Lady Macbeth

• Česko Lady Macbeth (viac)

Anglický vidiek, rok 1865. Katherine (Florence Pugh) je donútená vydať sa za postaršieho veľkostatkára, ktorého nemiluje. Lásku v nej však dokáže prebudiť mladík, ktorý na statku pracuje. Silný cit v nej vzbudí obrovskú silu a Katherine sa rozhodne vziať osud do svojich rúk. Nič ju nedokáže zastaviť... (CinemArt SK)

galiea

Vizuálně geniální. A dějová linie plná zajímavých zvratů. Je to hodně temné. Někdy jsem se hlavní hrdince nedivila, že jedná, jak jedná, ale pak se to zvrhlo do extrému. Psychologické drama par excellence. Konec jsem sledovala napjatě se zadrženým dechem! Pokud máte rádi filmy, u kterých musíte hodně přemýšlet a vžívat se do rozpoložení hlavních hrdinů a nevadí vám, že se s nimi nemůžete zcela ztotožnit ani soucítit, potom doporučuji. Ale sama uznávám, že mě to přivedlo do hodně melancholické nálady. ()

Amalberga

Film je dobře natočený, herecké obsazení taky super, jen mně osobně moc nesedlo zpracování témata. Hlavní motiv byla ženská sexualita, zpočátku dusená Katherininým manželem a společenskými konvencemi. Jakmile však Katherine dostane první příležitost, dává naplno průchod svému libidu, až nakonec zničí všechny kolem. Duševní rozpoložení Katherine ztvárňuje kočka (symbol svobody, pohodlnosti, nespoutanosti i požitkářství), domácí mazlíček v domě. Co mi na filmu vadí? Démonizace ženské sexuality. Ženám jsou zde přiznány sexuální touhy a potřeby, ale ty, co je naplňují, jsou špatné a zvrhlé. Katherine svým chtíčem rozložila celou rodinu, dá se na film dívat jako na varování před ženskou sexualitou, která podle všeho musí být kontrolována, zato manželovi levobočcci a aférky jsou očividně ok. Podobných varovných příběhů vykreslujících ženskou sexualitu jako zlou sílu jsem už viděla a četla bezpočet, co pro jednou udělat film, kde ženská sexualita bude přirozená a nebude nějaká ničivá síla? ()

Kozlowski8

Tento příběh strhující lásky a spalující vášně není pro mne vůbec strhující ani vášnivý.  Je to příběh jehož postavy se chovají a působí buď hloupě a nevěrohodně, nebo absolutně bezkrevně - jako by ani neexistovaly. Obsahově a scénáristicky slabé dílo, herecky kromě Florence Pugh také, hudba v podstatě absentuje. Úplný průšvih to ale není - díky výborné kameře, kostýmům, solidní atmosféře a již zmíněné Florence Pugh, kterou rád znovu uvidím. 50 %. ()

Mangano

Vraždit či nevraždit. Pokud vraždit, tak koho...a kdy...hned? Film nabízí svůj vlastní pohled na autorem zvolené odpovědi a to celkem zajímavou formou. Oceňuji také odvahu s jakou tvůrci ztvárnili surovost poslední vraždy. Naprosto se mi v tu chvíli obě postavy zhnusily, což je reakce na dobře odvedenou práci tvůrců. Film by se ovšem mohl více věnovat postavě Anny, jejíž osud je pro děj velmi důležitý, sexuální scény mohly být intenzivnější, vzhledem k důležitosti sexu jakožto jednoho z motivů konání postav a konec by si zasloužil krapet roztáhnout. Mimochodem, taky moc pěkná práce se zvukem. ()

fikee

Zoufala nuda. Mlada lady na venkovskem panstvi je tak trochu nestastna a tak trochu psychopat. Nevidim duvod, proc ten film vznikl nebo proc ho videt. Pokud mate chut na kostymni drama, radeji si dejte reprizu Komorne. ()

hanca.uh

Mladá manželka Kateřina byla teda pěkně drsná a urputně svéhlavá dáma. Nějak se moc s ničím a nikým nepárala a když na ni přišel chtíč, tak šla doopravdy přes mrtvoly. Děj by se dal (podle mého názoru) zpracovat trochu temperamentnějším stylem, takto byl film takový....ne moc mastný:-)). Ale zase ne úplný propadák. Chybělo mi tam doobjasnění některých faktů a situací, ale možná to byl záměr, aby měl divák možnost toho otevřeného konce, teda ne jednoho:-)). P.S: po skončení promítání a při odchodu kina jsme s uvaděčkou svorně diskutovaly o tom, proč teda pak ta komorná nemluvila....vyřízla jí snad Kateřina jazyk?, měla komorná psychotraumatický blok? Kdo ví...:-). A já dávám 3 hvězdy. ()

Nataniel73

Krásna ukážka toho, čo sú niektoré ženy schopné spraviť pre sex a nazývajú to láskou. Celý film je o tom ako sa mladá žena v neprítomnosti svojho pána kurvila s iným mužom, do toho mala tú drzosť zabiť pána domu, následne jeho syna (svojho muža) a korunu tomu nasadila udusením malého chlapca. Ešteže ten jej milenec mal aspoň trocha chochmesu a ku všetkému sa priznal. Mrcha to však mala premyslené a celú vinu hodila na neho a svoju pripečenú slúžku, ktorá len nechápavo kukala, čo za zrúdu to obsluhovala. Herecké výkony obstojné, anglická príroda pekná, prostredie podmanivé. Len na hlavnú hrdinku (inak celkom peknú) sa miestami nedalo pozerať. Smutný až desivý príbeh...Tento bizarný film okrem iného poukazuje na fakt ako boli ľudia perverzní aj v iných dobách a ako sa vedeli hrať na slušných. Skrátka ľudstvo sa za tie stáročia vôbec nezmenilo. 65% ()

cist

Autentické, napínavé historické drama, bez zbytečných proslovů o tom, co si mám myslet a jaké si vzít poučení. ()

quokam

Hrich plodi hrich, zlocin plodi dalsi zlocin, zlo zlo, vrazda vrazdu. Zlo jak snehova koule se vali krajinou svedomi, nabyva na sile a nici. Zaludek svedomi mame kazdy jiny, nekdo snese malo, jiny snese hodne, zaludek svedomi nekterych jedincu vsak zpracuje naprosto vsechno. To, co se na pocatku zda pochopitelne, ba i obhajitelne, se postupem doby stava desivejsi a desivejsi. Normalnejsi clovek to neunese, avsak ve spolecnosti normalni lidi se vyskytuji taktez psychopate, co unesou vsechno. Hlas svedomi neni obecnym meritkem prijatelnosti.  Vlada nadherne a precizne presne Florence zacina. 8.5/10. Upd 10012024: muj maly osobni oscar za dila poprve shlednuta v roce 2023. Udilim cenu za nejlepsi filmovy namet, za nejlepsi herecku v hlavni dramaticke roli pro Florence P., a za nejlepsi herecku ve vedlejsi dramaticke roli pro Naomi A. ()

proud.loser7

Syrový pohled na Anglii 19.století s dechberoucí přírodou a realisticky vykreslenými postavami. Hlavní hrdinku si skoro nejde nezamilovat (ok, i když ke konci už je to jen krvežíznivá mrcha) a to hlavně zásluhou úžasné Florence Pugh, kterou doufám v budoucnu ještě někde uvidím. Je skoro zázrak vidět hlavní hrdinku, která pro označkování "silná ženská protagonistka" nemusí být sexy dvacítka s vlasy perfektně lesklými a natočenými při jakékoli situaci, znalá minimálně v jednom bojovým umění. Lady Macbeth nejen, že je skvělá manipulátorka, ale ve světě dominovaném muži má nadevším pevnou ruku a predátorem filmu není žádný muž, ale ona. Jak je na tom s morálkou, to už je jiná otázka. Film, ač plný drsnějších a místy dost silných momentů, nějak vyprchá v duchoprázdnu a přespříliš emocí ve vás ve finále nezanechá. To co mi ale vadilo nejvíc byla postava Sebastiána, údajně vášnivého svůjdníka Katherin. Sebastík je asi stejně svůdnej jako věšák na prádlo a představa, že by kvůli takovýmu zarostlýmu, ošklivýmu, špinavýmu týpkovi byla kterákoli ženská ochotná cokoli obětovat ve mně vyvolává značný pochybnosti. Jak se asi máte strachovat o budoucnost dvou milenců, když si při přítomnosti jednoho z nich na plátně chcete strčit prst do krku? ()

Simella

Předlohu jsem nečetla, takže nemohu posoudit zpracování do filmové podoby, nicméně musím konstatovat, že mě to nebavilo. I přes slušný herecký výkon hlavní představitelky jsem s ní nějak nebyla schopná navázat kontakt, najít na ní něco sympatického a tím pádem alespoň částečně pochopit její myšlení nebo jí snad litovat. Prostě nějak dojít k porozumění této osoby (pokud to bylo vůbec cílem autora). Motiv pro její činy mi přišel opravdu nedostatečný. Pozitivní bylo, že to není moc dlouhé. Takže 2 hvězdičky za herecký výkon a snahu. ()

space weaver

Lady Macbeth je studená a prázdná. Osud ženy, která proto, aby přežila dokázala popřít vlastní lickost, měla-li vůbec nějakou. Silných 40% ()

bul

Scenář, který se překvapivě mění s průběhem filmu. Žádné extra efekty, žádné heroické a srdcervoucí výstupy. Ovšem skvěle vykreslená syrovost anglického venkova 19. stol., kde hlavní roli hraje vášeň a emoce, které mají přednost především. ()

poppy75 odpad!

adaptacia velmi poplatna dnesnej dobe-sex,drzost,sex,nasilie a sex podane pekne natvrdo avsak bez toho,aby zanechalo v divakovi rezonanciu-neviem,co ich viedlo k natoceniu tohoto..predloha ma aj dusu...studene ako stol na patologii... ()

unitedfan

Vcelku syrově podané "viktoriánské,, drama kde se z relativně sympatické oběti stane psychopatická mrcha, která pro svoje fyzické uspokojení jde přes mrtvoly. V závěru je vám z hlavní (anti)hrdinky opravdu na zvracení. Florence Pugh výborná, velice zajímavý filmový zážitek. ()

Kate Winslet, Saoirse Ronan a milostné drama

Kate Winslet, Saoirse Ronan a milostné drama

18.12.2018

Nové romantické drama Ammonite režiséra Francise Leeho (Na konci světa) našlo hlavní herecké hvězdy. V milostném příběhu o dvou ženách odehrávajícím se ve 40. letech devatenáctého století si zahrají… (viac)

Jak to vypadá s Východními přísliby 2?

Jak to vypadá s Východními přísliby 2?

03.11.2018

O pokračování Východních příslibů se mluví už dlouhé roky, film z roku 2007 režiséra Davida Cronenberga (Dějiny násilí) v hlavní roli s Viggo Mortensenem (Pán prstenů) a Vincentem Casselem (Dannyho… (viac)