American Horror Story

• USA American Horror Story (viac)
USA, (2011–2024), 100 h 14 min (Minutáž: 34–74 min)

Predloha:

Ryan Murphy (kniha), Brad Falchuk (kniha), Danielle Vega (kniha)

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Adina Porter (viac)

tynulep

Season 10 Double Feature, prvních 5 epizod luxus, ale pak se série otáčí do černobílého schématu a to už mě tolik neláká, viděla jsem spoustu videí, že první půlka super, ale další půlka série otřes, jsem u sedmého dílu, zkusím tomu dát ještě šanci, ale zatím mě to nenadchlo. ()

Thalin

Když vyšla první série, tak jsem se nemohla odtrhnout. Nápadité, tajemné, místy děsivé a surové. Nebojí se to takřka ničeho a to mě tam bavilo. Dopředu jsem totiž nebyla schopná odhadnout, kdo zemře a jak a většina plot twistů pro mě opravdu byla překvapením a ne nudou, kterou bych odhalila dávno dopředu. Možná že to i působilo místy zmateně, ale mělo to takovou atmosféru, že mi to vlastně nevadilo. Bohužel, už pátá série se pro mě začala stávat unavenou, ne tak nápaditou a charaktery a nenápadné propojování se mi nelíbily. Navíc se tam začalo objevovat víc a víc nelogických a na můj vkus přehnaných věcí. Z dalších sérií jsem viděla jen pár dílů a nebo je neviděla vůbec a ani nevím, zda je dokoukám, takž hodnotím vlastně jen půlku sérií. Možná to jednou dokoukám, ale po pětce mě ten seriál zkrátka už nedokázal udržet a zaujmout. ()

tekket

S1 - 77%, S2 - 85%, S3 - 69%, S4 - 66%, S5 - 60%, S6 - 33.3% - sečteno a podtrženo: 65.05% Doporučil bych minimálně první dvě série. Pro atmosféru a občasné záblesky geniality i další tři. ()

Socirel

1. série - 70 %. (Murder House) Prvních pár dílů tísnivá atmosféra, místy jsem měl skutečně strach z neznámých temných sil ve strašidelném domě, které se pak začaly postupně odhalovat, a strach se nakonec vytratil a seriál se stal více předvídatelným a méně zajímavým, z poslední epizody se stala komedie. 2. série - 85 %. (Asylum) Sedla mi přeje jen o něco víc, kombinace temných sil jako satan, mimozemštané, nacistický vědec a sériový vrah se povedla, cela řada si na rozdíl od předchozí dokázala udržet konstantní kvalitu. Tvůrci se ale trochu kontraproduktivně snažili uzavřít příběh všech postav, což je sice pěkné, ale k některým postavám by se vyloženě hodil otevřený konec. 3. série - 50 %. (Coven) Tato série se nepovedla, nemá už tak děsivou atmosféru a téma čarodějnictví není podané zrovna podle mých představ. Stejně jako 1. série si tato série nedokázala udržet kvalitu, několik posledních dílů bylo velmi slabých. Zachraňují to některé dobře napsané postavy a určitá nepředvídatelnost dějové linky. ()

PanIncognito

Taková neobvyklost, perverze, pochmurnost a zábava v jednom seriálu se jen tak nevidí. Ty psychotické zápletky jsou jednoduše výborné. Není divu, že seriál má na kontě řadu ocenění... dle mého je to i díky skvělému osazenstvu, jenž si divák prostě musí zamilovat. Pojetí tohoto díla opravdu funguje, neboť nuda u něj rozhodně nehrozí. :-o (viděno s dabingem a v původním znění) ()

Sebik.

Veľmi zaujímavý seriál aj zo zaujímavým spracovaním. I keď niekedy medzi scénami mám väčší zmätok stále sa dá dej ustriehnuť. To čo seriál robí zaujímavým je aj ako sa tvorcovia snažia nahnať strach nie jumpscaremi ale so zaujímavými strihmi. 70 % ()

Duffman 97

1série: čekal jsem něco víc.Po ohlasech ze zahraničí a prvních asi tří dílech jsem byl zklamán.Ztrácí to atmosféru a je to až moc zamotané. 2série Asylum: mnohem lepší než první řada.Drží si to atmosféru,má mnoho nečekaných zvratů a konečně se Jessica Lange mohla ukázat naplno. 3 série Coven:Toto už bylo zbitečné.Z nadějného hororu se vyklubala americká verze Čarodějnic školou povinné či Harryho Pottera s ženamy. 4 série Freak Show:O něco lepší než Coven,stále to však nemá na Asylum.Nejhrůznější tam jsou ti mutanti. Hodnocení celého projektu je 70%. ()

srotak

Hysterický jekot, úchylný sex, zvrácený a šílený "záporáci",deprese kam se podíváš, jestli ti tyhle věci nevadí a máš rád zajímavý zpracování a podání příběhu tak jako já tak je AHS něco pro tebe. Trošku víc úchyláren a o něco méně hysterickýho jekotu v podání Sarah Paulson a dal bych i tu poslední hvězdu. Seriál sleduji už od první řady tak doufám že kvalita zůstane taková jaká je i dál. ()

SANNY22

Už mám za sebou všetky série a je čas, aby som ohodnotila celkovo seriál American horror story (AHS). Naozaj veľmi podarený seriál. Všetky časti mali síce rozdielny dej, ale hrali tam "takmer" rovnakí herci. 1.séria Murder House je pre mňa priemerná. Niektoré epizódy boli fakt top, ale ako celkový dej mi to neprišlo také super. 2.séria Asylum bola fakt suprová, dej, prostredie a charaktery. Avšak niektoré scény mi prišli moc "premrštené". Hlavne tá s tou Annou Frankovou a tými "mimozemšťanmi". ← To mi prišlo zbytočné. 3.séria Coven u mňa vzbudila trochu obavy, keďže zo začiatku ma to nebavila, ale ako celkový dojem je dobrý. 4.séria a moja najobľúbenejšia Freak show, bola úplne super. Na prvý pohľad sa to zdá ako úplná blbosť, ale bolo to fakt super. Túto sériu som začala pozerať ako prvú, čiže bola mojím "odrážadlom" na pozretie všetkých sérií. 5.séria Hotel bola tiež veľmi vydarená. Ako ja moc nemusím upírov a takéto, ale fakt ma to bavilo. Veľmi veľkým oživením tejto série bola hlavne Lady Gaga, ktorá ma veľmi prekvapila ;). 6.séria Roanoke no...Toto bola taká blbosť, totálny prepadák,ale dokukala som to až do konca, ikeď som sa premáhala a zaspávala som od nudy. Táto séria úplne potopila celý fantastický seriál :/. 7.séria Cult bola pre mňa príjemné zlepšenie oproti 6.sérií....Ale fakt super seriál :* ()

Rathe

Ačkoliv se 1. série vezla už od prvního dílu v bizárních kolejích a postavy byly zvrácené uvnitř i navenek, bylo to všechno tak nějak pomalé. Často jsem bez zaujatí čekal, než se tam začne dít něco zajímavého. Otec rodiny na mě od začátku působil jako totální psychopat, ale třeba od matky jsem někdy čekal opravdu jiné chování. Naštěstí měl AHS i postavy, které jsem si vskutku oblíbil - Tate a Violet byli parádní pár bláznů, kteří řešili své teenage problémy hlavně pomocí drastických metod. A stará služebná měnící se v mladou kočku dokázala skvěle zavařit děj. Konec byl hodně zajímavý a čekal jsem, že skončí mnohem líp, než skutečně skončil. 1. série: 65% Asylum je naprosto geniální! Musím říct, že tato série se tvůrcům neuvěřitelně povedla. Nejde pouze o příběh, ale i herecké výkony či prostředí. Absolutně jsem zbožňoval psychiatrickou léčebnu a ten pocit, který celé prostředí ve mně vyvolávalo. Francouzská písnička Dominique, která nás pokaždé vítá ve společenské místnosti mi naprosto vlezla na mozek. A dvě nové herečky, které jsou obsazeny do hlavních postav Lany a sestra Mary Eunice jsem miloval. Bojím se, že takovouto sérii půjde jen těžko překonat. 2. série 100% Po geniálním Asylum nás další příběh zavede do čarodějnického spolku na pokraji vyhynutí. Od velmi tmavého prostředí blázince se Coven odehrává v bílém domě. Objevují se zde světlá místa a sem tam i nějaké vtípky. Nejdůležitější ale je, že autoři pořád zanechali zrádné chování člověka, které i zde je plné lží, podlostí, nenávistí a zrady. Do AHS rodiny se přidala touto sérií i Emma Roberts, která dokáže perfektně zahrát takové ty zbohatlé mrchy, které si nenechají nic líbit. A já si ji s tímto kabátem oblíbil již v Scream Queens. Coven je už 3. absolutně originální příběh a líbí se mi, jak zde ukazují čarodějnice i z té kruté stránky. Jediné, co se mi nelíbilo je, jak na konci udělali z uzavřeného spolku otevřený "ústav" pro každou holčinu, co si myslí, že je čarodějka. 3. série: 85% Freak Show bych zařadil na takový standard, co od AHS můžeme očekávat. Nejen, že jsem nikdy neviděl nic podobného, co by odhalovalo pozadí panoptika. Ale kolik zápletek tam ještě dokázali do toho zamotat, bylo geniální, ale chvílemi už toho bylo až moc. Nicméně se tu opět ukázala skvělá proměna herců a hereckých postav. 4. série: 80% Hotelu jsem se docela bál, protože jsem věděl, že tam má hrát Lady Gaga a nevěděl jsem, co od ní očekávat, protože se stává často, že se zpěváci snaži vyniknout i v jiných odděleních a často jim to nevyjde. Nic méně Lady Gaga byla naprosto skvělá a i celý Hotel Cortéz. Hodně se osvědčila i změna velké části herců, kdy si Jessica Lange už potřebovala dát pauzu, aby nehrála opět 5. postavu se stejným cílem a hodně podobným chováním. Možná tu bylo místama až trochu moc erotična, ale nějak mi to k tomu hotelu i sedělo, takže se tím série nezdegenerovala. A taky se mi líbí, jak čím dál více se série začínají do sebe proplétat. 5. série: 85% Šestá série je pro AHS naprosto něco nového a odlišného. Autoři se rozhodli trochu zaexperimentovat a ačkoliv to ve výsledku dopadlo hůře, já jsem si tuto sérii hodně užil. Nejen, že první polovina mě opravdu celou dobu strašila a byla jednou z nejstrašidelnějších částí celých AHS, ale druhá polovina mě zase bavila v tom, jak se vyvíjeli vztahy mezi charaktery. Naprosto geniální Sara Paulson mě dokázala pobavit ve chvílích, kdy děj byl zmítán naprostou nechutností či strachem. Jediné, co mi celou sérii zkazilo, byl poslední díl. Protože ty 3 minuty podstatného děje mohli nacpat na konec 9. dílu a poslední díl neměli vůbec točit. Byl to nesmyslný krok a taky mé hodnocení dost ovlivní. 6. série: 75% Přijde mi, že autoři opravdu rádi experimentují a zkoušejí své diváky, jak velké změny dokážou vydržet a jak z ne pro všechny zábavného tématu udělat podívanou pro věrné AHS diváky. Když jsem slyšel, že se má 7. série zabývat politikou, lekl jsem se. A po hodně nudném pilotu jsem to tak trochu i vzdával. Ale naštěstí mě hned další 2 díly natolik zaujali, že jsem zkouknul zbytek během mrknutí oka. Sarah Paulson hrála svoji roli narušené hysterické osoby perfektně a to samé i manipulativní Kai. Ale přijde mi, že tato série nesla mnohem hlubší myšlenku než jen vraždící kult. 7. série: 85% () (menej) (viac)

Thoth

Sérii hodnotím kvalitativně tak na 90 %. V dnešní době, kdy svět již pohltila celá záplava všelijakých fantasy, sci-fi, thrillerů a horrorů, je těžké vymyslet něco nového, co by zaujalo oko diváka a mělo to patřičnou kvalitu. AHS mě ale zatím dokáže chytit za srdce a snad s výjimkou celkem politizované série 7. série, byla každá série v něčem originální. Jako nejzajímavější hodnotím série Asylum, Freak show, Hotel a Roanoke. ()

C.A.T.

Před časem jsem koukala na první sérii a vydržela jsem to asi do poloviny. Pak mě to už tak nebavilo, že jsem ji nedokoukala, takže ani nevím k čemu (a jestli vůbec k něčemu) byly všechny ty nesmysly okolo. Není to tak dávno, co jsem zaslechla, že Asylum je o dost lepší, než první řada a hodně lidí si to chválí. Připočetla jsem si k tomu prostředí blázince a rozhodla jsem se, že to zkusím a dám tomu ještě šanci. Včera jsem viděla první díl, který se mnou absolutně nehnul, nudila jsem se, bylo to přeplácané, pitomé, rušili mě známé tváře a o nějakém napětí a touze vidět další díl se ani nedá mluvit. Seriál se mi netrefil do vkusu a pokračovat v něm nehodlám. ()

Tom007

1. séria 95% // 2. séria 100% // 3. séria 70% // 4. séria 75% // 5. séria 85% // 6. séria 50% // 7. séria 70% // 8. séria 75% // 9. séria 65% ()

GHOSTFACE.

Naprosto nejlepší seriál všech dob. Murder house 95% - Jedna z nejlepších sérií, ahs, které šlape na nohy jen jedna docela otravná postava. Zkazila mi dva díly. Asylum 90% - Na této kráse se mi líbila atmosféra, NAME GAME všechno posrala. Poslední dva díly za ODPAD!, jinak vše za silných pět. Coven 95% Coven je vážně mrdka!!! všichni křičí. Kámo, já vás asi zbiju přátelé. Vážně paráda. První epizoda jedna hvězda, zbytek pět a jednou čtyři. Freak Show 90% - Nevím no. Je to možná, o trošičku lepší než asylum, ale všechny epizody kromě poslední, mají slabších pět (poslední má čtyři.) Jinak ale paráda. Hotel 95% - Tak tohle mě dostalo. Lady Gaga je nechutná svině a já jí od teď nenávidím. Za druhý díl bych však nakopal tvůrce do prdele. Roanoke 100% - Tohle je božství, vrchol seriálu, horor jak kokot. Všechny díly za 10z10,. Cult 90% - Pičovina největší, teď myslím dějově, zpracováním nejspíš vrchol seriálu. No, to ne. Ale jinak fajne. Apokalypse 80% - Dlouhou dobu jsem tuto sérii považžoval za to největší zlo, co ahs potkalo. A stojím si pořád za tím. Postavy neskutečně slabé, dějové hrátky nedomrlé, digitální efekty na zpleskání análu. Omlouvám se ale tohle? Body za nápad a možná perfektní atmosféru. 1984 85% - Já se bavil, minimálně v té druhé polovině série naprosto perfektně. Vzestup nahoru. Double Feature 95% - Po třech fakt slabých sériích, návrat na vrcholný horor. Neskutenčá pecka. Pořadí sérií, dle mě samozřjemně: 6, 1, 10, 5, 3, 4, 2, 7, 9, 8 ()

TOMjohanik

První dvě série jsou to nejlepší, co žánr může nabídnout. Asylum si z prvního Murder House bere jen to dobré a na pozadí perfektně využitého prostředí blázince z toho vymačká naprosto šílenou jízdu pro každého, kdo se jen otřel o žánr hororu. U dalších sérií (vyjma Hotelu a částečně Freak show) se už nedaří udržet, takovou kvalitu zejména ve scénáři. Psaní začíná být občas prostě hloupý, náměty občas násobně převyšující děj (v hlavě mám hlavně freak show) a po celou dobu zůstává jenom geniální herecký ansámbl v čele s Jessicou Lange, která si maže všechny beze sporu talentované kolegy na chleba. Série bez ní už prostě nemůžou bejt tak dobrý. Verdikt: první dvě série jsou za mě povinností, alespoň jednou za život vidět a u zbytku se budete bavit. Vřele doporučuju ()

lukaszavadil

Na tomhle seriálu se mi nejvíce líbí to, že každá série je o něčem jiném. Jednotlivé série na sebe nijak nenavazují. Lidi, kteří se na tento seriál dívají si tu návaznost musí poskládat podle sebe - každý si to musí poskládat sám. V tomhle seriálu jsou nejen strašidelné okamžiky, ale také vtipné. Mohl bych to přirovnat například k sérii filmů "Scary movie". Tenhle seriál je na podobný způsob. ()

Zemřel herec Mark Margolis

29.12.2018

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho

16.02.2018

Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A… (viac)