Na príbehu ľudí, ktorí počas druhej svetovej vojny schovávajú židovského mladíka, sa odkrýva téma prostého ľudského hrdinstva, sily ľudskej slušnosti. Ukazuje sa, že aj malá prejavená slušnosť môže byť veľkým hrdinstvom a naopak, že niekedy prehliadnutá neslušnosť môže byť veľkou tragédiou. (RTVS)

Trixi

Film Musíme si pomáhat je takovou sondou do lidských duší a mezilidských vztahů ve vypjatých situacích.Jaroslav Dušek a Bolek Polívka tady hrají velice odlišné postavy, ale těžko říct, který z nich je vlastně lepší člověk. Konec filmu se sice kloní na stranu jednoho z nich, ale celý příběh je tahle myšlenka otevřená. A to se mi na tomhle filmu právě líbí. ()

arkie

Obvykle nepozerám filmy z obdobia II.svet. vojny s témou holocaustu, aj na tento som zavítal omylom - ale neľutujem, treba vidieť. ()

Sosak

Nádherný film, úplně mě dostal. moc se mi líbilo obsazení, zvlášť Anna Šišková tam sedla jak ulitá. Sice je to o něco málo slabší než Pelíšky, ale na první shlédnutí mě to dostalo víc. Skvělý vtipy, tísnivá atmsoféra, hořké story... Povedená komédie. ()

Gardenboy

Fantastický herecký koncert - súboj dvoch velikánov českej kinematografie .... Csongor Cassai im len sekunduje, ale prím hrajú Polívka a Dušek, to sa im musí nechať. ()

fandalehy

Bolek Polívka v životní roli podává skvělý výkon. Dušek jako vždy znamenitý, Šišková a Kassai dobře doplňují. Zajímavý příběh, kterému nechybí vtip, akce ani dojetí a emoce... ()

waska

Velice zajímavý pohled na válku očima jedné české rodiny. Spíše než na válku, pohled do svého nitra, co je člověk ochotný udělat pro záchranu svojí a blížního svého. Skvělé herecké výkony Bolka Polívky a Jaroslava Duška! Jeden z nejlepších českých filmů posledních let. 4,5* ()

st3f0o

Sú to už nejaké roky čo sa celkom intenzívne a s nadšením zaujímam o históriu druhej svetovej vojny a filmy zachytávajúce toto obdobie sú mojou srdcovou záležitosťou. V tomto prípade tomu nebude inak. Musíme si pomáhať je skutočne vynikajúci, bravúrne natočený a jednoznačne môj najobľúbenejší film z českej kinematografie. Strhujúci príbeh, excelentné herecké výkony a k tomu perfektná hudba, ktorá dotvára tú správnu atmosféru. Päť hviezdičiek je predsa málo! Dávam ****** !!! ()

Allan

Krásný film. Bez diskuse. Ale plné hodnocení mu nemůžu dát, protože ty uměle zpomalené rozmazané sekvence mi lezly krkem při celém jeho sledování. Ukázkový příklad toho, jak poměrně bezvýznamná maličkost může poškodit celkový dojem z díla. ()

ktL

Poslední Hřebejkův film, který mě opravdu přikoval k televizi a nedal vydechnout. Od té doby klasická česká plácaná, kterou máme tak rádi... 90% ()

marusaj

To nejlepší, co Hřebejk kdy natočil a bohužel pravděpodobně kdy natočí. Tohle je parádní filmařina, která by si i toho Oscara zasloužila. Vyzdvihuji Polívku - jeho moje nejoblíbenější role. ()

Ceberus

Tak jako Američané neustále točí o Vietnamu nebo o druhé světové, tak i my točíme buď o okupaci, nebo o druhé světové. Zpočátku jsem očekával typickou tuctovou českou hořkou sociální komedii zasazenou do dob minulých, kterých se tu točí mraky, ale nakonec se jak scénář, tak i hlavní osazenstvo zasadilo o zajímavé lidské rozuzlení. ()

josieaddms odpad!

Doufám že za tohle někdo jednou Hřebejkovi pořádně nakope zadek. Odporný, zlý, hnusný, zlý film. Nápad naprosto amorální, celá myšlenka taky, chudáci Češi za nic nemůžou, všichni měli jenom strach. Anna Šišková je odporná, a hraje ženu která nám má být sympatická tím že vyspí s cizím mužem aby si zachránila krk? To máme chápat? To má být to milé a lidské? Ať táhne Jarchovský s Hřebejkem do háje, a ještě dál! Zlý Němec Huba byl nakonec Čechy potrestán, ale ne že by ho někdo okradl, brutálně zavraždil, a vyvraždil rodinu a přátelé! Ne kdepak! Oni ho ti hodní Češi jenom dovedli na náměstí, a tam k němu chodili maminky ze svými dětmi, a ty děti mu pouze uštědřily facku! Takhle to v Čechách bylo! Všechny ty historické bláboly o tom že Češi se po válce chovali naprosto příšerným způsobem jsou samozřejmě fámy! Pravdu mají tihle dementi z FAMU! Tenhle film je ztělesněním všeho hnusu co v sobě Češi nosí. Za tohle se někdo jedou bude smažit v pekle, a bude to úplně spravedlivé. HNUS! ()

Inozuka

Parádní moralita o odvaze, strachu a malosti. Ti tři Polívka - Dušek - Šišková dokázali, že jsou "páni" herci a zejména Horst Jaroslava Duška se jednou zapíše do dějin české kinematografie. Co mi trochu vadí jsou občasné zpomalené záběry, které mi po nějaké době lezly na nervy. Ale jinak paráda. ()

Švankmajer letos na Oscary nedosáhne

Švankmajer letos na Oscary nedosáhne

18.01.2007

Americká filmová akademie už oznámila užší výběr pro nominace na Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film. Z šedesáti tří filmů vybrala devět titulů, které se ještě poperou o místo v nominační… (viac)