloduch. Pochopiteľne si vyberie tú cestu, ktorá mu je daná jeho postaveniu v spoločnosti. Netuší že na koho pri tomto jeho konaní narazí. A začína sa dramatický príbeh so skvelým hereckým obsadením, perfektne prepracovaným scenárom, skvelou dramaturgiou. Až do úplného konca je na čo pozerať, kde samotný záver uspokojí aj toho náročného diváka. ()

Pokahoka

Celkom nerozumiem komentárom, ktoré hovoria o množstve vykombinovaných variácií, ktoré boli v konečnom dôsledku až únavné. Prosím?! Veď toto bol jeden majstrovský výtvor, pri ktorom som mala zimomriavky po celý čas a konečne môžem zasa povedať, že tento film stál za pozretie. A že bol predvídateľný? No mňa teda záver prekvapil dokonale. Bravúrne herecké výkony a skvelé dialógy. Och toto ja môžem, tieto španielske chuťovky. ()

maresakjan

Jedna z nejlepších zápletek a zvratů ve filmu, co jsem kdy viděl. Děj je naprosto strhující, s gradací na konci, muchas gracias Španělé za tenhle film! ()

J.Mayen

No hodnoceni velmi prepalene, spanelska, celkem povedena detektivka, byt nadprumerna, budu se tu drzet pri zemi, protoze zde divak nalezne spoust useku, kdy se spis nudi. Konec jsem neodhalil, zato opravdu hromady nudy ano. Hodnotim stizlive, aby rozumny divaci nemeli tolik ocekavani, kolik nabizi hodnoceni na csfd. ()

rashaverak

Z pocatku jsem byl znechuzen hlavni zapletkou, ktera se jevila vysoce pritazena za vlasy, ale nakonec si tvurci dali zalezet aby vykreslili charakter hlavniho zloducha dostatecne presvedcive, aby byla uveritelna. ()

Dejf4

Thriller jak se sluší a patří. Pomalejší tempo k celému příběhu sedí a vidím to spíše jako jeho přednost. Výborně překombinovaný příběh, který i přes plno odboček, zatáček funguje a neuvěřitelně vtáhne a pohltí. Jen škoda posledního zvratu, který sice již nevyšel, ale divácký zážitek to rozhodně nezkazí. 8/10 ()

AnthropOcean

Film od cloveka vyzaduje vyrazne velke mnozstvo tzv. "leaps of faith" velmi nepravdepodobnych scenarov a snazi sa pritom tvarit prilis inteligentne a nad vecou, pricom je plny scenaristickych dier. Spanielsky The Occupant, nie z uplne nepodobneho sudka to dal lepsie, no a Netflixovsky "mindfuck" Fractured vasu pozornost otestuje vyrazne viac a rovnako tak vam viac zamota hlavu. ()

Blazis34

Velice zajímavě zrežírovaný případ vražd(y). Některé scény byly natočeny třikrát jinak, aby divákovi vyobrazily přemýšlení dvou hlavních postav. Na to budu asi nejvíce vzpomínat ve spojení s tímto filmem. Hlavní herečtí představitelé působili skvěle a divák jim věřil vše. Contratiempo hodnotím za vysokých 80%, čtyři hvězdy. ()