Debbina 8

• Slovensko Debbina osmička (viac)
USA, 2018, 110 min

Réžia:

Gary Ross

Kamera:

Eigil Bryld

Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Sarah Paulson, Helena Bonham Carter, Rihanna, Mindy Kaling, Awkwafina, Richard Armitage, James Corden (viac)

5 rokov, 8 mesiacov a 12 dní…Presne tak dlho plánovala Debbie Ocean (Sandra Bullock) najväčšiu lúpež svojho života. A presne vie, čo musí spraviť – zostaviť tím z najlepších expertiek vo svojom odbore. Spolu s parťáčkou Lou Miller (Cate Blanchett) získali do svojej skupiny – šperkárku Amitu (Kaling), pouličnú podvodníčku Constance (Awkwafina), najlepšiu priekupníčku na kradnutý tovar Tammy (Paulson), hackerku Nine Ball (Rihanna) a módnu dizajnérku (Bonham Carter). Cieľ je jasný - $150 miliónov dolárov v diamantoch – presne tých, ktoré budú na krku svetoznámej herečky Daphne Kluger (Hathaway) a tá bude stredobodom pozornosti najväčšej udalosti roka, bál MET Gala. (Continental film)

HellsAngel

Ako sa dalo očakávať, Debbie ostala v tieni svojho brata Dannyho. Ide síce o pohodový heist movie, no aj napriek nepopierateľnej snahe mu chýba ten povestný "gentlemanský" šarm a svojský štýl Soderberghovej trilógie. ()

BlackAdder87

Holčičí verze Dannyho parťáku, změnila nejen hlavní postavy ale i cílovou skupinu. Což by až tak nevadilo, kdyby to celé nepůsobilo jako jeden velký katalog na šaty, šperky a líčidla. Postavy jsou stereotypní, bez hlubšího prokreslení a motivace. Děj se soustředí víc na to co si kdo obleče, než na technické provedení loupeže, o logických nesmyslech a scénách čistě na efekt ani nemluvě. Kdyby to alespoň bylo směšné, ale momentů pro zasmání je tu jako šafránu. Závěr působí dojmem, že cílem bylo provést defilé známých hvězd ve večerních róbách, než co jiného. Evidentně nejsem cílovka a tahle odbočka je pro mě jen slepá ulička. ()

Kushina

No sláva! Po dlouhé době film co mě fakt nenudil a sedl mě žánrem jak jen mohl. Skvěle propracovaná loupež šperků a chvílemi mi to připomínalo legendární loupež po italsku. Film o přátelství, loupeži a skvěle propracovaném plánu. Jen tak dál! 75% ()

Ace.A.T.L.

Ale jo. Jít se koukat na ženskou odezvu na Dennyho grůpu a vzít si do hledáčku takhle velký sousto, vyvolávalo dost pochyb, ale velice miý překvápko. Samozřejmě, nedá se najít nic novýho, nedá se čekat zcela inovativní směr a pohled na věc, ale i tak to s těmahle ženskejma, prostě nějak funguje a já si to užil. Jak vidno, nejen Denny má fištróna. Zase jsem se zpátky vrátil do doby, kdy jsem hlatal každej fígl, jak a co udělaji. Obsazení mě bavilo a i díky tomu to dosáhlo u mě takovýho hodnocení. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Franki69

Film doporučím jen příznivcům sodenberghových Dannyho partáků a vedle nich pak každému, kdo hledá nenáročnou oddychovou komedii s lupičským námětem. A ještě k tomu je fandou hereček v hlavním obsazení. Ty jsou vážně dobré, zejména hlavní trio Sandra Bullock, Cate Blanchett a Anne Hathaway. Jenže to je asi tak všechno hezké, co se o spin-off filmu k původní Dannyho podvodnické minisérii dá říct. Jak začnete u děje přemýšlet, kouzlo je pryč. Zápletky a fórky značně vyčpěly a tak nyní pobavilo zejména hledání a odhalování odkazů a podobností k původním Ocean´s eleven (nikoli hlavních hrdinek, hrají jen oblečené) **spoiler** Nejde jen o to, že Sandra/Debbie je dosud utajovaná sestra Geroge Clooneyho/Dannyho a stejně jako on své krkolomné a megasložité loupeže plánuje v base. I ostatní Debbiiny parťačky vykazují velkou podobnost se svými mužskými předobrazy. Vtipné pak je, v čem se liší. Hacker například není uťápnutý bledý týpek ale hustá cool černoška/Rihana. A hlavní zloděj je bleskurychlá asiatka, jezdící na snowboardu. ** konec spoilerů ** Zkrátka, kdo jste původní Dannyho parťáky sledoval, pobavite se výrazně víc. Dávám 69%. Mohlo bejt víc, ale body dolů za ten finální naroubovaný dějový twist a o 9% procent se rovným dílem zasloužila camea Reubena, Yena a Dannyho tikající, fotografické a mramorové memorabilie. ()

veverysiak

Nie, nie a nie, nestačí okopčiť hlavný námet, zavďačiť sa militantným feministkám a umraučaným rodovým zástancom, pozbierať celkom slušný výber ženských hviezd a splodiť akože originálny a prekvapujúci scenár, po prvé si myslím, že táto mindžovina nemala vôbec vzniknúť, lebo na deväťdesiat percent bola vopred odsúdená na potupu, pretože Danny a jeho jedenástka bude tróniť na posvätnom piedestále bez možnosti dotknúť sa jeho výšok, po druhé pokiaľ sa dali autori zlákať tým, že prehovorili niekoľko smelých aktoriek, mali určite odhadnúť, že ich ambície sú nereálne prehnané a po tretie dosť chabý námet a scenár, a už sa mi ďalej nechce, ale aj tak si neodpustím, Sandra je totálne porisko, takže 35%. ()

rigby

Nenáročný odpočinkový film. Možná až moc odpočinkový, inteligence scénář rozhodně neposbíral dost. Jen to všechno dobře vypadá, do toho známá jména a film je hotov. ()

PatrikP4

Přiznám že jsem vnímal jen napůl koukala na to manželka... Ale když si vzpomenu na Dannyho parťáky tak Debbie byla úplně jinde, prostě kopie... Opět ve filmu pouliční směs aby jsme se vyhnuly rasismu, toho si všimne snad každý... Moc mě to nebavilo a možná proto jsem vnímal na půl... ()

LencaN

Holt to není Danny, ale Debbie a její parťačky, které se snaží si trochu přilepšit. Ale já jsem se bavila. Nepřijdu si jako feministka, ale myslím, že kriminálek a zlodějských příběhů o mužích je habaděj a ženy tam jsou spíš do počtu. Líbilo se mi, že když jim šlo o stejný cíl, tak dokázaly ty dámy spojit síly a nakopat jim zadky. Jasně, jde tady hlavně o to, aby všechno a všichni dobře vypadali, ale o to je to zábavnější pro moje oči. Sandru Bullock mám celkem ráda, Cate Blanchett se mi tady líbila děsně, byla správně neotřelá, Rihanna mě hodně překvapila, no a zbytek bandy byly sympaťačky, takže k herečkám nemám půl slova křivého, zajímavá sestava. Výsledký wow efekt nebyl zas až tak zdrcující a nevytvořil mi husí kůži, ale i tak to bylo milé. ()

notozjano

Njn, ze Sandry se stala zralá panička :). Na volné pokračování Dannyho parťáků (DP) má film nakročeno dost dobře. Je to vtipné, zábavné a má i slušné tempo. Příběhově jsou DP promyšlenější, ale taky tam nehrála Anne Hathaway. Celkově si herečky myslím i docela sedly a dokonalá Helena Bonham Carter svou přítomností zvedla film o jednu hvězdu, takže zasloužené 4. ()

oSiSko

Absolútne ma nezaujíma, čo v tom filme z hľadiska technologického, logistického či akéhokoľvek iného je alebo nie je reálne. Čo ma zaujíma je či sa bavím alebo nie a ja som sa teda bavil úplne rovnako ako pri dannyho parťákoch. Veľká spokojnosť, pokračovanie by ma určite potešilo. ()

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (viac)

Debbie a její parťačky jsou rekordní

Debbie a její parťačky jsou rekordní

11.06.2018

Zlodějský spin-off Dannyho parťáků se Sandrou Bullock (Gravitace) a Cate Blanchett (Thor: Ragnarok) v hlavních rolích od začátku neměl úplně snadnou pozici. Nejsou to koneckonců ani dva roky, co… (viac)