Lady Macbeth

• Česko Lady Macbeth (viac)

Anglický vidiek, rok 1865. Katherine (Florence Pugh) je donútená vydať sa za postaršieho veľkostatkára, ktorého nemiluje. Lásku v nej však dokáže prebudiť mladík, ktorý na statku pracuje. Silný cit v nej vzbudí obrovskú silu a Katherine sa rozhodne vziať osud do svojich rúk. Nič ju nedokáže zastaviť... (CinemArt SK)

samkko

Neměl bych problém se vsadit, že slečna Pugh získá jednoho dne významné herecké ocenění, takže po herecké stránce je snímek za vodou. Děj je příjemné temné drama o sobeckosti a "klasické"?  lidské povaze, kde přes polovinu filmu hlavní hrdince Kateřině po celou dobu bez výhrad fandíte, ale ke konci přijde zvrat, při kterém si povíte, že tohle bylo moc. Dohromady teda dostáváme povedené drama, které se tak často netočí. Možná je dobré zmínit, že děj se odehrává převážně v domě, takže na dlouhé výlety za nádhernou krajinou zapomeňte. Hodnocení: UNDERRATED, 7.1/10 ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Zahrané kvalitně a emočně, hlavně ke konci, ale 10ti minutová "zápletka" je roztahaná do 90ti, pomalé a bez hudby. Díky dvojnásobné rychlosti přehrávání nehodnotím hůř. ()

Amonasr

Ponižovaná žena se rozhodne, že dosáhne svého štěstí mimo manželský svazek a jde za svým cílem chladnokrevně i přes mrtvoly. Milenec svou spoluvinu nakonec neunese a musí být obětován i on. Cesta ke štěstí se tak ukázala jako slepá. Dobře natočený snímek, ovšem ponurý tím, jak bezvýchodný a drsný konec je v něm přítomen už od samého počátku. ()

Niflheim

80 %. Viktoriánská tragédie antických rozměrů se shakespearovskou aluzí a archetypálním poučením. Vcelku nesympatické obsazení, ale to k viktoriánské Anglii asi tak nějak patří. Jistá osobní slabost vůči Florence Pugh nicméně zcela jistě hraje roli. A ne, že by neuměla být odpudivá (čti Midsommar). Vizuální krása a až explicitní mrazivost (čti nesnáším umírat koně) v balíčku s logickou syntézou příběhů postav – někdy uspíšenou, ale ucelenou. Ve výsledku velmi triviální, ale účelné a vzhledem ke stopáži vhodně vystavené. Cením práci s tichem, které je jedním z nejpodmanivějších aspektů snímku. ()

SAINTS

Film zaujme svojim spracovanim drsnej temy a priam až mrazivou premenov jednej osamelej ženy.Hlavna hrdinka podlahne nesputanej vašne a je schopna naozaj všetkeho vratane vražd.Postupne sa meni z obete na tyrana.Film stoji a pada na vykone Florence Pugh,ktora svoju rolu zvladla bravurne. ()

Vera2613

Úžasné! Aj napriek pomalému tempu ma to veľmi bavilo a čakala som čo bude nasledovať ďalej. Vývin hlavnej postavy bol zaujímavý až z toho mrazilo. Florence Pugh podala skvostný výkon a iba mi potvrdila že patrí k najlepším herečkám svojej generácie. Film vrelo odporúčam! ()

Pete

Doufám, že se bude smažit v pekle. Tak musí nutně soudný divák smýšlet o hlavní postavě, je to nepříjemný pocit, ale tvůrci nám nevychází vstříc, a upřímně nevím, co bylo vlastně jejich záměrem. Příliš se na tuhle vražedkyni zaměřují, jak se nechá zcela ovládat svou vášní, a my s ní nemůžeme nijak soucítit, ani na chvilku s ní sympatizovat. Trochu to vypadá, že všechno vlastně dělá z nudy, a ve výsledku je pak protivně jednotvárná. Ostatní dopadli ještě hůře, a jsou to jen jednorozměrné figurky. Příběh je skutečně pouze taková črta, která samozřejmě nemohla dosáhnout komplexnosti a úrovně dramat Shakesperových, ani se k nim vlastně stylem neblíží, pouze na lady Macbeth vzdáleně odkazuje. Hodnotím snad příliš přísně, přitom je mi sympatické, jak je to vzdálené od dobových kousků Austenové, a po technické stránce nemám k filmu příliš výhrad, avšak lituji nevyužitého potenciálu. 50% ()

ostravak30

Když může době vládnout muž, proč by nemohla žena? Příběh o tom, kterak se jedna žena rozhodla vzít štěstí do vlastních rukou a protože triky Kriminálky Las Vegas ještě neexistovaly, kdyby její milenec držel klapačku, mohli si žít šťastně až do smrti. Možná by u toho ještě tak trochu zamordovali služebnou, prevence je prevence. Pozoruhodné herecké výkony při minimalistické obrazové práci, to je to, co mě zaujalo nejvíc, tím spíš, že film příjemně utíká, je svižný a posouvá se kupředu poklusem dospívajícího hřebce. Tím větší cenu má dnes, kdy se znovu staví feministky do šiku a žena, ženská práva a genderová vyváženost se dostává do popředí zájmu čím dál víc. ()

mac000

Některé dějové peripetie se mi zdají méně pravděpodobné, ale to asi proto, že neznáme anglický venkov druhé poloviny 19. století. Záhadné změny výrazu a (zprvu) nepředvídatelné reakce hlavní hrdinky jsou dva momenty, které dodávají filmu napětí. ()

Binne

"Moderní a radikální drama vypráví o proměně dívky v ženu, jež ochutná sílu moci, osciluje mezi manipulací a spalující vášní a stane se někým, kým pravděpodobně nikdy být nechtěla." Hm, až na to, že vůbec. Slečna Kateřina je totiž sociopatka od začátku až do konce, tahle postava je tak prázdná, že ji lze naplnit pouze skutečným dramatem. Nejedná se o žádné psychologické drama, které by mělo být počinem roku. Nejedná se ani o pokus nahlédnout do duše skutečně narušenému člověku. Ocitáme se před obrazovkou jako zcela vzdálený pozorovatel, který nedostane příležitost utvořit si názor na hlavní postavu. Zamýšlela jsem se, zda tam nemám vidět pokus o vhled do krutého osudu žen v dobách minulých nebo pokus o feministický pohled do duše ženy, která se pokouší o nezávislost. Ne, sledujeme jen velmi prázdnou hrdinku, která považuje vraždu za jediné možné řešení všech svých problémů. Od určitého bodu je každý její krok předvídatelný a naopak se obáváte o všechny vedlejší postavy, které do příběhu vstupují. Každopádně, jedná se o komorní drama, které nevídaně rychle a svižně plyne. Vizuálně je to velice působivé a svým způsobem neotřelé a nadčasové. Příběh sám o sobě špatný není, herecké výkony jej drží vysoko na úrovni (až na hlavní hrdinku ale myslím, že s touto postavou nešlo udělat nic víc, než co jsme dostali). Kdyby se tvůrci snažili o gradaci (v rámci psychologického ohledu) nefungovalo by to. Činy, kterých se Kateřina dopustí nenacházejí ospravedlnění v žádné životní situaci, do které se člověk dostane, bylo tedy nutné hrdinku charakterizovat jako psychopata již od samého začátku, což se zcela jistě podařilo. Zda se jedná o dobrý nápad na to, aby film vstoupil na plátna nebo zůstal na prknech jeviště, to je na pováženou. ()

jungewolf

Jen POZNÁMKA : tento film je adaptace dramatu Lady Macbeth Mcenského újezdu od Nikolaje Leskova (Nikolaj= Mikuláš, byl to Rus, takže žádný Nikolai/Nicolai ...... . ()

blondboss

Toto filmové spracovanie slávnejšej opery je naozaj chladným britským predstavením, ktoré sa zarezáva pod kožu, minimálne na konci filmu určite. Medzitým je to taká nemastná-neslaná jemne erotická "vata", ktorá síce dej graduje, ale v zásade sa pri nej dosť nudíte. Chápem ale, prečo Florence Pugh dostala, resp. bola nominovaná na toľko ocenení, lebo svoju rolu zvládla bravúrne a uveril som jej každučký pohyb. Za normálnych okolností by som dal štyri hviezdičky, ale jednu musím ubrať kvôli maximálnej absencii hudobného podmazu, ktorý vo filme takmer vôbec nebol. To sa mi zdá už trošku príliš. 65 % ()

wick

Zejména díky Florence P. stojí za to vidět...tuto celkem slušnou adaptaci o třídu lepší knihy s ponurou atmosférou a hrdinkou, která není takovou obětí, jak se zprvu zdá. ()

veverysiak

Známa téma trochu nezáživne spracovaná, viem si to predstaviť oveľa akčnejšie a divácky atraktívnejšie, nepoznám predlohu, takže beriem možnú námietku, že sa chlapi chceli pridŕžať pôvodného príbehu, inak jednorazovo pozerateľné, takže 40%. ()

Kate Winslet, Saoirse Ronan a milostné drama

Kate Winslet, Saoirse Ronan a milostné drama

18.12.2018

Nové romantické drama Ammonite režiséra Francise Leeho (Na konci světa) našlo hlavní herecké hvězdy. V milostném příběhu o dvou ženách odehrávajícím se ve 40. letech devatenáctého století si zahrají… (viac)

Jak to vypadá s Východními přísliby 2?

Jak to vypadá s Východními přísliby 2?

03.11.2018

O pokračování Východních příslibů se mluví už dlouhé roky, film z roku 2007 režiséra Davida Cronenberga (Dějiny násilí) v hlavní roli s Viggo Mortensenem (Pán prstenů) a Vincentem Casselem (Dannyho… (viac)