Swann s několika přáteli se utkají s Nixem/Puritánem, vůdcem sekty, zabijí ho a ze spárů sekty osvobodí mladou dívku. Po třinácti letech se soukromý detektiv Harry D´Amour stane náhodným svědkem vraždy vykladače karet. Tím se dostane do kolotoče nezvyklých událostí plných magie a násilí. Kolem začínají umírat lidé, včetně iluzionisty Swanna. Harry se nejen prostřednictvím Swannovy vdovy Dorothey (jež je onou osvobozenou dívkou) snaží přijít všemu na kloub. Vše směřuje k tomu, že Nix není tak úplně mrtev, jak by se zdálo, a chystá se znovu povstat. Sekta se opět schází v poušti, aby se stala svědkem Puritánova znovuzrození. Harrymu nezbývá, než se zlu postavit a utkat se s Puritánem. (eraserhead666)

fcreading

Umenie ilúzie je neuveriteľné, ale čo ak sa stane, keď sa hranica medzi ilúziou a realitou prekročí? Clive Barker nám dodáva extrémne morbídny a zlovestný príbeh, ktorý sa výlučne odohráva v tajomnom svete kúzelníkov. Tri hlavné kapitoly v jeho bohatej kariére stoja na pevnom scenári a originálnom príbehu. ()

GodComplex

"Grave is lonely, but living is worse..." . Cistokrevnej Barker. Podle me "nejbarkerovitejsi" Barker ve filmovem formatu a to i vic nez Hellraiser a urcite vic, nez Nightbreed. "I was born to murder the world...". Presne tohle Barkerovi sedi, prostredi LA, uchylnosti, dekadence, backstage, show, hororovy nadech, mysticno. Hlavne je to prvni Barkeruv film, kde naplno zacina projevovat svou gay podstatu. Obecne gaye vazne nemusim, viz. moje recenze na Milk, ale krome toho, ze treba prave Barker (gay) je muj oblibeny spisovatel, tak se musi nechat, ze v sobe gayove maji urcitou strasidelnou perverznost, kterou zde Barker presne vystihl ztvarnenim sekundarniho zaporaka a jeho humanimalniho poskoka. Do hororu a jako element znepokojeni tedy gayove funguji dobre. Princip filmu je jednoznacny - magie. Resp. stara znama problematika - trikove iluze vs. opravdova magie. "Flesh is a trap, magic sets it free...". Uz samotne prostredi kouzelniku je dukladne zvlastni, kdyz do toho zacne navic Barker pumpovat svuj nezamenitelny alternativni styl, uchylne vlozky a dokonce nejake ty sve puvodni grafiky, ma napul vyhrano. Bohuzel to zase nevyslo uplne tak jak by melo a to i pres to, ze Bakula byl jakozto hlavni hrdina super a Famke Janssen totalne sexy. Ma to podobny problem jako vsechny Barkerovi filmy, pusobi to tak nejak nedodelane, nedomyslene a nedokaze to uspokojit zcela a bezezbytku. Navic se uz pomalu stava pravidlem, ze Barker proste nedokaze ukocirovat konce. Uplne stejne jako v Nightbreed je poslednich asi 20 minut totalni hysterie. Rozhodne doporucuji Director's Cut, ktery je, bohuzel narozdil prave treba od Nightbreed, kde byly vysekany nejchutovejsi sceny, k dispozici. "A man who wanted to become a god... then changed his mind...". 7/10 ()

topi

Začátek je fakt skvělej a je tam Barker cítit na sto honů. Postupně se příběh vyvíjí podle Barkerovy vize a celkově film působí takovým špinavým a temným dojmem. Určitě mohl být líp zpracován, škoda některých digitálních triků, ale ta temná atmosféra tam je. Hellraisera jistě nic nepřekoná, ale Pán kouzel je svým způsobem kultovní. ()

kagemush

Určitě jeden z těch lepších voodoo satano child filmů,co jsem měl tu čest vidět. Ale s tím Bakulou (i když je to určitě roztomilý jméno,jakože vhodný pseudonym do horrorů) podle mě šlápl Barker do drovna. (zato bych si uměl Bakulu představit v remaku Ztraceného víkendu,a ani by se nemusel moc snažit) Takže s nostalgií ke jménu Barker a s přimhouřeným jedním a vypíchnutým druhým okem -70%. ()

Nautila

Ano ano, zezačátku pravý Barker s typickou nenapodobitelnou atmosférou, konec to samé, ale výplň toho je bohužel nemastná, neslaná a nezapamatovatelná. Jaký že byl příběh? Barker to zkrátka umí s atmosférou, ale asi potřebuje, aby mu někdo stál za zády a plesknul ho vždy, když začne ujíždět v tom ostatním. ()

cariada

Ač poměrně známý horor, tak já si ani moc nevybavím o čem že to bylo a to jsem to viděl asi před 2 dny. Vím že se tam jednalo o sektu a o pěknou dívku. Triky jsou celkem pěkné, děj už slabší. Přesto některé scény jsou dobré. ()

Radiq

První půlka lepší než druhá půlka, ale to všechno horší než obě moje půlky dohromady. Nebylo tam nic moc originálního, ani ten příběh mě nějak nezvedal z křesla, v kterým jsem neseděl. Nebylo tam nic, čeho by se člověk bál, takže tím u tohohle filmu pro mě odpadá žánr horor. Herci: začátky Famke Janssen, kde jí to ještě moc nejde, Scott Bakula celkem ušel, ale lepší by bylo nakreslit mu nějakou karikaturu, Swann v podání Kevina J. O'Connora byl trapnější než chleba namazanej rohlikem. Dva hlavní záporáci Nix a Butterfield sice nebyli špatní, ale jednookej psychopat Butterfield byl mnohem víc psycho, než ten hlavní, kterej měl maximálně tak zajímavej vzhled. Celkově mě to spíš zklamalo, asi jak hrášek vyfrknutej nosem při střelbě na terč. ()

LordSnape

Klasický Barker. Dark fantasy s poselstvím a spoustou filozofických myšlenek. Bohužel ke konci je už cítit celá natahovanost a gradace s hlavním padouchem je příliš dlouhá a komplikovaná. Nicméně to nemění fakt, že tento film je opravdový zážitek spíše pro znalce Barkerovy knižní tvorby... ()

Brain-D

"Tělo je past a magie nám dává svobodu". Velká béčkovost od Clive Barkera. No já se těšil na jízdu podobnou hellraiserovi, ale dostal jsem průměrné béčko. Ale hudba se zas povedla.) ()

VanTom

"Okultní" detektivní pátrání nebylo nezajímavé a bez atmosféry, jenže to zásadní magické finále s povstalým záporákem ze záhrobí vyznělo velmi jalově a lacině, a to nikoliv pouze z trikového hlediska. ()

BMAJTZ

Jak to říct abych nepoškodil tenhle film, hmm nejlépe narovinu. Lord of Illusions si bohužel nedokázal udržet mou pozornost ani prvních 60 minut natož celý zbytek filmu. Na druhou stranu bych tenhle film nechtěl poslat do záhub takhle rychle. Ten příběh je docela dobrý a vývoj děje by mohl být i velice napínavý nebýt několika desítek minut hluchých scén. Je to vyloženě průměrný film který se může a nemusí líbit. ()

BlackTom

Clive Barker a ja sme zrejme na jednej vlne, vie, čo sa mi páči. Či už jeho vynikajúce poviedky alebo nápadité a originálne snímky. Tentoraz sa mu podaril husársky kúsok - film prekonal aj samotnú predlohu! Takmer neznámi herci sú tu božskí (neuveriteľné!), zvlášť Scott Bakula v roli drsného detektíva exceluje. Ak však očakávate ďalšiu hororovú ikonu, budete asi sklamaní. Už Nightbreedom dal Barker jasne najavo, že jeho príbehy sa budú uberať viac fantasy smerom a Lord of Illusions je toho skvelou ukážkou. Neviem ako ostatným, ale mne sa zmeny oproti predlohe páčili a temný príbeh iluzionistov šmrcnutý film-noir ma strhol a očaril. Teraz už vážne neviem, ktorý z trojice Hellraiser - Nightbreed - Lord of Illusions je najlepší. ()

misstake

Od začátku se zatajeným dechem. Má to pár hluchých míst (určitě by se dalo 10 minut, kde to s, možná víc vytříhnout), ale nese to všechny známky masterpiece. Atmosféra i spousta bizarností nás zcela vtáhnou do Barkerova světa a dokážou, že Barker opravdu je mistr iluzí a tohle není jen rutinní pásová hollywoodská výroba. ()

Corpsegrinder

Clive Barker opět dokazuje že je mistr atmosféry což je hlavní plus tohohle filmu. Od začátku do konce vás film drží v napětí. Horší je to s náplní. Úvodní část je rozhodně zajímavá, potom však následuje zhruba hodina vyšetřování, který je z většiny slušný, ale místama je poznat že se Barker zbytečně snažil vyplnit stopáž a některý scény tam vůbec bejt nemusely, a výraznější hlavní hrdina by taky neuškodil. Závěr po oživení Nixe už je asi to na co každej čeká a je to celkem solidní odměna za tu nudnější část předtim. Celkově nadprůměr. Jo a lepší fanatický sektáře než jsou zde asi nenajdete :)) ()

Illy

Lehké zklamání. Poznávám Barkerův rukopis, jeho knihy jsou ovšem daleko lepší. Vidím stejný problém jako u Kinga - čte se jedním dechem, dívá se na to s rozpaky... ()

ink flo

Kdysi na střední jsme si to půjčili na VHS, teď byl dojem trochu vlažnější, ale pořád dobrý. Pro Barkera mám slabost, úvodní sekvence je hodně nabušená, béčkovej trashovej feeling nevadil, stejně jako jalovej hlavní klaďas, zajímavý prostředí to tahalo z šedýho průměru. Mohlo to být o kousek kratší. ()

FilmWave

Velmi milé fantasy/horor vyprávěné stylem film-noir se soukromým vočkem jako hlavní postavou. Škoda trapnějšího začátku a hlavně konce. ()

helloween93

Film by se v českém překladu měl jmenovat Pán nudy. Hellraiser se mi od Barkera líbil především atmosférou a samotným nápadem. A právě ani jeden z těchto atributů u tohoto snímku není. Viděno na AMC. * ()